[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Erre a hozzászólásra hoztam fel példának a szerbeket

(Szerbek ellen napi sokszáz bevetés, és 3 hónap kellett ahhoz, amit most az oroszok elértek. Úgy, hogy a rakétákkal MINDIG megvárják amíg kijavítják az infrát, és még mindig félig hátratett kézzel CMeznek.
Tudod, pár hajó, néhány medve, némi szárazföldi erő.
Amikor durván 50 medvét vagy 10 hattyút, és tucatnál több hajót tudnának kitárázni).Véleményem szerint még nagyon messze vannak a háború előtt kitűzött céljaiktól.A másik példát meg arra ha ki tudnák iktatni az Ukrán légvédelmet mennyivel hatékonyabban lehetne támadni az Ukrán haderőt és utánpótlását.

Szerbek is ezt a "taktikát"alkalmazták azért némi sikert ért el a légvédelmük lehetőségeikhez képest.Ha nem is lőhetik le az awacs gépeket hatékony elektronikai zavarást,nagy számu sead bevetést repülhetnének a sokak álltal itt "lesajnált"Ukrán légvédelem ellen már ha megvannak ehez a képességei az Orosz légierőnek.Az Iraki haderőnek igaz jó pénzert rengeteg fegyvert adtak el mind az Oroszok,mind a Franciák sivatagi viharra felkészüléskor nagyon is komolyan vették.
Te miről beszélsz ember? 1999-ben a NATO reptetett anno nálunk AWACS gépeket, magyar légtérben, ahol nem volt zavarható és nem volt támadható. Az lett volna hasonló helyzet ha orosz A-50esek repültek volna magyar és román légtérben non-stop és adták volna a real time légi helyzetképet a szerb légvédelemnek.
Ha esetleg eddig nem esett volna még le : ha lengyel (NATO) légtérben repülő AWACS ellen a ruszkik aktív zavarást alkalmaznának az casus belli lenne... Nemzetközi légtérben még apróbb stikliket el lehet játszani, de az is igencsak veszélyes játék. Már többször mondtam, hogy le kéne szokni az aranysasból és egyéb magazinokból csipegetett félműveltséggel való dedós autóskártyaszintű számháborúról, mert a valóságban semmi sem úgy működik. Egyik oldalon sem!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 156
113
Nem akarok kötözködni, de ez valószínűleg nem mostani történet. Bakhmutban most dörögnek a mínuszok, kötve hiszem, hogy a civilek papucsban próbálnak meg járni... A növényzet is inkább kora őszi állapotban van. Szerintem korábbi felvétel.

Akár igazad is lehet, de ...
A videón egy gramm levél sincs a fákon. A képen a lehullott falevelek alatt valami borostyánféle, ami az én településemen (-3/4 fokban) most is zöldellik, papucsban meg a lakásból is kirángathatták.
Persze ettől még simán lehet néhány hetes, vagy jópár napos az eset.
Mindenesetre előttem és (talán isten színe előtt sem) nem évült el és nem is fog.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy az hogy nincs áram, az azért hamar kikristályosodik mindenkinek, hogy az oroszok miatt van... Én is a jelenlegi orosz vezetéssel szimpatizálok még mindig, inkább mint az ukránnal, de szétszopatnának télen, fáznom kéne a sötétben, azért elmondanám Putyó annyát minden szarnak, mert tényleg ŐK lövik azt az infrastruktúrát ami miatt szopni kell még Kárpátalján is a civileknek, ez azért vitán felül így van!

Ráadásul abban is van valami, amit a cikk leírt, hogy nyár közepére mindenkiben tuti hogy megfogalmazódott az a kétely, Harkov után legkésőbb, hogy itt az oroszok kurva messze vannak tőle hogy behúzzák az országot, Kárpátaljáig kicsi az esély hogy valaha eljussanak, onnantól meg tetszik-nem tetszik, úgy kell beszélni ÉS gondolkodni is, hogy maradnak az ukránok a nyakukon, tehát őket kell szeretni.

REALPOLITIK ez részükről, mást amúgy már gondolniuk sem érdemes, legyünk őszinték, és igazából erről is az oroszok tehetnek, meg kellett volna nyerniük mostanra a háborút!
Ebben van valami, de játszanak itt olyan faktorok is, mint pl hogy sok kelet-ukrajnai menekült Kárpátaljára, akik hozták magukkal a sajátos látásmódjukat is.
Meg az ukrán kormánypropaganda nyilván a kárpátaljaiakat sem kíméli.

Azért olvasnék véleményt itt a fórumon “elsőkézből” is, vannak páran, akiknek családjuk van ott.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Az orosz-ukrán háború nyolcadik-kilencedik hónapjának hadi krónikája.
A videó készítésekor azt a célt tűztem magam elé, hogy az orosz-ukrán háborút hadtörténész szemmel mutassam be: objektívan, csak a katonai eseményekre koncentrálva; azok tényszerűen és részletesen, de azért mégis átfogóan ismertetve.
Tegnap néztem. Már nagyon vártam és megérte….
Nagyon jó így összefoglalva látni…!

(Nekem kicsit olyan mint a II. Vh Földi Pál àltal, viszont a kèpanyaggal sokkal èrthetôbb).
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 449
113
Erre a hozzászólásra hoztam fel példának a szerbeket

(Szerbek ellen napi sokszáz bevetés, és 3 hónap kellett ahhoz, amit most az oroszok elértek. Úgy, hogy a rakétákkal MINDIG megvárják amíg kijavítják az infrát, és még mindig félig hátratett kézzel CMeznek.
Tudod, pár hajó, néhány medve, némi szárazföldi erő.
Amikor durván 50 medvét vagy 10 hattyút, és tucatnál több hajót tudnának kitárázni).Véleményem szerint még nagyon messze vannak a háború előtt kitűzött céljaiktól.A másik példát meg arra ha ki tudnák iktatni az Ukrán légvédelmet mennyivel hatékonyabban lehetne támadni az Ukrán haderőt és utánpótlását.

Szerbek is ezt a "taktikát"alkalmazták azért némi sikert ért el a légvédelmük lehetőségeikhez képest.Ha nem is lőhetik le az awacs gépeket hatékony elektronikai zavarást,nagy számu sead bevetést repülhetnének a sokak álltal itt "lesajnált"Ukrán légvédelem ellen már ha megvannak ehez a képességei az Orosz légierőnek.Az Iraki haderőnek igaz jó pénzert rengeteg fegyvert adtak el mind az Oroszok,mind a Franciák sivatagi viharra felkészüléskor nagyon is komolyan vették.
Szerintem az oroszok még visszatartanak pár eszközt és lépést egy esetleges direkt konfrontációra a natoval. Ezért nem jó a hasonlat Irakkal, ahol az US kitárazott büszkén mindent, hogy mutassa, milye van.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
497
1 688
93
Ebben van valami, de játszanak itt olyan faktorok is, mint pl hogy sok kelet-ukrajnai menekült Kárpátaljára, akik hozták magukkal a sajátos látásmódjukat is.
Meg az ukrán kormánypropaganda nyilván a kárpátaljaiakat sem kíméli.

Azért olvasnék véleményt itt a fórumon “elsőkézből” is, vannak páran, akiknek családjuk van ott.
Nem elsőkéz, de két napja beszéltem egy ismerősömmel aki munkácsi. Nem igazán tért el az amit mondott attól ami a cikkben van; Putyinra mondott egy-két szép jelzőt, mennének át karácsonyozni a családhoz, de hát így hogy naponta pár órára van áram, nem nagyon tudnak. A morál odaát nagyon jó, mindenki úgy gondolja hogy az ukránok fognak győzni, katonákat nem kell összefogdosni, van jelentkező magától elég (ehhez mondjuk hozzájárul hogy ottani viszonylatban szép pénzt lehet kapni ezért). Az itteni politikáról is volt véleménye, szerinte nem segíti a kárpátaljai magyarok megmaradását hogy mi blokkolunk mindent. (Neki nem volt negatív tapasztalata régen az ukránokról, most viszont nagyon nem szívlelnek minket, magyar rendszámú autóval szerinte nem érdemes nagyon mozogni)

Ami még érdekes volt hogy elmondása alapján 1,5 hete amikor ment volna át a határon egy piros skodában látta Demkót és Rácz Andrást (???) Oda is ment hozzájuk, Kijevbe akart kimenni, de végül visszafordultak, mert az áramkimaradások miatt lezárt a határ, és nem tudták mikor nyit meg újra. (Ez mondjuk számomra érdekes hogy Ők együtt mozognának, de ki tudja. De az is lehet hogy összetévesztette őket valakikkel)

Közvetlen kollégám van még munkácsi, de Ő kezdetektől az orosz invázió ellen van, így nagyon nem változott a véleménye, bregszász környéki ismerőseim vannak még, de velük ritkán találkozom, így nem tudom mit gondolnak (egyről tudok aki nagyon várta hogy az oroszok rendet tegyenek az ukrán nacionalisták között, ott nem tudom hogy módosult-e bármit az elgondolása)

Szóval akivel én beszéltem azok szemében nem az oroszok a jófiúk, de természetesen ez nem reprezentatív, így lehet hogy bőséggel vannak akik máshogy gondolják.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Medvegyev megint négy ezrelék fölé itta magát.
:D


 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
FkG45bVXkAIGQIe


 

bnorbi

Active Member
2022. február 2.
17
113
28
Több forgatókönyv is lehetséges, az is lehet, hogy többet veszítenénk vele, mint nyernének, de ezt az adott pillanatban kell eldönteni.

Ezt a kérdést majd a jövő (meg az aktuális politikai-gazdasági-katonai nagyhatalmak) fogja(k) eldönteni.

De egy valami biztos, az nem magyar - vagy rendkívül jellemtelen és/vagy buta - ember aki egy tisztességes vér nélküli határrevízióban nem bízik, valamilyen ésszerű keretek között.
Károgóknak jelzem van / lenne közep út tárgyalási hajlandóság esetén, de a béke nem nagyhatalmi érdek.

A "biztos, hogy nem lesz a mienk, ami 1000 évig az volt, és milyen jó, hogy egy 30 éve kreált országé ez a terület" elvet vallóktól, a kommentet like-tól kerdezném, hogy ha mindenki benne lenne pl. Ukrán a béke érdekében adná, usa rábólintana, orosz jóváhagyná, na akkor elfogadnátok?

Ha megkapnánk Kárpátalját, mit kezdenél 1 millió nem magyarral? Ukrajna legszegényebb régiója, miből fejlesztenéd?
A németeknél van bőven pénz, de még így se tudták a keleti területeket teljesen felhozni a nyugati szintre 30 év alatt.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 875
5 106
113
Te miről beszélsz ember? 1999-ben a NATO reptetett anno nálunk AWACS gépeket, magyar légtérben, ahol nem volt zavarható és nem volt támadható. Az lett volna hasonló helyzet ha orosz A-50esek repültek volna magyar és román légtérben non-stop és adták volna a real time légi helyzetképet a szerb légvédelemnek.
Ha esetleg eddig nem esett volna még le : ha lengyel (NATO) légtérben repülő AWACS ellen a ruszkik aktív zavarást alkalmaznának az casus belli lenne... Nemzetközi légtérben még apróbb stikliket el lehet játszani, de az is igencsak veszélyes játék. Már többször mondtam, hogy le kéne szokni az aranysasból és egyéb magazinokból csipegetett félműveltséggel való dedós autóskártyaszintű számháborúról, mert a valóságban semmi sem úgy működik. Egyik oldalon sem!
Némi külömbség hogy a szerb légtér jóval kissebb felettünk repülő awacs gépek az egész légteret látták.E3-sentry 375 km-es hatósugarú radarja arra se elég hogy lengyel terület felett repülve kijevi "ellásson".Awacs gépek szerepe itt túl van értékelve.Ukrajna esetében nagyobb segítség a müholdas felderítési adatok,Elektronikus felderítő gépek álltal szolgáltatott adatok átadása.Amíg Nato de leginkább az Usa részéről nagy pioritást kapott a lehetséges ellenfelek légvédelmének elnyomása addig az orosz légierőnél ez alacson piorítást kapott.Nem rendelkeznek EF18 gowlerhez hasonló kifelyezetten légvédelem elnyomására tervezett gépekkel amik kisérhetnék a csapásmérőket.Nincsennek kifelyezetten légvédelmi komplexumok támadására kihegyezett "wild weasel" egységek(USAF F16CJ-vel felszerelt alakulatok).Nincsenn a gépeiken ALE50-eshez hasonló vontatott "csali"amivel hatékonyan lehetne zavarni a régebbi szovjez eredetű buk,kub de akár az ebből az időkből származó ukrán S300 komplexumok rakétáit.2014 óta azért lett volna idejük ezek az álltaluk is jól ismert komplexumok elleni hatékony zavaró berendezések kifejlesztéséhez,gyártásahoz.Véleményem szerint ez is az egyik fő oka amiért nagyrészt CM,BM, támadásokra hagyatkoznak vagy az Irántól vásárolt kis méretű drónokkal támadják az Ukrán hátországot,utánpótlást.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and Wilson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 957
113
Falra festettem az ördögöt! :)
2023-ban Z és az ukrajnai nép kapja Aachen város Nagy Károlyról elnevezett Károly diját,amit eddig többek közöt Merkel, Macron és Tony Blair is megkapott.
Ezzel a dijjal akarják elismerni, hogy Z alatt az ukránok Europát és az európai értékeket (mint pl a korrupciót? :)) védik. A dij megerősiti, hogy Ukrajna Európa része és biztatás, hogy minél hamarabb kezdjék el az EU-hoz való csatlakozást célzó tárgyalásokat.
(Die Welt)
Osszeno ami osszetartozik. Mondjuk a portfolio nem tudom miert tesz ugy mintha nem tudnak hogy nem csak ezen az ukran jarmuvon van wermacht jel. Jo par ukrran jarmuvon lathattunk itt mar ilyen keresztet,meg horogkeresztet is. Sot volt amelyikre balfek modon a magyar kiralyi honvedseg akkori fekete alapon feher keresztjet festettek ra.
Rendkivul alsagos a portfolio ebben a cikkben. Greenleader Greenleader, a fene a szerkesztotokbe.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 511
15 714
113
Ha megkapnánk Kárpátalját, mit kezdenél 1 millió nem magyarral? Ukrajna legszegényebb régiója, miből fejlesztenéd?
A németeknél van bőven pénz, de még így se tudták a keleti területeket teljesen felhozni a nyugati szintre 30 év alatt.
Ha leszakad a kezed és visszavarják gondolom Te azon sopánkodnál, h "dehát nem tudok olyan gyorsan zongorázni, mint előtte". Az ott élő magyarok mellett a legnagyobb számban ruszinok laknak. Büszkék arra, h sem nem oroszok, sem ukránok, sőt Rákóczi az ő hősük is. Lojálisak hozzánk, ahogy a korábbi szavazáson láttuk (90?). A terület nem nagy, ergó nem is róna akkora terhet ránk, e mellett elképesztő lenne lelkileg visszakapni. Ami az anyagiakat illeti; itthonról megugrana a turizmus, fafeldolgozás, stb. Számomra érthetetlen a zsebnézés morális kérdésekben...avagy az elrabolt családtagodat sem váltod ki, mert drága és esetleg gyógykezelni is kell?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 292
44 892
113

Megkezdődött a védőkupola építése a Zaporozsjei Atomerőműben (FOTO)​

Megkezdődött egy védőkupola építése a Zaporozsjei Atomerőműben, amely a kiégett nukleáris hulladék tárolását hivatott megvédeni az ukrán drónokról leejtett töredékektől és robbanóeszközöktől.
Ezt Vlagyimir Rogov, a Zaporozsje régió közigazgatásának főtanácsának tagja jelentette be.
„A ZNPP kiégett nukleáris hulladéktárolója fölé védőkupolát szerelnek fel.
Míg meg fog menteni a töredékektől és az IED-ektől a drónoktól. A jövőben ez komolyabb lesz ”- pontosította a tisztviselő a Telegramban.
Источник: https://rusvesna.su/news/1671269439

Fotó a közös csoportosulás főhadiszállásának találkozójáról Putyin részvételével.

 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
ttől függetlenül biztos vagyok benne, hogy az hogy nincs áram, az azért hamar kikristályosodik mindenkinek, hogy az oroszok miatt van... Én is a jelenlegi orosz vezetéssel szimpatizálok még mindig, inkább mint az ukránnal, de szétszopatnának télen, fáznom kéne a sötétben, azért elmondanám Putyó annyát minden szarnak, mert tényleg ŐK lövik azt az infrastruktúrát ami miatt szopni kell még Kárpátalján is a civileknek, ez azért vitán felül így van!

Az ukrán vezetés, a kárpátaljai katonai kormányzó szándékosan félretájékoztatja kárpátalja teljes lakosságát, mikor az oroszra kenik a kárpátaljai szándékos áramszüneteket, miközben a kárpátaljaiak villanyát szó szerint a fejük fölül eladják ide magyarba - dollárért.
Ide beszúrom Ukrajna villanyszállítását magyarba tegnap reggel 6 órától.
A felső sárga folyamatos vonalat nézzétek, az az ukrán export.
iyQwNKG.png


Ebből látszik hogy a tegnapi rakétázás ellenére folyamatosan, 500 800 MW teljesítmény jön onnan.
Mivel Kárpátalja felett mennek a drótok, az elosztóállomások részben érintetlenül ott vannak kérédésem hogy miért nem adnak ebből a villanyból Kárpátaljának? Fontosabb Zselenszkij osztható dollárbevétele, valamint az elégedetlenség szítása mesterségesen a nép között...

Ebben van valami, de játszanak itt olyan faktorok is, mint pl hogy sok kelet-ukrajnai menekült Kárpátaljára, akik hozták magukkal a sajátos látásmódjukat is.
Meg az ukrán kormánypropaganda nyilván a kárpátaljaiakat sem kíméli.

Azért olvasnék véleményt itt a fórumon “elsőkézből” is, vannak páran, akiknek családjuk van ott.
A környező országok magyarlakta területein sokat utaztam és tartózkodtam , a legtöbbet Ukrajnában már évtizedek óta. Az ottani viszonyokról odaát mindenki "politikus" módra nyilatkozik (ha van esze) így a lényeget nem igazán tudod kihámozni Az megdöbbentő azért, hogy számos magyar v magyar származású, tanult, pozicióban levő ember most az ukránokat támogatja - szűklátókörűen. Ezek az emberek egésze egy évvel ezelőtti időig pedig magyar érzelműnek mutatták eddig magukat. Az egyszerű ukrán néppel meg általában nincs gond, ők mindig is normálisan viselkedtek - emberileg, nem szélkakas üzemmódban.
A kárpátaljaiaknak azt kellene néznie, hogy jelenleg ki van hozzájuk közelebb - a Právij Szektor, vagy az oroszok? amilyen szektoros ilyesztgető videót feltettem, attól az elmult években volt egy csomó, sokkal keményebb megnyilvánulásuk is.
Megjegyzem az országban sokat utaztam régebben, többször jártam autóval Krimen is, de a majdani Forradalmi Játékok óta nem mertem a Kárpátok vonalán kívülve menni.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Az ukrán vezetés, a kárpátaljai katonai kormányzó szándékosan félretájékoztatja kárpátalja teljes lakosságát, mikor az oroszra kenik a kárpátaljai szándékos áramszüneteket, miközben a kárpátaljaiak villanyát szó szerint a fejük fölül eladják ide magyarba - dollárért.
Ide beszúrom Ukrajna villanyszállítását magyarba tegnap reggel 6 órától.
A felső sárga folyamatos vonalat nézzétek, az az ukrán export.
iyQwNKG.png


Ebből látszik hogy a tegnapi rakétázás ellenére folyamatosan, 500 800 MW teljesítmény jön onnan.
Mivel Kárpátalja felett mennek a drótok, az elosztóállomások részben érintetlenül ott vannak kérédésem hogy miért nem adnak ebből a villanyból Kárpátaljának? Fontosabb Zselenszkij osztható dollárbevétele, valamint az elégedetlenség szítása mesterségesen a nép között...


A környező országok magyarlakta területein sokat utaztam és tartózkodtam , a legtöbbet Ukrajnában már évtizedek óta. Az ottani viszonyokról odaát mindenki "politikus" módra nyilatkozik (ha van esze) így a lényeget nem igazán tudod kihámozni Az megdöbbentő azért, hogy számos magyar v magyar származású, tanult, pozicióban levő ember most az ukránokat támogatja - szűklátókörűen. Ezek az emberek egésze egy évvel ezelőtti időig pedig magyar érzelműnek mutatták eddig magukat. Az egyszerű ukrán néppel meg általában nincs gond, ők mindig is normálisan viselkedtek - emberileg, nem szélkakas üzemmódban.
A kárpátaljaiaknak azt kellene néznie, hogy jelenleg ki van hozzájuk közelebb - a Právij Szektor, vagy az oroszok? amilyen szektoros ilyesztgető videót feltettem, attól az elmult években volt egy csomó, sokkal keményebb megnyilvánulásuk is.
Megjegyzem az országban sokat utaztam régebben, többször jártam autóval Krimen is, de a majdani Forradalmi Játékok óta nem mertem a Kárpátok vonalán kívülve menni.
Nagyon helyesen nem szabad még nekik túl magyaran viselkedniük még nem jött el az idő addig simogassák csak nyugodtan az ukránokat csakúgy mint a ruszinok. Majd ha eljön az idő akkor kell elmenni és helyesen szavazni. reméljük hamarosan.;)
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
530
4 783
93
Az ukrán vezetés, a kárpátaljai katonai kormányzó szándékosan félretájékoztatja kárpátalja teljes lakosságát, mikor az oroszra kenik a kárpátaljai szándékos áramszüneteket, miközben a kárpátaljaiak villanyát szó szerint a fejük fölül eladják ide magyarba - dollárért.
Ide beszúrom Ukrajna villanyszállítását magyarba tegnap reggel 6 órától.
A felső sárga folyamatos vonalat nézzétek, az az ukrán export.
iyQwNKG.png


Ebből látszik hogy a tegnapi rakétázás ellenére folyamatosan, 500 800 MW teljesítmény jön onnan.
Mivel Kárpátalja felett mennek a drótok, az elosztóállomások részben érintetlenül ott vannak kérédésem hogy miért nem adnak ebből a villanyból Kárpátaljának? Fontosabb Zselenszkij osztható dollárbevétele, valamint az elégedetlenség szítása mesterségesen a nép között...


A környező országok magyarlakta területein sokat utaztam és tartózkodtam , a legtöbbet Ukrajnában már évtizedek óta. Az ottani viszonyokról odaát mindenki "politikus" módra nyilatkozik (ha van esze) így a lényeget nem igazán tudod kihámozni Az megdöbbentő azért, hogy számos magyar v magyar származású, tanult, pozicióban levő ember most az ukránokat támogatja - szűklátókörűen. Ezek az emberek egésze egy évvel ezelőtti időig pedig magyar érzelműnek mutatták eddig magukat. Az egyszerű ukrán néppel meg általában nincs gond, ők mindig is normálisan viselkedtek - emberileg, nem szélkakas üzemmódban.
A kárpátaljaiaknak azt kellene néznie, hogy jelenleg ki van hozzájuk közelebb - a Právij Szektor, vagy az oroszok? amilyen szektoros ilyesztgető videót feltettem, attól az elmult években volt egy csomó, sokkal keményebb megnyilvánulásuk is.
Megjegyzem az országban sokat utaztam régebben, többször jártam autóval Krimen is, de a majdani Forradalmi Játékok óta nem mertem a Kárpátok vonalán kívülve menni.
"Mivel Kárpátalja felett mennek a drótok, az elosztóállomások részben érintetlenül ott vannak kérédésem hogy miért nem adnak ebből a villanyból Kárpátaljának? "

Nem akarok nagyon okoskodni, de amin a villamosenergia jön az 700 KV-os hálózat. Kárpátalján van erről a vezetékről leágazás? Nem olyan egyszerű megcsapolni egy 700 KV-os vezetéket. Ha nincs leágazás, akkor még szükséges egy 700 KV-os transzformátor is a kellékekkel együtt. Az meg még békeidőben sem akasztható le a fogasról.

Ha van leágazás és elosztóállomás, akkor bocsi nem szóltam semmit.