Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
131292159_928043828022021_3018575453930318096_o.jpg

Ezt most meg kellett nézzem a Googlemapsen, és tényleg ott van a Maas folyó félszigetén, beszarás...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 607
113
"
Képes fejtörőt tett ki a Twitter-oldalára az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség. A CIA feladványán elsőre egy havas utcaképet láthatunk. Egy teljesen átlagos település, házak, autók, egy útkereszteződés, fák a távolban.

A CIA pedig azt szeretné megtudni, hogy a játékosok szerint hány óra lehet éppen a képen. Három lehetőséget is megadnak: 15, délelőtt 11 és reggel 7 órát.

Íme a kép és a szavazási lehetőség:"

A 2. oldalon van a megfejtés.

https://www.szeretlekmagyarorszag.h...a-amibol-kiderul-mennyire-vagy-jo-megfigyelo/

Szerintük én rosszra tippeltem, de én tudom, hogy ők tévedtek. :D

Szerintem reggel hét (90%-ban az árnyékokat figyelik először, még akkor is ha tévedhetnek, utánna nézik a forgalmat az utcán, majd jön a többi). De szerintem csak a válaszadók logikus okfejtésére voltak kiváncsiak. Vagy olyat kerestek aki ott lakott és tudta pontosan hogy hány óra van :D:D:D.
Amúgy meg lehet a település a sarkkör közelében és lehet hajnal kettő is, vagy délelőtt 11 de a COVID miatt kijárási tilalom van, vagy pont most megy a meccs a tévében és mindneki azt nézi, szóval bármi :cool::cool::cool:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az északi államokban jellemzően 8:30 a sulikezdés, kicsit fura lenne, ha ott állnának 7:00-kor a buszok. Ha 8:00 a kezdés az is furcsa. Simán lehet, hogy a buszok nem hoznak, hanem a tanítás végén a gyerekeket várják.
Az utca lehet a Main street is. Erre utalhat az, hogy az első 2 ház elején cégtábla van, a negyedik pedig tipikus bár. Az autók is jellemzően itt tömörülnek. Az itt álló autók kevésbé tűnnek havasnak, mint a szálloda előtt állók. Ez utalhat arra is, hogy ezek a vásárlók, dolgozók autói.
A szálloda felvonója nem üzemel, nincs is nagy mozgás a környékén, hiszen csak 3 autó áll a parkolóban és mindössze 1 keréknyom van a felhajtóján. Ez utalhat arra, hogy szezonon kívül vagyunk és hétköznap, hiszen nyitva a suli is és a hó sem tűnik olyan nagynak, hogy emiatt komoly síelés legyen.
A lámpákra simán magyarázat lehet az esti szürkület is.

Szerintem nincs tökéletesen biztos megfejtés. Nyilván sokat segítene a dolgon, ha nem egy rajzot/játékból kivágott képet látnánk, ahol aztán annyi lehet a hiba mint a fene.
Az például feltűnt, hogy egy ablakon sem szűrődik ki fény?


A parkoló autók motorháztetején a (-z amúgy a tetőkből ítélve nem túl nagy mennyiségben leesett) hó még két nap múltán sem tűnt fel senkinek? Hát azt hiszem, a CIA nem innen fog friss húshoz jutni... :p:p:p
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 870
113
Szerintem reggel hét (90%-ban az árnyékokat figyelik először, még akkor is ha tévedhetnek, utánna nézik a forgalmat az utcán, majd jön a többi). De szerintem csak a válaszadók logikus okfejtésére voltak kiváncsiak. Vagy olyat kerestek aki ott lakott és tudta pontosan hogy hány óra van :D:D:D.
Amúgy meg lehet a település a sarkkör közelében és lehet hajnal kettő is, vagy délelőtt 11 de a COVID miatt kijárási tilalom van, vagy pont most megy a meccs a tévében és mindneki azt nézi, szóval bármi :cool::cool::cool:
Nyáron lehetne hajnal kettő is, de mivel tél van - hó - akkor sötét lenne.

Egy elfuserált CIA akcióról van szó, már a kép összeszerkesztése se megy nekik. :D

Mint írtam is, a népek dolgoznak, iskolában vannak és nézik a meccset / :D / a helyi kocsmában. :D
És 11 óra van. :) :)
 
W

Wilson

Guest
Egy majom fent ül a fa tetején és füves cigit szív.
Arra megy az apró gyík és rácsodálkozik az igen laza majomra:
– Hát Te, mit nyomatsz majom?
– Füvet szívok, vazzze. Gyere fel tesó, neked is adok!
Felmászik a kis gyík és közösen elszívnak pár cigit.
Lazulnak mint a rigalánc.
Nincs hozzászokva az aprócska gyík az anyaghoz, egy idő múlva
nagyon megszomjazik és elzizzen inni a folyóhoz.
Igen ám, de úgy elkábult, hogy belezuhant a folyóba.
Észrevette a krokodil, hogy a gyíkocska lefejelte a vizet és
rögvest kisegítette kis barátját a habokból.
Majd amikor felocsúdik az apróság, faggatni kezdi:
– Mi a retek van veled???
A kis gyík elmagyarázza, hogy elszívott pár “tuti” cigit a majommal és egy
kicsit megzizzent tőle, így történhetett a baleset.
A krokodil kíváncsi lesz, rágerjed a témára.
Kikecmereg a vízből és elszambázik meglátogatni a majmot.
Megtalálja a fát, látja a kegyetlen laza majmot, felkiált neki:
– Hé majom!
A majom lenéz, elkerekedik a szeme és elámulva felsüvölt:
– Húúúúúú, vázzzzzze gyííík! Mennyi vizet ittál?!?!?!?