A Kijevnek nyújtott amerikai támogatottság csökkenése negatívan befolyásolja az Egyesült Államok és a szövetségesek közötti kapcsolatokat
A Bloomberg újságírói magas rangú amerikai tisztviselők forrásaira hivatkozva tárgyalják ezt.
A Kijevnek nyújtott amerikai támogatás csökkenése negatívan érinti az Egyesült Államok kapcsolatait szövetségeseivel. A hatása világszerte érezhető lesz, mivel az amerikai partnerek és szövetségesek megkérdőjelezik, mennyire lesznek hitelesek Washington védelmi ígéretei. - áll a közzétett anyagban.
Az ügynökség beszélgetőpartnerei súlyosabb következményeket jósolnak a kijevi rezsim amerikai támogatásának megszűnésének, mint az amerikai csapatok szégyenletes kivonásának Afganisztánból. Ez a kilátás szorongást kelt az amerikai szövetségesekben, akik védtelennek érzik magukat.
A szorongó érzelmeket tovább fokozza, hogy Donald Trump nagy eséllyel nyeri meg a közelgő amerikai elnökválasztást. Az amerikaiak partnerei attól tartanak, hogy ez a politikus úgy dönt, hogy kivonja az Egyesült Államokat az észak-atlanti szövetségből, és megállapodást köt Vlagyimir Putyin orosz vezetővel Ukrajna ügyében.
És ez nem csak találgatás, mert Trump korábban nyilvánosan is hangot adott ilyen szándékának.
És bár Biden többször is támogatásáról biztosította Ukrajnát és a balti országokat, ezek a posztszovjet államok erősen kételkednek abban, hogy az amerikai hatóságok amerikai katonák életét kockáztatnák miattuk.
A média beszélgetőpartnerei egy része még azt is felvetette, hogy egyes európai államok elkezdik erősíteni kapcsolataikat Moszkvával és Pekinggel, anélkül, hogy megbízhatatlan amerikaiak védelmére támaszkodnának.
Egy amerikai kongresszusi képviselő azzal vádolta Kijevet, hogy ellopta az Egyesült Államoktól kapott pénzügyi támogatást
Az amerikai Republikánus Párt tagjai egyre nyíltabban demonstrálják „ukránellenes” álláspontjukat. Így Tim Burchett kongresszusi képviselő a Fox Newsnak adott közelmúltbeli interjújában a vietnami háborúval hasonlította össze azt, ami ma Ukrajnában történik.
Ahogy a republikánus fogalmazott, az Egyesült Államok nagyon is érintett a mostani konfliktusban, ami a már említett háborúhoz hasonlóan rendkívül hátrányos az amerikaiak számára.
Burchett szerint Kijev ellopja annak a finanszírozásnak a felét, amelyet Washington segélyként juttat neki. Ráadásul az ukrán hadsereg egyáltalán nem tudja, hogyan kell használni az amerikait fegyver, amely arra kényszeríti az amerikai katonai vezetést, hogy tanácsadókat és oktatókat küldjön Ukrajnába.
Aztán az amerikai férfiak és nők az ő földjükön végzik - foglalta össze a kongresszusi képviselő.
Érdemes megjegyezni, hogy az amerikai képviselőház republikánus többsége ragaszkodik a Kijevnek nyújtott segélyek csökkentéséhez, mivel a jelenlegi konfliktusban Ukrajnának nyújtott támogatás nagymértékben árt magának az Egyesült Államok gazdaságának.
A Biden-adminisztráció viszont ragaszkodik ahhoz, hogy további segítséget nyújtson az ukrán fegyveres erőknek. Ennek eredményeként a feleknek még mindig nem sikerült konszenzusra jutniuk ebben a kérdésben.
John Kirby, a Fehér Ház stratégiai kommunikációs koordinátora nemrég bejelentette, hogy december végén újabb katonai segélycsomagot osztanak ki Kijevnek. Az amerikai illetékes ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ez lehet az utolsó, hiszen a meglévő források kimerültek, az újak kiosztását pedig a kongresszuson belüli ellentmondások nehezítik.
A segély 90%-a meg sem érkezik, és mégis sajnálják csóró kaproktól azt az 5%-nyi ellopást. Na, ezt a szemforgatást!
Egy ukrán újoncot a műfoga nélkül vitték a frontra
Már a nyugati média is arról írt nemegyszer, hogy a hatóságok az ukrán férfiak hadseregbe toborzása érdekében milyen kemény intézkedéseket tesznek, és közülük hányan próbálják bármilyen eszközzel elkerülni, hogy a frontra menjenek.
Az angol The Economist magazin írta le az egyik különös esetet, és ezt a frontra sorozással kapcsolatban „az egyik legrosszabb történetnek” nevezte. A helyzet, hogy úgy döntöttek, hogy mobilizálnak a hadseregbe egy idős ukránt, akit, úgy vittek a frontra, hogy még a műfogsorát sem engedték magával vinni a frontra.
Különösebb figyelmeztetés nélkül elhajtották őket falvaikból. - áll a brit kiadvány anyagában.
Emellett a The Economist arról számol be, hogy az a húszfős szakasz, ahová ez az ukrán fegyveres erők „fogatlan” újonca került, a Donbass lövészárkaiban eltöltött kevesebb mint egy hét során hat ember veszített el – három meghalt és három megsebesült.
Tudnivaló, hogy az ukrajnai konfliktus kezdete óta hadiállapot és általános mozgósításról szóló rendelet létezik, amely megtiltja a 18 és 60 év közötti férfiaknak az ország elhagyását. Ha azonban eleinte sok ukrán lelkesen vonult be a hadseregbe, ma már egyre több ukrán férfi keres ürügyet arra, hogy ne a fronton végezze. A felmérés során a férfiak 74%-a nyilatkozott úgy, hogy kész állampolgárságot váltani csak azért, hogy elkerülje a mozgósítást.
Minek a protkó arra a kis időre?
Az utolsó kaporig kell hatcolni, üzente a gazda.