1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

A Spike integrálásárról nem volt még hír... :(
    Bár Trump biztos jobban örülne, ha Hellfire lenne rajtuk.

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem a fegyverzetre,hanem a harcelektronikára gondoltam.FLIR,MWS stb.

3. Terminator

Ma is repült.

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szerintem ez az első berepülésre kész állapot.
    Ha belegondolsz, az 1. berepülés egy elég veszélyes üzem. Ha bármilyen gond lép fel és odacsapja a pilóta, akkor legalább a sárkány repülésének ellenőrzéséhez teljesen felesleges berendezések fognak kárba veszni.
    Gondolom a kábelezés már megvan, a többit meg felpakolják a berepülések, ellenőrzések későbbi szakaszában.

5. Anti

Anti Well-Known Member

Hellfire elavult nekünk :cool: MLP lesz ha jól tudom.

6. rudi

rudi Well-Known Member

Ennek lehetne minimális esélye ha egy új típusról vagy valamilyen nagyobb javításon átesett gépről lenne szó, de a H145 ket régóta nagy sorozatban készítik.
    Semmi veszély nincs - nem szabad hogy legyen - egy újonnan elkészült gép berepülésében.
    Szerintem kizárt hogy azért nincs rajta a harci elektronika mert félnek hogy összetörne berepülésnél...

fedett_mókus likes this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Az miaz?

8. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

mindegy, csak drágább legyen mint bármelyik korábbi...

9. megazez

megazez Well-Known Member

mmp az nem?

10. Szittya

Szittya Well-Known Member

Azert nincs rajta szenzorcsomag meg ect. Mert a mento katonai civil sarkany ugyanarrol a gyartosorrol jon le. Majd berepulik a gepeket hogy minden oke e. Majd ha igen megy tovabb egy ujjabb sorra ahol megkapja amit kell a civil a karpitozast fa berakast egyeb extrakat /minibart barmit amit kernek./ a mento a azt ami kell a katonai meg azt amit. Folosleges is lenne mimden celra egy kulon gyartosort fentartani egyszerubb mimd ezeket egy kulon helyen elvegezni ha a sarkany es ugy a gep mar oke.

11. Anti

Anti Well-Known Member

12. Madár Fokker

Madár Fokker Active Member

Lehet, hogy ugyanarról a sorról jönnek le, csak nem ugyanúgy. Valahol olvastam, hogy utólag már nem lehet a H-Force rendszert beépíteni, így minimum a kábelkötegeket be kell már a gyártósoron rakni. Meg fölösleges is volna egy mentő, vagy civil gépbe ez a rendszer, csak plusz súly.

13. ms07

ms07 Well-Known Member

A többit meg felpakolják - - - vagy nem. Volt itt már mindenféle hír a Hforce darabszâmról. Aztán a mostani cikkekben volt, hogy lesz könnyű többcélú változat is, ebbe simán belefér a tök csupasz gép

14. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

15. rudi

rudi Well-Known Member

16. fenntartható fejlövés

Nyugalom, nem kopasz gépeket rendeltünk. Ez csak az első repülés.

arcas likes this.
  17. Terminator

Ahogy korabban mar meg lett irva ebben a topikban... ;) Nem ekkor emelkedett eloszor a levegobe, hanem korabban. Julius 18-an repult eloszor a gyar keritesen kivulre. Mar nem csak egy magyar gep repul.

18. fenntartható fejlövés

Abból nem derült ki, hogy repült-e. Ahogy Te is írtad, több D-HADI lajstromjel is volt.

19. arcas

arcas Well-Known Member

Már soxor el lett magyarázva,...ne kezd újra. Első gyári repülések. "Fullosan" rendeltük, csak a fegyverzet lehet kérséses, hogy mikor és mi lesz rajtuk.

20. Anti

Anti Well-Known Member

Én nyitnék egy topic-ot amiben lehetne ömlesztve aggódni a szárazföldi erők, légierő, gazdasági helyzet, közelgő válság stb. miatt :D

BiancoGasto, arcas, zeal and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása