[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 428
84 340
113
Eduard Baszurin: Az elmúlt napokban 5600 (ukrán)lovedék csapódott a DNR teruletére.

Nagy a készulodés az ukrán oldalon. Érkeznek naponta az újabb ukrán tuzérségi eszkozok, harckocsik a frontvonalra.
 
S

szpg9

Guest
Dudi, végülis a kérdés költői volt. Az arctalan kötözködés a legrosszabb... még itt a neten is... Mert, ha ránézel ez már rég nem egy olyan topic, amilyennek indítója szánta... Megy itt a másik meggyőzése, a "történelmietlen" ferdítések 1000-rel. Pedig ez nem egy "vallásháború" vagy valamilyen hasonló politikai topic. (Ezután az utolsó ULIPPO hozzászólás után az oroszokon kívül haragudni fogok a németekre, a tatárokra, az osztrákokra és a törökökre is! Bocsánat azoktól, akiket kihagytam a listából..) És azt hiszem, hogy aki ennyire vonalas vagy célorientált, és akinek ennyien nem hisznek, annak a legyen vér arra is a pucájában, hogy elmondja, énnnekem személyesen, ezért és ezért ez a véleményem. Így azért kicsit meggyőzőbb lenne. Egyszóval Én csak segíteni akartam, de sejtettem, hogy ez egy olyan terület, amire lényegileg nem reagál. Néha, hogy hitelesítsük magunkat, ki kell állni oda is arccal, ahol ez nem lenne feltétlen szükséges. Én megtettem, hogy rámutassak arra, amit írok, az személyesen vállalható (a közölt adatokból egy harmad osztályú titokszolga is egy órán belül rámtalál). Én megtettem, ez az én döntésem volt, nem várom el, hogy más is megtegye, ha nem akarja. De aki nem teszi meg úgy, hogy hónapok óta csak egyoldalúan ferdít, az felőlem bármi írhat, akkor is csak egy hangember és nem mérvadó forrás. De az én fellépésem csak egy felejthető kis intermezzó lesz, így az uborka szezonban, mert nem kívánom tovább rabolni az oldalakat amolyan melléktémákkal... Köszönet a megértésért..
 
S

szpg9

Guest
Dudi, végülis a kérdés költői volt. Az arctalan kötözködés a legrosszabb... még itt a neten is... Mert, ha ránézel ez már rég nem egy olyan topic, amilyennek indítója szánta... Megy itt a másik meggyőzése, a "történelmietlen" ferdítések 1000-rel. Pedig ez nem egy "vallásháború" vagy valamilyen hasonló politikai topic. (Ezután az utolsó ULIPPO hozzászólás után az oroszokon kívül haragudni fogok a németekre, a tatárokra, az osztrákokra és a törökökre is! Bocsánat azoktól, akiket kihagytam a listából..) És azt hiszem, hogy aki ennyire vonalas vagy célorientált, és akinek ennyien nem hisznek, annak a legyen vér arra is a pucájában, hogy elmondja, énnnekem személyesen, ezért és ezért ez a véleményem. Így azért kicsit meggyőzőbb lenne. Egyszóval Én csak segíteni akartam, de sejtettem, hogy ez egy olyan terület, amire lényegileg nem reagál. Néha, hogy hitelesítsük magunkat, ki kell állni oda is arccal, ahol ez nem lenne feltétlen szükséges. Én megtettem, hogy rámutassak arra, amit írok, az személyesen vállalható (a közölt adatokból egy harmad osztályú titokszolga is egy órán belül rámtalál). Én megtettem, ez az én döntésem volt, nem várom el, hogy más is megtegye, ha nem akarja. De aki nem teszi meg úgy, hogy hónapok óta csak egyoldalúan ferdít, az felőlem bármi írhat, akkor is csak egy hangember és nem mérvadó forrás. De az én fellépésem csak egy felejthető kis intermezzó lesz, így az uborka szezonban, mert nem kívánom tovább rabolni az oldalakat amolyan melléktémákkal... Köszönet a megértésért..
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Ukraine: Azov Battalion recruits compete on obstacle course
https://www.youtube.com/watch?v=dQUpQ5826UY

Ukraine: Makiivka comes under fire
https://www.youtube.com/watch?v=LVRl-yHCdeY
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
Hál' Istennek bezárt a Móka Miki tára mára! Hu! Kivert a víz ebben a nagy melegben. Hála az üdítő hűsítő ulippooonak!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 376
30 756
113
Akinek valami, vagy valaki nem tetszik, arra ott a feljelent "gomb", vagy az ignore funkció a nemtetsző paciens adatlapján. Erre vannak kitalálva. Ezt meg lett már itt mondva a hivatal részirül is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Kijev ismét kilátásba helyezi a hadiállapot bevezetését
Olekszandr Turcsinov, az ukrán nemzetbiztonsági és védelmi tanács (RNBO) elnöke nem zárta ki pénteken, hogy hadiállapotot vezetnek be Ukrajnában, ha súlyosan kiéleződik a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus.
http://www.atv.hu/kulfold/20150814-kijev-ismet-kilatasba-helyezi-a-hadiallapot-bevezeteset
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
https://www.youtube.com/watch?v=lAeAkwzPZfA

Ukrán rakétatüzérség munkában:
https://www.youtube.com/watch?v=Ku_Ob9_zfsE
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 507
21 525
113
Előkerestem egy képet, mert nagyon ismerős volt. Gondolom másoknak is, de fejből ki tudja már mikori.

2014 aug. 2.
BuCvZU7IUAAnXfH.jpg

Innen: https://twitter.com/donbaspublictv/status/495588808868786177
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 507
21 525
113
KIJEV CSAPATOKAT VON A FRONTVONALRA ÉS HÁBORÚRA KÉSZÜL

A DNR Védelmi Minisztériuma a normandiai négyek vezetőihez fordult kérve tőlük azt, hogy figyeljenek fel az ukrán hadsereg készületeire, mert Kijev újabb harcokra készül – írja a DAN Eduard Baszurinra, a DNR katonai parancsnokára hivatkozva. „A normandiai négyek vezetőihez és az egész világközösséghez fordulok azt kérve, hogy figyeljenek fel az ukrán kormány tevékenységére, akik a nemzetközi kötelességeinek ellentmondva háborúra készülnek a Donbásszon” – mondta Baszurin.

Baszurin szerint az ukránok az utóbbi napokban 22 nehézfegyvert vontak a frontvonalra. „A felderítőink adatai szerint hat önjáró löveget vontak Dalnij település környékére, amelyek valószínűleg a 93. brigádhoz tartoznak. Verhnyetroicke mellett egy 70 fős egység tartózkodik, amelyeket harckocsikkal és három önjáró löveggel erősítettek meg. Netajlovo település környékén négy Grad rakétakilövő egységet láttak. A Novogrodszkij környéki tüzérségi egységet három rakétakilövő egységgel és három D-30 tarackkal erősítették meg” – mondták a donyeckiek.

Baszurin jelentéséből az is kiderül, hogy az elmúlt öt nap alatt legalább 5600 töltetet lőttek a DNR békés településeire. „Csak a Gradokkal 1580 rakétát lőttek, q 122 és 152 mm kaliberű tüzérséggel 2013 lövedéket,120 és 82 mm kaliberű aknavetőkkel 1094 aknát, harckocsikból pedig 646 bombát. Mindez arról tanúskodik, hogy az ukránok háborúra készülnek” – mondta Baszurin.

Forrás: DAN

http://rapidpress.info/kijev-csapatokat-von-a-frontvonalra-es-haborura-keszul/
-------------------------------------

FOLYAMATOSAN LŐTTÉK DONYECKET

A város Kijevi- és Kalinyini-kerületeit lövik az ukránok” –jelentette be a város adminisztrációjának képviselője a Norosinform hírügynökségnek.

„14 –én reggel folyamatosan lőtték e két kerület utcáit és házait, a Sorin utcán egy házat teljesen leromboltak, a Rudzutaka úton pedig kettőt is telibetaláltak, egy harmadik pedig a légnyomástól szenvedett sérülést” –mondta a polgármesteri hivatal képviselője. „Ugyanúgy a Novocserkaszkaja és a Deputatszkaja utcán egy-egy házat találat ért” –sorolja a hivatal munkatársa a bombázás következményeit, hozzátéve, hogy a támadás folyamán senki sem sérült meg

Forrás: NovorosInform

http://rapidpress.info/folyamatosan-lottek-donyecket/
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 507
21 525
113
THE DAILY BEAST: AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK NEM ÁLL KÉSZEN EGY OROSZORSZÁG ELLENI HÁBORÚRA

Az Egyesült Államok beismerte, hogy nem állnak készen egy Oroszország elleni tartós háborúra – írja a Zvezda TV, a Daily Beast forrásaira hivatkozva. „Az amerikai katonák tartósabb Oroszország elleni háborúval kapcsolatos számításokat végeztek, amely az amerikai oldal számára nem mutatott semmi jót” – írja a lap.

A terrorizmus elleni harcban kimerült az Egyesült Államok szárazföldi seregének ereje. Most nincsenek felkészítve egy Oroszország elleni háborús konfliktusra. „Valószínű-e az Oroszország feletti győzelmünk? Igen, de ehhez minden erőnket be kellene vetni. Nem vagyunk készen olyanníira, mint amennyire mi azt szeretnénk” – mondta a Daily Beast pentagonbeli forrása. Egy másik forrás szerint az Afganisztán és Irak elleni háború teljesen kimerítette az Egyesült Államok erejét.

A Daily Beast szerint az USA hadserege sok mindenben felülmúlja az orosz sereget, de ezeknek a fölényeknek több korlátja is van. Például elavult repülőket kellene bevetni és más konfliktusokból kellene elvonni erőket az oroszok ellen. „Egy olyan ellenfél ellen, mint Oroszország, nem tudunk fölényhez jutni a légtérben azon a szinten, mint amit mi szeptember 11 után megfelelőnek láttunk” – mondta a Pentagon egyik képviselője.

Forrás: ZvezdaTV

http://rapidpress.info/the-daily-beast-az-egyesult-allamok-nem-all-keszen-egy-oroszorszag-elleni-haborura/
------------------------------------------

GAZPROM: KIJEV 29,2 MILLIÁRD DOLLÁRRAL TARTOZIK

A Gazprom 29,2 milliárd dollárt követel a Naftogaz Ukrajnától – írja az RBK a Gazprom jelentésére hivatkozva. A dokumentumból kiderül az is, hogy a Gazprom pontosította követeléseit ahhoz képest, amennyit a Stockholmi Kereskedelmi Kamara Választott bírósági Intézeten keresztül igényelt 2015. június 12-én. Akkor 23,838 milliárd dollárt követeltek az ukránoktól, de Alekszej Miller, a gázóriás vezetője még májusban bejelentette, hogy további 8,197 milliárd dollár kintlévőséget regisztráltak a Naftogaztól.

A teljes követelt összeg így 29,477 milliárd dollár. A stockholmi bíróság meghallgatása 2016. február márciusára van tervezve.

A Gazprom közben az is elárulta, hogy mennyivel tartoznak neki a donbásszi gázért.

A Naftogaz tartozása a donbásszi gáz miatt 217 millió dollár – írja a RIA Novosztyi a Gazprom jelentésére hivatkozva. Alekszej Miller június 26-i jelentése szerint 704 millió köbméter gázt szállítottak a DNR és LNR területére ami 212 millió dollárnak felelt meg. „A dél-kelet ukrajnai gázszállításokért felhalmozódott egy tartozás 2015-ben, ami elérte a 217 millió dollárt” – olvasható a Gazprom jelentésében.

A Gazprom szerint a Naftogazzal kötött szerződéseknek megfelelően szállítottak gázt a Donbásszra ezért az ukránoknak kell érte fizetnie.

Forrás: RBK/RIA Novoszty

http://rapidpress.info/gazprom-kijev-292-milliard-dollarral-tartozik/
------------------------------------

<b><i>Ha ennek csak harmadát is megítélik, az igen érdekes szituáció lesz!</i></b>
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 961
15 966
113
Plotnyickij nyilatkozata szerint az LNR nem adja fel a megszállt területeket :

"Ő, nem fogjuk feladni. Mi soha nem adta fel, és ne add fel az északi területeken. Ez időt vesz igénybe - és elvisszük őket. Reméljük, hogy meg tudjuk oldani ezt a kérdést politikai eszközökkel. Ha nem - nos, készek vagyunk visszatérni "- idézte őt, mint mondta:" Lugansk Információs Központ. "

http://ria.ru/world/20150814/1184834008.html
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 746
82 714
113
szpg9

Nem a mi oldalunk hanem mindenkié!

Az olyan tagokra pedig szükség van akik hozzá tudnak tenni értéket a HTKA-hoz(főleg most,hogy egyre kevesebb az ilyen bár a Szuhoj topic utóbbi pár napja lehetne egy jó példa arra,hogyan is kéne működnie az oldalnak))!

<b>Amit fentebb írtam mindenkire vonatkozik legyen az ukrán vagy orosz párti,kínai,arab stb...Összegezve MINDENKIRE mindenre való tekintet nélkül!!!</b>
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
oldalakat vesz el a szarpofozás most, amikor történik is valami. Én ignoráltam mindkettőt de sokan válaszoltok, idézitek őket és írtok nekik és így nem igazán működik a funkció. Ha nem tetszik amit írnak akkor ignoráljátok őket és eltűnnek, nem tudják teljesíteni vélt vagy valós feladatukat.
 

hogre

New Member
2015. május 4.
29
0
1
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="szpg9">
De közben az jár a fejemben, ha mindez Ukrajnával kapcsolatban így megtörténhet, mi a garancia arra, hogy hazánkkal vagy egy másik országgal akár itt Európában nem történhet meg egykor a jövőben ugyanez.

Mármint hogy Oroszország megtámadja, területeket csatol el tőle, máshol meg brutális fegyverkészleteket halmoz fel és háborút szít? Nincs rá garancia, hogy mással ez nem történhet meg, félnek is ettől rendesen leginkább Észtországban, Lettországban. Moldovában, Grúziában, és Ukrajnában már megtörtént.

De ha Ukrajna elesne és Magyarország is a szomszédban lenne, akkor mi is kezdhetnénk félni, hogy nem csak a magyar kacsák kerülhetnek az orosz lánctalpak alá... A magyar történelem, 1849, 1945, és 1956 emléke is arra tanít, hogy gond nélkül átgázolnak rajtunk ha az útjukba kerülünk.</blockquote>

Amúgy minden oké? Nem kaptál napszúrást a napokban? :)</blockquote>

Tudsz talán cáfolni bármit is a leírtakból? Csatolt el Oroszország területet Ukrajnától? Igen. Fegyverzi a kelet-ukrajnai felkelőket? Igen. Megtette ugyanezt Grúziával is? Igen. Hát Moldovával? Igen. Félnek attól az észtek és lettek, hogy velük is megtörténhet? Igen. Ha nem lenne köztünk Ukrajna nagyobb veszélyt jelentene számunkra az orosz sereg mint az ukrán? Igen. 1849-ben átgázolt rajtunk Oroszország? Igen. 1945-ben? Igen. 1956-ban? Igen. Képesek lennének átgázolni rajtunk megint ha nem lenne köztünk Ukrajna? Igen. Tudsz ebből cáfolni bármit is? Nem.

No ennyit mára. Lejárt a műszakom a trollközpontban. Szevasztok.</blockquote>

Tudom cáfolni.
1848-ban a kedves labanc sógoraink szabadítottánk ránk a ruszkikat.
A 2.ww-ban mi mentünk nekik...
56-ban meg a saját kedves vezetőnk hìvta be őket ......
Mondj egy olyan háborút amit a ruszkik kezdtek ellenünk mert területet akartak......
Nem védem őket mert állatok voltak mikor jöttek de a nagy nyugat vagy a saját beszart vezetőinknek köszönhetjük ezeket.
aztán még is kinyaljuk a nyugat seggét pedig nem kéne senkiét sem.
Tudomásom szerint az egyetlen győztes hatalom aki kifogással élt és nem írta alá trianont az pont ruszkik......
Na akkor ,hogy is van ez?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 524
89 528
113
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="szpg9">
De közben az jár a fejemben, ha mindez Ukrajnával kapcsolatban így megtörténhet, mi a garancia arra, hogy hazánkkal vagy egy másik országgal akár itt Európában nem történhet meg egykor a jövőben ugyanez.

Mármint hogy Oroszország megtámadja, területeket csatol el tőle, máshol meg brutális fegyverkészleteket halmoz fel és háborút szít? Nincs rá garancia, hogy mással ez nem történhet meg, félnek is ettől rendesen leginkább Észtországban, Lettországban. Moldovában, Grúziában, és Ukrajnában már megtörtént.

De ha Ukrajna elesne és Magyarország is a szomszédban lenne, akkor mi is kezdhetnénk félni, hogy nem csak a magyar kacsák kerülhetnek az orosz lánctalpak alá... A magyar történelem, 1849, 1945, és 1956 emléke is arra tanít, hogy gond nélkül átgázolnak rajtunk ha az útjukba kerülünk.</blockquote>

Amúgy minden oké? Nem kaptál napszúrást a napokban? :)</blockquote>

Ulippo. Én téged az elején inaktívvá tettelek, mert már akkor leesett, hogy azt a töménytelen baromságot amit magadból kettős mércével ontasz, azt a hazai sajtótermékek BÁRMELYIK részéből nap, mint nap elő tudom szedni, és kurvára oltári baromságnak tartok már a kezdetek óta.

Amikor a fenti sorokat leírod, fa..ért nem jut eszedbe pár helyszín és dátum?

Pl. Koszovó (1999), Irak (2003-tól), Afganisztán (2001), Líbia (2011), ill. a full Arab-tavasz nevű CIA-Moszad hadművelet a Zuckerberg nevű facebook csíra segítségével?

Az egyhangúlag Szerbiától!!! elcsatolt részek? (Miután szarrá bombázták ...)
Az Iraki és Líbiai olajmezőkre való nyugati kézrátétel Kadhafi kinyírása után, melyeket előtte hogyhogynem pont Líbia saját kezében akart megerősíteni?

Ilyenkor miért nem jut eszedbe Vietnam és Laosz? Ha már játszod itt a felsőbbrendű kettős mércés "fujjjjj csúnya ruszkik" vonalat, amit a hazai balliberális szenny is ont magából a kezdetek óta, és egy olyan Ukrajna pártjára áll - leszarva az ottani magyarok érdekeit!!! (bár tudjuk, ha valaki nem néger, szír vagy afgán, az szart sem ér a szemükben ...) -, ahol széljobb-ultranáci szabadcsapatok garázdálkodnak, puccsal kussoltatták el a SZABADON megválasztott vezetést, és emeltek a helyükbe bábokat, köztörvényes bűnözőket, mint a drága Szakácsvilmos, meg a Jobb Szektoros ultranáci gyülevészhad? Miért ítélsz el valakit valamiért, ha a szálka-gerenda kombóban észre se veszed a lényeget?

Fel se tűnik, hogy az egész feszültséggerjesztés onnan indult ki az USA részéről és lett felfuttatva totálra, bár a ruszki barbatrükkel a Krímben, hogy az majd ilyen simán megy ők se számoltak, hogy ha már beleöltek 5 milliárd dollárt a puccsba, akkor nehogy már egy esetleges választáson a már akkor is dilettánsnak látszó puccsista csürhét a K-Ukrán rész segítségével egy tényleg szabad és nem megfélemített ukrajnai választáson ugyanúgy elsőre elzavarják, mint tették azt a narancsosokkal nemrég, és hülye amerikaiak kezdhették elölről az egész műveletet?

Fel se tűnik, hogy nem volt itt a lakosság részéről semmiféle forradalmi hangulat Donyeckben, Luganszkban és a jelenlegi harcok által határolt területeken, csak a ruszkiktől Ukrajnába kirándult aktív állomány egyes tagjai meg a helyi "mélyoroszok" voltak nagyon aktívak, amit egy hasonló támadás, mint amit indítottak simán elsöpört volna és rég rend lenne, csak ők, a kijevi kormány és CIA által mozgatott bábjai teret engedtek az idióta Jobbszektorosoknak Ogyesszában (a résztvevő tömeggyilkosok közül talán már egy tanú sincs életben, így ez a rész mindörökké tisztázatlan marad), hogy ártatlan civileket mészároljanak le és gyújtsanak fel, melyről a film kikerült, és mindenki akit tehette Donyeckben és Luganszkban, legyen az traktorista, kéményseprő vagy egyszerű paraszt katonai tudás birtokában mind, mind önként és dalolva állt be a "terroristának nevezett" felkelők közé?

Vágod, hogy a maláj gép is nem sokkal ezután, miután jöttek a videók a mészárlásról zuhant le?

Ha nem szálka-gerenda fickó lennél, mint a sok butafa.. kettős mércés állatka az ő blogjukról, nem lenne veled semmi baj, mert nincs olyan, hogy mindenki egy véleményen van, de ha követed a médiát, és most nem a kamu kanadai és ukrán baromságokra gondolok, hanem mondjuk a lifeosokra vagy a belinkelt videókra, főleg amit Motorola és csapatáról csináltak anno a reptérnél (tényleg, mi van velük?), akkor láthatod, hogy voltak ott orosz önkéntesek, ahogy önkéntesek sok nép soraiból a spanyol polgárháborútól, Vietnámon át, Koreáig mindenhol voltak (Kongó, Marokkó, stb.), ugyanúgy, ahogy amerikai ukránok, kanadai ukránok, meg egyéb zsoldosok mindig, minden háborúban fellelhetőek (horvát-szerb, szerb-bosnyák, szerb-koszovó, Szíria, Irak, Líbia, stb.), de valahogy a te fajtád csak a putyinista szabadcsapatokon lepődik meg leplezetlenül, a no pictureösökön soha.

Azt hiszem elmondam amit a te fajtád jelenségéről gondolok, és szerintem sokan egyet értenek ezzel itt ezen a fórumon.

Aki ide jár, az szimpatizál egy-egy oldallal, de nem vettem észre, hogy szemellenzősen, ráadásul ez egy htf, nem az origó-index-444 trió butafasz fóruma, tele agymosott soknickes liberálissal. Nem itt kell téríteni. Állj ki az Astoria aluljáróba háromtól hatig, a széljobber dobos mellé, és, hogy valami magyar ősi vonal benned is legyen, mondjuk egy tekerőlanttal térítsd a népet az ukrán háború kapcsán! Kb. ott a helyed ezzel a kettős mércés felfogással!
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Azt miért felejti el mindenki, hogy 1944-ben az erdélyi magyarságot a Szovjet hadsereg védte meg a román milícia vérengzéseitől, sőt egészen 1956-os forradalomig védelem alatt állt?
Sztálin parancsára a szovjetek komoly kutatásokat végeztek a térség nemzetiségi viszonyairól, az eredményekről annyit, hogy mikor 2000.-ben nyilvánosságra hozták a románok a magyarok irányába részlehajlónak és elfogultnak nevezték.
Még olyan lehetőség is felmerült, hogy Erdély "önálló" ország legyen (Szovjet protekturátus alatt), mivel azzal megelőzhető lenne a két ország közti acsarkodás, ráadásul így Románia komoly mértékben legyengülne.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
A DNR Védelmi Minisztériuma a normandiai négyek vezetőihez fordult kérve tőlük azt, hogy figyeljenek fel az ukrán hadsereg készületeire, mert Kijev újabb harcokra készül – írja a DAN Eduard Baszurinra, a DNR katonai parancsnokára hivatkozva. „A normandiai négyek vezetőihez és az egész világközösséghez fordulok azt kérve, hogy figyeljenek fel az ukrán kormány tevékenységére, akik a nemzetközi kötelességeinek ellentmondva háborúra készülnek a Donbásszon” – mondta Baszurin.
http://www.oroszhirek.hu/index.php/politika/4945-kijev-csapatokat-von-a-frontvonalra-es-haborura-keszul#_