[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ukrajna 80 milliárd dollárt kér a Krímért cserébe Oroszországtól, mert már nem maradt pénz amit szétlopni és kellene még ugyanerre a célra.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140428-ukrajna-80-milliard-dollart-ker-krim-elveszteseert.html
 
A meglőtt polgármestert Izraelbe vitték repülőn. Mégis miért pont oda?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140429-izraelbe-vittek-a-meglott-harkivi-polgarmestert.html

Nem is tudtam, hogy a veszélyeztetett állatfajok mintájára(?) van fenyegetett népek listája, amin az ukránok elindultak előre.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140429-felkerultek-az-ukranok-a-fenyegetett-nepek-listajara.html
 
A meglőtt polgármestert Izraelbe vitték repülőn. Mégis miért pont oda?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140429-izraelbe-vittek-a-meglott-harkivi-polgarmestert.html

Szerinted? Olvasd el a nevét figyelmesen.
 
<blockquote rel="joker">A meglőtt polgármestert Izraelbe vitték repülőn. Mégis miért pont oda?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140429-izraelbe-vittek-a-meglott-harkivi-polgarmestert.html

Szerinted? Olvasd el a nevét figyelmesen.</blockquote>

Nem hiszem, hogy minden zsidóért egyből ugranának az izraeli orvosok, meg magángéppel hazaszállítás meg kitudjami. Ott szorosabb kell legyen a kapcsolat. Izraelpártiként hogy maradt meg ott polgármesternek (jó tudom ezzel az esettel nem maradt meg) az oroszpártiak ellenében?
 
Charkovban nagyobb számban élnek zsidok, kozuluk sokan aktívan részt vesznek az ukrán poltikában.. Timosenko, Turcsinov, Avakov.....mind Charkovbol származnak. Valoszinu rendelkezik izraeli útlevéllel is (a hírek szerint).
 
Harkovnak(oroszból) vagy Harkivnek(ukránból) írjuk már mert magyarok vagyunk és a magyar helyesírás szabályai szerint illik írni nem pedig össze-vissza.
 
Harkovban egyezzünk ki, mint a legközismertebb elnevezés, hiszen 1943 óta ismert csatahelyszín. :) Így lehet jól megjegyzendő.
 
Harkov-nak hívták mindig, csak az ukránok talán Juscsenko (nacionalista) alatt(ha jól emlékszem) minden város, kozség nevét elukránosították....
 
wolfram

Az M855A1-ről nagyon sok minden áll rendelkezésre az interneten.

Nem vagyok benne teljesen biztos de az M855A1 nem volfrám köpenyes hanem volfrám magvas(igazából nem mag mert a lövedék első fele egy volfrám hegy).

Az MK318 MOD 0-nak pedig utána nézek mert nekem úgy rémlik,hogy én tudom jól.
 
Ez egy elég beszédes eredmény:
A brit közvélemény felmérő kutatásában részt vevő 11 ország közül Magyarország az egyetlen, ahol a többség ellenzi az Oroszország ellen az ukrajnai fellépés miatt kiszabott szankciókat.
Így kijelenthetjük, hogy magyarok többsége az oroszok mellett áll.

http://hvg.hu/vilag/20140429_Grafikon_A_magyarok_tobbsege_eliteli_az_o

http://kuruc.info/r/2/127175/
 
Magyar fordításban
http://www.hidfo.net/2014/04/29/megszolalt-janukovics-testorsegenek-egy-tagja-az-ukran-allamfo-kimenekitesenek-tortenete
 
<blockquote rel="boki">Hogy ez a Martonyi ennyire agyatlan ezt nem gondoltam róla......

Szerencsére nem az számít, hogy ő mit mondd... :)

http://hvg.hu/vilag/20140429_Grafikon_A_magyarok_tobbsege_eliteli_az_o</blockquote>

Lefordítva: a magyarországi (még) külügyminiszter NEM a magyarországi lakosság véleményét képviseli nemzetközi szinten.
 
Egy szó sem! :DDD Mocskos ruszki propaganda az egész! A gyár majd bedolgozhat bármelyik nyugati hadiipari cégnek, úgyhogy pont, hogy munkaerő-felvételre lesz szüksége, természetesen több ezer eurós fizetésekért. Mondjuk pont úgy, mint ahogy ez nálunk is történt: nálunk sincs már munkanélküliség és a sutyerák melósok elégetik a hó végén megmaradt pénzüket, hogy ne penészedjen bele a pénztárcájukba. :DDDDD
 
Te atya Úr Isten még is mi a bűbánat kéne egy másodvonalbeli gyártól az amiknak?Ezt tényleg elhiszi valaki?
 
Mármint mit? Amit írtam? Figyelembe véve a :D-ket, remélhetően senki nem veszi komolyan ép ésszel és közepes magyar nyelvtudással.
Ami viszont a linkelt cikkben van, hogy milyen sorsra számíthat a gyár (bezárás), az - forrástól függetlenül - igencsak reális.
 
@dudi
Nem az a kérdés, hogy a jenkiknek kell-e onnan valami vagy sem, hanem, hogy:
-a gyár tényleg átállt-e?
-a fegyvereiket tényleg átadják-e a milíciáknak?
-működik-e továbbra is a gyártósor (tehát nem csak a raktáron lévő eszközöket adták át esetlegesen)?