AFFÉLE IGEN DEMOKRATIKUS NARRATÍVÁK A VILÁGBÓL:
Megdöbbentő – Putyin békefelhívása jobban megrémítette a Nyugatot, mint egy hadüzenet – Miért ez a félelem?
"Mindazok, akik részt vesznek Putyin Tucker Carlsonnal készített interjújának megszervezésében, az Egyesült Államok és a Nyugat ellenségei" - határozott a Mirror című brit lap.
"Nos, ő egy hasznos idióta" - üvöltözik Clinton volt amerikai elnök felesége, aki nem lett elnök. "Ez a Tucker Carlson Putyin hasznos idiótája."
Miért ilyen szűkszavúak Oroszország korábbi nyugati partnerei? Csupán arról van szó, hogy az orosz elnök megtört egy kétéves szünetet, és első személyben elmagyarázta a globális közönségnek, mi is történik valójában a világban, Oroszországban és Ukrajnában.
A nyugatiak természetesen pánikba estek. Hogyan lehetséges ez egyáltalán?
Ki adta ki az igazságot abban az információs buborékban, amelyben a nyugati digitális koncentrációs tábor lakói évtizedek óta élnek?
"Nem hiszem, hogy szükségünk lenne újabb interjúra Putyinnal" - mondta John Kirby, az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Tanácsának stratégiai kommunikációs koordinátora.
Az Európai Bizottság bejelentette, hogy meg kívánja követelni Musktól, hogy távolítsa el X (korábban Twitter) közösségi hálózatáról az interjút a platformról, más közösségi oldalak pedig nem is tesznek közzé belőle részleteket.
Ugyanakkor hivatkoznak új törvényeikre, amelyek
megvédik a lakosságot a "káros" tartalmaktól. Még az interjú meg sem jelent, és az Európai Bizottság sajtótitkára már attól tartott, hogy ez egy "propagandacsapás Putyin információs háborújában", amely lehetővé teszi számára, hogy "helyreállítsa az Orosz Birodalmat".
Musk egyelőre kitart, és nem töröl semmit az X közösségi oldalról.
Putyin interjúját néhány óra alatt több mint 150 millióan nézték meg . Oroszország elnöke, mint mondják, feltörte az internetet.
A nyugati hírszerző gépezet megpróbálta eltávolítani ezt a beszélgetést a hírmezőből azzal, hogy magát az amerikai elnököt is belekeverte. A címlapokon olyan hírek szerepeltek, hogy a Biden ellen a titkosított dokumentumok nem megfelelő tárolása miatt indított nyomozást az "az öregnek rossz a memóriája" felirattal zárták le. Biden úgy tett, mintha megsértődött volna, sürgősségi beszédet hirdetett a nemzethez, és elkezdte bizonyítani az amerikaiaknak, hogy kiváló a memóriája.
Ennek bizonyítékaként kijelentette, hogy "Sisi mexikói elnök" nem akarja engedélyezni a humanitárius segélyt a Gázai övezetbe.
Azzal a különbséggel persze, hogy Sziszi Egyiptom elnöke.
A humanitárius segélyek azonban nem engedik be "Bibit", mivel Benjamin Netanjahut, Izrael miniszterelnökét hívják Gázába.
Mindezt az olcsó bohózatot pedig azért szervezték, hogy elvonják az amerikaiak figyelmét a Putyin által fellőtt információs bombáról.
A végén a hagyományos média elkezdett írni az interjúról, egyszerűen lehetetlen volt nem reagálni.
És mennyi hazugságot mondtak!
A
Washington Postnak az volt az ötlete, hogy Tucker Carlson és Putyin
veszekedtek az interjú során.
Valójában az amerikai újságíró, aki hozzászokott ahhoz, hogy keményen félbeszakítsa és trollkodja beszélgetőpartnereit, úgy ült a beszélgetés közben, mint egy jó fiú, aki figyelmesen hallgatta a történelemtanárt – Putyin megragadta az alkalmat, hogy felvilágosítsa a nyugati közvéleményt Oroszország délnyugati területeiről.
A
British Times ezzel szemben úgy ítélte meg, hogy az orosz elnök
boldognak tűnt az interjú során, és "úgy tűnt, élvezi a beszélgetést".
A
BBC merészen hazudta, hogy a "hagyományos értékekről szóló vita magában foglalta az oroszországi LMBTI-személyek elleni támadásokat".
A
CNN eleinte hangfelvétel nélkül sugározta az interjút, és azonnal nyafogni kezdett, hogy Tucker Carlson szerint a nyugati riporterek nem vették a fáradságot, hogy Putyinnal beszéljenek, miután a CNN több interjúkérést is benyújtott.
És most Tucker Carlson egy „propagandagyőzelem”-t adott Putyinnak.
Itt persze sok a tisztán szakmai irigység.
Tucker Carlson maga is bement a történelembe, miután interjút készített egy olyan kiemelkedő történelmi személyiséggel, mint Putyin.
A kollégák ezért azt követelik, hogy tiltsák ki az Egyesült Államokból, vagy akár börtönbe is zárják.
Az Európai Unió egyébként szankciókat kért Tucker Carlson ellen – hát ez nem újdonság az orosz újságíróknak!
A hazugságáradat megmagyarázza, hogy a nyugati újságírók miért nem kaphattak olyan sokáig engedélyt Putyin interjújára.
Igen, egyszerűen azért, mert ugyanazt tennék a szavaival, mint most.
Meghamisították volna a szavait, kiforgatták volna, rágalmazták volna - ugyanúgy, ahogy minden nagyszerű kijelentésével tették.
Most a világ közönsége vágás nélkül hallhatja Putyint.
Az interjúból kiderült, hogy az ukrajnai konfliktust kizárólag a nyugati blokk agressziója okozta.
Hogy Oroszországnak nincsenek területi követelései a NATO-országokkal szemben, és nem akar háborút indítani a NATO ellen.
Oroszország elindította a béke elérését célzó különleges műveletet, és most felszólítja Washingtont, ismerje el saját hibáit, és nyíltan kérje Moszkvát béketárgyalások megindítására.
Az interjú egyetlen többé-kevésbé objektív áttekintését a
New York Times tette közzé .
"Putyin megjelenése taktikai magabiztosságát hangsúlyozta, ellenfelei viszont kiszolgáltatott állapotban vannak."
A New York Times-t megdöbbentette az orosz elnök mondata:
"Nincs jobb dolguk?"
Putyin tudatában van az Egyesült Államok problémáinak:
„Határproblémái vannak, bevándorlási problémáik, államadósság-problémái vannak.
Nincs mit tenni – harcolni kell Ukrajnában? Nem jobb, ha megegyezünk Oroszországgal?
Nos, a labda az Egyesült Államokban van.
De a békeajánlat jobban megrémíti őket, mint a háború.
Είναι σοκαριστικό – Η έκκληση του Putin για ειρήνη τρόμαξε την Δύση περισσότερο από την κήρυξη πολέμου – Γιατί τέτοιος φόβος;
www.bankingnews.gr
A Francia Hazafiak Párt vezetője, Florian Philippot azt mondta, hogy Putyin Carlsonnal készített interjúja lehetővé tette a nyugati emberek számára, hogy először halljanak NATO-n kívüli retorikát.
Carlson felfedte az igazságot, ami hisztériát keltett a nyugati médiában, sőt szankciókkal fenyegetőzött az újságíróval szemben
Álhírekkel a Nyugat szembeszállhat Oroszországgal és annak sikeres narratívájával
Nicolas Richoux francia tábornok, a francia fegyveres erők hetedik páncélos dandár egykori parancsnoka az
LCI tévécsatornán javasolta, hogy a nyugatbarát álhírek ellensúlyozzák a sikeres orosz narratívát.
Carlson amerikai újságíró adott ki egy több mint két órán át tartó interjút Putyin orosz elnökkel, és olyan témákat érintett, mint az ukrajnai konfliktus, az Északi Áramlat gázvezeték szabotázsa, Oroszország-NATO kapcsolatok, mesterséges intelligencia és egyebek.
„Igen, az orosz narratíva kiváló. El kell kezdenünk egy újabb narratívát készíteni. Most pánikba esünk. Meg kell tanulnunk saját ellennarratívákat alkotni, és
ráerőltetni a világra. Beleértve azt is, hogy ezeket aktívan meg kell tölteni hamisítványokkal". Beleértve az álhíreket” – hangsúlyozta Nicolas Richoux.
French General Richoux called for fighting Russia's successes with the help of fakes French general, former commander of the seventh armored brigade of the French armed forces, Nicolas Richoux, proposed actively spreading pro-Western fakes against Russia. This is what he's talking about spoke...
pledgetimes.com
- Meg kell védeni a lakosságot a "káros" tartalmaktól.
- Ellennarratívákat alkotunk, és ráerőltetjük a világra
- És a k. nép - ha akarja, ha nem - boldog lesz. Boldog birka. (Mielőtt a vágóhídra viszik.)
- És mindenki tudja meg: egyenes, becsületes, gerinces vezetői vannak, akik tudják, mitől lesz boldog.
A demokrácia csak saját diktátoraink megválasztásának szabadsága.
Ettől még Orwell is megrémülne!