[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

harcosamazon

Member
2015. szeptember 1.
98
0
6
<blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="krokomach">http://www.balrad.com/2016/05/16/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-egy-magyar-menyecske-kalandturaja/
"Donbassz mindennapjaival ismerkedhetsz meg, melyet a férjem személyes elbeszéléseiből teszek közzé.
Teljesen átfogó, az egész Donbassz régiót magába foglaló eseményeket nem tudok majd itt leírni, csak azt a részt, ahol a férjem szolgál, mint magyar önkéntes.
Olvass tovább: http://donbassz.webnode.hu/ "

http://donbassz.webnode.hu/news/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-a-konfliktus-ota-3/
"Nem terveztem ilyen hosszú szünetet tartani az utolsó írásom után, de így sikerült. Lássuk a folytatást.
Az utazás megpróbáltatásai után végre kellemes napok következtek. A férjemmel együtt hatan laknak abban a házban, ahova érkeztem..."

Mondjuk az elég ciki, hogy tankosbácsi haza akart jönni a nejéhez, de nem engedték be Oroszországba. Átengedték, hogy harcoljon értük, de vissza már nem engedik. Ukrajna irányába még neccesebb lenne a távozás.

Kéne neki egy vízum, de a "DNR"-ben nincsenek követségek. És ha valahogy elérné a magyar hatóságokat akkor meg az van, hogy ő éppen egy bűncselekmény részese amiért itthon 5 évig terjedő jár.</blockquote>
Ulippo, te aztán megragadtad a lényeget. Takarodj a blogomról, az nem neked íródik, hanem az értelmeseknek. Ha ennyire nyalod az ukrop picsát, akkor miért nem fogsz fegyvert az oroszok ellen, te gyáva pöcs? Amúgy elárulok egy titkot. Egy donyecki állampolgárt nehezen csuknak le Magyarországon. :p
</blockquote>

Eszem ágában sincs fegyvert fogni az oroszok ellen, én azt támogatom, hogy az oroszok és az ukránok is tegyék le a fegyvert, hogy ne kelljen a te férjednek se meghalnia. Nekem semmi bajom nincs veletek, ha nektek bejön ez a hibrid háborús életforma hát sok boldogságot hozzá, nyilván számot vetettetek az olyan súlyos kockázatokkal mint a börtön vagy a halál, én nem kívánom nektek egyiket sem.

Mindazonáltal szerintem nem szerencsés ezen a fórumon egy bűncselekményt propagálni, főleg nem kultiválni. Ha ez az oldal mintát mutat a hibrid turizmus működéséről és esetleg valaki itt kapcsolatba is lépne hibrid turistákkal ami netán oda vezetne, hogy maga is hibrid turistává válna, akkor azzal az oldal üzemeltetőire is rávetnék bűncselekményük árnyát.

Sőt ez a fórum olvasóit is kompromittálja. Én ugyan nem foglak feljelenteni titeket, de nem tetszik, hogy ezzel engem is cinkossá tesztek. Oké, hogy ez egy military fórum de nekünk vannak legális katonáink is, inkább őket kéne kultiválni mert az nem kompromittáló.</blockquote>

Milyen bűncselekményről beszélsz már megint? Egyszer már elmagyaráztam, hogy a magyar törvény mit büntet. Gondoltam megértetted, de ....áh, hagyjuk.</blockquote>

Nekem nem kell elmagyaráznod a BTK XIV. fejezet 146. §-át. Addig örülj amíg nem egy bíró magyarázza el nektek. </blockquote>

Jogi végzettséged van talán?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Szaki felderítocsoport Krasznogorovkánál
https://www.youtube.com/watch?v=kdRyoESCeoQ
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="krokomach">http://www.balrad.com/2016/05/16/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-egy-magyar-menyecske-kalandturaja/
"Donbassz mindennapjaival ismerkedhetsz meg, melyet a férjem személyes elbeszéléseiből teszek közzé.
Teljesen átfogó, az egész Donbassz régiót magába foglaló eseményeket nem tudok majd itt leírni, csak azt a részt, ahol a férjem szolgál, mint magyar önkéntes.
Olvass tovább: http://donbassz.webnode.hu/ "

http://donbassz.webnode.hu/news/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-a-konfliktus-ota-3/
"Nem terveztem ilyen hosszú szünetet tartani az utolsó írásom után, de így sikerült. Lássuk a folytatást.
Az utazás megpróbáltatásai után végre kellemes napok következtek. A férjemmel együtt hatan laknak abban a házban, ahova érkeztem..."

Mondjuk az elég ciki, hogy tankosbácsi haza akart jönni a nejéhez, de nem engedték be Oroszországba. Átengedték, hogy harcoljon értük, de vissza már nem engedik. Ukrajna irányába még neccesebb lenne a távozás.

Kéne neki egy vízum, de a "DNR"-ben nincsenek követségek. És ha valahogy elérné a magyar hatóságokat akkor meg az van, hogy ő éppen egy bűncselekmény részese amiért itthon 5 évig terjedő jár.</blockquote>
Ulippo, te aztán megragadtad a lényeget. Takarodj a blogomról, az nem neked íródik, hanem az értelmeseknek. Ha ennyire nyalod az ukrop picsát, akkor miért nem fogsz fegyvert az oroszok ellen, te gyáva pöcs? Amúgy elárulok egy titkot. Egy donyecki állampolgárt nehezen csuknak le Magyarországon. :p
</blockquote>

Eszem ágában sincs fegyvert fogni az oroszok ellen, én azt támogatom, hogy az oroszok és az ukránok is tegyék le a fegyvert, hogy ne kelljen a te férjednek se meghalnia. Nekem semmi bajom nincs veletek, ha nektek bejön ez a hibrid háborús életforma hát sok boldogságot hozzá, nyilván számot vetettetek az olyan súlyos kockázatokkal mint a börtön vagy a halál, én nem kívánom nektek egyiket sem.

Mindazonáltal szerintem nem szerencsés ezen a fórumon egy bűncselekményt propagálni, főleg nem kultiválni. Ha ez az oldal mintát mutat a hibrid turizmus működéséről és esetleg valaki itt kapcsolatba is lépne hibrid turistákkal ami netán oda vezetne, hogy maga is hibrid turistává válna, akkor azzal az oldal üzemeltetőire is rávetnék bűncselekményük árnyát.

Sőt ez a fórum olvasóit is kompromittálja. Én ugyan nem foglak feljelenteni titeket, de nem tetszik, hogy ezzel engem is cinkossá tesztek. Oké, hogy ez egy military fórum de nekünk vannak legális katonáink is, inkább őket kéne kultiválni mert az nem kompromittáló.</blockquote>

Milyen bűncselekményről beszélsz már megint? Egyszer már elmagyaráztam, hogy a magyar törvény mit büntet. Gondoltam megértetted, de ....áh, hagyjuk.</blockquote>

Nekem nem kell elmagyaráznod a BTK XIV. fejezet 146. §-át. Addig örülj amíg nem egy bíró magyarázza el nektek. </blockquote>

Jogi végzettséged van talán?</blockquote>

Nem, de magyarázni megtanultam :) azt a jogi passzust értelmezni tudom.

Ha szorgalmas vádló ügyvéd lennék tudnék írni egy bizonyító erejű tényanyagot ami rávilágítana a jogszabály megsértésére. Ha lusta vádló ügyvéd lennék csak belinkelném a blogodat vádanyag gyanánt. És ha bíró lennék szankcionálnom kéne a jogsértést.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szaki felderítocsoport Krasznogorovkánál
https://www.youtube.com/watch?v=kdRyoESCeoQ

Biztos nem ukrán? 10. percnél, mikor a kamerástól jobbra levő a hátizsákot veszi fel, mint ha kék-sárga zászló látszana a bal felkaron.
 

harcosamazon

Member
2015. szeptember 1.
98
0
6
<blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="krokomach">http://www.balrad.com/2016/05/16/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-egy-magyar-menyecske-kalandturaja/
"Donbassz mindennapjaival ismerkedhetsz meg, melyet a férjem személyes elbeszéléseiből teszek közzé.
Teljesen átfogó, az egész Donbassz régiót magába foglaló eseményeket nem tudok majd itt leírni, csak azt a részt, ahol a férjem szolgál, mint magyar önkéntes.
Olvass tovább: http://donbassz.webnode.hu/ "

http://donbassz.webnode.hu/news/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-a-konfliktus-ota-3/
"Nem terveztem ilyen hosszú szünetet tartani az utolsó írásom után, de így sikerült. Lássuk a folytatást.
Az utazás megpróbáltatásai után végre kellemes napok következtek. A férjemmel együtt hatan laknak abban a házban, ahova érkeztem..."

Mondjuk az elég ciki, hogy tankosbácsi haza akart jönni a nejéhez, de nem engedték be Oroszországba. Átengedték, hogy harcoljon értük, de vissza már nem engedik. Ukrajna irányába még neccesebb lenne a távozás.

Kéne neki egy vízum, de a "DNR"-ben nincsenek követségek. És ha valahogy elérné a magyar hatóságokat akkor meg az van, hogy ő éppen egy bűncselekmény részese amiért itthon 5 évig terjedő jár.</blockquote>
Ulippo, te aztán megragadtad a lényeget. Takarodj a blogomról, az nem neked íródik, hanem az értelmeseknek. Ha ennyire nyalod az ukrop picsát, akkor miért nem fogsz fegyvert az oroszok ellen, te gyáva pöcs? Amúgy elárulok egy titkot. Egy donyecki állampolgárt nehezen csuknak le Magyarországon. :p
</blockquote>

Eszem ágában sincs fegyvert fogni az oroszok ellen, én azt támogatom, hogy az oroszok és az ukránok is tegyék le a fegyvert, hogy ne kelljen a te férjednek se meghalnia. Nekem semmi bajom nincs veletek, ha nektek bejön ez a hibrid háborús életforma hát sok boldogságot hozzá, nyilván számot vetettetek az olyan súlyos kockázatokkal mint a börtön vagy a halál, én nem kívánom nektek egyiket sem.

Mindazonáltal szerintem nem szerencsés ezen a fórumon egy bűncselekményt propagálni, főleg nem kultiválni. Ha ez az oldal mintát mutat a hibrid turizmus működéséről és esetleg valaki itt kapcsolatba is lépne hibrid turistákkal ami netán oda vezetne, hogy maga is hibrid turistává válna, akkor azzal az oldal üzemeltetőire is rávetnék bűncselekményük árnyát.

Sőt ez a fórum olvasóit is kompromittálja. Én ugyan nem foglak feljelenteni titeket, de nem tetszik, hogy ezzel engem is cinkossá tesztek. Oké, hogy ez egy military fórum de nekünk vannak legális katonáink is, inkább őket kéne kultiválni mert az nem kompromittáló.</blockquote>

Milyen bűncselekményről beszélsz már megint? Egyszer már elmagyaráztam, hogy a magyar törvény mit büntet. Gondoltam megértetted, de ....áh, hagyjuk.</blockquote>

Nekem nem kell elmagyaráznod a BTK XIV. fejezet 146. §-át. Addig örülj amíg nem egy bíró magyarázza el nektek. </blockquote>

Jogi végzettséged van talán?</blockquote>

Nem, de magyarázni megtanultam :) azt a jogi passzust értelmezni tudom.

Ha szorgalmas vádló ügyvéd lennék tudnék írni egy bizonyító erejű tényanyagot ami rávilágítana a jogszabály megsértésére. Ha lusta vádló ügyvéd lennék csak belinkelném a blogodat vádanyag gyanánt. És ha bíró lennék szankcionálnom kéne a jogsértést.</blockquote>
Na, akkor maradjunk annyiban, hogy demokrácia van, Európai Uni-ós állampolgárként abba az országba megyek, amelyikbe akarok, ott azt csinálok, amit akarok és ha én katona akarok lenni, akkor katona leszek, egészen addig, míg a szülőországom nem keveredik HIVATALOSAN háborúba azzal az országgal, amelyben katonáskodok, illetve az az ország, melyben szolgálok nem keveredik HIVATALOSAN háborúba egyéb országgal. Tetszik érteni? Aztán meg Donbass még nem egy különálló ország, se nem Oroszország. Innentől kezdve nincs miről beszélni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A kijevi tervezők által készített MarsHopper projekt vezeti a listát a NASA SpaceApps Challenge 2016 közönségszavazásán. A szavazás május 20.-án zárul. A MarsHopper egy repülőgép virtuális modellje ami a Mars pólusait tanulmányozná.
1463038077-8899-samolet-na-mars.jpg

Idén Ukrajna benevezett a Hackathon versenyre is ahol szintén az esélyesek közt emlegetik.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ulippo:
Az ügyvéd nem vádol, max magánvádi eljárásban előadja azt amivel a tettest gyanúsítják.
Minden más esetben vádló az ügyész, aki képviseli a magyar állam büntetőigényét közvádas ügyekben.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="krokomach">http://www.balrad.com/2016/05/16/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-egy-magyar-menyecske-kalandturaja/
"Donbassz mindennapjaival ismerkedhetsz meg, melyet a férjem személyes elbeszéléseiből teszek közzé.
Teljesen átfogó, az egész Donbassz régiót magába foglaló eseményeket nem tudok majd itt leírni, csak azt a részt, ahol a férjem szolgál, mint magyar önkéntes.
Olvass tovább: http://donbassz.webnode.hu/ "

http://donbassz.webnode.hu/news/kedves-naplom-avagy-az-elso-europai-unios-turista-donbasban-a-konfliktus-ota-3/
"Nem terveztem ilyen hosszú szünetet tartani az utolsó írásom után, de így sikerült. Lássuk a folytatást.
Az utazás megpróbáltatásai után végre kellemes napok következtek. A férjemmel együtt hatan laknak abban a házban, ahova érkeztem..."

Mondjuk az elég ciki, hogy tankosbácsi haza akart jönni a nejéhez, de nem engedték be Oroszországba. Átengedték, hogy harcoljon értük, de vissza már nem engedik. Ukrajna irányába még neccesebb lenne a távozás.

Kéne neki egy vízum, de a "DNR"-ben nincsenek követségek. És ha valahogy elérné a magyar hatóságokat akkor meg az van, hogy ő éppen egy bűncselekmény részese amiért itthon 5 évig terjedő jár.</blockquote>
Ulippo, te aztán megragadtad a lényeget. Takarodj a blogomról, az nem neked íródik, hanem az értelmeseknek. Ha ennyire nyalod az ukrop picsát, akkor miért nem fogsz fegyvert az oroszok ellen, te gyáva pöcs? Amúgy elárulok egy titkot. Egy donyecki állampolgárt nehezen csuknak le Magyarországon. :p
</blockquote>

Eszem ágában sincs fegyvert fogni az oroszok ellen, én azt támogatom, hogy az oroszok és az ukránok is tegyék le a fegyvert, hogy ne kelljen a te férjednek se meghalnia. Nekem semmi bajom nincs veletek, ha nektek bejön ez a hibrid háborús életforma hát sok boldogságot hozzá, nyilván számot vetettetek az olyan súlyos kockázatokkal mint a börtön vagy a halál, én nem kívánom nektek egyiket sem.

Mindazonáltal szerintem nem szerencsés ezen a fórumon egy bűncselekményt propagálni, főleg nem kultiválni. Ha ez az oldal mintát mutat a hibrid turizmus működéséről és esetleg valaki itt kapcsolatba is lépne hibrid turistákkal ami netán oda vezetne, hogy maga is hibrid turistává válna, akkor azzal az oldal üzemeltetőire is rávetnék bűncselekményük árnyát.

Sőt ez a fórum olvasóit is kompromittálja. Én ugyan nem foglak feljelenteni titeket, de nem tetszik, hogy ezzel engem is cinkossá tesztek. Oké, hogy ez egy military fórum de nekünk vannak legális katonáink is, inkább őket kéne kultiválni mert az nem kompromittáló.</blockquote>

Milyen bűncselekményről beszélsz már megint? Egyszer már elmagyaráztam, hogy a magyar törvény mit büntet. Gondoltam megértetted, de ....áh, hagyjuk.</blockquote>

Nekem nem kell elmagyaráznod a BTK XIV. fejezet 146. §-át. Addig örülj amíg nem egy bíró magyarázza el nektek. </blockquote>

Jogi végzettséged van talán?</blockquote>

Nem, de magyarázni megtanultam :) azt a jogi passzust értelmezni tudom.

Ha szorgalmas vádló ügyvéd lennék tudnék írni egy bizonyító erejű tényanyagot ami rávilágítana a jogszabály megsértésére. Ha lusta vádló ügyvéd lennék csak belinkelném a blogodat vádanyag gyanánt. És ha bíró lennék szankcionálnom kéne a jogsértést.</blockquote>
Na, akkor maradjunk annyiban, hogy demokrácia van, Európai Uni-ós állampolgárként abba az országba megyek, amelyikbe akarok, ott azt csinálok, amit akarok és ha én katona akarok lenni, akkor katona leszek, egészen addig, míg a szülőországom nem keveredik HIVATALOSAN háborúba azzal az országgal, amelyben katonáskodok, illetve az az ország, melyben szolgálok nem keveredik HIVATALOSAN háborúba egyéb országgal. Tetszik érteni? Aztán meg Donbass még nem egy különálló ország, se nem Oroszország. Innentől kezdve nincs miről beszélni.
</blockquote>

Egyszer azzal érvelsz, hogy azért nem vonatkozik rá a jogszabály mert ő már donyecki állampolgár, máskor azzal, hogy azért nem mert Donbass nem különálló ország, ez így nem lenne túl meggyőző.

És ez a kapitális HIVATALOS háborús érv se sokat vetne a latba ha egyszer nem ez van a jogszabályban, hanem szövetséges fegyveres erőn kívüli nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésben való részvétel.

Az érdekes kérdés lehet, hogy a jelenlegi jogszabályok mellett egy bíró hogyan ítélné meg az új keletű hibrid háborúnak és hibrid békének is nevezett nem hivatalos háborút ahol ezrek halnak meg hivatalosan.

Érdekes kérdés de nem hinném, hogy megérné a válaszért kipróbálni mit mondana erre egy bíró. Szerintem azt, hogy a hibrid háború\béke a jogszabály szerint szövetséges fegyveres erőn kívüli nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésnek minősül.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tudnál erről bővebben írni?
A Vosztok is nemzetközi nem? De az nem szűnt meg. Segítsetek mert ez most bennem megint összekavarodott. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem ez a "nemzetközi vagy nem nemzetközi" passzus jól lefedi a hibrid hadviselést is, mert nem lehet kivédeni azzal, hogy polgárháborúként avagy invázióként értelmezik a kelet-ukrajnai hibrid balhét.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/05/17/lonek-es-bombaznak-donbassz-nem-csitul/
"Az elmúlt nap is ugyanúgy telt, mint az elmúlt két év szinte minden napja. Bár a harcok már közel sem olyan intenzitásúak, mint a konfliktus kezdetén.
Az ATO hadművelet kijevi központjának nyilatkozata szerint a felkelők drónokkal bombázzák az ukrán katonákat és május 16-án hat bombát is ledobtak a hadsereg állásaira. Avgyejevka mellett gránátvetőket és lőfegyvereket is használtak. Lövések zajlottak Marinka mellett is. A mariupoli irányvonalon hatszor lőttek rá az ukrán katonák állásaira.
Sirokino mellett is szóltak a gránátvetők és lőfegyverek. Még a viszonylag nyugodtabb Luganszk megyében is voltak harcok, amiben lőfegyvereket és golyószórókat használtak. Május 16-án összesen 18-szor lőttek az ukrán katonákra, éjfél után pedig még hatszor..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/lucenko-kinevezese-csak-tovabb-sulyosbitja-politikai-krizist-ukrajnaban
"Ukrajna új főügyésze a megtorlásokra fogja a hangsúlyt fektetni, nem pedig arra, hogy tényleges reformokat valósítson meg, véli a szakértő.
„A legfőbb államügyésztől őrült megtorlási hullámot lehet várni. Úgy gondolom, tisztában van azzal, hogy az elődei azután veszítették el a főügyészi széket, miután vesztettek az információs hadviselős során.” - mondta Ruszlan Bortnyik politikai szakértő..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/csubarov-remeli-hogy-krim-autonomiaja-az-alkotmanyban-krimi-tatarok-onrendelkezesi-jogan-alapszik-majd
"Refat Csubarov parlamenti képviselő, a krími tatárok törvényhozó és önigazgatási szervének, a Medzslisznek, valamint a Krími Tatárok Világkongresszusának elnöke kijelentette, hogy Ukrajna Alkotmányának módosítására számít, amely rögzítené, hogy a krími autonómia a krími tatár nép önrendelkezésén alapul – jelentette az UNIAN hírügynökségre hivatkozva a Karpatalja..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/05/17/polgarorseg-alakult/
"Polgárőrséget alakítottak az ungvári járási Tiszaásványban és társközségében, Tiszaújfaluban. A közgyűlésen, melynek a tiszaásványi kultúrház adott otthont, a két település minden jóravaló férfiembere megjelent..."

http://karpathir.com/2016/05/17/szembe-mentek-moszkallal/
"Hennagyij Moszkal, Kárpátalja kormányzója bíróságon megtámadta Iványi Községi Tanácsának azon határozatát, amely felülbírálja az általa kezdeményezett utcanév-változtatást..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/hrojszman-oroszorszag-volt-nyertese-ukrajna-gazpolitikajanak
"Az ukrán miniszterelnök szerint az olcsó orosz földgáz miatt megsemmisült Ukrajna földgázkitermelése..."
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szerintem ez a "nemzetközi vagy nem nemzetközi" passzus jól lefedi a hibrid hadviselést is, mert nem lehet kivédeni azzal, hogy polgárháborúként avagy invázióként értelmezik a kelet-ukrajnai hibrid balhét.

Rendben van, hogy ez a véleményed, csak ezt az idióta, ezerszer lerágott, valós tartalom nélküli, sajnos komolyabbnak gondolt szakmai körök által is átvett hibrid lóf... szerencsétlenséget hagyjuk már. Könyörgöm. Ez egy buzzword, hangzatos hívószó, egy nagy bullshit.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="boki">Szaki felderítocsoport Krasznogorovkánál
https://www.youtube.com/watch?v=kdRyoESCeoQ

Biztos nem ukrán? 10. percnél, mikor a kamerástól jobbra levő a hátizsákot veszi fel, mint ha kék-sárga zászló látszana a bal felkaron. </blockquote>

Megnézve, igen ukránok...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">Szerintem ez a "nemzetközi vagy nem nemzetközi" passzus jól lefedi a hibrid hadviselést is, mert nem lehet kivédeni azzal, hogy polgárháborúként avagy invázióként értelmezik a kelet-ukrajnai hibrid balhét.

Rendben van, hogy ez a véleményed, csak ezt az idióta, ezerszer lerágott, valós tartalom nélküli, sajnos komolyabbnak gondolt szakmai körök által is átvett hibrid lóf... szerencsétlenséget hagyjuk már. Könyörgöm. Ez egy buzzword, hangzatos hívószó, egy nagy bullshit.</blockquote>

Pedig a kelet-ukrajnai hibrid buli amit néha csúfolnak hibrid békének is, az valójában hibrid háború. Ha valódi háború lenne akkor Ukrajna és Oroszország hadban állna, de nem, ezért csak hibrid.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha a hibrid háborút lehet hibrid békének is nevezni, akkor lehet hibrid bulinak vagy hibrid balhénak is. A hibrid balhék információs frontján ilyen dezinformációs zaj keletkezik, hogy az emberek azt se tudják ez most akkor háború vagy béke? Lezuhant az a maláj gép vagy az egy másik volt? És ha nem volt hadüzenet, akkor nem lehet békekötés sem?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Úgy néz ki a szakik 2014-ben T-90A-t kaptak tesztelés céljából, amit késobb visszadtak.
ibfFdCdi_iQ.jpg

jMeKwYWZupk.jpg