Sokszor le volt itt írva hogy miért nem megy be az orosz. Mert ugye a légvédelem elleni harc a felderítő lokátorok/eszközök ellen kezdődik. Az meg NATO eszköz, NATO vagy nemzetközi területen vagy felette. De hogy érzékeltessem egy képzeletbeli példával, hátha megragad: tudod mit tett volna az USA, ha Irakot felfegyverzi sebtében az orosz, és a franciák, japánok, hottentották meg az atyaég tudja ki folyamatosan megfigyeli a légtérben mozgó US erőket a szír, a jordán meg szaúdi területekről, azonnal átadva a céladatokat az irakiaknak ha lát valamit? Egyszerű: maradnak a szájkaraténál. Sose mennek be megdögleni, nem hülyék.
Na, itt van az alma meg a körte. Egy sosemvolt helyzetet próbálsz megítélni, hunyorogva, távolról sötétben nézve némileg hasonló kliséket alapul véve, "hogy kéne ezt". Egyszerűen ilyen helyzetre nem volt példa. Amit az orosz csinál az logikus. Az ukránok a földi technikával házhoz mennek a pofonért. A légierő kiiktatásához több AWACS üzem kellene, ebben el vannak maradva a NATO-tól. Mellesleg meg ha nem súgnak az ukránnak és rosszkor megy fel, akkor - a NATO-val ellentétben - az orosznak megvan a képessége hogy a frontvonal mögül nyugodtan kiszedegesse őket: R-37M.
Ezt előtte kellett volna átgondolni.
Így minimálisra csökkentette győzelmi esélyeit, folyamatosan növekvő veszteségek mellett.
Donbasz nyilván nem ér neki ennyit, többre meg egyre kevesebb esélye van.
Úgy magyarázni ezt a kínlodást, hogy Putyin bátor, mert a feltételek megléte nélkül háborúzik...?
Hááát....
(Nem vak ez a ló, csak bátor...)
Szerintem ez szerecsen mosdatás.
Valójában Putyin stratégiai hibákat követett el:
- Az elsőt, amikor rosszul mérte fel az orosz haderő, de különösen katonai vezetés képességeit. Ez a Kijevi vereség után egyértelmű.
- A másodikat akkor, amikor a Putyinválasztásig rendelkezésre álló idejét nem érő gyűjtésre, és egy valóban erős és gyors csapásra használta, hanem egyszerre akart támadni és a hadi termelés felpörgetésével erőt gyűjteni. Ez a kettő együtt nem fog menni, így nem tud jövőre SEM akkora hadi anyag készleteket felhalmozni, hogy győzelemre esélye legyen.
- Hogy a nemzetközi közösség és a sátáni nyugat egységét miért becsülte le, azon lehet vitatkozni. Mármint azon, hogy ez is egy hiba volt, vagy csak egyszerűen elszámolta magát (rosszul mérte fel az ellenfél politikai eltökéltségét, társadalmi támogatottságát, saját propagandája hatékonyságát).
Igazából a fenti dolgok összefüggnek, de ezt egy jó vezetőnek látni kell és érteni. Sőt, jó ha van B terv is, hiszen Oroszország jövője szempontjából egyre nagyobb a tét. Igen, ha tavaly kivonult volna, ma már a következő háborúra készülhetne, mert 1000-2000-el több tankja, 100-150 ezerrel több katonája lenne, viszont a NATO NEM tömte volna tele Patriot, IRIS-T, Storm Shadow, HIMARS, stb. eszközökkel Ukrajnát! Ugyanis a kivonulásért kérhetett volna valamit.
A következő háború elkerülése talán még zselének is megérte volna, hogy kimondja: Ukrajna SOHA NEM LESZ a NATO tagja.
Most Lavór és a propaganda már erről, mint egyetlen béke feltetelről beszél....
Ami jó, és eredmény, mert mozdulni látszik az orosz álláspont.
Azomban a területi kérdések tekintetében nem egyértelmű, hogy milyen áldozatot hozna ezért Putyin.
Lehet, hogy a választások után már pragmatikusabban áll a kérdéshez, de az akkori véleményét nyilván az akkori katonai és gazdasági helyzet határozza meg.
Egyelőre nincs Taurus.
Az ukrán vezetés tavasz óta többször is kért Németországtól Taurus típusú nagy hatótávolságú rakétákat, de Berlin - bár sokáig vacillált rajta -, nem fog a közeljövőben ilyen fegyvereket küldeni Ukrajnának – írja a Bild.
www.portfolio.hu