[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha hazudunk, hazudjunk pontosan! Nem azt mondtam, hogy az oroszok nem látnak éjszaka, hanem azt, hogy az orosz gyalogságnak nincs éjszakai harcképessége...


A fenti nem neked válasz, ez neked válasz:
Senki soha nem is állította azt, hogy az oroszok nem látnak éjszaka. Én közöltem azt a tényt, hogy az orosz gyalogságnak nincs éjszakai harcképessége (és azt is hozzátettem, hogy az orosz szárazföldi haderőnemen belül a modernizált harckocsikat leszámítva alig van valós éjszakai harckéépessége a többi harcjárműnek) és erre a videó sem cáfolat, mert nem lövész katonák lövöldöznek éjszakai irányzékkal és éjjellátóval, hanem egy harcjármű.
Az orosz különleges erőknek, mesterlövészeknek van éjszakai harcképessége. Az ukránoknak sincs minden kényszersorozottnak. Megint dagasztod a semmit, nem ritka az elmúlt hetekben, hogy egy egy falut pont éjszaka foglaltak vissza az ukránokról az oroszok, gondolom jedi erő lehet csak mögötte, hogy a vak meggyalázta éjjel a látót...

Itt is ahogy számtalan más felvételen az látszik, hogy az orosz oldal aktív éjszaka, vak sötétben, nem a reggelig kibbekkelésre játszott ez a Terminator sem eldugva egy pajrában, jól láthatóan!

Nem tudom mibe kapaszkodsz még, de téged egy valamilyen NATO kompatibilis továbbképzésen szerintem megvezettek ezzel a dologgal kapcsolatban :D !
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 505
113
Zselés akkor még nagyban a "humorista" karrierjét építette, élőszereplős faszpörgettyűs performansszal.

Ha lenne béketárgyalás Putyin és Zelenszkij között (szerintem soha nem lesz), én az oroszok helyében - a kezdés élőben közvetített kamerás kereszttüzében - a két politikus között, a falra feltennék egy képernyőt, amin valami politikai békeszimbóleum képe futna ártatlanul...

...ami folytatódhatna azokkal a juronyúzon futott képsorokkal, amikor Putyin zongorázik...
...hogy aztán váratlanul Zelenszkij legendás zongora performansza fusson rajta kikapcsolhatatlanul...:D

Ha hazudunk, hazudjunk pontosan! Nem azt mondtam, hogy az oroszok nem látnak éjszaka, hanem azt, hogy az orosz gyalogságnak nincs éjszakai harcképessége...


A fenti nem neked válasz, ez neked válasz:
Senki soha nem is állította azt, hogy az oroszok nem látnak éjszaka. Én közöltem azt a tényt, hogy az orosz gyalogságnak nincs éjszakai harcképessége (és azt is hozzátettem, hogy az orosz szárazföldi haderőnemen belül a modernizált harckocsikat leszámítva alig van valós éjszakai harckéépessége a többi harcjárműnek) és erre a videó sem cáfolat, mert nem lövész katonák lövöldöznek éjszakai irányzékkal és éjjellátóval, hanem egy harcjármű.
Ilyenkor már inkább aludnom kéne; tudod mit olvastam elsőre?
Hogy az orosznak nincs éjszakai gyalogsági ásó képessége...
o_O

;)



Roppant kíváncsi vagyok, hogy mit fognak szülni a NATO dzsemborin. Mert valamit muszáj lesz villantaniuk...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 025
12 923
113
Nem fogadjak mindenhol kurvat ugy mint cseheknel. A hulye Kuleba Nike cipoben. :D



Zelenszkij a kamerák előtt vitázott a bolgár elnökkel. Kirúgta az újságírót


„Elnök úr azt mondta, nem támogatja, hogy lőszert biztosítsanak nekünk, hogy ne gyengítsük a (bolgár) hadsereget. Ha Oroszország idejön, a hadserege, bármije is van, nem lesz elég a harchoz” – mondta Zelenszkij Radevnek.

Joga, hogy ne támogassa az Ukrajnának nyújtott segélyt. Ne adj Isten, hogy a háború neked is eljöjjön. Mit csinálsz, ha senki sem segít?" kérdezte Zelenskyj érzelmesen.


"Egy aggódó bolgár elnök, akit láthatóan megdöbbent Zelenszkij kirohanása miatt, arra kérte a televíziós kamerákat, hogy hagyják el az elnöki palota helyiségét, ahol a találkozót forgatták" - írta a Politico.

A vártnál rosszabb

Elmondása szerint a Radevvel való találkozás a vártnál is rosszabbul sikerült. "Egy hosszú faasztal két oldalán összegyűlt a khaki ruhás ukrán delegáció kőarcúan ült, időnként grimaszolva és jegyzetelve Radev csapatával szemben, miközben a bolgár elnök kifejtette, hogy nincs katonai megoldás" - írta le a helyzetet a szerver. .

Zelenszkij ekkor állítólag kimért megvetéssel válaszolt: "Isten ments, hogy valami tragédia érjen téged, és te legyél a helyemben" - mondta. „És ha az azonos értékrendű emberek nem segítenek, mit fogsz tenni? Azt mondaná: Putyin, kérem, vegye be bolgár területet?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 411
113
Gondolom fent kitalálta az orosz agitprop, hogy polgárháború úgyhogy most az van tolva körömszakadtáik. Nincsenek is ott orosz katonák, ahogy anno jópár éve Donbaszban... se voltak.
Az a szep az egeszben hogy valojaban a harcolo felek allomanyanak tobbsege meg ugyanabban az allamban szuletett, az egykori Szovjetunioban.
Majd ha egyszer ennek vege lesz, akor a haboru utan eldontik frontot sosem latott elemzok, tudosok, hogy milyen haboru is volt ez.
Inkabb poszt szovjet, mivel a birodalom szetesesenek es teruletenek is van koze hozza.
Semmi sem fekete vagy feher egyenlore, pl 1956-ban az a 128-as munkacsi ezred lepte at a magyar hatart elsonek, amelyiket naponta hallhatjuk hogy ukran oldalon a fronton harcol. Mindezt tette akkor egy ukran partfotitkar, Hruscsov utasitasara aki Moszkvabol iranyitotta a dolgokat.

Itt meg valakinek nem tetszett a pravij szektoros zászló. Jo kicsik azok a sirok, de azok erintetlenek.

CV 90 eg el a harcmezon.
Ezt a teljesitmenyt akar egy M 40 Nimrod is hozta volna, de azzal legalabb lehetett volna a figyelő dronra is loni.

Ujabb Nato roncsok.
Azert volt aki kiszallt a Maxxprobol.
"Enyhen serult" StormShadow Oroszorszagba tart.


Az orosz elektronikus zavaras pillanatnyi allapota.
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
A fenti nem neked válasz, ez neked válasz:
Senki soha nem is állította azt, hogy az oroszok nem látnak éjszaka. Én közöltem azt a tényt, hogy az orosz gyalogságnak nincs éjszakai harcképessége (és azt is hozzátettem, hogy az orosz szárazföldi haderőnemen belül a modernizált harckocsikat leszámítva alig van valós éjszakai harckéépessége a többi harcjárműnek) és erre a videó sem cáfolat, mert nem lövész katonák lövöldöznek éjszakai irányzékkal és éjjellátóval, hanem egy harcjármű.
Ez nem kritika volt irántad Dudi, annak ellenére, hogy Te meg én nem árulunk egy gyékényen. Korábban viszont többször felmerült az éjjel-látó téma és az is, hogy az oroszok vakondokként harcolnak a sötétben.
 
W

Wilson

Guest
Az orosz különleges erőknek, mesterlövészeknek van éjszakai harcképessége. Az ukránoknak sincs minden kényszersorozottnak. Megint dagasztod a semmit, nem ritka az elmúlt hetekben, hogy egy egy falut pont éjszaka foglaltak vissza az ukránokról az oroszok, gondolom jedi erő lehet csak mögötte, hogy a vak meggyalázta éjjel a látót...

Itt is ahogy számtalan más felvételen az látszik, hogy az orosz oldal aktív éjszaka, vak sötétben, nem a reggelig kibbekkelésre játszott ez a Terminator sem eldugva egy pajrában, jól láthatóan!

Nem tudom mibe kapaszkodsz még, de téged egy valamilyen NATO kompatibilis továbbképzésen szerintem megvezettek ezzel a dologgal kapcsolatban :D !
Pedig igaza van és ne keverjük ide az orosz különleges erőket mert nem ők jelentik az orosz gyalogságot amiről dudi beszélt...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 411
113
Kiel institues+Orix+Bloomberg.
Ezek kiszamoltak hogy mostanra tobb az ukrannak a lovege de meg lehet a tankja is mint az orosznak. :D

Valami EU foburokrata minden altala velt haborus bunost birosag ele allitana. Szerintem kezdhetne sajat magaval, tul sok ember halt mar meg az EU ingyeneloinek haborus mesterkedese miatt.
Mondjuk nem tudok rola hogy barmi hatalmuk lenne az EU-n kivul, mivel Oroszorszag meg nem EU tag.

De legalabb Robert ket labbal all a foldon ezekhez az ontellt ingyenelokhoz kepest.

Termeszetesen Nemetorszag felvallalja a vezető szerepet, hat megis mi mast vallalna fel, kell egy fuhrer.
Deutschland uber alles! Bar mostanra mar inkabb Allah uber alles.


Ukrajnaban helyenkent szemerkelo Kalibr eső, Geran zápor várható.

"
Zaporizzsjai Front, Vasziljevszkoje irányába : Oszét hívójellel egy harcos jelenti

"128 OGSB ismét verést kapott Zherebyanoknál, srácok, próbáljátok megtámadni a hegyeket, talán ott sikerülni fog ))
Az ellenség kimerült a Vremijevszkij-párkányon, a támadások egyenlőek voltak az öngyilkos merénylőkkel, amikor a biztos halálba mennek. "
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Pedig igaza van és ne keverjük ide az orosz különleges erőket mert nem ők jelentik az orosz gyalogságot amiről dudi beszélt...

@dudi
Jó, olyan szinten van igaza, hogy minden orosz mobikon nem lóg millió Ft értékű éjjellátó, ez biztos. Tegyük már gyorsan ezt tisztába, ez nem másabb az ukrán oldalon sem! Úgy, hogy a komplett nyugat már erőn felül - hitelből a saját állampolgárai életszínvonalának esését is bevállalva - fegyverzi őket másfél éve, annyi pénzből ami nagyobb mint az oroszok éves hadi kiadása! Aztán ott sincs mindenkinek - mert ki ne találjátok hogy van - éjjellátó a fején!

Az hogy Dudi meg a NATO standard mit mond, mi egy korszerű hadsereg - azért sem haderő :p! - peremfeltétele éjjellátó ellátottság tekintetében ott megbukik a valóságban, hogy ezek nem kis létszámú profi haderők állig a jóban/korszerűben hanem tömeg hadseregek!

Tudjátok miért azok?!
Mert a valóságban pont egy komolyabb összhaderőnemi neer-peer ukrán háborúban kiderült, hogy a NATO STANAG ok bármit leírtak eddig a hideg háború vége óta az intervenciós kalandokra alapozva, a tömeg hadsereg legyőzi a kis létszámút, ahol mindenkinek van éjjellátó a fején!

Szóval a nap végén, az van, hogy Dudi leírja nincs, nincs elég, ha van az szar, elavult, fejtegeti hogy mennyi a felderítési, meg azonosítási távolság ezért orosz járműveknek is mekkora hátrányuk van, de az élet pont azt hozta, hogy fél napon belül jött a feltöltés ahol 20+ secet repülve a csőből kilőtt ATGM éjjel a saját hatótáv szélén 5km környékén pontos találatot hoz ukránok ellen, meg néha az orosz gyalogság éjjel veszi vissza egyik másik falut, Kamovok is egész jól elvannak éjjel, tényleg nem értem miről is beszélünk, mire ez a lesajnálás innentől...

Nincs másfél millió oroszon uccsó generációs thermo/nvg, ez tény! Ahol kell ott meg van. S nyugati normákhoz képest ők egy tömeg hadsereg!!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 908
113
Ez nem kritika volt irántad Dudi, annak ellenére, hogy Te meg én nem árulunk egy gyékényen. Korábban viszont többször felmerült az éjjel-látó téma és az is, hogy az oroszok vakondokként harcolnak a sötétben.
Tudom, hogy nem kritika volt, ezért írtam le külön kiemelve, hogy mi szól neked. Az amiről beszélsz, pedig a szokásos szándékos csúsztatás eredménye ami nagyon elterjedté vált a szektások körében. Leírja az ember az igazságot tárgyilagosan (amiket beidéztem) majd a jön a sok elvakult és elkezd hülyeséget beszélni egy olyan videó kapcsán ami még véletlen sem cáfolja azt amit én írtam...

Az pedig, hogy nem vagyunk egy véleményen, eltérő a világnézetünk teljesen irreleváns, nem kell mindenkinek ugyanazt gondolnia a világról vagy bármi másról. Baj is lenne ha mindenki ugyanazt gondolná, mert akkor a csodálatos Észak-Korea lennénk...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 656
48 452
113

Az ellenség a NATO-csúcs előtt nagy erőket készül új offenzíva hullámba vetni​

Ukrajna nagy erőket készül új offenzív hullámba vetni a NATO július 11-12-i csúcstalálkozója előtt.
Talán ma este vagy legközelebb.
A legfrissebb adatok szerint:
► Kijevnek sürgősen fel kell mutatnia néhány észrevehető eredményt a csatatéren, hogy jelentést tegyen a Nyugatnak. Egy hónapig az ukrán fegyveres erők különleges eredményeit nem sikerült elérni.
► Az elmúlt hetekben az ellenség tartalékokat vont fel – olyan egységeket, amelyek nem vettek részt az offenzíva első szakaszában, és ezeket több támadási irányba kellene bedobni. Beleértve a "támadó gárdát".
► Éjszaka az ukrán fegyveres erők kis csoportokban, nem feltűnő oszlopokban, titokban szállították át a felszerelést, közelebb koncentrálva a fronthoz.
► Az ellenséges támadások majdnem 2 hétig páncélozott járművek nélkül, vagy minimális létszámmal folytak. Valószínűleg a berendezést a front áttörésének kísérletére mentik.
A hatás várható irányai:
⇒ A Zaporozsjei Front Orekhovskoe iránya, ahol az ellenség mindeddig szakaszosan támadott. Itt további erőket lehet dobni egy erőteljes ütéshez.
⇒ Kamenszkoje irány (Vasziljevka felé): Az ellenségnek sikerült elérnie Pjatikhatkát, és ott elakadt. Feljegyezték a harcban végzett aktív felderítést és a felszerelés átadását.

⇒ Artyomovskoe irány: friss erőkkel lehet csapást mérni a már átnyomott oldalakra annak érdekében, hogy a város fogóba kerüljön.
⇒ Kherson irányába, a Dnyeper kiömlésének kísérletei valószínűek, beleértve a partra szállási műveleteket is. Edzett az Antonovszkij hídon.
⇒ A Zaporozsje és a DPR találkozásánál lévő Vremevszkij-párkány, amelynek csúcsát az ellenség már levágta, és a helyzet továbbra is rendkívül feszült, az ellenség naponta támad.
Источник: https://rusvesna.su/news/1688679530

Az Orekhov melletti offenzíva hullámát a Zaporizzsja Fronton visszaverték.

Az ellenség a Kopani - Rabotino - Verbovoye fordulónál Orekhovszkoje irányban hajtott végre támadó hadműveleteket este óta négy órán át.
Az Ukrán Fegyveres Erők gyalogsága kisebb rohamcsoportokban próbált betörni lövészárkaiinkba. A tüzérség, aknavető és mesterlövészek tüze alatt megállították őket, veszteségeket szenvedtek, visszavonulni kezdtek és elrejtőztek.
Tüzérségünk továbbra is üti a partraszállásokat, az ellenség igyekszik evakuálni halottait és sebesültjeit.
Orekhovo Spartanjaink már egy hónapja tartják a sort: ők a 291., 70., 71. és 1430. ezred katonái, felderítő, különleges alakulatok, tengerészgyalogosok és tüzérek.
Источник: https://rusvesna.su/news/1688702488

Kherson irány 08:00 07.07

Az LBS-en az elülső helyzet változása nélkül. Tüzérségünk magányos munkája átcsúszott éjszakára. Az ellenség hozzánk hasonlóan elég intenzíven végez éjszakai felderítést.
Az ukrán fegyveres erők a „Fas” parancsnokság támadására várnak, és hol helyreállítjuk, amit elmostak, hol már javítottunk, ami megmaradt, és készen állunk, hogy segítsünk önpusztításukban egy lehangoló a NATO-csúcsra a jelentés előestéjén.
Az Antonovszkij hídon változtatás nélkül. EGYÁLTALÁN NINCS VÁLTOZÁS! Tüzérségi munka mindkét oldalon. Takarunk, válaszolunk. Kényelmetlenebb helyzetben vagyunk, mivel az ellenség felül van. Könnyen működik közvetlen és félig közvetlen célzással.
A hölgyek hídjáról ma külön tudósítást adok. Amelyben felfedem az elcsépelt mondatokat - 《A megmaradt fegyvereseket eltakarítják》, 《Nincs senki a híd alatt》.

2023. július 7-én reggel

▪️Éjszaka az orosz fegyveres erők megtámadták az ellenséges célpontokat Kijev, Nyikolajev, Odessza, Harkov és Dnyipropetrovszk régiókban.
▪️Éjfélre a Zaporizzsja Front Orekhovsky irányában visszaverték az ellenséges támadásokat, a Gulyai-Pólus térségében pedig légicsapásokat hajtottak végre az ellenség koncentrációira. Az ellenséges gyalogság több támadó hulláma megsemmisült a település alatt. Pyatikhatki, az ellenség egyidejűleg akár 200 gyalogost is harcba vetett páncélozott járművek nélkül. Az ukrán fegyveres erők ezzel egyidejűleg folytatják a tartalékok átadását a támadás megerősítésére.
▪️A Vremevszkij-párkányon, erős, véres csatákban erődítményeinkért az ukrán fegyveres erők nagy pontosságú tüzérségi lőszert használnak.
▪️Bahmuttól délre Klescsejevka közelében folynak a harcok, az ukrán fegyveres erők az orosz fegyveres erők tüze alatt szállítanak előre felszerelésoszlopokat, légiközlekedésünk FAB-okat használ.
▪️Kreminnayánál az ellenség nem állítja meg a több irányból érkező támadásokat, szabotázscsoportokat próbál beküldeni.
▪️Donyeck irányából az Ukrán Fegyveres Erők 9 támadásának visszaveréséről számolnak be a Pervomayskoye, Vodyanoye, Experimental, Krasnogorovka, Northern DPR és Zolotarevka LPR települések környékén.
▪️A harcok az Antonovszkij-híd közelében folytatódnak Herson irányában. Az orosz fegyveres erők megtámadtak egy, az ellenséges erők által ellenőrzött szállodát. Információk vannak arról, hogy az ukrán fegyveres erők a már fennálló veszteségek ellenére megpróbálják bővíteni a jelzett hídfőt, valamint a Kahovskaya vízerőmű alatti part menti települések elfoglalására irányuló szándékról.
▪️A belgorodi régió ágyúzása folytatódik. Egy civil meghalt. A légvédelem több légi célt lőtt le Belgorod felé közeledve.
▪️Az ellenség 336 lőszert lőtt ki a DPR polgári lakosságára. Gorlovka, Ozeryanovka, Yasinovataya, Donyeck, Makeevka tűz alá került. Két civil meghalt, 10-en megsérültek. 2019-ben született lány
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
BÚTORÜZLET A DNYEPER PARTJÁN - Robert C. Castel
Ezt a "ravasz tervet" magyarul úgy hívják, hogy Oroszországnak 2023-ban sikerült az, ami Egyiptomnak 1969-ben nem.
Rákényszerítenie egy számottevően kisebb lakossággal, erőforrásokkal stb. rendelkező ellenfélre az attríciós (felőrlő, kifullasztó) háború logikáját.
Egy manőveren alapuló, összfegyvernemi háborúban Dávid talán legyőzheti Góliátot.
Egy attríciós háború ezzel szemben, két szumós lökdösődése a gyékényen, amiről a nagyobb melák előbb-utóbb kiszorítja vékonyabb dongájú ellenfelét.
Danilov "ravasz terve" valójában annak a beismerése, hogy Ukrajna újra győzelemelmélet nélkül maradt.
Azok, akik tárgyalóasztalról álmodoztak az Azovi-tenger partján, érjék be talán egy ilyen bútordarabbal a Dnyeper partján.
Ki tudja, hogy meddig lesz még nyitva a bútorüzlet?

Oroszországnak nem fogynak el a rakétái – CSIS
Oroszország 2023-ban folytatódó csapáskampánya azonban egy dolgot világossá tett: irreális azt várni, hogy Oroszországnak valaha is "elfogynak" a rakétái.

Kombinált éjszakai támadások érték az ellenség katonai létesítményeit Ocsakovóban, Odesszában, Krivoj Rogban, Kijev régióban és más területeken
Hírek szerint katonai felszerelésekkel, köztük NATO-gyártású páncélozott járművekkel felszerelt hangárokat találtak el. Korábban olyan információk érkeztek, hogy a dnyipropetrovszki régió vállalkozásainál az ellenség felszereléseket javított és újból felszerelt, beleértve azokat is, amelyeket a csatatérről evakuáltak és a tartós tárolóhelyekről visszatértek. Nyikolajevben, Odesszában és Ocsakovban legyőzték a célpontokat. Dobok érkezését zümmög jelentik
A kijevi régióban lévő célpontok közül legalább egyet eltaláltak. Egyes jelentések szerint ez az egyik nyugati gyártmányú légvédelmi rakétarendszer radarállomása.

A zaporizzsjai atomerőmű elleni támadás esetén Oroszország a döntéshozó központokra fog csapást mérni.
A zaporizzsjai atomerőműben bekövetkező nukleáris katasztrófa esetén az orosz hadsereg lecsap a kijevi rezsim döntéshozatali központjaira, és likvidálja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - mondta Larry Johnson volt CIA-elemző.
"Ezeket a közös operatív döntéshozatali központokat a hadsereg, köztük a NATO és az Egyesült Államok külföldi tisztjei töltik be" - mondta a szakértő.
A szakértő szerint, ha a kijevi rezsim katasztrofális provokációt rendezne a ZPP-nél, súlyos következmények várnának rá.
"Arra számítok, hogy Oroszország fokozza a csapásokat számos célpont ellen" - mutatott rá Johnson.
https://www.vadhajtasok.hu/2023/07/07/lesznek-csapasok-figyelmeztettek-zelenszkijt
 
W

Wilson

Guest
@dudi
Jó, olyan szinten van igaza, hogy minden orosz mobikon nem lóg millió Ft értékű éjjellátó, ez biztos. Tegyük már gyorsan ezt tisztába, ez nem másabb az ukrán oldalon sem! Úgy, hogy a komplett nyugat már erőn felül - hitelből a saját állampolgárai életszínvonalának esését is bevállalva - fegyverzi őket másfél éve, annyi pénzből ami nagyobb mint az oroszok éves hadi kiadása! Aztán ott sincs mindenkinek - mert ki ne találjátok hogy van - éjjellátó a fején!

Az hogy Dudi meg a NATO standard mit mond, mi egy korszerű hadsereg - azért sem haderő :p! - peremfeltétele éjjellátó ellátottság tekintetében ott megbukik a valóságban, hogy ezek nem kis létszámú profi haderők állig a jóban/korszerűben hanem tömeg hadseregek!

Tudjátok miért azok?!
Mert a valóságban pont egy komolyabb összhaderőnemi neer-peer ukrán háborúban kiderült, hogy a NATO STANAG ok bármit leírtak eddig a hideg háború vége óta az intervenciós kalandokra alapozva, a tömeg hadsereg legyőzi a kis létszámút, ahol mindenkinek van éjjellátó a fején!

Szóval a nap végén, az van, hogy Dudi leírja nincs, nincs elég, ha van az szar, elavult, fejtegeti hogy mennyi a felderítési, meg azonosítási távolság ezért orosz járműveknek is mekkora hátrányuk van, de az élet pont azt hozta, hogy fél napon belül jött a feltöltés ahol 20+ secet repülve a csőből kilőtt ATGM éjjel a saját hatótáv szélén 5km környékén pontos találatot hoz ukránok ellen, meg néha az orosz gyalogság éjjel veszi vissza egyik másik falut, Kamovok is egész jól elvannak éjjel, tényleg nem értem miről is beszélünk, mire ez a lesajnálás innentől...

Nincs másfél millió oroszon uccsó generációs thermo/nvg, ez tény! Ahol kell ott meg van. S nyugati normákhoz képest ők egy tömeg hadsereg!!!
Nem a mobikon lógó több milliós éjjellátó rendszerek hiányáról van szó , hanem az ukrán fronton harcoló orosz lövész katonákról akiknek bizony nem lóg több milliós éjjellátó rendszer az oldalán, és ez is egy fontos oka volt annak, hogy az orosz haderő az ukri inváziót megelőzően (és nagy valószínűséggel azóta sem) nem gyakorolta az éjszakai kombinált hadműveleteket és még egyszer, ne keverjük ide a különleges erőket, és ne keverjük össze a polgári és a katonai felhasználásra tervezett és gyártott éjjellátó eszközöket rendszereket(ez utóbbit nem neked írtam, csak egy korábbi felvetésre reagáltam).

Nincs másfél millió oroszon uccsó generációs thermo/nvg, ez tény! Ahol kell ott meg van. S nyugati normákhoz képest ők egy tömeg hadsereg!!!

És ezt szerintem nem gondoltad át kellőképpen, ugyanis a nyugati normákhoz képest létszámát tekintve az amerikai haderő is tömeghadsereg mégis nagyon komoly éjszakai harcképességgel rendelkezik mivel az amerikai lövész katonák (nem a különleges erők) rendelkeznek a szükséges eszközökkel az éjszakai harc megvívásához...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Még csak azt sem várom el, hogy legyen mindenkinek éjjellátója, de könyörgöm a kb 1,3 milliós orosz haderő nem tud kinyögni magából 100.000 éjjellátót és éjszakai irányzékot amivel a teljes ukrán kontingens lövész/felderítő fegyvernemétel tudnák látni? Még csak azt se várom e, hogy a tüzérnek legyen vagy a lokátorkezelőnek, de nyomorult bakának aki az árokban rohad annak azért nah...

Még legutolsó szakadt AK-s milíciákat is lehetett tavaly látni éjjellátóval éjszaka kommandózni, elég jól ellátta őket a nato...
Az, hogy nappal utasítás szerint elrakják, ellentétben a tiktok alakulatokkal az megint más tészta.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
Még csak azt sem várom el, hogy legyen mindenkinek éjjellátója, de könyörgöm a kb 1,3 milliós orosz haderő nem tud kinyögni magából 100.000 éjjellátót és éjszakai irányzékot amivel a teljes ukrán kontingens lövész/felderítő fegyvernemétel tudnák látni? Még csak azt se várom e, hogy a tüzérnek legyen vagy a lokátorkezelőnek, de nyomorult bakának aki az árokban rohad annak azért nah...
Fentebb még csak orosz gyalogságrólbeszéltél de mindegy. Akkor most mennyi?