[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
De így legalább, kicsit hasonlít TRUMP bácsi gépére. Engem nem cseszett volna fel, ha dedikáltan vesznek kormánygépet, de ezzel a festéssel a helyzet elég komikusra sikerült. HUAF One, egy olyan országban, aminek jelenleg nulla hadserege van. És ez 20-25
évig így is fog maradni, minimum. A lengyelek sem azért vannak ott, ahol, mert előbb kidobták az összes használható technikát a A-tók Z-ig, beleértve a HK és a BMP szállító trélereket is...meg minden mást. is, aztán drága pénzen hipp-hopp felszerelték a teljes hadseregüket. Azt Ők se bírják snyagilag, meg mi se. Így borítékolom, hogy 2027-ra nem a térség meghatározó hadereje, hanem csak egy papírtigris leszünk . Katonailag is. És aki gyenge katonailag, annak a külhoni hangja is legfeljebb a hazai médiák szerint lehet mérvadó. Hát igen, MO-n ezt a politikusok nagyon elcseszték, már jó régen...Innen feljönni a jelenlegi fegver árakon, már nem lehet... Igazából a helyzet hosszű távú elcseszése a probléma. KB. olyan ma a hadügyi helyzet, mint TRIANON után, csak a rendszerváltás után saját magunk pacifikáltuk magunkat...


Szerintm meg fellehet jönni,csak ki kell választani a prioritásokat,és oda kell fordítani a pénzt,és kevesebbet kell lopni.No,meg koncepcionálisan vásárolni,nem pr szerint.
Meg kell jegyeznem,hogy örülök minden hm bevásárlásnak,de ez a hirtelen jött shoppingolás,pont választás előtt nekem nem sok jót jelent,okkal lett sürgős a bevásárlás,ahogy eddig,úgy még 20 évet is el lopkodhatták volna a honvédelmi pénzeket,beszerzések nélkül is,ám most már fegyvereket akarnak venni,sejthetően a politikusaink/az ő tanácsadóik jóval többet tudnak a nemzetközi helyzetről,mint mi itt a fórumon,szóval azért annyira ne örüljetek.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintm meg fellehet jönni,csak ki kell választani a prioritásokat,és oda kell fordítani a pénzt,és kevesebbet kell lopni.No,meg koncepcionálisan vásárolni,nem pr szerint.
Meg kell jegyeznem,hogy örülök minden hm bevásárlásnak,de ez a hirtelen jött shoppingolás,pont választás előtt nekem nem sok jót jelent,okkal lett sürgős a bevásárlás,ahogy eddig,úgy még 20 évet is el lopkodhatták volna a honvédelmi pénzeket,beszerzések nélkül is,ám most már fegyvereket akarnak venni,sejthetően a politikusaink/az ő tanácsadóik jóval többet tudnak a nemzetközi helyzetről,mint mi itt a fórumon,szóval azért annyira ne örüljetek.


OKSI, csak ezt ne nekem mondjad, mert én nem lopok (nem vagyok abban a helyzetben). De tudom, te is azért nekem írtad, mert itt megírhatod..még De vigyázz nehogy úgy járj, mint a Török orsvoskamara elnöke és a többi kurd háborű ellen tiltakozó török...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 865
113
Mielott ismet par oldalon keresztul csamcsogunk csak halkan megjegyzem Ami szállito rampas gep arban szamunkra elerheto az a C-27 es vagy a C-295 os. Nos ezek legfeljebb 2 szakasznyi katonat kepesek vinni puritanabb korulmenyek kozott. Ami jobb kapacitassal bir az meg also hangon ujonan 80-100 millio kemeny valuta egy gep. Es az csak egy alap. Nos egy uj gep arrabol vettek 2 A-319 es es tudnak vasarolni meg egy kisebb rampas gepet pl az elobb felsoroltakbol. Magyaran meg egy kisebb rampas gep arraval kellene megtoldani az uj nagyobb rampas arrat. Tehat 120 millio bol ki tudnak hozni 4 gepet. Ezt akarhogy nezzuk jo uzlet. Hogy a kormanyzat mikep fogja hasznalni a most vasarolt ket gepet. Az mar az o sarra. Ha hinni lehet az eddigeknek akkor berbadasrol is gondolkodnak. Legalabb az uzemeltetesi koltsegek reszben finanszirozva lesznek.
Egyebkent a nehez arukra ott vannak a C17 ek igenylese, berlese.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
A Honvédségnek használható katonai szállitógépre volna szüksége.Az A319 nem az.Missios állomány utaztatására megfelel.Felszerelés,utánpótlás szállitásra már csak igen korlátozottan.Tehertér ajtó nincs.Ténleges katonai feladatokra,a HM dedikált feladata(honvédelem) szempontjábol alkalmatlan.Ez VIP gép,amivel katonák utaztatása is megoldható.Eléglett volna belőle 1is.(Szerintem még sok is.Vegen a külügy 1nagobbacska businessjetet magának,a katonák meg kapjanak rendes harcászati széllitt
1. Lesz taktikai gép is. 2. Sokkal olcsóbban tudtuk megvenni most mint később. 3. Ha ez a székezés VIP akkor ajánlom figyelmedbe a lengyelek mekkora VIP flottát tartanak fent és mennyiért. (csak a G550-eket vették darabját annyiért kb mint mi a 319-eseket) 4. Rámpa nincs, tehertér van... 5. Én aztán rühellem a politikát de elvből nem kell kikezdeni a tényleges fejlesztéseket.. +inkább ezzel menjen a mindenkori magyar kormány mint megint bérelt Austrian 767-essel
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mielott ismet par oldalon keresztul csamcsogunk csak halkan megjegyzem Ami szállito rampas gep arban szamunkra elerheto az a C-27 es vagy a C-295 os. Nos ezek legfeljebb 2 szakasznyi katonat kepesek vinni puritanabb korulmenyek kozott. Ami jobb kapacitassal bir az meg also hangon ujonan 80-100 millio kemeny valuta egy gep. Es az csak egy alap. Nos egy uj gep arrabol vettek 2 A-319 es es tudnak vasarolni meg egy kisebb rampas gepet pl az elobb felsoroltakbol. Magyaran meg egy kisebb rampas gep arraval kellene megtoldani az uj nagyobb rampas arrat. Tehat 120 millio bol ki tudnak hozni 4 gepet. Ezt akarhogy nezzuk jo uzlet. Hogy a kormanyzat mikep fogja hasznalni a most vasarolt ket gepet. Az mar az o sarra. Ha hinni lehet az eddigeknek akkor berbadasrol is gondolkodnak. Legalabb az uzemeltetesi koltsegek reszben finanszirozva lesznek.
Egyebkent a nehez arukra ott vannak a C17 ek igenylese, berlese.
Ha egy használt polgári szállitógépet vessznek,ami konténeressen beszékezhető....vagy ezeket alakitanák olanra,igazat adnék neked.Amik is használják a C40est-kiegészitésképpen
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Ha egy használt polgári szállitógépet vessznek,ami konténeressen beszékezhető....vagy ezeket alakitanák olanra,igazat adnék neked.Amik is használják a C40est-kiegészitésképpen

Csak hogy annak más lenne az ára, amit figyelmen kívül hagysz.
Más
Amennyiben kormánygépként is fogják használni a most megvett két gépet, akkor költeni is fognak rá. Azaz, nem hiszem hogy tiltakozni fognak a katonák.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
OKSI, csak ezt ne nekem mondjad, mert én nem lopok (nem vagyok abban a helyzetben). De tudom, te is azért nekem írtad, mert itt megírhatod..még De vigyázz nehogy úgy járj, mint a Török orsvoskamara elnöke és a többi kurd háborű ellen tiltakozó török...


Szerintem félreértettél,az első 2 mondatom a válasz neked,arra,hogy innen már lehetetlen feljönni,a többi meg vaslogika. :D
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Honvédségnek használható katonai szállitógépre volna szüksége.Az A319 nem az.Missios állomány utaztatására megfelel.
A honvédségnek olyan gépekre van szüksége amivel el tudja.látni a feladatát. Jelenleg ez a feladat 99%-ban a missziós katonák utaztatása és erre a célra ez a gép megfelel.
Ténleges katonai feladatokra,a HM dedikált feladata(honvédelem) szempontjábol alkalmatlan.
Ez marhaság...a katonák szállítása szerintem nagyon is katonai feladat és - még egyszer - erre a gép teljesen megfelel.
Tehertér ajtó nincs
De még lehet...
Eléglett volna belőle 1is.(Szerintem még sok is
Szerencsére nem a te véleményed volt a mervadó. Ez egy technikai eszköz ami állandó készenlétben kell hogy legyen
Elromolhat, karban kell néha tartani, stb... egy gép, nem gép...a kettő a minimum, de inkább három kellett volna. Ha akkor adódik majd egy hirtelen MEDEVAC feladat (ld. buszbaleset) amikor az egyik gépet szervizelik a másik meg Afganisztánban jár akkor megint gond lesz.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A honvédségnek olyan gépekre van szüksége amivel el tudja.látni a feladatát. Jelenleg ez a feladat 99%-ban a missziós katonák utaztatása és erre a célra ez a gép megfelel.

Ez marhaság...a katonák szállítása szerintem nagyon is katonai feladat és - még egyszer - erre a gép teljesen megfelel.

De még lehet...

Szerencsére nem a te véleményed volt a mervadó. Ez egy technikai eszköz ami állandó készenlétben kell hogy legyen
Elromolhat, karban kell néha tartani, stb... egy gép, nem gép...a kettő a minimum, de inkább három kellett volna. Ha akkor adódik majd egy hirtelen MEDEVAC feladat (ld. buszbaleset) amikor az egyik gépet szervizelik a másik meg Afganisztánban jár akkor megint gond lesz.


És hol száll le a gép, a pusztán (mármint a buszbalesethez) ???
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Csak szólok:
- ezek két hajtóművel vannak szerelve, 3-4-5-6 sokkal jobb lett volna
- ez a rövidebb típus, de ne aggódjatok, előkészítették szétvágásra, lehet toldani a törzset.
- ez szürke lett,pedig lehetett volna árpádsávos is, vagy szivárvány színű, hogy az ellenzéknek is tetszem.
- nekem mindig is tetszettek a régi dupla-szárnyas megoldások, ez visszalépés...
- milyen repülő az, ami nem tud levegőben tankolni ill. üzemanyagot átadni...nem is értem.
- szűkek az ülések, láttam...és nem fűtöttek.
- a lánctalpas megoldással terepen is le lehetne szállni.
- igen, nem tud leszállni az autópályán hogy elsősegélyt adjon egy balesetnél.
- arról nem is beszélve, hogy anyahajóra sem tud leszállni...
...folytassam?
Annyira gyerekesek, de inkább szánalmasak egyesek...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Azért marha sok olyan reptér van MO-n, amin egy ilyen gép rutinszerűen le és fel tud szállni... Sebaj, majd építünk!!!
Azt hiszem te valamit borzasztóan félreértesz...
Ez a gép nem egy esetlegesen Mo.on bekövetkező baleset sérültjeit fogja szállítani.
Ennek a gépnek az olaszországi és az egyiptomi buszbalesetekhez hasonló eseteknél lesz szerepe, vagyis Mo.tól távol történt eseteknél.
Ha megjön a riasztás akkor az ügyeletes géper át kell alakítani MEDEVAC géppé. (utas székek ki, orvosi felszerelés be)
Amint a betegeket a kinti korházakban szállítható állapotba hozták, akkor gép indul és hozza haza a betegeket, a sértelen túlélőket és esetleg még a családtagokat is.
És ez nem jótéjonyság, az államnak ez a kötelessége a polgáraival szemben. Ezért (is) fizetjük az adót.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A honvédségnek olyan gépekre van szüksége amivel el tudja.látni a feladatát. Jelenleg ez a feladat 99%-ban a missziós katonák utaztatása és erre a célra ez a gép megfelel.

Ez marhaság...a katonák szállítása szerintem nagyon is katonai feladat és - még egyszer - erre a gép teljesen megfelel.

De még lehet...

Szerencsére nem a te véleményed volt a mervadó. Ez egy technikai eszköz ami állandó készenlétben kell hogy legyen
Elromolhat, karban kell néha tartani, stb... egy gép, nem gép...a kettő a minimum, de inkább három kellett volna. Ha akkor adódik majd egy hirtelen MEDEVAC feladat (ld. buszbaleset) amikor az egyik gépet szervizelik a másik meg Afganisztánban jár akkor megint gond lesz.
Hm.Szép magarázat,s még logikus is.Csak az alappvatést,énszerintem,hibás.Mint a buszvitában.Mi a fontossabb a katona feladatvégrehajtásához?Hogy busszal mehessen gakorlatozni,vagy legyen olyan eggyenruhája,megfelelő állapotú és felszereltségű teherautja,amivel télen is harcászati mozgékonsága van.Szerinted?
Ugyanez a problémám ezekkel az Airbuszokkal.Lesz két EL-AL szintú utasgépe a seregnek.Havont elrepül Kabulba+Koszovóba.Ez 3nap 1hónapbol 1gépnek.Felvetettem,rakjunk rá utántöltő konténert.Nemlesz,drága,hovagondolok.(Pediglen egy modulárissan kiépitett,szállitó,utántöltő,utaztató,sőt,konténeressen/naezmár sci-fi/ gorsan elektronikai felderitővé-lefogóvá alakitható gép nagyon tetszene)Ako havi 27napig VIP gépként várja az utasit.Iszonatossan rossz kihasználtsággal,ergo marhadrágán.Ami elveszi a pénzt a ténylegessen szükséges harcászati szállitógép elol.Polgári"medevac"feladatra 5évben 1x a fentartási költség töredékéért bérelek alkalmilag gépet.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Hm.Szép magarázat,s még logikus is.Csak az alappvatést,énszerintem,hibás.Mint a buszvitában.Mi a fontossabb a katona feladatvégrehajtásához?Hogy busszal mehessen gakorlatozni,vagy legyen olyan eggyenruhája,megfelelő állapotú és felszereltségű teherautja,amivel télen is harcászati mozgékonsága van.Szerinted?
Ugyanez a problémám ezekkel az Airbuszokkal.Lesz két EL-AL szintú utasgépe a seregnek.Havont elrepül Kabulba+Koszovóba.Ez 3nap 1hónapbol 1gépnek.Felvetettem,rakjunk rá utántöltő konténert.Nemlesz,drága,hovagondolok.(Pediglen egy modulárissan kiépitett,szállitó,utántöltő,utaztató,sőt,konténeressen/naezmár sci-fi/ gorsan elektronikai felderitővé-lefogóvá alakitható gép nagyon tetszene)Ako havi 27napig VIP gépként várja az utasit.Iszonatossan rossz kihasználtsággal,ergo marhadrágán.Ami elveszi a pénzt a ténylegessen szükséges harcászati szállitógép elol.Polgári"medevac"feladatra 5évben 1x a fentartási költség töredékéért bérelek alkalmilag gépet.

Az van hogy a katonák örülnek ennek a két gépnek te meg nem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Várjuk meg míg kialakulnak a dolgok.
Jól látszottak a felvételeken a beépítésre váró elektronika helyei a műszerfalon. Lesz önvédelem, iff, meg ami a katonai navigációhoz kell. Ki van képezve az orvosi személyzet, már csak a saját cuccukkal kell gyakorolniuk. Megvan a műszaki háttér, minden adott hogy flottul menjenek a dolgok. Az egyszer végre úgy néz ki, ésszerűen végigvittek egy dolgot,... ÉS ezek a gépek nem a katonai szállítógépek helyett vannak (! könyörgöm !)...fel kéne fogni. Minden bizonnyal nem csak a magyar igényeket fogják kielégíteni, hanem a Nato-ét is.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Hm.Szép magarázat,s még logikus is.Csak az alappvatést,énszerintem,hibás.Mint a buszvitában.Mi a fontossabb a katona feladatvégrehajtásához?Hogy busszal mehessen gakorlatozni,vagy legyen olyan eggyenruhája,megfelelő állapotú és felszereltségű teherautja,amivel télen is harcászati mozgékonsága van.Szerinted?
Ugyanez a problémám ezekkel az Airbuszokkal.Lesz két EL-AL szintú utasgépe a seregnek.Havont elrepül Kabulba+Koszovóba.Ez 3nap 1hónapbol 1gépnek.Felvetettem,rakjunk rá utántöltő konténert.Nemlesz,drága,hovagondolok.(Pediglen egy modulárissan kiépitett,szállitó,utántöltő,utaztató,sőt,konténeressen/naezmár sci-fi/ gorsan elektronikai felderitővé-lefogóvá alakitható gép nagyon tetszene)Ako havi 27napig VIP gépként várja az utasit.Iszonatossan rossz kihasználtsággal,ergo marhadrágán.Ami elveszi a pénzt a ténylegessen szükséges harcászati szállitógép elol.Polgári"medevac"feladatra 5évben 1x a fentartási költség töredékéért bérelek alkalmilag gépet.
Jah...aztán pár agyament katasztrófa túrista honfitársunk hetekig telesírja a lapokat, hogy "milyen má, hogy vihar, földrengés,stb után nem mentik ki őt, kelet-timorból, stb". Mert volt erre is precedens, és hiába béreltünk volna, mondták, hogy nyugi... először a sajátjaink.