"Közben Mihailo Podoljak, Volodimir Zelenszkij elnök tanácsadója arról értekezett:
Putyin csak blöfföl, nem fog háborúba menni a NATO-val, bármi is történik. Podoljak emlékeztet: Putyin akkor is atomcsapással fenyegetőzött, amikor „annektálták” Ukrajna megyéit, de akkor sem történt semmi. Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő közben pedig azt mondta a TASZSZ-nak: szerinte „megkapták az üzenetet” Putyintól azok a nyugati vezetők, akiknek szólt."
A kubai rakétaválsághoz hasonlította Keir Starmer brit miniszterelnök és Joe Biden amerikai elnök ma tanácskozását James Matthews, a Sky News amerikai biztonságpolitikai elemzője.
www.portfolio.hu
Baj lesz ebből gyerekek, figyeljétek meg!
(Ukrik jól céloznak ezekkel a szarokkal majd? Mit fognak telibeverni vajon?)
És mi lesz ezen rakéták robbanó fejében elhelyezve? Tán most így próbálnák megvalósítani a régen dédelgetett első nukicsapás tervét?
Sosem az ukrán kezdeményezi ezeket, és céloz - ezt a proxigazda végzi.
Az első, III Vh ra való felkészülés (1980 - 1990) jegyében az mentett meg miket, hogy a mind két fél által, sűrűn végzett, háború nyerésének esélyének számolgatása egyik félnél sem mutatott ki döntő fölényt, igy a kockázat valamint a kelet tömb gazdasági bukása miatt tört ki az ideiglenes béke.
A Vh-ás tervek elképzelések közben suttyomban nem álltak le, ennek megfelelően felvetődtek az első, meglepetés szerű, mindent eldöntő csapással kapcsolatos tervezgetések, esély latolgatások.
Ennek egyik kritériuma, hogy az elpusztítandó katonai és lakossági célpontokhoz minél közelebb kell telepíteni a rakétákat, valamint azok nem ballisztikus hanem lapos röppályán, hiperszónikus sebességgel, 5 - 7 percen belül kell célba érniük. A lapos pálya a nehezebb észlelhetőség miatt is kell.
Ennek jegyében kezdődött meg Ukrajnában (sikeres) Majdankodás, valamint Beloruszban egy "próbá" Majdan.
Ha mindkettő sikeres lett volna, és a terv tovább halad, a két ország segge berugva az EU-ba és NATO-ba, a határokra telepített atomfegyverek már lehetőséget adtak volna a pár perces repülés utáni első atomcsapásra Oroszország ellen.
Így most értelmet nyer a két orosz radarállomás ukrán lerombolása is.
A atomvillám háború nyerési lehetőségének újraszámolására, tanulmány készítésére USA-ban adták ki a megbízást még 2020-ban több kutató intézetnek. Ezek a tanulmányok 3 szakaszban készülnek, az első szakasz 2022 nyarán zárult le, erről akkor írtam itt a fórumban.
Nem tudom hogy a másik két esélylatolgatási , számolgatási lépcső most hol jár..
Viszont
nagy valószínűséggel nyerhetőnek hozták ki az esélyeket, mert most újabb tanulmány készítésére adtak megbízást az USA-ban:
The program will model a scenario in which the region faces an atomic disaster, documents show. The US Defense Department has ordered a study to simulate the impact of a nuclear conflict on global agriculture. According to a solicitation notice...
www.sott.net
Ezt a tanulmányt 34 millió USD-ért rendelték le a közelmúltban.
Itt egy másik nyoma, közvetlen USA kormányzati forrásból:
"Services for modeling the effects of nuclear weapons on agricultural systems "
sam.gov
És hogy kétségünk ne legyen felőle,
a Kelet-Európai, és Oroszország mezőgazdasági területeinek sugárszennyezettségének hatását kell benne vizsgálni, a termelés, hasznosíthatóság szempontjából . Igen, mindent, akár életeket is felülbírál a biztos üzlet..
Ebből is láthatjátok, hogy milyen sorsot szánnak a kelet Európai "szövetségeseik" számára - is a tengeren túlról, tőlünk biztos távolságra..
Erről ez jutott eszembe (az élet ismétli önmagát) :
Tanú - A nemzetközi helyzet egyre fokozódik, Virág elvtárs:
Ezért nagyon élet-veszélyes (számunkra) Ha Zselit utasítják nagy hatótávolságú rakéták indítására, mert távolról nézve ki tudja mi lapul benne..