PUTIN WARS: DRONE WARS
Ukrán drónok orosz túlélok után kutatnak:
A drónellenes fegyverrel kár volt próbálkozni:
Ukrán drónok orosz túlélok után kutatnak:
A drónellenes fegyverrel kár volt próbálkozni:
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ha az lesz a vége, hogy Biden, Austin, von der Leyen és Macron egy milánói benzinkútról néz le a népre, vagy valami hasonló, ezt az illetékesekre bízom, ám legyen.Mussolini mentőakciója volt a Pentagon modellje?
Stephen Bryen - Weapons and Strategy - 2024. márc. 2.
1943. július 25-én Benito Mussolinit, miután saját Nagytanácsa leszavazta a hatalomról, Vittorio Emanuele királlyal való tanácskozásra hívták a Villa Ada Savoia néven ismert különleges bunkerbe, a Villa Ada parkjába. A király közölte Mussolinivel, hogy az új miniszterelnök Pietro Badoglio tábornok lesz. Mussolini fáradtan, borotválatlanul és megrendülten sétált ki a találkozóról, de a carabinieri csapatok letartóztatták. Különböző rejtekhelyeken tartották fogva, amíg át nem szállították az Appenninek hegységben lévő Hotel Campo Imperatore-ba, a császár tábori szállodájába (Albergo di Campo Imperatore). Hitler személyes utasítására egy náci ejtőernyősökből (Fallschirmjäger) és a Waffen SS-ből álló német csapat 10 siklóernyővel gyülekezett a római Pratica di Mare légibázison, ahonnan a szálloda lőtávolságán belülre vontatták őket. A siklórepülőgépeken egy olasz tábornok tartózkodott, akinek az volt a feladata, hogy meggyőzze Mussolini börtönőreit, hogy ne lőjenek a náci mentőcsapatra.
1943. szeptember 12-én volt. Négy nappal korábban az olasz kormány fegyverszünetet kötött a szövetségesekkel, és ezt az eseményt a náci hírszerzés (a kommunikáció lehallgatásával) szorosan nyomon követte. A szövetséges erők már elfoglalták Szicíliát, és Dél-Olaszországban szálltak meg.
Hitler megparancsolta hadseregének, hogy ne csak Mussolinit szabadítsa ki, hanem Rómát is foglalja el, amit kötelességtudóan meg is tettek. Miközben ez megtörtént, az új kormány, élén Badoglio és a király elmenekült Rómából, és csatlakozott a szövetségesekhez Bariban, az Adriai-tenger partján, az ország déli részén. A németek katonai védelmi vonalat hoztak létre, amelyet Gusztáv-vonalnak neveztek el. Mussolinit kirepítették Olaszországból, először egy Storch könnyűgépen, majd átültették nagyobb hatótávolságú repülőgépekre, amelyek először Bécsbe, majd egy frissítés után Berlinbe vitték. Hitler fogadta őt, és az Olasz Szociális Köztársaság (Repubblica Sociale Italiana, RSI) nevű olasz kormány élére helyezte.
1945 áprilisában, amikor a német védelem összeomlott, Mussolini és szeretője, Clara Petacci megpróbáltak Svájcba menekülni, de olasz kommunista partizánok elfogták őket, és április 28-án a Comói-tó közelében rövid úton kivégezték őket. Holttestüket egy milánói benzinkútra vitték, ahol mindkettőjüket a lábuknál fogva felakasztották, hogy közszemlére tegyék őket.
A második világháborús történelemnek ez a darabja akár mintául is szolgálhatna a Pentagon terveihez, hogy megmentse Zelenszkijt, ha a kijevi kormány összeomlik.
Az USA számos próbalufit indított, és arra ösztönözte Emmanuel Macront, hogy azt az ötletet terjessze elő, hogy NATO-csapatokat küldjön Ukrajnába, hogy valahogy megmentse az ukránokat az oroszoktól. Ilyesmiről udvarias körökben az ukrán ellentámadás kudarcáig és Avgyejevka védelmének összeomlásáig nem is beszéltek volna. Most már nyilvánvaló, hogy Oroszország fokozta hadműveleteinek tempóját, és rengeteg, az ukrán hadsereg által tartott területet foglal el. Az is nyilvánvalóvá vált, hogy Ukrajnának jelentős létszámproblémái vannak, és az a törekvése, hogy erőszakos eszközökkel próbálja meg a potenciális újoncokat összeterelni, nyugtalanságot okoz az országban, többek között olyan nagyvárosokban, mint Odessza, Harkov és Kijev.
Washington számára problémát jelent, hogy a NATO ukrajnai katonai műveleteihez hiányzik a politikai támogatás. A leleplezések, különösen az európai sajtóban, beleértve egy olyan felvételt, amelyen német katonatisztek arról beszélgetnek, hogyan tudnák Taurus rakétákkal felrobbantani a Kercsi-szoros hatalmas hídját, és hogyan tervezték a művelet elrejtését, aláássák a német kormány amúgy is erősen megcsappant hitelességét otthon. Egy francia "instant" közvélemény-kutatás szerint kétharmaduk ellenzi, hogy csapatokat küldjenek Ukrajnába.
Lloyd Austin, az USA védelmi minisztere, aki egy komoly prosztataműtétből került ki, hogy tanúskodjon a Capitol Hillen, és azt állította, hogy ha Oroszország "győz" Ukrajnában, akkor elég hamar az oroszok NATO-területeket fognak megtámadni, utalva arra, hogy az első támadások a balti államok ellen irányulhatnak.
Austin tudja, hogy nincs bizonyíték az érvelése alátámasztására. Ugyanezek az állítások, amelyek szintén európai vezetőktől származnak, tények nélküli feltételezéseken és állításokon alapulnak. Putyin orosz elnök a nemzet helyzetéről szóló moszkvai beszédében határozottan kijelentette, hogy Oroszországnak nem áll szándékában megtámadni Európát.
Austin és a Pentagon dilemmában van. Jelentős méretű provokáció nélkül, amely indokolná a NATO beavatkozását (egy újabb Tonkin-öböl-gyakorlat, ami egy gyártott casus belli volt), mit tehet az USA Ukrajna megmentése érdekében? Hogyan úszhat meg egy olyan beavatkozást, amelyet a legtöbben sem Európában, sem az Egyesült Államokban nem elleneznének?
Az USA nem küldhet csak úgy csapatokat, hogy elkezdjenek harcolni az oroszok ellen. Az biztosan háborút indítana Európában. Putyin már letette a névjegyét, hogy ha háború lenne Európában, Oroszország bevethetné "taktikai" nukleáris fegyvereit. Miközben a NATO már hónapok óta csirkét játszik az oroszokkal, arra ösztönözve Ukrajnát, hogy a NATO által szállított fegyverekkel támadjon például orosz városokat, vagy megpróbálja lebontani a Kercsi-szoros hídját vagy más kritikus orosz infrastruktúrát, a NATO-frontcsapatok bevetését nem lehet a be nem avatkozás vagy a hihető tagadhatóság álarca mögé rejteni. Milyen alapon úszhatnák meg a NATO-csapatok valamiféle beavatkozást orosz ellentámadás nélkül?
A Mussolinit kiszabadító náci példa lehet egy olyan modell, amely modern értelmezésben megfelelhet a célnak.
Senki sem tudja megmondani, hogy a Zelenszkij-kormány meddig tarthatja magát Kijevben. A folyamatos orosz katonai előrenyomulás és a növekvő belpolitikai zavargások, a választások megtagadása, a Zelenszkij ellenzékiek bebörtönzése és egy sor népszerűtlen intézkedés miatt Zelenszkij hatalmon tartása a kétségbeesés zónájába lép. Az oroszok lehetőséget látnak a hatalomváltásra egy olyan kijevi vezetés felé, amely hajlik arra, hogy alkut kössön Moszkvával. Zelenszkij erre valószínűleg nem képes: túlságosan elkötelezett abban, hogy az utolsó oroszokat is kiutasítsa ukrán területről, és háborús bűnökkel kapcsolatos pereket követel, ahogyan azt is követeli, hogy Putyinnal soha ne üzleteljen. Zelenszkij biztonsági helyzete Kijevben gyorsan végzetes árnyékba kerülhet.
Ilyen körülmények között a Pentagon megmenthetné Zelenszkijt, és máshová szállíttathatná, Lviv (Lvov) lenne a legvalószínűbb jelölt, mivel messze nyugaton van, és kihívást jelentene az oroszok számára (ha katonai eszközökkel akarnának elbánni Zelenszkijjel). A NATO "erői" által megmentve az oroszok talán boldogan látnák Zelenszkijt és kormányát távozni. Ezáltal az áthelyezés valószínűleg nem lenne kifogásolható, vagy legalábbis nem lenne a legrosszabb eredmény az oroszok számára. Ezután egy rugalmasabb leváltó kormánnyal tudnának foglalkozni.
Valójában, ahogyan Olaszországot ideiglenesen (többé-kevésbé) kettéosztották, a Gusztáv-vonallal a határvonallal, amíg a szövetséges erők végül 1944 májusában elfoglalták Monte Cassinót, Ukrajna is kettéosztható lenne, bár hogy pontosan hogyan, az attól függne, hogy mi maradt meg a Zelenszkijt támogató ukrán hadseregből. Ha valaki Zaluzsnyijhoz hasonló kvalitású személy kerülne hatalomra Kijevben, az azt jelenthetné, hogy Zelenszkij Lvivben való tartózkodása rövid lenne, és máshol vonulna nyugdíjba. A NATO és a Pentagon szempontjából egy ilyen folyamat eltartana egy ideig, talán egy évig is, ami lehetővé tenné Biden számára, hogy kitartson a jövő novemberi amerikai választásokig.
Nincs sok jó választás a NATO vagy Washington számára. Biden nem engedhet meg magának egy újabb afganisztáni bukást, de az orosz katonai győzelmeknek és Ukrajna védelmi rendszerének összeomlásának köszönhetően gyorsan közeledik feléje. Bidennek megvan a lehetősége, hogy béketárgyalásokat kezdjen Oroszországgal, de az oroszok nem biztos, hogy érdekeltek ebben. Rengeteg víz ömlött át a gáton.
Persze az ukrajnai katonai helyzet stabilizálódhat, az oroszok dönthetnek úgy, hogy megvárják az amerikai választások utáni időszakot, de ez most valószínűtlennek tűnik. Az oroszok saját belpolitikai nyomás alatt állnak, hogy lezárják a különleges katonai műveletet. Jelenleg nincs okunk azt hinni, hogy Putyin és az orosz hadsereg lassítani vagy meghátrálni fog. Ennek fényében a Hotel Campo Imperiale modellje lehet a kevés rendelkezésre álló alternatíva egyike.
Was Mussolini's Rescue Operation a Model for the Pentagon?
A Modern Version Might Save Zelenskyweapons.substack.com
Mi-28NMil Mi-29N tüzérségi és támadóhelikoptereket hívták b
@jurgenbauer kollégáé az igazAkkor most melyik igaz?