[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
947
8 227
93
A jó öreg képek a leókról amikor még csodafegyvernek szánták és fölényesen vigyorogva várták az érkezésüket. Van pl. amelyiken egy (ukrán) leopard a mancsát ráteszi a megszeppent orosz őzikére stb.

img805%20bolson%20deutsch.jpg

c02woo31qob71.jpg

Mindenki mondta, hogy szegény oroszok összeszarják majd magukat félelmükben.
Aztán megérkeztek a kegyetlen gyilkos macska a frontra...de ...hová lettek???
FB-IMG-1698454013795.jpg

Totál égés lett az egész...se lőszer se fegyver se HATALMAS technológiai fölény, főleg hogy nincs légvédelem ...se megfelelő kiképzés és taktikai fölény...az a 100 milliárd, amit az EU akar adni "segélyként" annak nagy része megy az amerikai fegyverek kifizetésére a másik jelentős hányadát meg az ukrán korrupció nyeli be (Zelének van vagy 8 kastélya a bolygón, a felesége is gyémántott vásárolgat az ENSZ gyűlés idején az New York-ban). Putyin meg, hogy kimerítse az ellenfelei készleteit, energiáját tudatosan nyújtja el húzza az időt mint a rétestésztát. Az egyszerű ukránokat meg ledaráltatják.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Most árusítja ki Zelenszkij Ukrajnát a legnagyobb amerikai pénzügyi cégnek
Origo2023.10.27. 13:35

Válságos és nehezebben kiszámítható időszakokban különösen érvényesül az az alapvetés, hogy – ellentétben a megtakarításokkal – a befektetések általában jóval nagyobb kockázatot hordoznak, mégpedig a kockázati tényezők szélesebb köre és a nagyobb bizonytalanság miatt - írja cikkében a Tűzfalcsoport. Ebből adódóan a tárgyi eszközökbe, például ingatlanokba történő befektetésnek is megvan a kockázata. A nagy globális befektetési cégek arra alapozták létüket, hogy a befektetni kívánók például olyan ingatlanok portfóliójába fektethessenek be, amelyekhez egyénileg nem biztos, hogy hozzáférnének. Ezek a nagy társaságok aztán – megfelelő vállalati formában működve – visszajuttatják a tőkét a részvényeseknek osztalék formájában.

A Blackstone és a BlackRock amerikai hátterű nemzetközi vállalatok, amelyek a befektetési menedzsment területén tevékenykednek. Előbbit 1985-ben, utóbbit három évvel később alapították, és kezdetben ugyanazon fúziós és felvásárlási társaság, a Blackstone Financial Management nevű ernyőcég alá tartoztak. A BlackRock aztán kivált az anyavállalatból, és a kockázatkezelésre kezdett összpontosítani. Napjainkban a két vállalat két teljesen különálló cég, eltérő szolgáltatási ajánlatokkal a befektetés-kezelés, illetve a pénzügyi szolgáltatások területén.
A Blackstone magántőke-üzletága az elmúlt három évtizedben a tőkeáttételes kivásárlások egyik legnagyobb befektetője volt, míg a cég ingatlan-üzletága aktívan vásárolt kereskedelmi ingatlanokat. Még 1987-ben a Blackstone partnerségi megállapodásokat kötött a BlackRock alapítóival, Larry Finkkel (a BlackRock jelenlegi vezérigazgatójával) és Ralph Schlossteinnel (az Evercore vezérigazgatójával). A két nagy vállalatalapító, akik korábban a First Boston, illetve a Lehman Brothers jelzálog-fedezetű értékpapír-részlegét vezették, kezdetben így a Blackstone-hoz csatlakoztak.
A világ egyik legnagyobb pénzintézete tehát, a BalckRock mostanában elég gyakran beszél arról, hogy Ukrajnában szívesen részt venne az újjáépítésben. És hát, amikor a BlackRock arról beszél, hogy újjáépít, akkor Schiffer András szavai szerint „lehet, hogy ez biztosabb jele annak, hogy az USA elszánja magát a konfliktus befagyasztására, mert újjáépíteni csak ott lehet, ahol nem dörögnek a fegyverek."

Már látszik, hogy Ukrajnában nemcsak a spekulánsok és a nagy hadiipari konszernek nyerészkednek, hanem a befektetési alapok is ott állnak a sorban és megpróbálnak kiszakítani maguknak egy szeletet a tortából. Egyes vélemények szerint az ukrán vezetés egyenesen kiárusítja Ukrajnát a Blackrock részére.
A BlackRocknak az elnök-vezérigazgatója, Larry Fink egy korábbi interjújában leleplezte, hogy valójában már régóta dolgoznak azon, hogy Ukrajnában a háború után szerepet kapjanak. Nem is akármilyen Ukrajnát képzelnek el, hanem egyenesen „nyitott társadalmiasat".
„Az ukrán kormány felbérelt minket, hogy segítsünk nekik egy újjáépítési alap létrehozásában. Nekünk megvan rá a teljes csapatunk, az ő feladatuk pedig a saját csapatuk felépítése, a szervezeti struktúra biztosítása, nekünk pedig, hogy segítsük e csapat felépítését, hogy Ukrajna kiváló hely legyen a közpénzek számára, a helyreállítás segítése érdekében. Azt mondtam Zelinszkij elnök úrnak, hogy a mi feladatunk az, hogy biztosítsuk a magántőke lehetőségeit is Ukrajnába, hogy tisztességes és igazságos módon megtérüljenek a befektetéseink, ő ezzel egyetértett. Egyetértett a kapitalizmus szerepével az országában. Én pedig azt mondtam az elnöknek, hogy a mi feladatunk annak biztosítása, hogy az új Ukrajna nyitott társadalom, nyitott gazdaság legyen, hogy ha ilyen típusú tőkét keresnek, akkor a tőke ott lesz, és sok párbeszédet folytattunk velük, és a mai nap folyamán újabb párbeszédet fogunk folytatni."

És ha bárki hasonlóságot vél felfedezni a BlackRock elnök szavai és Soros György a nyitott társadalomról alkotott elképzelései között, akkor az nem téved.

Baljós mondatok ezek, hiszen a BlackRock nem jótékonysági intézmény, nem feltétlenül azért akar nyitott társadalmat, hogy az az ukránok érdekeit szolgálja, sokkal inkább az amerikai privát nagytőkéét.
A befektetési alap persze gond nélkül beszélhet Ukrajna újjáépítéséről, hiszen többek között akkora a tőkéje, hogy ha ország lenne, akkor az USA és Kína után ő lenne a harmadik legnagyobb GDP-arányosan. Többek között nagy részvényesnek számít a legnagyobb amerikai bankokban, mint a GP Morgan, Deutsche Bank vagy a Citigroup. Óriás olajcégekben, mint az Exxonmobil vagy a Shell, de a világ legnagyobb telefon és számítógépgyártója az Apple, vagy a legnagyobb élelmiszer konszernje, a Nestlé és a Microsoft, vagy akár a Facebook is a portfóliójában található. Ahogy a Pfizer, a Bayer, az EON, a BMW, a Nike, a Coca-Cola, és lényegében szinte mindenhez van köze. Annyira fontos ember, hogy az irodavezetőjét nevezte ki az Obama Alapítvány elnökének.

Mindeközben az derült ki az Investigative Europe oknyomozó csoport kutatása szerint, hogy az amerikai gigavállalat Brüsszelben azért lobbizik, hogy megváltoztassák a privatizációs szabályokat, illetve, hogy lazítsanak a szigorú pénzügyi korlátokon.
Ukrajnában a privatizáció már meg is indult, főleg a mezőgazdaságban, amely az ország egyik legfontosabb iparága. Hiszen Ukrajna a világ legjobb termőföldjeivel rendelkezik, és a 19. század vége óta Európa, és a világ gabonaellátásának jelentős részét ő adja. A harmadik legnagyobb kukorica és az ötödik legnagyobb búza exportőr ország, több mint 31 millió hektár termőfölddel rendelkezik. 2014 után azonban megnyílt az út az ukrán mezőgazdaság privatizálása előtt.

Mivel az országnak már akkor is szüksége volt hitelekre, ezért a Nemzetközi Valutaalap 17 milliárd dolláros hitelkeretének előfeltételeként egy olyan reformprogramot dolgozott ki, amelynek célja a magánberuházások ösztönzése volt az országban. Magyarul az IMF, azt mondta, hogy akkor ad hitelt Ukrajnának, ha privatizálnak. Ez persze az amerikai és a nyugati nagytőkének kedvezett. Egyből három nagy amerikai óriáscég vásárolt is jelentős szántóföld-területet Ukrajnában, ezek a Dupont, a Monsanto és a Cargill voltak. Ez a három cég körülbelül 17 millió hektárt tudhatott magáénak, ami kb. egész Olaszország termőföldterületének felel meg. Sajnálatos módon Ukrajna legjobb termőföldjei keleten és dél-keleten találhatóak, pont az orosz többségű megyékben, amelyeket most Oroszország bekebelezett.

Ezek a nagyvállalatok 2014 óta elképzelhetetlenül nagy összegeket fektettek be a keleti szomszédunkba. A növényvédőszereket, vetőmagokat és műtrágyát forgalmazó Cargill gabonasílók építésébe fektetett be, hogy beszállhasson a gabonakereskedelembe. Emellett részesedéssel rendelkezik az ország legnagyobb agrárvállalkozásában, az UkrLand Farmingban. A Monsanto évek óta aktívan tevékenykedik Ukrajnában. 2014 márciusában alig néhány héttel Janukovics megbuktatása után a vállalat 140 millió dollárt fektetett be egy új vetőmaggyár építésébe. A Dupont már korábban, 2013 júniusában is egy ukrajnai vetőmaggyár építésébe kezdett bele.

Tehát ezek a nagyvállalatok nagyon sokat profitálnak Ukrajnából, most a háború miatt természetesen ők a legnagyobb vesztesek, és ezt a veszteséget vissza akarják szerezni. Ezt pedig úgy tudják, ha mielőbb béke lesz, és részt tudnak venni az újjáépítésben.

A Világbank márciusi becslése szerint Ukrajnának 411 milliárd dollárra lesz szüksége a háború utáni újjáépítéshez, és a közelmúlt orosz támadásai ezt a számot megemelték.

Mindeközben körvonalazódik az is, hogy miképp tervezik tényleges újjáépíteni Ukrajnát. Ezt egy amerikai szervezet ki is fejtette az Ukrán Marshall-terv címet viselő dokumentumban. Ez nagyjából megegyezik a fentiekkel. Amerikai magántőke, amely bevásárol az országban, illetve Európai Uniós vissza nem terítendő források szükségesek mindenhez.

Az amerikai reakciókra válaszul Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Olaf Scholz német kancellár is publikált egy közös cikket Marshall-terv Ukrajnának címen, amelyben ők is leírják, hogy mi a tervük Ukrajnával. A különbség csak annyi az amerikai és a brüsszeli felállás között, hogy Európa azóta is önti a pénzt Ukrajnába, de a profitot nem ő fogja behajtani. Sőt, az amerikai magántőke évtizedes előnyben van.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 597
34 393
113
A kók gyár
Ukri BUK-ta
Húst a darálóba...
Számvetés
Kupyanszk 27.du.
Kók...
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Orosz elfogatóparancs ukrán náci ellen
Moszkva, 2023. október 26. csütörtök (MB)

Az orosz belügyminisztérium csütörtökön elfogatóparancsot adott ki Jaroszlav Hunka SS-veterán ellen, akit a kanadai parlamentben ukrán szabadságharcosként ünnepeltek 2023. szeptember 22-én Trudeau miniszterelnök jelenlétében, a Kanadába látogató Zlenszkij ukrán elnök tiszteletére tartott ülésen – jelentette a Magyar Békekör tudósítója.

A lengyelországi Ulmaniban 1925. április 13-án született, és felelősségre vonása elől Kanadába menekült Hunkát a polgári lakossággal szemben a II. világháborúban elkövetett népirtással vádolják.
Hunka annak a Galicia nevű gyalogos SS hadosztálynak a tagjaként szolgált, amelyet a hitleri Németország 1943. áprilisában létesített ukrán önkéntesekből.

A személyére vonatkozó adatok az orosz védelmi minisztérium központi levéltárából és az Orosz Föderáció nemzeti levéltárából kerültek elő.

Ha a kanadai igazságügyi szervek komolyan veszik a háborús bűnök elévülhetetlenségéről szóló nemzetközi megállapodásokat, ki kell adniuk Oroszországnak az SS veteránt, hiszen a népirtást a Szovjetunió lakossága ellen követte el – vélik megfigyelők.

Kanadában pofára estek a nagy liberálfasizmussal, de ki fogják védeni.

****************************************************************

BRIT NÉPMESÉK:
A brit védelmi minisztérium pénteki beszámolója

Oroszország a téli támadásra tartalékol

Oroszország már több mint egy hónapja nem lőtt ki nagyhatótávolságú nehézbombázóival cirkálórakétákat, noha ez a hadsereg egyik legütőképesebb fegyvere.
Ennek a minden eddiginél hosszabb szünetnek az az oka, hogy az oroszok tartalékolnak a cirkálórakétákkal, amelyek minden bizonyára fogytán vannak.
Oroszország már a téli támadásra készül a kapor infrastruktúra ellen, iráni öngyilkos drónokat is bevetnek majd.

Püthiájuk szabadságra ment? Ez az orákulumuk keveset szívott.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 991
15 854
113
Szerinted az orosz cuccokhoz nincs ilyesmi és pl az alkatrészeket Iván esztergálja a laktanya sarkában? Már a T-90M is van annyira összetett, hogy legalább olyan support kelljen hozzá, mint a nyugati típusokhoz, hogy a T-14-ről ne is beszéljek.
A német hitechet is itthon gyártják sokszor 20 évnél régebbi gépeken.
Az, hogy Adbul marja ki németországban egy 300e eurós hermlen, az teljesen versenyképtelen lenne.
De ha széria kell, akkor Hansék kiviszik kínába, mert ott jó minőségben is megcsinálják közel európai anyagárban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 142
57 182
113
Most árusítja ki Zelenszkij Ukrajnát a legnagyobb amerikai pénzügyi cégnek
Origo2023.10.27. 13:35

Válságos és nehezebben kiszámítható időszakokban különösen érvényesül az az alapvetés, hogy – ellentétben a megtakarításokkal – a befektetések általában jóval nagyobb kockázatot hordoznak, mégpedig a kockázati tényezők szélesebb köre és a nagyobb bizonytalanság miatt - írja cikkében a Tűzfalcsoport. Ebből adódóan a tárgyi eszközökbe, például ingatlanokba történő befektetésnek is megvan a kockázata. A nagy globális befektetési cégek arra alapozták létüket, hogy a befektetni kívánók például olyan ingatlanok portfóliójába fektethessenek be, amelyekhez egyénileg nem biztos, hogy hozzáférnének. Ezek a nagy társaságok aztán – megfelelő vállalati formában működve – visszajuttatják a tőkét a részvényeseknek osztalék formájában.

A Blackstone és a BlackRock amerikai hátterű nemzetközi vállalatok, amelyek a befektetési menedzsment területén tevékenykednek. Előbbit 1985-ben, utóbbit három évvel később alapították, és kezdetben ugyanazon fúziós és felvásárlási társaság, a Blackstone Financial Management nevű ernyőcég alá tartoztak. A BlackRock aztán kivált az anyavállalatból, és a kockázatkezelésre kezdett összpontosítani. Napjainkban a két vállalat két teljesen különálló cég, eltérő szolgáltatási ajánlatokkal a befektetés-kezelés, illetve a pénzügyi szolgáltatások területén.
A Blackstone magántőke-üzletága az elmúlt három évtizedben a tőkeáttételes kivásárlások egyik legnagyobb befektetője volt, míg a cég ingatlan-üzletága aktívan vásárolt kereskedelmi ingatlanokat. Még 1987-ben a Blackstone partnerségi megállapodásokat kötött a BlackRock alapítóival, Larry Finkkel (a BlackRock jelenlegi vezérigazgatójával) és Ralph Schlossteinnel (az Evercore vezérigazgatójával). A két nagy vállalatalapító, akik korábban a First Boston, illetve a Lehman Brothers jelzálog-fedezetű értékpapír-részlegét vezették, kezdetben így a Blackstone-hoz csatlakoztak.
A világ egyik legnagyobb pénzintézete tehát, a BalckRock mostanában elég gyakran beszél arról, hogy Ukrajnában szívesen részt venne az újjáépítésben. És hát, amikor a BlackRock arról beszél, hogy újjáépít, akkor Schiffer András szavai szerint „lehet, hogy ez biztosabb jele annak, hogy az USA elszánja magát a konfliktus befagyasztására, mert újjáépíteni csak ott lehet, ahol nem dörögnek a fegyverek."

Már látszik, hogy Ukrajnában nemcsak a spekulánsok és a nagy hadiipari konszernek nyerészkednek, hanem a befektetési alapok is ott állnak a sorban és megpróbálnak kiszakítani maguknak egy szeletet a tortából. Egyes vélemények szerint az ukrán vezetés egyenesen kiárusítja Ukrajnát a Blackrock részére.
A BlackRocknak az elnök-vezérigazgatója, Larry Fink egy korábbi interjújában leleplezte, hogy valójában már régóta dolgoznak azon, hogy Ukrajnában a háború után szerepet kapjanak. Nem is akármilyen Ukrajnát képzelnek el, hanem egyenesen „nyitott társadalmiasat".
„Az ukrán kormány felbérelt minket, hogy segítsünk nekik egy újjáépítési alap létrehozásában. Nekünk megvan rá a teljes csapatunk, az ő feladatuk pedig a saját csapatuk felépítése, a szervezeti struktúra biztosítása, nekünk pedig, hogy segítsük e csapat felépítését, hogy Ukrajna kiváló hely legyen a közpénzek számára, a helyreállítás segítése érdekében. Azt mondtam Zelinszkij elnök úrnak, hogy a mi feladatunk az, hogy biztosítsuk a magántőke lehetőségeit is Ukrajnába, hogy tisztességes és igazságos módon megtérüljenek a befektetéseink, ő ezzel egyetértett. Egyetértett a kapitalizmus szerepével az országában. Én pedig azt mondtam az elnöknek, hogy a mi feladatunk annak biztosítása, hogy az új Ukrajna nyitott társadalom, nyitott gazdaság legyen, hogy ha ilyen típusú tőkét keresnek, akkor a tőke ott lesz, és sok párbeszédet folytattunk velük, és a mai nap folyamán újabb párbeszédet fogunk folytatni."

És ha bárki hasonlóságot vél felfedezni a BlackRock elnök szavai és Soros György a nyitott társadalomról alkotott elképzelései között, akkor az nem téved.

Baljós mondatok ezek, hiszen a BlackRock nem jótékonysági intézmény, nem feltétlenül azért akar nyitott társadalmat, hogy az az ukránok érdekeit szolgálja, sokkal inkább az amerikai privát nagytőkéét.
A befektetési alap persze gond nélkül beszélhet Ukrajna újjáépítéséről, hiszen többek között akkora a tőkéje, hogy ha ország lenne, akkor az USA és Kína után ő lenne a harmadik legnagyobb GDP-arányosan. Többek között nagy részvényesnek számít a legnagyobb amerikai bankokban, mint a GP Morgan, Deutsche Bank vagy a Citigroup. Óriás olajcégekben, mint az Exxonmobil vagy a Shell, de a világ legnagyobb telefon és számítógépgyártója az Apple, vagy a legnagyobb élelmiszer konszernje, a Nestlé és a Microsoft, vagy akár a Facebook is a portfóliójában található. Ahogy a Pfizer, a Bayer, az EON, a BMW, a Nike, a Coca-Cola, és lényegében szinte mindenhez van köze. Annyira fontos ember, hogy az irodavezetőjét nevezte ki az Obama Alapítvány elnökének.

Mindeközben az derült ki az Investigative Europe oknyomozó csoport kutatása szerint, hogy az amerikai gigavállalat Brüsszelben azért lobbizik, hogy megváltoztassák a privatizációs szabályokat, illetve, hogy lazítsanak a szigorú pénzügyi korlátokon.
Ukrajnában a privatizáció már meg is indult, főleg a mezőgazdaságban, amely az ország egyik legfontosabb iparága. Hiszen Ukrajna a világ legjobb termőföldjeivel rendelkezik, és a 19. század vége óta Európa, és a világ gabonaellátásának jelentős részét ő adja. A harmadik legnagyobb kukorica és az ötödik legnagyobb búza exportőr ország, több mint 31 millió hektár termőfölddel rendelkezik. 2014 után azonban megnyílt az út az ukrán mezőgazdaság privatizálása előtt.

Mivel az országnak már akkor is szüksége volt hitelekre, ezért a Nemzetközi Valutaalap 17 milliárd dolláros hitelkeretének előfeltételeként egy olyan reformprogramot dolgozott ki, amelynek célja a magánberuházások ösztönzése volt az országban. Magyarul az IMF, azt mondta, hogy akkor ad hitelt Ukrajnának, ha privatizálnak. Ez persze az amerikai és a nyugati nagytőkének kedvezett. Egyből három nagy amerikai óriáscég vásárolt is jelentős szántóföld-területet Ukrajnában, ezek a Dupont, a Monsanto és a Cargill voltak. Ez a három cég körülbelül 17 millió hektárt tudhatott magáénak, ami kb. egész Olaszország termőföldterületének felel meg. Sajnálatos módon Ukrajna legjobb termőföldjei keleten és dél-keleten találhatóak, pont az orosz többségű megyékben, amelyeket most Oroszország bekebelezett.

Ezek a nagyvállalatok 2014 óta elképzelhetetlenül nagy összegeket fektettek be a keleti szomszédunkba. A növényvédőszereket, vetőmagokat és műtrágyát forgalmazó Cargill gabonasílók építésébe fektetett be, hogy beszállhasson a gabonakereskedelembe. Emellett részesedéssel rendelkezik az ország legnagyobb agrárvállalkozásában, az UkrLand Farmingban. A Monsanto évek óta aktívan tevékenykedik Ukrajnában. 2014 márciusában alig néhány héttel Janukovics megbuktatása után a vállalat 140 millió dollárt fektetett be egy új vetőmaggyár építésébe. A Dupont már korábban, 2013 júniusában is egy ukrajnai vetőmaggyár építésébe kezdett bele.

Tehát ezek a nagyvállalatok nagyon sokat profitálnak Ukrajnából, most a háború miatt természetesen ők a legnagyobb vesztesek, és ezt a veszteséget vissza akarják szerezni. Ezt pedig úgy tudják, ha mielőbb béke lesz, és részt tudnak venni az újjáépítésben.

A Világbank márciusi becslése szerint Ukrajnának 411 milliárd dollárra lesz szüksége a háború utáni újjáépítéshez, és a közelmúlt orosz támadásai ezt a számot megemelték.

Mindeközben körvonalazódik az is, hogy miképp tervezik tényleges újjáépíteni Ukrajnát. Ezt egy amerikai szervezet ki is fejtette az Ukrán Marshall-terv címet viselő dokumentumban. Ez nagyjából megegyezik a fentiekkel. Amerikai magántőke, amely bevásárol az országban, illetve Európai Uniós vissza nem terítendő források szükségesek mindenhez.

Az amerikai reakciókra válaszul Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Olaf Scholz német kancellár is publikált egy közös cikket Marshall-terv Ukrajnának címen, amelyben ők is leírják, hogy mi a tervük Ukrajnával. A különbség csak annyi az amerikai és a brüsszeli felállás között, hogy Európa azóta is önti a pénzt Ukrajnába, de a profitot nem ő fogja behajtani. Sőt, az amerikai magántőke évtizedes előnyben van.




Azért, ha én lennék amerikai magántőke,megkérdezném Putyint, hogy szerinte milyenek lesznek a megtérülési mutatók,mielőtt kalandba vágnám magam,és.elkezdenék ùjjáépíteni....:D
Lehet Putyinék maguk is úgy érzik,hogy majd ők is újjá tudnak építgetni azon a területen, amit most Ukrajnának neveznek.
:rolleyes:
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Az Ukrán Felkelő Hadsereg által meggyilkolt lengyelek újabb tömegsírját találták meg Nyugat-Ukrajnában
2023-10-27 13:07

Lengyel és ukrán kutatók az 1945-ben az Ukrán Felkelő Hadsereg (UPA) által meggyilkolt lengyelek újabb tömegsírját találták meg a nyugat-ukrajnai egykori Puzsniki falu térségében – közölte pénteken Michal Dworczyk lengyel tárca nélküli miniszter.
“Négy hónapos nehéz kutatás után lengyel és ukrán szakértők megtalálták az ukrán nacionalistáknak áldozatul esett lengyelek, a falu meggyilkolt lakosainak tömegsírját” – írta Dworczyk az X közösségi felületen.
Piotr Glinski örökségvédelmi és kulturális miniszter a közösségi médiában közölte: Varsó Kijevhez fordult az áldozatok exhumálása, vizsgálata és méltó temetése engedélyeztetéséért. Rámutatott: kilenc év óta ez az első eset, hogy Ukrajnában az UPA áldozatainak újabb tömegsírját találták meg.

Puzsnikiben 1945 februárjában az UPA mintegy száz lengyelt, többségében nőket és gyermekeket gyilkolt meg. A helyszínen idén nyáron kezdték el a tömegsír utáni kutatást. Július elején Puzsnikiben Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő tisztelgett az áldozatok emléke előtt.
A tömeggyilkosságot az 1943-1945-ben zajló volhíniai (lengyelül Wolyn) mészárlás részének tekintik. Az UPA és az a Ukrán Nacionalisták Szervezete (OUN) által elkövetett, a lengyel lakosság elleni etnikai tisztogatás során a ma Ukrajnához tartozó Volhíniában és az egykori Kelet-Galíciában mintegy százezer lengyelt mészároltak le.

Varsó és Kijev eltérő módon tekint a volhíniai mészárlásra, míg a lengyel fél népirtásnak minősíti a történteket, az ukrán fél, a lengyel részről elkövetett, az ukrajnainál nagyságrendekkel kisebb mértékű megtorlásra hivatkozva, kétoldalú arányos felelősségről beszél.

Az áldozatokat rejtő tömegsírok feltárását Ukrajna 2017-ben leállította. A kijevi kormány tavaly jelezte, hogy jóváhagyja a kutatások folytatását.
Maciej Dancewicz, a Puzsnikiben folytatott feltárást lengyel részről szervező, Dworczyk által alapított Szabadság és Demokrácia Alapítvány alelnöke a Rzeczpospolita lengyel napilapnak elmondta: a lengyel fél arra számít, hogy “Puzsniki feloldhatja az ukrán fél ellenkezését (…), és áttörést hoz az OUN és UPA áldozatai méltó eltemetésének akadályozásában az ukrán területen”.

Később Mateusz Morawiecki kormányfő a Facebook-oldalán azt írta, “Be kell gyógyítani ezt a fájdalmas, a lengyel és az ukrán nemzet történetén ejtett sebet”. A megbékéléshez az út alapos szakértői és történészi kutatómunkán, az áldozatok maradványainak megtalálásán, exhumálásán és eltemetésén keresztül vezet – húzta alá a miniszterelnök. Kijelentette: a volhíniai mészárlás összes áldozatának feltárása nélkül “lehetetlen a teljes körű lengyel-ukrán megbékélés”.

***********************************************************

Ukrán katonafeleségek tüntettek férjeik leszereléséért

Több ukrán nagyvárosban rendeztek katonafeleségek tüntetést pénteken követelve, hogy a már másfél éve szolgálatot teljesítő katonákat szereljék le – adták hírül ukrán hírportálok.
A médiabeszámolók szerint a tüntetők elsősorban a 18 hónapos szolgálati idő utáni leszerelésről szóló, már a parlament előtt lévő törvényjavaslat elfogadását sürgették. A résztvevők igyekeztek ráirányítani a figyelmet a témával foglalkozó, az ukrán elnöknek címzett internetes petícióra is, amelyhez már összegyűlt a 25 ezer támogató szavazat, így az államfő köteles reagálni rá.

Az ukrán fővárosban, Kijevben a főtéren gyűlt össze a katonák hozzátartozóinak egy kisebb csoportja. A demonstrálók egyebek mellett azt skandálták, hogy „eljött mások ideje”, „mindenkinek ki kell vennie részét a győzelemből” és „a katonáknak is van családja”.

Hasonló megmozdulások voltak a nyugat-ukrajnai Ternopilben, Hmelnickijben, Lvivben és Csernyivciben, a keleti országrészben Zaporizzsjában, Dnyipróban és Krivij Rihben, az ország középső részében Kropivnickijben, délen pedig Odesszában. Több helyütt a nők gyerekeikkel együtt vettek részt az eseményen. Noha Ukrajnában a hadiállapot miatt elvileg tilosak a nagygyűlések, a demonstrációk az eddigi információk szerint zavartalanul zajlottak le.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 784
72 282
113
A jó öreg képek a leókról amikor még csodafegyvernek szánták és fölényesen vigyorogva várták az érkezésüket. Van pl. amelyiken egy (ukrán) leopard a mancsát ráteszi a megszeppent orosz őzikére stb.

img805%20bolson%20deutsch.jpg

c02woo31qob71.jpg

Mindenki mondta, hogy szegény oroszok összeszarják majd magukat félelmükben.
Aztán megérkeztek a kegyetlen gyilkos macska a frontra...de ...hová lettek???
FB-IMG-1698454013795.jpg

Totál égés lett az egész...se lőszer se fegyver se HATALMAS technológiai fölény, főleg hogy nincs légvédelem ...se megfelelő kiképzés és taktikai fölény...az a 100 milliárd, amit az EU akar adni "segélyként" annak nagy része megy az amerikai fegyverek kifizetésére a másik jelentős hányadát meg az ukrán korrupció nyeli be (Zelének van vagy 8 kastélya a bolygón, a felesége is gyémántott vásárolgat az ENSZ gyűlés idején az New York-ban). Putyin meg, hogy kimerítse az ellenfelei készleteit, energiáját tudatosan nyújtja el húzza az időt mint a rétestésztát. Az egyszerű ukránokat meg ledaráltatják.
Sanszosan orosz gyémántot vett Zelenszkijne a brüsszeli piacon.
Valami baxott komoly összeg volt, legendássá is vált az a vásárlás.

Eladták Ukrajnát a háborús finanszírozás fedezeteként.
A nyugat most már inkább bekulne hogy a nyugati befektetők ujjaepitsek és örökös hasznot húzzanak belőle.
A Black Rock szerez magának egy országot? Lehetséges, Kína és az USA után a világon az övék a harmadik legnagyobb GDP arányos tőke.

A Pesti Sracoktol szintén ez a téma:

Vajon az ukránok tudnak majd szerezni ezt azt ebből a nagy licitbol?

Avdejevkai "üdítőitalgyar" elleni helikopteres támadás. A "szemetdombrol" filmezve.
Mondjuk a gyagyás firkasznak nem esett le hogy az egy salakhegy nem petpalackhegy...

 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 257
26 815
113
Nem felejtettem, hanem hagytam :) Alapvetően arra törekedtem, hogy faék egyszerűen ábrázoljam a problémát, tegyük fel, hogy az árak tartalmazzák az egy évre vonatkozó járulékos költségeket is :)


Természetesen van az orosz cuccokhoz is járulékos költség, de az azért valószínűsíthető, hogy ezen a téren is bőven kisebb számok játszanak, mint nyugaton.
A probléma tehát az, hogy jelentősen alacsonyabb bekerülési költséggel, jelentősen alacsonyabb fenntartási költséggel, jelentősen alacsonyabb lőszer árral tudnak előállítani nagyobb számú eszközt, amely ha gyengébb is (tegyük fel), a nagyobb volumen bőven ellensúlyozza a hiányosságokat.

A végkimenetel szempontjából nézve értelemszerűen, tehát nem az 1v1-es összehasonlítás dönti el az eszközök között, hogy melyik lesz a nyerő a háborúban. Pont a 2. vh-ban láthattuk, hogy hiába voltak a németeknek marha jó tankjaik, a sok lúd disznót győz elve végül érvényesült.
engedd el dudit a mindenttudás mesterét .. mert vesztes helyzetben vagy,hiszen mindent jobban tud .. belső információkkal rendelkezik a ruszkik harckocsitervezéséről,sőt a nyugati típusok is az ő jóváhagyásával kerülnek ki a gyárból,eleve esélytelen a vita egy ilyen géniusszal.

a gyártási kapacitásba szerencsére nem mentél bele,hogy a német hadiipar egységnyi idő alatt hány db szuperfasza Leopardot képes legyártani,és ezzel szemben a ruszki hadiipar ugyanennyi idő alatt hány db T-90-et képes legyártani.

a gyártási kapacitásról egyébként volt itt szó többször is,de dudi majd úgy is megmagyarázza ezt is,hogy a Ruhr vidék összes üzemcsarnokában Jürgenék fossák kifelé a Leopardokat havi 15000-es darabszámban.

no comment ..

ez meg a fentihez kapcsolódó

https://t.me/c/1660340485/604
 
T

Törölt tag 1711

Guest
(Avdivka) Pretty much a beat for beat repeat of Bakhmut

Russia takes casualties at first because that's what happens when you launch assaults at heavily fortified positions
Hohol's and their cheerleaders go "XAXAXAXAXA LOOK RUSSIA VILL NEVER TAKE IT THEY'RE DYING"
Russia keeps taking key positions putting resupply into the city into serious danger as it comes under fire control
Ukraine sends in a shitload of reinforcements to hold the city at all costs
[YOU ARE NOW HERE]
Ukraine says "YES WE ARE HOLDING A CITY THAT IS OPERATIONALLY ENCRICLED BUT IT DOESN'T MATTER BECAUSE WE'RE KILLING 10235013954109402139 BILLION RUSSIANS FOR EVERY UKRAINIAN TOE NAIL THAT GETS HURT"
The City falls
"We never wanted it anyway it was unimportant dumb Russians took it for nothing"


Itt már a kópium sem segít.
8bf0dEn.png
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113

Az ellenséges támadásokat Közép-Oroszország két régiója felett visszaverték​

Október 28-án éjjel a légvédelmi erők visszaverték az ellenséges támadásokat Közép-Oroszország két régiója felett.
A részleteket közölte a Honvédelmi Minisztérium.
„Ma este leállították a kijevi rezsim azon kísérletét, hogy repülőgép-típusú UAV-vel terrortámadást hajtsanak végre az Orosz Föderáció területén lévő objektumok ellen.
A szolgálatot teljesítő légvédelmi erők négy ukrán pilóta nélküli légi járművet fogtak el Orjol régiója felett, kettőt pedig Tula régiója felett” – közölte a minisztérium.
Источник: https://rusvesna.su/news/1698475849

Légiriadót hirdettek Ukrajna egész területén

A riasztást az orosz légierő "Kinzhal" MiG-31K hiperszonikus rakétájának egyik hordozójának repülése miatt hirdették ki.
Éjszaka hatalmas támadást hajtottak végre az Iskander taktikai rakétarendszerrel a Krivoj Rog-i Dolgintsevo repülőtéren.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 170
83 747
113
Nem felejtettem, hanem hagytam :) Alapvetően arra törekedtem, hogy faék egyszerűen ábrázoljam a problémát, tegyük fel, hogy az árak tartalmazzák az egy évre vonatkozó járulékos költségeket is :)


Természetesen van az orosz cuccokhoz is járulékos költség, de az azért valószínűsíthető, hogy ezen a téren is bőven kisebb számok játszanak, mint nyugaton.
A probléma tehát az, hogy jelentősen alacsonyabb bekerülési költséggel, jelentősen alacsonyabb fenntartási költséggel, jelentősen alacsonyabb lőszer árral tudnak előállítani nagyobb számú eszközt, amely ha gyengébb is (tegyük fel), a nagyobb volumen bőven ellensúlyozza a hiányosságokat.

A végkimenetel szempontjából nézve értelemszerűen, tehát nem az 1v1-es összehasonlítás dönti el az eszközök között, hogy melyik lesz a nyerő a háborúban. Pont a 2. vh-ban láthattuk, hogy hiába voltak a németeknek marha jó tankjaik, a sok lúd disznót győz elve végül érvényesült.
Miért valószínűsíthető a személyes preferenciádat leszámítva? Az oroszoknál sokkal nagyobb a korrupció mint nyugaton, nem kell messzire menni ellopták két komplett gyártósor árát ami miatt nincs jelenleg sem SZU-57 vagy T-14 (mindíg elfelejtem, hogy melyikét) gyártósor.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
947
8 227
93
Sanszosan orosz gyémántot vett Zelenszkijne a brüsszeli piacon.
Valami baxott komoly összeg volt, legendássá is vált az a vásárlás.
Nézd! A felvételt csak megjátszott volt, hogy titokban vették fel mobilra...direkt üzenni akart haza. Te is tudod jól, hogy közben végig az ukrán hadiözvegyek és anyák kijevi tüntetései járt a fejében, hogy mit is adjon majd egy kényszersorozott kisfiát és férjét elvesztő édesanyának, mert az biztosan kárpótolja! Nem arra hogy az olasz vagy egyiptomi tengerparti villájában mit viseljen! Azért osztotta ki az eladót felháborodva, hogy ne oktassák ki ne segitsenek neki az üzletben mert tudja ő hogy melyik a legdrágább!
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 271
20 638
113
Miért valószínűsíthető a személyes preferenciádat leszámítva? Az oroszoknál sokkal nagyobb a korrupció mint nyugaton, nem kell messzire menni ellopták két komplett gyártósor árát ami miatt nincs jelenleg sem SZU-57 vagy T-14 (mindíg elfelejtem, hogy melyikét) gyártósor.
Az,hogy ki mit lop az egy dolog. A napokban volt fenn itt valahol,a US Army raktározási módszereiről,és szokásairól. Több milliár dollár értékben rohadtak el alkatrészek,harckocsi motorok,meg a franc se tudja micsoda,mert egyszerűen lerakták valahová. Se becsomagolva,se zárt raktárakba,csak úgy simán a kék ég alá. Gondolom belefér nekik a büdzsébe. Viszont játszunk egy kicsit a számokkal. Van két cég. Az egyik magánkézben,aminek a részvényei a tőzsdén forognak,a másik állami. Szerinted melyiknél gyártanak olcsóbban? Kicsit leegyszerűsítve fogalmaztam,remélem derengeni fog.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 049
12 641
113
Rég volt már említve, de továbbra is működnek az SVO területén. Egy kis Terminator p@rn@... es, tada, a Terminátoron is megjelent a felső tyúkketrec, igaz ez még DIY, nem gyári verzio, mint a T90-nél. Úgy néz ki, valóban hatásos védelem lehet.


a következő adag T90 -nel megrakott vonat száguld célja felé..

 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
2 121
5 837
113
Az,hogy ki mit lop az egy dolog. A napokban volt fenn itt valahol,a US Army raktározási módszereiről,és szokásairól. Több milliár dollár értékben rohadtak el alkatrészek,harckocsi motorok,meg a franc se tudja micsoda,mert egyszerűen lerakták valahová. Se becsomagolva,se zárt raktárakba,csak úgy simán a kék ég alá. Gondolom belefér nekik a büdzsébe. Viszont játszunk egy kicsit a számokkal. Van két cég. Az egyik magánkézben,aminek a részvényei a tőzsdén forognak,a másik állami. Szerinted melyiknél gyártanak olcsóbban? Kicsit leegyszerűsítve fogalmaztam,remélem derengeni fog.
Papiron az állami.Hogy most az Oroszoknál hogy megy fogalmam sincs .De itthon az "átkosban" sokszor nem fedezte a gyártás költségeit amit a termékért kaptak(pl Ikarus részben ezért csődölt be).És a hatékonyság is a "béka segge" alatt volt a legtöbbnél.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
680
2 977
93
Csak hogy rendbe tegyem ezt a "coke plant , üdítőitalgyár, sütemény gyár, csokigyár" félrefordítást.
A kérdéses gyár egy koksz üzem "Авдіївський коксохімічний завод"
Ez a koksz ami ami az acélgyártáshoz kell.
47860.jpg