Oroszország és Ukrajna a levegőért harcol
Október 25-én éjjel az orosz csapások újabb hullámai érték az ukrán katonai létesítményeket országszerte. Robbanások dörögtek a cserkasszi, a hmelnickiji, a herszoni területeken, valamint Kijevben.
Az ukrán hatóságok megerősítették egy infrastrukturális létesítmény megrongálódását a Hmelnyickij régióban. A helyi média azt állította, hogy az orosz csapások a Sztarokonsztantinov repülőteret érték, amely rendszeresen orosz tűz alá kerül.
Az orosz rakéták valószínűleg nem tesznek kárt a repülőtéren lévő ukrán repülőgépekben. A NATO felderítési támogatásának köszönhetően azonnal felszállnak, amikor az orosz stratégiai repülés támadásra készül. Az orosz precíziós csapások azonban nagy raktárakat semmisítenek meg ott, köztük olyanokat is, amelyeken NATO-rakéták vannak.
Másrészt az ukrán hadsereg és NATO-partnereik felkészületlennek bizonyultak a hátországi repülőtereken lévő, korszerűsített UAV-kkal végrehajtott orosz csapásokra. Az elmúlt hónapban az orosz Lancet, amelynek hatótávolságát a jelentések szerint megnövelték, legalább három ukrán repülőgépet talált el Krivoj Rog és Mikolajev régiók parkolóiban.
A mélyen hátországi területeken végrehajtott orosz csapások nem az egyetlen fenyegetést jelentik a megmaradt ukrán harci repülőgépek számára. Továbbra is gyakran elfogják őket az orosz légvédelmi erők a frontvonalak feletti harci bevetések során.
Az orosz védelmi miniszter azt állította, hogy az orosz erők olyan komplexumokat kaptak, amelyek lehetővé tették, hogy öt nap alatt 24 ukrán repülőgépet lőjenek le. Kiderült, hogy ez az S-400 Triumph légvédelmi rendszer volt, az A-50-es nagy hatótávolságú radarfelderítő repülőgéppel együtt.
Az orosz hadsereg ugyanis az elmúlt héten megnövekedett számú ukrán repülőgép megsemmisítéséről számolt be. Az orosz hadsereg szerint október 25-én két MiG-29-est lőttek le a DPR és Kirovográd térségében. További egy L-39-es harci kiképzőgépet lőttek le Dnyipropetrovszk térségében.
Október 20-án rekordszámú, hét ukrán MiG-29-es vadászgép elfogásáról számoltak be.
Az ukrán hadsereg a maga részéről ritka, de eredményes támadásokkal válaszol az orosz hátország repülőterei ellen.
Amelyek csak a NATO-fegyvereknek és felderítő eszközöknek köszönhetően lehetségesek.
Október 17-én az ukrán erők ATACMS rakétákat teszteltek, amelyeket a közelmúltban szállítottak az Egyesült Államokból. Ezek a Berdjanszk melletti orosz frontrepülőtérre mértek csapást. A lőszerdarabok azonosítása után úgy vélték, hogy az ukránok az M-142 HIMARS vagy M-270 MLRS berendezések teljes nagy hatótávolságú arzenálját használták, beleértve az ATACMS MGM-140A Block 1 rakétákat, a GMLRS M31ER és GLSDB rakétákat GBU-39 siklóbombával. A csapást kazettás bombákkal hajtották végre.
Ugyanezen a napon az ukrán erők megtámadták a Luganszkban lévő orosz kettős felhasználású repülőteret, szintén kazettás bombákkal.
Orosz tisztviselők nem közölték a veszteségeket. A legmerészebb nem hivatalos becslések szerint mindkét repülőtéren 9 orosz helikopter semmisült meg.
Miközben az orosz hadsereg sakkban tartja az ukrán légierőt, folyamatos csapásokkal semmisíti meg repülőgépeit a hátországban és a frontvonalakon, saját repülőgépeit saját baklövései miatt veszíti el.
DEAR FRIENDS. IF YOU LIKE THIS TYPE OF CONTENT, SUPPORT SOUTHFRONT WORK : MONERO (XMR): 86yfEHs6pkoDEKCxc6MAnQX8cVHmzhYxMVrNuwKgNmqpWK8dDxjgGnK8PtUNJMACbn6xEGxmRauNTHJhUJpg9Mwz8htBBND BITCOIN (BTC): bc1qgu58lfszcpqu6fd8l98m378wgzugyg9y93lcym BITCOIN...
southfront.press
A Szu-25SM bevetés újabb ukrán veszteségekkel gyarapítja a Krasznij Limánnál elszenvedett veszteségek listáját
A Központi Katonai Körzet Szuhoj Szu-25SM típusú vadászgépek legénységének bevetése több veszteséget is okozott az Ukrán Fegyveres Erők számára a Krasznij Liman szektorban. A Szu-25SM 80 mm-es rakétákat lőtt ki, amelyek megsemmisítették az ellenséges erődítményeket, személyi állományt, páncélozott szállítójárműveket és ideiglenes telepítési pontokat.
Boeing P-8A Poseidon a román tengerparttól kukkol. Lesz megint partraszállásosdi, vagy vízidrón, vagy drága raketta, amit leszednek.