Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
215
1 223
93
Tökéletes, hibátlan kép. :)
csak hiányoznak belőle olyan képek, mint a 100 méteres folyosó felmosás fóka nélkül, a villanykörte borotválás, a VÁP -os körletben heti rendszerességgel szétrugdosott kilós ultrák hozzá tűzoltó fecskendős "habparti" és hasonló "vidámságok" :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 232
58 619
113
csak hiányoznak belőle olyan képek, mint a 100 méteres folyosó felmosás fóka nélkül, a villanykörte borotválás, a VÁP -os körletben heti rendszerességgel szétrugdosott kilós ultrák hozzá tűzoltó fecskendős "habparti" és hasonló "vidámságok" :rolleyes:
Legalább fèrfi lett belöled. :)
 
  • Vicces
Reactions: ronis

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 307
17 416
113
"Ez kéne a mai fiataloknak, ettől lennének férfiak" kezdőszett. (Keresd a hibát :) )
images
sorkatonasag2.jpg

fortepan_76070.jpg
A stoki nem jó...lelóg az ing, bakancs fűző kilóg... berepül a gólya, felrúgás állapot történik...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 450
31 056
113
Na mi a hiba? ehhez en tul fiatal vagyok bibi :p :oops:
1; Olyan foglalkozások, amik alapjában véve nem a "férfi feladatok" kategóriájába szokott tartozni, pláne abban a korban. Hajtogatás, takarítás, főzés -de ettől lesz férfi a fiú.
2; Magyar haderő, de ennek ellenére se egy fizikai erőnléti, se egy küzdősport foglalkozás, akadálypálya, lövészet stb. Szóval semmi katonásdi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé and Aladeen

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 452
11 501
113
1; Olyan foglalkozások, amik alapjában véve nem a "férfi feladatok" kategóriájába szokott tartozni, pláne abban a korban. Hajtogatás, takarítás, főzés -de ettől lesz férfi a fiú.
2; Magyar haderő, de ennek ellenére se egy fizikai erőnléti, se egy küzdősport foglalkozás, akadálypálya, lövészet stb. Szóval semmi katonásdi.
Nem voltam meg egyenruhas mikor mar elere hajtva raktam mindent a szekrenyben anyam nevelte belem es o nem volt katona :p
Arra akarok utalni nevelni a szulonek kell nem a seregnek
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 232
58 619
113
A szivatastol lesz ferfi a ferfi? o_O :eek:
Nem.
Hanem attól, hogy megtanul kellemetlen helyzeteket is elviselni, kellemetlen feladatokat végrehajtani, fogát összeszoritani, anèlkül, hogy elsirja magât, vagy mamához rohan. Mert az élet nem egy simogatós állatovóda. Meg mellékesen megtanulnak sokan kicsit takaritani, ágyat csinálni stb. Eltekintve a honvédelmi ismeretektöl.

Legyünk öszinték, mindenki jókat nevet késöbb az ilyen kalandokon. Senkit nem hallottam mèg arról regèlni kèsöbb egy sör mellett, hogy puha volt a paplan, meleg a laktanyaszoba meg a viz a dusolóban, finom a kantinkaja ,kényelmes a testreszabott egyenruha, puha a bakancs, pehelykönnyü a hâtizsák, sok volt a hely a BMP-ben, kedves volt a fötörzs. Inkâbb büszke mindenki, hogy simán túlèlte a sok kellemetlensèget.

Nézzetek meg akârmilyen SpecForce kiképzèst, akárhol a világon. Mert ugye az US marines kiképzés boomerduma? :)
Ez nem jelenti azt, hogy helyeselném a brutalitâst, de ami a képen van, az semmi.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 950
33 682
113
Nem.
Hanem attól, hogy megtanul kellemetlen helyzeteket is elviselni, kellemetlen feladatokat végrehajtani, fogát összeszoritani, anèlkül, hogy elsirja magât, vagy mamához rohan. Mert az élet nem egy simogatós állatovóda. Meg mellékesen megtanulnak sokan kicsit takaritani, ágyat csinálni stb. Eltekintve a honvédelmi ismeretektöl.
Ehhez semmi szükség nincs a honvédségre
Legyünk öszinték, mindenki jókat nevet késöbb az ilyen kalandokon. Senkit nem hallottam mèg arról regèlni kèsöbb egy sör mellett, hogy puha volt a paplan, meleg a laktanyaszoba meg a viz a dusolóban, finom a kantinkaja ,kényelmes a testreszabott egyenruha, puha a bakancs, pehelykönnyü a hâtizsák, sok volt a hely a BMP-ben, kedves volt a fötörzs. Inkâbb büszke mindenki, hogy simán túlèlte a sok kellemetlensèget.
Persze, mert az idő megszépíti, de attól függetlenül nem volt semmi értelme, csak elvonat az emberi erőforrást a gazdaságtól és helyette lehetett krumplit pucolni egész nap meg fogkefével takarítani a követ, mert rendes katonai képzésre nem volt pénz...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 232
58 619
113
Nem a magyar néphadsereget védtem.
De pont a leirt okokból a sorkatonaság hive vagyok, ha azt legalább igyekeznek célszerüen megcsinálni.
(Mert sehol nem tökéletes, az biztos) A nöknek meg ugyanolyan hosszú szociális szolgálat kellene, már csak az egyenjogúság miatt is. Egy tiszta hivatâsos sereg butaság, amit legkésöbb az ukrajnai hâború bizonyitott.
Persze szerintem. :)
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 452
11 501
113
Nem a magyar néphadsereget védtem.
De pont a leirt okokból a sorkatonaság hive vagyok, ha azt legalább igyekeznek célszerüen megcsinálni.
(Mert sehol nem tökéletes, az biztos) A nöknek meg ugyanolyan hosszú szociális szolgálat kellene, már csak az egyenjogúság miatt is. Egy tiszta hivatâsos sereg butaság, amit legkésöbb az ukrajnai hâború bizonyitott.
Persze szerintem. :)
Persze kell csak ezeket a folos szivatasokat kene hanyagolni es a tenyleges gyakorlasokbol kene tobb en meg a noket is behivnam izraeli mintara nem feltetlen hatcolo beosztasba hanem logisztika akar szerelo barmi ilyesmi ami lenyegesen fontos hatter munka. Van egy par lany baratok akik egyben izraeli allampolgarok az evek alatt tobb is ment es vegig nyomta az egy evet volt aki technikus lett vadaszgepnel vagy hogy hívják es volt aki harckocsi szerelő valamint harcoló is fe az speciel az o keresere stb stb.
Azonban itt jon kepbe az higy rengeted bubanatos fasz aki special retardalt es hatalmat kap az ujjoncok kozott elkezdi oket szadizni (mi meg vertuk az ilyet az autojahiz menet) de van akit az oruletbe kerget es rossz vege lesz ezt kene szurni
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 627
15 979
113
NEM a szívatástól lett valakiből férfi, hanem, hogy "leépítették" a gyermeki gondolkodást és felépítettek egy felelősséggel gondolkodó férfit. Csak a népnyelv őrizte meg ezt szívatásként. Egyébként a világ legtöbb seregében ez bevált gyakorlat. Csak mindenhol másképp....
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 452
11 501
113
NEM a szívatástól lett valakiből férfi, hanem, hogy "leépítették" a gyermeki gondolkodást és felépítettek egy felelősséggel gondolkodó férfit. Csak a népnyelv őrizte meg ezt szívatásként. Egyébként a világ legtöbb seregében ez bevált gyakorlat. Csak mindenhol másképp....
Össze torik elobb az embert es utana ujra alkotják ahogy ott nekik kell.(3kulonbozo kiképzést csináltam meg 7 ev alatt)
Lehet ezt jol is csinalni nem pedig azzal hogy a sorkatonai szolgatot sortakaritoi szolgalatta teszik erted mire gondolok. Ha a gyerekemnek mar kötelező lesz ne azért menjen hogy megtanuljon takarítani azert menjen hogy megtanuljon ölni de kimeletlenul es tulelje haza jojjon ha úgy adódik minden masra a szulonek kell megnevelni es tanitania. :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
25 664
113
"Ez kéne a mai fiataloknak, ettől lennének férfiak" kezdőszett. (Keresd a hibát :) )
images
sorkatonasag2.jpg

fortepan_76070.jpg
Régi szép emlékek. :rolleyes:

Hiba? Nálunk fehér sapkával, meg köténnyel nem találkoztam (ez valami puccos úrihely lehetett), pedig jó pár konyhaügyeleti szolgálatot adtam 1,5 év alatt az MN 4105 légvédelmi ezred laktanyájában. :)

Biztos volt jellemformáló ereje, nem egy nyighaj gyerek normálisabb lett a szolgálat végére! :hadonaszos: