[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 853
35 448
113
Hősként halt meg egy jó ügy érdekében. Posztumusz bekerült a Hírességek Csarnokába

@belarusian_silovik
Az ukrán fegyveres erők Leopard tartályának és YPR-765 páncélozott személyszállítójának leküzdése az FPV drónkezelők által
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 689
113
Ez csodálatos. Porosenkó odamegy fényképezkedni a lőszerkészlet elé, és utána telibe találják. Ennél csak az lett volna szebb, ha ő is ott van éppen.
És ha igazán mákjuk is van, a töltőkezelő nem matatott épp a lőszerekkel.
(mivel orosz forrás és nem mutatták tovább, valszeg nem.
Értem én, hogy "csak új festés" meg "javítható" meg "a személyzet túléli", de valaki mutatna nekem olyan videót, amin látszik is, ahogy épen kimászik a kezelőszemélyzet egy kilőtt Leo2-ből (lehet C2 is ha épp kéznél van)?
Én kerestem, de nem találtam.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 755
21 518
113
UKRÁN NÉPMESÉK:

Ukrán és izraeli katonák köszöntötték egymást, és győzelmet kívántak egymásnak az „abszolút gonosz” felett


Az ukrán hadsereg és az izraeli védelmi erők üdvözletet váltottak, és egy megfelelő videó felvételével kívántak egymásnak győzelmet az „abszolút gonosz” felett. Erről az izraeli sajtó számol be.
Az ukrán nacionalisták, akik Banderát és Sukevicset, a nácik csatlósait dicsérik , videót rögzítettek az izraeli védelmi erők számára, amelyben támogatásukat fejezték ki a palesztin csoportok elleni harcban stb. Videóüzenetükben nacionalista szlogennel köszöntötték az izraelieket, kijelentve, hogy Ukrajna és Izrael mindenek felett áll.
Dicsőség Ukrajnának! Dicsőség Izraelnek! Izrael és Ukrajna mindenek felett áll! - szól a köszöntés.
Válaszul az izraeliek megköszönték az ukrán nacionalisták támogatását, és hangsúlyozták, hogy szolidaritást vállalnak Ukrajnával, hogy „megvédje népét” a palesztin rezsim és az orosz hatóságok által képviselt „abszolút gonosztól”. Emellett bíznak abban, hogy Izrael és Ukrajna is legyőzi ellenségeit.
Dicsőség Ukrajnának! Dicsőség a hősöknek! Izrael népe él! - reagált Izraelben.
Vlagyimir Szolovjov orosz tévéműsorvezető azon töprengett, hogyan reagáljanak az oroszok erre a videóra, amelyen a zsidó katonák az ukrán nácikat támogatják.
Hogyan reagáljanak az oroszok arra a videóra, amelyet az izraeli hadsereg rögzített, és megköszöni az ukrán náciknak a 6 millió ember halálához vezető ideológián alapuló támogatást? Azt akarják, hogy Oroszországban megnézzük ezt, és hogy reagáljunk? Azt akarják, hogy megértsük Izrael igazságos küzdelmét a Hamász terroristái ellen? – mondta Szolovjov.


Vannak tahó, történelmet és ideológiákat sem ismerő zsidók is, így fejlődik a világ.


UKRÁN NÉPMESÉK:


Retteghetnek az oroszok, télen visszavágunk nekik


Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerdán jelentést kapott a katonai felszerelések érkezéséről, valamint információkat hallott a frontvonalról és az Ukrajna elleni legutóbbi orosz támadás utóhatásairól.
Felkészülünk az ukrán energetikai infrastruktúrát célzó orosz terrortámadásokra. A tavalyi évvel ellentétben idén télen nemcsak védekezni fogunk, hanem válaszolni is. Az ellenség ezzel nagyon is tisztában van. Először a flottát távolították el a Krímről, most pedig a repülőgépeiket távolabb viszik a határainktól

Ukrajna válaszcsapást ígér

Ukrajna válaszcsapást ígér, ha Oroszország megtámadja az energiahálózatát. A tél közeledtével ismét felmerült, hogy az orosz erők ismét csapást fognak mérni Ukrajna kritikus infrastruktúrájára.
Az aggodalmakra reagálva Volodimir Zelenszkij kijelentette, hogy a tavalyi téllel ellentétben Ukrajna vissza fog csapni – írja a Sky News.
Felkészülünk az energetikai infrastruktúra elleni terrortámadásokra. Idén nemcsak védekezni fogunk, hanem válaszolni is – fogalmazott Zelenszkij.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
749
7 545
93
Ez csodálatos. Porosenkó odamegy fényképezkedni a lőszerkészlet elé, és utána telibe találják. Ennél csak az lett volna szebb, ha ő is ott van éppen.

Értem én, hogy "csak új festés" meg "javítható" meg "a személyzet túléli", de valaki mutatna nekem olyan videót, amin látszik is, ahogy épen kimászik a kezelőszemélyzet egy kilőtt Leo2-ből (lehet C2 is ha épp kéznél van)?
Én kerestem, de nem találtam.
Mardert találtam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 297
120 156
113
És ha igazán mákjuk is van, a töltőkezelő nem matatott épp a lőszerekkel.
(mivel orosz forrás és nem mutatták tovább, valszeg nem.
Láttam egy másik videót ami esélyesen ugyan ezt a gépet mutatja (nagyon hasonló a környezet) már elhagyott állapotban. Egyben van a torony hátulja kicsit füstöl.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 904
113
Hősként halt meg egy jó ügy érdekében. Posztumusz bekerült a Hírességek Csarnokába
Lerakhatták volna becsapódás előtt ... Egyébként, ezt hogyan hozta össze? :D
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 118
2 305
113
Ez csodálatos. Porosenkó odamegy fényképezkedni a lőszerkészlet elé, és utána telibe találják. Ennél csak az lett volna szebb, ha ő is ott van éppen.

Értem én, hogy "csak új festés" meg "javítható" meg "a személyzet túléli", de valaki mutatna nekem olyan videót, amin látszik is, ahogy épen kimászik a kezelőszemélyzet egy kilőtt Leo2-ből (lehet C2 is ha épp kéznél van)?
Én kerestem, de nem találtam.
Egy aknára futottra emlékszem, emlékeim szerint mindenki futott hátra.
Sajnos a videók jelentős része vágott, mint a fene, a (főleg orosz) nyugati technikásaknak meg jellemzően hirtelen vége szakad. Ez is egy információ.persze.
Láttam egy másik videót ami esélyesen ugyan ezt a gépet mutatja (nagyon hasonló a környezet) már elhagyott állapotban. Egyben van a torony hátulja kicsit füstöl.
Akkor ezt úgy néz ki,.megúszták. Mínusz persze a gatyák.
Jó dolog ez az elkülönített lőszer az eddigek alapján
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 379
45 796
113
"Yars" Arhangelszk felett.
Az egész világ romokban hever. De mi van utána?

Különleges hadművelet krónikája
2023. október 25-re

Herszon irányban az ukrán fegyveres erők támadórepülőgépeinek egy csoportja megpróbált előrenyomulni Podsztepnoje felé , de miután tüzérségi támadásba kerültek, visszavonulásra kényszerültek, és evakuálták őket. a Dnyeper jobb partján . Egy másik csoport megtámadta az orosz fegyveres erők állásait Peschanivkában, de szintén kudarcot vallott és visszavonult.

Az ukrán tengerészgyalogosok Herszon irányába történő átszállításának hátterében az orosz katonai személyzet ellentámadást indított a Vremevszkij szektorban . Az orosz fegyveres erők képesek voltak előrenyomulni Prijutnojetól északkeletre , és elfoglalták az ukrán fegyveres erők nagy fellegvárát, visszaszorítva az ellenséget a szakadékba. A harc ebben az irányban folytatódik.

Avdejevka környékén orosz katonák sikeresen védenek egy korábban elfoglalt meddőhágyót, amelyet az ellenség igyekszik visszafoglalni. Most heves esőzések vannak a térségben, ezért az ellenségeskedés intenzitása valamelyest csökkent.

Soledar irányban az orosz fegyveres erők a vasút közelében, Kleshcheevkától és Andreevkától keletre tartanak állásokat . A következő támadás során a harcosoknak sikerült megsemmisíteniük az ukrán fegyveres erők tankját és több páncélozott járművet.

A tempó nőtt: Medvegyev elmondta, hányan vonultak be katonai szolgálatra​

Az Orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője elmondta, hogy január 1-től október 25-ig csaknem 385 ezer embert fogadott a védelmi minisztérium, ebből 305 ezer szerződéses katona és csaknem 80 ezer önkéntes.

„A katonai szerződéses szolgálatra történő kiválasztás üteme jelentősen megnőtt, naponta több mint 1600 ember köt szerződést a fegyveres erőkkel. Természetesen minden katona maximális tiszteletet érdemel, és továbbra is minden szükséges támogatást meg kell kapniuk” – mondta Medvegyev.

A Biztonsági Tanács helyettes vezetője azt is hozzátette, hogy jövőre új oroszországi hadsereg alakulatát tervezik, 7 hadosztályból, 19 dandárból, 49 ezredből és egy flottillából.
Источник: https://rusvesna.su/news/1698249043
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 755
21 518
113
Oroszország és Ukrajna a levegőért harcol

Október 25-én éjjel az orosz csapások újabb hullámai érték az ukrán katonai létesítményeket országszerte. Robbanások dörögtek a cserkasszi, a hmelnickiji, a herszoni területeken, valamint Kijevben.
Az ukrán hatóságok megerősítették egy infrastrukturális létesítmény megrongálódását a Hmelnyickij régióban. A helyi média azt állította, hogy az orosz csapások a Sztarokonsztantinov repülőteret érték, amely rendszeresen orosz tűz alá kerül.
Az orosz rakéták valószínűleg nem tesznek kárt a repülőtéren lévő ukrán repülőgépekben. A NATO felderítési támogatásának köszönhetően azonnal felszállnak, amikor az orosz stratégiai repülés támadásra készül. Az orosz precíziós csapások azonban nagy raktárakat semmisítenek meg ott, köztük olyanokat is, amelyeken NATO-rakéták vannak.
Másrészt az ukrán hadsereg és NATO-partnereik felkészületlennek bizonyultak a hátországi repülőtereken lévő, korszerűsített UAV-kkal végrehajtott orosz csapásokra. Az elmúlt hónapban az orosz Lancet, amelynek hatótávolságát a jelentések szerint megnövelték, legalább három ukrán repülőgépet talált el Krivoj Rog és Mikolajev régiók parkolóiban.
A mélyen hátországi területeken végrehajtott orosz csapások nem az egyetlen fenyegetést jelentik a megmaradt ukrán harci repülőgépek számára. Továbbra is gyakran elfogják őket az orosz légvédelmi erők a frontvonalak feletti harci bevetések során.
Az orosz védelmi miniszter azt állította, hogy az orosz erők olyan komplexumokat kaptak, amelyek lehetővé tették, hogy öt nap alatt 24 ukrán repülőgépet lőjenek le. Kiderült, hogy ez az S-400 Triumph légvédelmi rendszer volt, az A-50-es nagy hatótávolságú radarfelderítő repülőgéppel együtt.
Az orosz hadsereg ugyanis az elmúlt héten megnövekedett számú ukrán repülőgép megsemmisítéséről számolt be. Az orosz hadsereg szerint október 25-én két MiG-29-est lőttek le a DPR és Kirovográd térségében. További egy L-39-es harci kiképzőgépet lőttek le Dnyipropetrovszk térségében.
Október 20-án rekordszámú, hét ukrán MiG-29-es vadászgép elfogásáról számoltak be.
Az ukrán hadsereg a maga részéről ritka, de eredményes támadásokkal válaszol az orosz hátország repülőterei ellen. Amelyek csak a NATO-fegyvereknek és felderítő eszközöknek köszönhetően lehetségesek.
Október 17-én az ukrán erők ATACMS rakétákat teszteltek, amelyeket a közelmúltban szállítottak az Egyesült Államokból. Ezek a Berdjanszk melletti orosz frontrepülőtérre mértek csapást. A lőszerdarabok azonosítása után úgy vélték, hogy az ukránok az M-142 HIMARS vagy M-270 MLRS berendezések teljes nagy hatótávolságú arzenálját használták, beleértve az ATACMS MGM-140A Block 1 rakétákat, a GMLRS M31ER és GLSDB rakétákat GBU-39 siklóbombával. A csapást kazettás bombákkal hajtották végre.
Ugyanezen a napon az ukrán erők megtámadták a Luganszkban lévő orosz kettős felhasználású repülőteret, szintén kazettás bombákkal.
Orosz tisztviselők nem közölték a veszteségeket. A legmerészebb nem hivatalos becslések szerint mindkét repülőtéren 9 orosz helikopter semmisült meg.
Miközben az orosz hadsereg sakkban tartja az ukrán légierőt, folyamatos csapásokkal semmisíti meg repülőgépeit a hátországban és a frontvonalakon, saját repülőgépeit saját baklövései miatt veszíti el.


A Szu-25SM bevetés újabb ukrán veszteségekkel gyarapítja a Krasznij Limánnál elszenvedett veszteségek listáját

A Központi Katonai Körzet Szuhoj Szu-25SM típusú vadászgépek legénységének bevetése több veszteséget is okozott az Ukrán Fegyveres Erők számára a Krasznij Liman szektorban. A Szu-25SM 80 mm-es rakétákat lőtt ki, amelyek megsemmisítették az ellenséges erődítményeket, személyi állományt, páncélozott szállítójárműveket és ideiglenes telepítési pontokat.



Boeing P-8A Poseidon a román tengerparttól kukkol. Lesz megint partraszállásosdi, vagy vízidrón, vagy drága raketta, amit leszednek.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Nem is mutatják végig a videót, hisz a harckocsi nem robbant fel és valószínűleg kutya baja nem lett a személyzetneka kisebb halláskárosodást leszámítva.
Miért hagyod félbe a történetet? Úgy folytatódik, hogy a drága pénzen kiképzett harckocsizók mehetnek a lövészárokba, mert tank hiányában tankba már nem tudnak visszaülni.





Ez csodálatos. Porosenkó odamegy fényképezkedni a lőszerkészlet elé, és utána telibe találják. Ennél csak az lett volna szebb, ha ő is ott van éppen.
Minek ment oda, és miért nem volt rajta sapka?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
Frissen elfoglalt ukrán/NATO loveszarok. Van minden ,vagy 30 halott,rengeteg fegyver, szemét,romok stb. Kemény csata volt az biztos,Prijutnoje mellett.

Putyin megint meghalt ,de megint feltámadt.


Másfél év frontszolgalat után leszerelhet aki túlélte,de csak akkor ha Zelenszkij jóváhagyja.

VDV fogyasztja az ukrán tankokat.
Magyar finanszírozású program.


Egy kis állítólagos kémkedés.

Két nap alatt három Leopárd 2 semmisült meg. Biztosan szép osszed van feldobva egy egyért, mert ahányszor csak felbukkan egy már le is vadásszák.

Ez jó nagyot szólt.
Látványos robbanás.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 621
8 936
113
Oroszország és Ukrajna a levegőért harcol

Október 25-én éjjel az orosz csapások újabb hullámai érték az ukrán katonai létesítményeket országszerte. Robbanások dörögtek a cserkasszi, a hmelnickiji, a herszoni területeken, valamint Kijevben.
Az ukrán hatóságok megerősítették egy infrastrukturális létesítmény megrongálódását a Hmelnyickij régióban. A helyi média azt állította, hogy az orosz csapások a Sztarokonsztantinov repülőteret érték, amely rendszeresen orosz tűz alá kerül.
Az orosz rakéták valószínűleg nem tesznek kárt a repülőtéren lévő ukrán repülőgépekben. A NATO felderítési támogatásának köszönhetően azonnal felszállnak, amikor az orosz stratégiai repülés támadásra készül. Az orosz precíziós csapások azonban nagy raktárakat semmisítenek meg ott, köztük olyanokat is, amelyeken NATO-rakéták vannak.
Másrészt az ukrán hadsereg és NATO-partnereik felkészületlennek bizonyultak a hátországi repülőtereken lévő, korszerűsített UAV-kkal végrehajtott orosz csapásokra. Az elmúlt hónapban az orosz Lancet, amelynek hatótávolságát a jelentések szerint megnövelték, legalább három ukrán repülőgépet talált el Krivoj Rog és Mikolajev régiók parkolóiban.
A mélyen hátországi területeken végrehajtott orosz csapások nem az egyetlen fenyegetést jelentik a megmaradt ukrán harci repülőgépek számára. Továbbra is gyakran elfogják őket az orosz légvédelmi erők a frontvonalak feletti harci bevetések során.
Az orosz védelmi miniszter azt állította, hogy az orosz erők olyan komplexumokat kaptak, amelyek lehetővé tették, hogy öt nap alatt 24 ukrán repülőgépet lőjenek le. Kiderült, hogy ez az S-400 Triumph légvédelmi rendszer volt, az A-50-es nagy hatótávolságú radarfelderítő repülőgéppel együtt.
Az orosz hadsereg ugyanis az elmúlt héten megnövekedett számú ukrán repülőgép megsemmisítéséről számolt be. Az orosz hadsereg szerint október 25-én két MiG-29-est lőttek le a DPR és Kirovográd térségében. További egy L-39-es harci kiképzőgépet lőttek le Dnyipropetrovszk térségében.
Október 20-án rekordszámú, hét ukrán MiG-29-es vadászgép elfogásáról számoltak be.
Az ukrán hadsereg a maga részéről ritka, de eredményes támadásokkal válaszol az orosz hátország repülőterei ellen. Amelyek csak a NATO-fegyvereknek és felderítő eszközöknek köszönhetően lehetségesek.
Október 17-én az ukrán erők ATACMS rakétákat teszteltek, amelyeket a közelmúltban szállítottak az Egyesült Államokból. Ezek a Berdjanszk melletti orosz frontrepülőtérre mértek csapást. A lőszerdarabok azonosítása után úgy vélték, hogy az ukránok az M-142 HIMARS vagy M-270 MLRS berendezések teljes nagy hatótávolságú arzenálját használták, beleértve az ATACMS MGM-140A Block 1 rakétákat, a GMLRS M31ER és GLSDB rakétákat GBU-39 siklóbombával. A csapást kazettás bombákkal hajtották végre.
Ugyanezen a napon az ukrán erők megtámadták a Luganszkban lévő orosz kettős felhasználású repülőteret, szintén kazettás bombákkal.
Orosz tisztviselők nem közölték a veszteségeket. A legmerészebb nem hivatalos becslések szerint mindkét repülőtéren 9 orosz helikopter semmisült meg.
Miközben az orosz hadsereg sakkban tartja az ukrán légierőt, folyamatos csapásokkal semmisíti meg repülőgépeit a hátországban és a frontvonalakon, saját repülőgépeit saját baklövései miatt veszíti el.


A Szu-25SM bevetés újabb ukrán veszteségekkel gyarapítja a Krasznij Limánnál elszenvedett veszteségek listáját

A Központi Katonai Körzet Szuhoj Szu-25SM típusú vadászgépek legénységének bevetése több veszteséget is okozott az Ukrán Fegyveres Erők számára a Krasznij Liman szektorban. A Szu-25SM 80 mm-es rakétákat lőtt ki, amelyek megsemmisítették az ellenséges erődítményeket, személyi állományt, páncélozott szállítójárműveket és ideiglenes telepítési pontokat.



Boeing P-8A Poseidon a román tengerparttól kukkol. Lesz megint partraszállásosdi, vagy vízidrón, vagy drága raketta, amit leszednek.

Amerikai pilóták repülik a Szu-25-ösöket?!
Csak azért kérdem, mert látni, ahogy beszállás előtt körbejárja a hajózó a gépet, és a testheveder combheveder része a lábai mögött van összekötve.Kb. annyit is ér, mintha nem lenne rajta. Ez pedig tipikusan amerikai, kanadai divat. A Cold Lake bázison képzés alatt álló pilótanőknél figyeltem fel rá először. Aztán utána láttam, hogy arrafelé ez általános divat a bemutatópilótáktól kezdve mindenkinél, hogy szinte csak a gépben ülve csatolja be normálisan a combhevedereket. Korábban ez nem volt divat az oroszoknál, meg a lengyeleknél sem (Szu-22). Persze az oroszoknál annyival jóval egyszerűbb a dolog, hogy ott már a legtöbb típusnál évtizedek óta leszoktak arról, hogy még pluszban testheveder viselésével is "szórakoztassák" a hajózóikat. Csak a fokozatosan eltűnő Szu-24 és a folyamatosan dolgozó Szu-25 esetében kell viselniük. A többi típusnál össze van építve a cucc a katapultülés hevederzetével, így amikor beköti magát a hajózó, akkor lényegében a testhevedereket is magára veszi, de kényelmesebb, mert nem kell még azt is magára aggassa a ki tudja mennyi különböző funkciójú mellény (lövedékálló ilyen-olyan védőmellény, málhamellény) mellett. Az amerikaiaknál ezzel szemben kb. az összes típusnál kell külön testhevedert hordani, még az F-22-esen is.
Tudom, most 2 óráig nem írhatok semmit, meg a konfliktus alakulásának szempontjából sem túl releváns a hozzászólásom, de attól még meglepett a dolog.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ezek után Ukrajna győzne ? Kétlem ! Olyan fegyver van van jelen a fronton ami sosem volt eddig ! Itt már a leopard cseli és m1a2 sem segít !


A társa lehet oda kiabált hogy" há vigyázz onnan te fiu te ! "


Itt egy leopard !



F9TjV7vXAAAk7vL
F9TjW2DWUAA7caW
F9TjXwHXUAAZHqP