[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Putyin rajtakapta Kijevet azon, hogy nem kíván párbeszédet folytatni az ország dél-keleti részével
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_01/276686197/

Krím, Ukrajna és a II. világháború kitörése
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_09_01/Kr-m-Ukrajna-es-a-II-vilaghaboru-kitorese-2440/

A Krímben teljes egészében helyreállították az energiaellátást
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_01/A-Kr-mben-teljes-egeszeben-helyreall-tottak-az-energiaellatast-8572/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 232
15 942
113
<b>Gereben: csúnyán kitolt Putyinnal a nyugati világ</b>

http://www.inforadio.hu/hir/kulfold/hir-662966

a teljes beszélgetés hanganyaga (2014. augusztus 31. 18:00)
http://www.inforadio.hu/podcasting/arena/

videón:
http://indavideo.hu/profile/InfoRadio
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 232
15 942
113
K@rva jó ez a videó "Армия Новороссии / ДНР / ЛНР - Army of Novorossiya / LNR / DNR"
https://www.youtube.com/watch?v=eqSEn2_fEOE

Na igen. Egyfelől tényleg k*jó, másfelől meg ha belegondol az ember, hogy csak a képkockákon látható események alatt/miatt hányan haltak és sebesültek meg...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna: Oroszország békés rendezést akar, miközben katonái ukrán területen harcolnak
http://hu.euronews.com/2014/09/01/ukrajna-oroszorszag-bekes-rendezest-akar-mikozben-katonai-ukran-teruleten-/
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
plushun: "Egyébként meg kövezzetek meg érte de abszolút nem értem, hogy mi a fenéért kell Ukrajnáért ilyen mértékben kiállni. Nem EU-s ország és még csak nem is NATO tag"

Azt gondolom, az oroszok fokzodo mohosaga miatt indult be ennyire az EU es az USA, nem maguk az ukranok miatt. A Krim elfoglalasat le is nyeltek meglepöen könnyen, se az USA, se az EU nem is nagyon vertek a dobot azutan, csakhogy az oroszok nem alltak le, es most lassan az a felö, hogy egyszercsak egesz Ukrajnat szetverik, es akkor ott allnak közvetlenul az EU hatarain, kb mint anno a regi szovjet idökben, es onnantol nagyon sokat kell majd költeni az EU-ban fegyverekre, hadseregre, kb hideghaboru lesz. Igy az EU szeretne Ukrajnat egyfajta utközöallamnak megtartani, de felö, hogy ez mar nem fog menni. Ha precedens lesz arra, hogy a keleti oroszok kivalhatnak, akkor az Ukrajnat alkoto sok egyeb kissebbseg is elöall majd a maga ötletevel, es onnantol lesz meg csak bonyolult a helyzet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
plushun: "Egyébként meg kövezzetek meg érte de abszolút nem értem, hogy mi a fenéért kell Ukrajnáért ilyen mértékben kiállni. Nem EU-s ország és még csak nem is NATO tag"

Azt gondolom, az oroszok fokzodo mohosaga miatt indult be ennyire az EU es az USA, nem maguk az ukranok miatt. A Krim elfoglalasat le is nyeltek meglepöen könnyen, se az USA, se az EU nem is nagyon vertek a dobot azutan, csakhogy az oroszok nem alltak le, es most lassan az a felö, hogy egyszercsak egesz Ukrajnat szetverik, es akkor ott allnak közvetlenul az EU hatarain, kb mint anno a regi szovjet idökben, es onnantol nagyon sokat kell majd költeni az EU-ban fegyverekre, hadseregre, kb hideghaboru lesz. Igy az EU szeretne Ukrajnat egyfajta utközöallamnak megtartani, de felö, hogy ez mar nem fog menni. Ha precedens lesz arra, hogy a keleti oroszok kivalhatnak, akkor az Ukrajnat alkoto sok egyeb kissebbseg is elöall majd a maga ötletevel, es onnantol lesz meg csak bonyolult a helyzet.

Már tobbszor volt.....Oo nem akar újabb teruleteket magához csatolni. Autonomiát kérnek a DNR, LNR más néven kis Novorossia "államai", akkar hajlandoak egy egységes Ukrajnán belul maradni.(orosz nyomásra ) -ez mai hír.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azt gondolom, az oroszok fokzodo mohosaga miatt indult be ennyire az EU es az USA

Jah, moho oroszok elöször a saját érdekszférájukba vették a kelet európai exszoci országokat. Baltikum, lengyelország, cseh, szlovák, magyar, román köztársaságok, bulgária, majd szétverték darabjaira jugoszláviát és az értékes darabjait szintén az érdekszférájukba vonták, majd ezt az egész brancsot bevitték a katonai szövettségükbe most pedig katonai támaszpontokat és rakétavédelmi ernyőt telepítenek oda...Ilyen mohók ezek az oroszok...fél kontinenst lenyúltak, holott azt igérték, nem terjeszkednek......ja várjunkcsak, nem is az oroszok voltak ilyen mohók.. :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
<blockquote rel="Capslock">plushun: "Egyébként meg kövezzetek meg érte de abszolút nem értem, hogy mi a fenéért kell Ukrajnáért ilyen mértékben kiállni. Nem EU-s ország és még csak nem is NATO tag"

Azt gondolom, az oroszok fokzodo mohosaga miatt indult be ennyire az EU es az USA, nem maguk az ukranok miatt. A Krim elfoglalasat le is nyeltek meglepöen könnyen, se az USA, se az EU nem is nagyon vertek a dobot azutan, csakhogy az oroszok nem alltak le, es most lassan az a felö, hogy egyszercsak egesz Ukrajnat szetverik, es akkor ott allnak közvetlenul az EU hatarain, kb mint anno a regi szovjet idökben, es onnantol nagyon sokat kell majd költeni az EU-ban fegyverekre, hadseregre, kb hideghaboru lesz. Igy az EU szeretne Ukrajnat egyfajta utközöallamnak megtartani, de felö, hogy ez mar nem fog menni. Ha precedens lesz arra, hogy a keleti oroszok kivalhatnak, akkor az Ukrajnat alkoto sok egyeb kissebbseg is elöall majd a maga ötletevel, es onnantol lesz meg csak bonyolult a helyzet.

Már tobbszor volt.....Oo nem akar újabb teruleteket magához csatolni. Autonomiát kérnek a DNR, LNR más néven kis Novorossia "államai", akkar hajlandoak egy egységes Ukrajnán belul maradni.(orosz nyomásra ) -ez mai hír.</blockquote>

Lehet én emlékszem rosszul de maga a DNR elnöke mondta, hogy az autonómia már nem jöhet szóba. Amúgy is nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen háború után még képesek lennének az ukránok és az orosz kisebbség egy országban élni. Kb ez olyan mintha a horvátokat anno arra akarták volna rávenni, a háború vége után, hogy azért ugyan már maradjanak bent a jugoszláv államszövetségbe cserébe meg megkapják az autonómiát. Szerintem az autonómia kérdése - a harcok hevessége és jelenlegi helyzete miatt - már nem jöhet szóba. Véleményem szerint, Ukrajna csak abban az esetben maradna meg abban a formájában ahogy a háború előtt volt, ha erővel képes lenne legyőzni a szakikat. Ahogy viszont a dolgok állnak erre igencsak kevés az esély.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
<blockquote rel="Capslock">Azt gondolom, az oroszok fokzodo mohosaga miatt indult be ennyire az EU es az USA

Jah, moho oroszok elöször a saját érdekszférájukba vették a kelet európai exszoci országokat. Baltikum, lengyelország, cseh, szlovák, magyar, román köztársaságok, bulgária, majd szétverték darabjaira jugoszláviát és az értékes darabjait szintén az érdekszférájukba vonták, majd ezt az egész brancsot bevitték a katonai szövettségükbe most pedig katonai támaszpontokat és rakétavédelmi ernyőt telepítenek oda...Ilyen mohók ezek az oroszok...fél kontinenst lenyúltak, holott azt igérték, nem terjeszkednek......ja várjunkcsak, nem is az oroszok voltak ilyen mohók.. :)

</blockquote>

Azért álljunk meg egy percre. Ha történelmet nézzük akkor tudjuk nagyon jól, hogy mely kelet - közép európai államokban voltak egypárti diktatúrák és mely államnak lehetett ezt köszönni. Azt se felejtsük el, hogy a Szovjetunió nem a jó kedvéből engedte el ezeket az országokat, hanem azért mert a feneke kilógott a gatyájából. Jugoszlávia meg a nemzeti ellentéteknek köszönhetően omlott össze. Az előzményei visszavezethetőek 2 balkáni háborúra is (1912-1913). Szóval azért az oroszok sem voltak olyan szentek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
plushun
Azért írtam, hogy orosz nyomásra. Az oroszok se akarják oket elismerni mint fuggetlen állam. Putyin tegnap nem véletlenul jelentette ki, hogy Kijev kezdjen tárgyalásokat az onvédelmi erokkel a megyék státuszárol...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
plushun
Azért írtam, hogy orosz nyomásra. Az oroszok se akarják oket elismerni mint fuggetlen állam. Putyin tegnap nem véletlenul jelentette ki, hogy Kijev kezdjen tárgyalásokat az onvédelmi erokkel a megyék státuszárol...

Ok de gondolod, hogy Putyin nyomására egyszerűen képesek lesznek félre tenni a nemzetiségi ellentéteket? Én ezt nagyon nehezen tudom elképzelni. Ez inkább csak újabb gyűlöletet szül majd. Ráadásul jelenleg a DNR a győztes fél és ekkor köt majd egy olyan békemegállapodást ami gyakorlatilag felér egy vereséggel? Nem tudom lehet, hogy én látom rosszul de valahogy nem tudom elhinni, hogy pusztán az autonómia státusza már elég nekik.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Putyin tegnap nem véletlenul jelentette ki, hogy Kijev kezdjen tárgyalásokat az onvédelmi erokkel a megyék státuszárol..."

Putyin rajtakapta Kijevet azon, hogy nem kíván párbeszédet folytatni az ország dél-keleti részével
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_01/276686197/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Remélem mindenki végignézte az 50 perces Gereben Ágnes interjút. Nagyban árnyalja az itt az oroszokról kialakult hamis képet. Azon kívül, amit úgy is tudunk:
Az oroszok hazudtak, hazudnak, és mindig is hazudni fognak.
(Ez a birodalmak között egyáltalán nem egyedül álló, de mintha itt egyesek ezt nem akarnák elhinni.)
A grúz háborút az oroszok kezdték, aztán ügyesen megtévesztették az egész világot.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="flack">
<blockquote rel="Panzerfaust">http://www.hidfo.net/2014/08/31/titkositottak-malajziai-mh17-es-tragedia-vizsgalati-eredmenyeit

"Augusztus 8-án Ukrajna, Hollandia, Belgium és Ausztrália közös megegyezést írt alá, melyben titkosítják az MH17-es malajziai utasszállító Boeing katasztrófájának vizsgálati eredményeit."
Akkor ezek szerint csóri malájoknak akiké végül is a gép volt, azoknak sok közük nincs itt a dologhoz...</blockquote>

Ezek szerint az ukránokra terhelő dolog semmiképpen nem fog napvilágot látni, mert egyszerűen nem egyeznek bele a nyilvánosságra hozásba. A malájok is meg csak találgassanak.</blockquote>
Hogy került Belgium a képbe?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
<blockquote rel="boki">plushun
Azért írtam, hogy orosz nyomásra. Az oroszok se akarják oket elismerni mint fuggetlen állam. Putyin tegnap nem véletlenul jelentette ki, hogy Kijev kezdjen tárgyalásokat az onvédelmi erokkel a megyék státuszárol...

Ok de gondolod, hogy Putyin nyomására egyszerűen képesek lesznek félre tenni a nemzetiségi ellentéteket? Én ezt nagyon nehezen tudom elképzelni. Ez inkább csak újabb gyűlöletet szül majd. Ráadásul jelenleg a DNR a győztes fél és ekkor köt majd egy olyan békemegállapodást ami gyakorlatilag felér egy vereséggel? Nem tudom lehet, hogy én látom rosszul de valahogy nem tudom elhinni, hogy pusztán az autonómia státusza már elég nekik. </blockquote>

Igen ,ebben én is szkeptikus vagyok. Nem hiszem , hogy Kijev belemenne bármilyen onállo(autonomia) státuszba Novorossia számára . Céljuk egy ukrán nemzeti állam létrehozása, ahol majd az asszimilácioval (eroszakos ukranizácioval)az oroszokbol ukránok lesznek(már akik ott maradnak)....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
Remélem mindenki végignézte az 50 perces Gereben Ágnes interjút. Nagyban árnyalja az itt az oroszokról kialakult hamis képet. Azon kívül, amit úgy is tudunk:
Az oroszok hazudtak, hazudnak, és mindig is hazudni fognak.
(Ez a birodalmak között egyáltalán nem egyedül álló, de mintha itt egyesek ezt nem akarnák elhinni.)
A grúz háborút az oroszok kezdték, aztán ügyesen megtévesztették az egész világot.

Miért josz állandoan ezzel? Az EU vizsgálobizottsága is megállapította ,hogy a grúzok kezdték!
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">plushun
Azért írtam, hogy orosz nyomásra. Az oroszok se akarják oket elismerni mint fuggetlen állam. Putyin tegnap nem véletlenul jelentette ki, hogy Kijev kezdjen tárgyalásokat az onvédelmi erokkel a megyék státuszárol...

Ok de gondolod, hogy Putyin nyomására egyszerűen képesek lesznek félre tenni a nemzetiségi ellentéteket? Én ezt nagyon nehezen tudom elképzelni. Ez inkább csak újabb gyűlöletet szül majd. Ráadásul jelenleg a DNR a győztes fél és ekkor köt majd egy olyan békemegállapodást ami gyakorlatilag felér egy vereséggel? Nem tudom lehet, hogy én látom rosszul de valahogy nem tudom elhinni, hogy pusztán az autonómia státusza már elég nekik. </blockquote>

Igen ,ebben én is szkeptikus vagyok. Nem hiszem , hogy Kijev belemenne bármilyen onállo(autonomia) státuszba Novorossia számára . Céljuk egy ukrán nemzeti állam létrehozása, ahol majd az asszimilácioval (eroszakos ukranizácioval)az oroszokbol ukránok lesznek(már akik ott maradnak)....</blockquote>
Az októberi választások előtt senki sem fog tárgyalni a szakadárokkal (utánna sem biztos), autonómiáról beszélni meg hazaárulással egyenértékű, ami a választásokon nagyarányú szavazatvesztésben jelentkezil. Szóval a szakadárok könnyen ajálkoznak, ők is tudják, hogy 0-hoz közeli az esély most tárgyalni. A választások után meg ki tudja, mi lesz, mindenesetre akkor majd mondhatják, hogy bennük meg volt a tárgyalási szándék.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
Amvroszijevkánál a harcok után- kész ht szupermarket :) Van ott minden.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U-SPEynF2bc