[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 302
68 404
113
Közben, felgyújtották a vereckei Magyar emlékművet.

http://hvg.hu/vilag/20140311_Felgyujtottak_a_vereckei_emlekmuvet_Karpa#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

Biztos azok a gonosz oroszok voltak. Keljünk föl ellenük és tiltakozzunk.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote> A szavazási ív háromnyelvű lesz (orosz, ukrán, krími tatár nyelveken). Oroszország megfigyelőket küld a referendumra.
Azt hittem a megfigyelők már hetek óta ott vannak :D</blockquote>

Azok nem megfigyelők, hanem biztonsági őrök :) A megfigyelők majd csak később jönnek ilyen fura lánctalpas járgányokon :)))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker"><blockquote> A szavazási ív háromnyelvű lesz (orosz, ukrán, krími tatár nyelveken). Oroszország megfigyelőket küld a referendumra.
Azt hittem a megfigyelők már hetek óta ott vannak :D</blockquote>

Azok nem megfigyelők, hanem biztonsági őrök :) A megfigyelők majd csak később jönnek ilyen fura lánctalpas járgányokon :)))</blockquote>

Nagy a hó, lánctalp nélkül nem tudnának előre haladni benne.

Nocsak! Sikerült megpuhítani a tatárokat?

Sokkal egyszerűbb, szebb és olcsóbb így, mint egy belső ellenséget fenntartani és harcolni ellene (nem feltétlenül fegyveresen). Kapnak kisebbségi jogokat, hivatalos nyelv lesz az övék is, lesznek iskoláik, kapnak a pénzekből, javul majd az életszínvonaluk az egész Krímen, egy rossz szavuk sem lesz.
 
A

altx

Guest
Eppen majd az ukranok magyarországot fogjak támadni.
Van azoknak epp elég gondjuk a ruszkikal...

Kül én azt gondolom hogy a ruszkik ezt elbaltaztak.
Megkapták Krímt, de egy elenséget csináltak a határukon.
Nagyobb haború meg nem lesz, tán nem hülye ez a világ hogy egy kís félszigetért összebalhézzon..
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Krími háborúról hallottál már ? :D Akkor top10 seregből 4 jelen volt :D szerintem erre ne vegyél mérget , de megolják az ukrán fekete tengeri flotta benmaradt :D
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Eppen majd az ukranok magyarországot fogjak támadni.
Van azoknak epp elég gondjuk a ruszkikal...

Kül én azt gondolom hogy a ruszkik ezt elbaltaztak.
Megkapták Krímt, de egy elenséget csináltak a határukon.
Nagyobb haború meg nem lesz, tán nem hülye ez a világ hogy egy kís félszigetért összebalhézzon..

A fene se gondolta volna, hogy Szerbiáért kirobban az első világháború! :D

Várom az oltásokat, hogy miben más itt a helyzet mint akkor volt! Bár szerintem azért a nagyhatalmi politikában is lehet párhuzamot húzni!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az első VH nem Szerbiáért robbant ki, hanem egy ottani esemény volt az ürügy az egészre, mert egyeseknek háborúzhatnéka volt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az első VH nem Szerbiáért robbant ki, hanem egy ottani esemény volt az ürügy az egészre, mert egyeseknek háborúzhatnéka volt.

Habár ezt így leírva és jobban átgondolva a mostani szituációbn is van egy kísérteties hasonlóság.
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Pont ezt mondom én is! Mi van ha minden készen áll egy Nagy háborúra csak mindenki a másikra vár, hogy lépje meg az első lépést?! Jó ez csak egy elmélet de hát anno annak idején a hétköznapi ember sem sejtette, hogy mit terveznek a hatalmasok!
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Persze ez csak egy elmélet de itt akkor lehet leghamarabb háború ha az ukrán hadsereg bevonulna(vagy legalábbis megpróbálna) bevonulni a Krímbe! Amit csak valamely nyugati ország biztatására tenne meg! ez persze elindítana egy láncreakciót...

Ez részemről csak egy elmélet!:D
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
A nyugati hatalmak ennyire semmibe vennék a híres demokráciájuk alaptézisét a népszavazást? na ez az igazi kettős mélrce....
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Csak egy kérdés: A nyugati hatalmak mennyire fogadják el a népszavazás törvényességét?

Szerintem nem akarják elfogadni csakhogy most a saját fegyverüket használják ellenük!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Az első VH nem Szerbiáért robbant ki, hanem egy ottani esemény volt az ürügy az egészre, mert egyeseknek háborúzhatnéka volt.

Szerbiában történtek illetve az ország álláspontja bizonyos kérdésekben, volt a kiváltó ok. Valójában azonban, a világ újrafelosztása kapcsán meglévő, nagyhatalmi elszámolásokban kell keresni a világháború kirobbanásának okát.
A hivatalos indokok néha kicsinyesek, vagy amolyan "elképzelni sem tudom hogy ebből háború lesz", okok lehetnek.
Lásd, Ferenc Ferdinánd meggyilkolása, vagy a Glewitzi rádióadós akció lejátszása.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
A krímiek is az ENSZ alapokmányának egyik paragrafusára hivatkoznak , ugyanúgy mint Koszovo esetében, hogy a népnek joga van az onrendelkezésrol dontenie ....
Akkor nem értem mi a probléma? Koszovot másolják...Ja vagy ok oroszok....