[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 639
25 226
113
polák rozsomák is megjelent ukriknál, első felvételek, strv122 és cv90 társaságában:

Aligátorok vadásznak Artemovsk körzet:

Zenészek folyamatosan képzik a Fehérorosz haderőt:

A mai nap folyamán általam berakott Lancet videónak (ahol a túlélő gyalogságra irányították) a hosszabb anyaga:

japán hús is megy a darálóba:
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 469
11 588
113
Én egyszer 2017 tavaszán kerékpár túra keretében jártam Ukrajnában.A Vereckei hágóhoz tekertünk ki,meg az Árpád vonal maradványait néztük stb.Akkor volt néhány dolog amit megfigyeltem és mai történések tükrében nekem érdekes.Egyrész a határon láttunk akkora szláv legényeket mit egy jegenye.Közel két méteres szőkés fickók...na gondoltam ha mind ekkorák, ezek megesznek minket...A másik ,hogy milyen profi terepruhájuk volt.Az erdőháttérben símán eltüntek.Itthon a honvédségnél ilyet nem láttam..Látszott hogy komoly a szint.Akkor is mondták már, a hágón túl ne menjünk,ott nem szeretnek minket..De ami a legérdekesebb amit az utakon láttam.Na az őrület.Mindenki ,mondom mindenki azt játdszotta ki kapja előzéskor később vissza kormányt..Annak volt elsőbbsége...És nem kanyargós úton hanem egyenesen ahol amúgy volna hely.Tele volt az út széle keresztekkel.Velünk biciklisekkel rendesek voltak.Mi nem voltunk ellenfél csak a szembe jövő.Már akkor levettem :ezek leszarják az életet nem félnek.Örületig vakmerők.Valami szláv fatalizmus?És ezt látom a csatamezőn is.Nem drámáznak mintha teljesen hétköznapi dolog lenne a háború.A teljes olasz hadsereg megadta volna már magát rég sírva, ezek meg csak mennek aztán lesz ami lesz...

Kiemeltem a nálam gondolatindító (a nálad milyenindító!?) soraidat.

Hm. Olaszok.
Egy 30 éve Dél-Tirolban élő ismerősöm úgy jellemezte az olaszokat, hogy a "németek azért élnek, hogy dolgozzanak, az olaszok meg azért dolgoznak, hogy éljenek".
Sztereotípiáim szerint fején találhatta a szöget.
S amennyiben így van, akkor ez - is - megmagyarázhatja, hogy ki hogyan áll hozzá a háborúhoz, a szenvedéshez, a halálhoz.
Meg persze sok minden más is, felsorolhatatlanul.
Önkényesen egy pár, ami hirtelen eszembe jutott:
Nyelvében él a nemzet, a múlt terhei, sorscsapások, azokhoz való hozzáállás, azok feldolgozása (olasz vs. magyar himnusz), az utolsó úgy hetven év nemzeti történelme, meghatározó eseményei, betegségek, járványok (ugye itt volt említve linkben az ukrán népet egykor sújtó szifilisz, illetve annak generációkon átívelő vélhető genetikai hatásai, pl. intelligencia.)
S még sok más.

Intelligencia, átlagos intelligencia.
Itt a topikban kedves fórumtársunk (sajnos nem emlékszem, hogy ki volt a tettes) felvetette más kedves fórumtársunknak, hogy lenne szíves kitölteni egy konkrét IQ tesztet...

Nem lett folytatása, de nosza én kitöltöttem, szerencsére az eredmény negatív letto_O

Konkrét szám említése nélkül szerencsére állítólag a magyarországi okosabb kisebbséghez tartozom, de nem akkorra szám, hogy dicsekednék vele. (Magam amúgy nem túl okos, jámbor embernek tartom. Azt szokták, mondani, hogy az észt osztottál el legigazságosabban a Földön, mert még senki nem panaszkodott arra, hogy kevés az esze. Na; én szoktam, pl. reál tárgyakból lehetne élesebb az a kés a fiókban...:()

Hol is tartottunk?
Ja!
Intelligencia, átlagos intelligencia.
Nyilván belebonyolódhatnánk a mérés bizonytalanságaiba, a különböző népek összehasonlíthatóságába, de az parttalan lenne.

Úgyhogy jobb híján fogadjuk el, hogy általában tán iránytű lehet a következő link, annak rangsora:

Ha és amennyiben tartalmazza az igazság morzsáit, akkor Vontolla soraival - no meg amiket láttunk, látunk az ukrajnai utcák, a front embereinek reakcióiból - árnyalva és belenézve pl. Csikós életképeibe Olaszországban:
...tán már érthetőbbek a kialakult sztereotípiáink, hogy többek között pl. miért másabb az olaszok hozzáállása a vérszivattyúhoz, mint pl. az ukránoknak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Ők semmisítették meg az Ukrán/NATO konvojt.

Nincs az orosz tankokba automata töltő? És pénzt mernék rá tenni, hogy ezek nem józanok, ha tényleg abban az 1 vs 9 csatában ők voltak az orosz tankban és ekkora buli van a belsejében még ha Iván kicsit lassan is pakolgatja a lőszert a csőbe.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
958
11 297
93
Nesze bazdmeg.

Feljelentés rágalmazásért (minimum), kiadni a körözést, követségnek szólni küldjenek más kíséröt a gyerekekhez.

Ez lenne a minimum. Sajnos tuti töketlenkedés lesz, ami felbátorítja a többi hungarofób ukrán faszt.

Egyébként, a kamerás hogyan dolgozhatott nyugodtan, őt épp kínozták a felvétel alatt? Szánalom. És tuti hogy a nyugati fórumok tele lesznek magyargyűlölettel - ahogy idáig is. A nagy szövetségesek.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 747
17 303
113
Kiemeltem a nálam gondolatindító (a nálad milyenindító!?) soraidat.

Hm. Olaszok.
Egy 30 éve Dél-Tirolban élő ismerősöm úgy jellemezte az olaszokat, hogy a "németek azért élnek, hogy dolgozzanak, az olaszok meg azért dolgoznak, hogy éljenek".
Sztereotípiáim szerint fején találhatta a szöget.
S amennyiben így van, akkor ez - is - megmagyarázhatja, hogy ki hogyan áll hozzá a háborúhoz, a szenvedéshez, a halálhoz.
Meg persze sok minden más is, felsorolhatatlanul.
Önkényesen egy pár, ami hirtelen eszembe jutott:
Nyelvében él a nemzet, a múlt terhei, sorscsapások, azokhoz való hozzáállás, azok feldolgozása (olasz vs. magyar himnusz), az utolsó úgy hetven év nemzeti történelme, meghatározó eseményei, betegségek, járványok (ugye itt volt említve linkben az ukrán népet egykor sújtó szifilisz, illetve annak generációkon átívelő vélhető genetikai hatásai, pl. intelligencia.)
S még sok más.

Intelligencia, átlagos intelligencia.
Itt a topikban kedves fórumtársunk (sajnos nem emlékszem, hogy ki volt a tettes) felvetette más kedves fórumtársunknak, hogy lenne szíves kitölteni egy konkrét IQ tesztet...

Nem lett folytatása, de nosza én kitöltöttem, szerencsére az eredmény negatív letto_O

Konkrét szám említése nélkül szerencsére állítólag a magyarországi okosabb kisebbséghez tartozom, de nem akkorra szám, hogy dicsekednék vele. (Magam amúgy nem túl okos, jámbor embernek tartom. Azt szokták, mondani, hogy az észt osztottál el legigazságosabban a Földön, mert még senki nem panaszkodott arra, hogy kevés az esze. Na; én szoktam, pl. reál tárgyakból lehetne élesebb az a kés a fiókban...:()

Hol is tartottunk?
Ja!
Intelligencia, átlagos intelligencia.
Nyilván belebonyolódhatnánk a mérés bizonytalanságaiba, a különböző népek összehasonlíthatóságába, de az parttalan lenne.

Úgyhogy jobb híján fogadjuk el, hogy általában tán iránytű lehet a következő link, annak rangsora:

Ha és amennyiben tartalmazza az igazság morzsáit, akkor Vontolla soraival - no meg amiket láttunk, látunk az ukrajnai utcák, a front embereinek reakcióiból - árnyalva és belenézve pl. Csikós életképeibe Olaszországban:
...tán már érthetőbbek a kialakult sztereotípiáink, hogy többek között pl. miért másabb az olaszok hozzáállása a vérszivattyúhoz, mint pl. az ukránoknak.
Nekem a heppem, így utólag is bocsánat. Nem az IQ az emberi minőség fő mércéje (valamelyik népi írónk mondta, h a legokosabb ember ha gazságra fordítja eszét értéktelen, míg aki dolgát becsülettel végzi, hasznosan tölti életét); csak a buta hőbörgőknek szoktam belinkelni, hátha lehiggad, amikor rákeres az eredményére. A mérésről meg szívesen beszélek ám ;)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 650
113
Forgó József
OROSZ DOSSZIÉ 20230730
Kis harcászat
Kerülöm, ha lehet, de néha elkerülhetetlen belemenni. Annak ellenére, feltételezésekre pakolunk feltételstruktúrákat. Míg rád nem omlik az egész. Nem vagyunk ott, nem látjuk, mi történik, nincs más, mint feltételgyártás. Egyféleképpen tudod ellensúlyozni az alapkockázatot, szakszerűen feltételezel, megfontolva, nem pedig 'nekifutásból'.
1. CSOMÓPONTOS VÉDELEM.
Oroszul 'ocsagovaja oborona'-nak hívjuk (очаговая оборона). Valószínűnek tartom, az oroszok ezt művelik Ukrajnában, nem pedig a nagy világháborús háborús filmeken bedöngölt vonalasat.
A csomópontos nem más, mint önálló, egymással közvetlenül nem érintkezően széttagolt szakasz-, századtámpontok, zászlóalj védőkörletek. A köztük lévő hézagokat a tűzrendszerrel gondosan integrált (összehangolt) műszaki zárakkal (aknamezők, de nem csak ez) és tűzzel, előkészített, de nem megszállt tüzelőállásokkal tűzterepszakaszokkal, illetve gyorsan odavarázsolható harci helikopterekkel fedezed.
Mi az előnye? Térben széttagolod saját erőd s eszközeidet, ami plusz védettséget biztosít, mivel tűzzel való pusztításuk jelentősen bonyolultabbá válik.
Milyen elgondoláson alapszik ez a rendszer? Ezek az ellenállási csomópontok olyan helyen épülnek fel többnyire, amit ugyan meg tudnál kerülni a hézagokban, de nincs értelme, mivel ezeket a csomópontokat, tele nagy tűzerejű, manőverezni képes alegységekkel, egyszerűen nem hagyhatod ott érintetlenül, fel kell számolnod azokat, mert megkerülhetetlenül fontos nagy objektumokat vagy irányokat védenek.
Valamelyest olyan ez, mint a domb-vagy hegytető. A fene se akar rá nagy nehezen felmászni, nekem a völgyben lévő útra van szükségem igazából. A bökkenő az, hogy a völgyben lévő utakat viszont a hegytetőn ágyúival üldögélő és lövöldöző fickó ellenőrzi, ergo, minden hegymászási averziód ellenére fel kell, hogy mássz arra a fránya hegyre, hogy az alatta lévő utat magadénak tudhasd.
Hát ugyan ez a helyzet a csomópontokkal, szívesebben tekeregnél előre az erővel nem megszállt hézagokban, de a hézagokat a csomópontokban ülő és lövöldöző másik átkozott kontrolálja, így nem marad itt sem választásod, minden megkerülési vonzalmad ellenére is oda kell menned ahhoz a fránya csomóponthoz, és fel kell azt számolnod, ami igen fáradságos, időt rabló, tekintélyes veszteségekkel járó, utálatos munka. Senki nem szereti, de nincs más választásod.
Hát valami ilyesmi a csomópontos védelem. Manőverező, nem pedig minden fűszálat mereven kontrolálni igyekvő, hanem 'okosban', előre megfontolt. Ha mozgékony, páncélvédett, nagy tűzerejű csapatokkal műveled e műfajt, az ilyenen való átrágás maga a rémálom minden támadónak, nem ilyesmit óhajtanak következő születésnapjukra.
2. BIZTOSÍTÁSI ÖV, ELŐRETOLT ÁLLÁSOK
Ennek lényege, hogy a támadónak legkedvezőbb irányokban főerőid elé csekélyebb erőket különítesz ki. A célja ennek az, hogy a támadónak ne lehessen egy fogásban, közvetlenül nekimenni a védő fő erőinek, hanem az azokat védő, fedező erők leküzdése után át kelljen valamelyest rendezned felépítésedet vagy harcrendedet.
Valami olyasmi ez, mint mikor egy házba való gyors betörésre készül a betörő, de két napot az udvarban a kutyákkal hadakozva kénytelen elvesztegetni, miközben az ebek fél tökét már le is szakították, mire az illető a bejárati ajtóhoz jutott.
Valami ilyesmi a biztosítási öv, vagy előretolt állás is: előudvar harci kutyákkal, akik leszedik a töködet, mire az ajtóhoz jutsz, ha jutsz. (És csak két féltököd van, ha van.) Kevésbé tudományosnak tűnő, de a'szem, jól érthető magyarázat. Civilek is könnyen megfoghatják így a lényeget.
3. Hát, azt valószínűsítem, az oroszok valami ilyen előretolt elemekkel, biztosítási övekkel (security zone; зона обеспечения) kombinált csomópontos védelmet folytatnak. Erre megy el az ukránok ideje, ez már nem puhatolózás, időt rabló, veszteségekkel járó az ilyesminek a leküzdése. Direkt erre találták ki, és védették le ezeket az eljárásokat a találmányi hivatalban.
4. AZ OROSZOK ÖSSZESZEDTÉK MAGUKAT
A fentiekben leírt védelmet csak gatyába rázott, fegyelmezett profi sereg képes folytatni, szedett-vedett, idegbajos csőcselék nem. Ha az oroszok ezt művelik - márpedig több jel ilyesmire utal -, akkor összeszedték magukat.
UTÓIRAT
1) Ez mind feltételezés, nem vagyok a harcmezőn, nem látom, valójában mi és hogyan zajlik. Az én feltételezésen alapuló magyarázatom csak egy opció. Számomra csak ennyire telik.
2) Minden, a harcban érintett fél ferdít, hallgat, hazudik a taktikai részletekről. Kormányoktól eltérően, nekik ez a dolguk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 827
80 413
113
Nincs az orosz tankokba automata töltő? És pénzt mernék rá tenni, hogy ezek nem józanok, ha tényleg abban az 1 vs 9 csatában ők voltak az orosz tankban és ekkora buli van a belsejében még ha Iván kicsit lassan is pakolgatja a lőszert a csőbe.
A T-62-ben nincs. És ha valóban ők voltak, akkor meg is dőlt az a blődség, hogy csak hátul lévő alakulatok kapnak T-62-t...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 336
37 421
113
⚡️⚡️⚡️A világ legjobb helikopterének KA52? legénysége APU páncélozott járműveken dolgozik a Kleshcheyevka területén Artemovsk irányában. ⚡️⚡️⚡️

A herszoni régió megbízott vezetője: Éjszaka az ukrán fegyveres erők 12 Storm Shadow rakéta kilövésével megpróbálták elpusztítani a Krím-félszigetre vezető vasútvonalat​

Nincs az orosz tankokba automata töltő? És pénzt mernék rá tenni, hogy ezek nem józanok, ha tényleg abban az 1 vs 9 csatában ők voltak az orosz tankban és ekkora buli van a belsejében még ha Iván kicsit lassan is pakolgatja a lőszert a csőbe.
A T62-ben meg a T55-ben nincsen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 926
16 984
113
⚡️⚡️⚡️A világ legjobb helikopterének KA52? legénysége APU páncélozott járműveken dolgozik a Kleshcheyevka területén Artemovsk irányában. ⚡️⚡️⚡️

A herszoni régió megbízott vezetője: Éjszaka az ukrán fegyveres erők 12 Storm Shadow rakéta kilövésével megpróbálták elpusztítani a Krím-félszigetre vezető vasútvonalat​


A T62-ben meg a T55-ben nincsen.

Ezért nem is romlik el. :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 667
113