[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 977
78 815
113
https://honvedelem.hu/cikk/111053_eltokeltsegbol_jeles

"A Magyar Honvédség első, és ez idáig egyetlen női szállítórepülőgép-vezetője a kecskeméti repülőbázison szolgál. Zolnai Lea hadnagy az Aviation Leadership Program keretében, az Egyesült Államokban sajátította el a beosztásához szükséges alapismereteket, s jelenleg a légierő új Airbus A319 típusú csapatszállító gépeire történő átképzésen vesz részt..."
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 059
23 628
113
https://honvedelem.hu/cikk/111053_eltokeltsegbol_jeles

"A Magyar Honvédség első, és ez idáig egyetlen női szállítórepülőgép-vezetője a kecskeméti repülőbázison szolgál. Zolnai Lea hadnagy az Aviation Leadership Program keretében, az Egyesült Államokban sajátította el a beosztásához szükséges alapismereteket, s jelenleg a légierő új Airbus A319 típusú csapatszállító gépeire történő átképzésen vesz részt..."

Remélem lesz lehetősége átülni Gripenre, nagyon büszke lennék rá.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 059
23 628
113
ép Kosovoból vissza:
ff156c5bb1dea498244e79ac69debeaf.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 028
113
Sajna nem tudom a 638-as hivó melyiket takarja...
A baloldali tájékoztató adatok közt majdnem mindig ott van a gép lajstroma is, ez a 605-ös volt. A jobboldalt lévő kis óra-ikonra rákattintva be tudsz állítani korábbi dátumot/időpontot is, és vissza tudod játszani a korábbi felvételt is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and arcas

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 977
78 815
113
A 605-ös.
Egyébként pont 1 hete is volt az egyik Koszovóban, de nem emlékszem melyik - mondjuk @ FR24 még visszakereshető lehet.

Köszönöm.

Érdekes így belelátni, hogy hová és hányszor repülnek. Azon gondolkozom, hogy fel kellene írni egy excel fájlba a repüléseket és akkor lehetne látni az egész éves eloszlást, leterheltséget.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 820
5 884
113
A 604 volt valahol azóta, hogy kb két hete hazajött Ostravából? Valamiért a 605 megy mindenhova
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 059
23 628
113
Köszönöm.

Érdekes így belelátni, hogy hová és hányszor repülnek. Azon gondolkozom, hogy fel kellene írni egy excel fájlba a repüléseket és akkor lehetne látni az egész éves eloszlást, leterheltséget.

Az érdekes, hogy majd napi szinten el lehet csípni pl. szlovák Spartanokat vagy ép a Románok szállitóit, igaz ez utóbbiak olyan jelzéssel repülnek, hogy csak véletlenül tudtam őket elkapni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 018
1 519
113
Szerintem akkor vezessen Griffet ha jobb mint a ferfi kollegai vagy akkor ha ugyan nem jobb, de vettunk meg egy szazad Griffet es jut neki is ules. De azert ne mert no, megha szurkolok is neki.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 059
23 628
113
Szerintem akkor vezessen Griffet ha jobb mint a ferfi kollegai vagy akkor ha ugyan nem jobb, de vettunk meg egy szazad Griffet es jut neki is ules. De azert ne mert no, megha szurkolok is neki.

Ha megfelelt és tudja ugyan azt nyújtani mint a többi, miért ne?! Nem tudom statisztikailag milyen más - nagyobb - légierőknél az arány, lehet Molni tudna legalább US példákat mondani, de mondjuk én arra is kiváncsi volnák, hogy milyen az átlagéletkor nálunk ill. külföldön. Kicsit ráncoltam a homlokom, amikor az éleslövészetes videóknál sem a legfiatalabb arcok ültek be a székbe, kicsit zavart, hogy lehet azok indithattak akik pár év múlva otthagyják a pályát. De ez csak olyan első benyomás volt a képekből,...de lehet csak a sisak öregit :)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 304
16 134
113
Ha megfelelt és tudja ugyan azt nyújtani mint a többi, miért ne?! Nem tudom statisztikailag milyen más - nagyobb - légierőknél az arány, lehet Molni tudna legalább US példákat mondani, de mondjuk én arra is kiváncsi volnák, hogy milyen az átlagéletkor nálunk ill. külföldön. Kicsit ráncoltam a homlokom, amikor az éleslövészetes videóknál sem a legfiatalabb arcok ültek be a székbe, kicsit zavart, hogy lehet azok indithattak akik pár év múlva otthagyják a pályát. De ez csak olyan első benyomás volt a képekből,...de lehet csak a sisak öregit :)
Nem tudom, h bírná e a 9g-t, de hogy anatómiailag nem használ neki (méhsüllyedés, egyebek) az tuti.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 097
9 336
113
Nem tudom statisztikailag milyen más - nagyobb - légierőknél az arány

USAF saját összegző oldala:
http://www.afpc.af.mil/About/Air-Force-Demographics/

The Air Force has 12,471 pilots, 3,270 navigators and 1,308 air battle managers in the grade of lieutenant colonel and below.

730 female pilots; 317 navigators; 226 air battle managers
Az sajna nincs a kimutatásban, hogy ebből mennyien vadászpilóták.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 028
113
A 604 volt valahol azóta, hogy kb két hete hazajött Ostravából? Valamiért a 605 megy mindenhova
Egy "cégen" belül nem lehet egyformán, azonos idő-terheléssel repültetni a gépeket, mert akkor egyszerre kellene kivonni mindkettőt repóra szerinti karbantartásokra. Ezért kezdetben időben eltolva egyiket gyakrabban repültetik, hogy eltérő legyen a gépek repült órája. Úgy néz ki a 605-ös lett kijelölve, hogy előbb érje el a karbantartáshoz szükséges repült órákat.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 018
1 519
113
Ha megfelelt és tudja ugyan azt nyújtani mint a többi, miért ne?! Nem tudom statisztikailag milyen más - nagyobb - légierőknél az arány, lehet Molni tudna legalább US példákat mondani, de mondjuk én arra is kiváncsi volnák, hogy milyen az átlagéletkor nálunk ill. külföldön. Kicsit ráncoltam a homlokom, amikor az éleslövészetes videóknál sem a legfiatalabb arcok ültek be a székbe, kicsit zavart, hogy lehet azok indithattak akik pár év múlva otthagyják a pályát. De ez csak olyan első benyomás volt a képekből,...de lehet csak a sisak öregit :)
En csak annyit szeretnek, hogy az vezessen aki jobb, ennyi. Ha o, akkor o.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas