[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
de azt azért valószínűsítem hogy a magyar katonai légügyi hatósàg által kiállított helikopteres szakszó viszonylag alacsony költséggel konvertálható minimum egy civil PPL-H szakszóra (vagy egy az egyben megfelel annak??).
Helikopter esetében ez a "viszonylag alacsony költség" relatív. Amilyen árakat találtam, ott a legolcsóbb heli 400€/óra és az csak egy egymotoros, dugattyús gép. Ebben az esetben pedig kéthajtóműves, gázturbinás gépről van szó, ami 1500+ €/óra. (Bár azt tudjuk, hogy egy középosztálybeli család költsegvetésébe simán belefér némi helikopterezés.)
Ismerek néhány leszerelt merevszárnyú pilótát. Ők saját zsebből konvertálták a papírjaikat civilre, a hatóság beszámított v.mennyi tapasztalatot, de egy az egyben nem fogadták el a szakszókat, még a ppl-t sem.
A konvertálásról: idén csináltam szakszót egy új kategóriában. Beszámítottak néhány tárgyat, de pl. aerodinamikából és navigációból is kellett vizsgáznom, hiába van élő ATPL-em.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Helikopter esetében ez a "viszonylag alacsony költség" relatív. Amilyen árakat találtam, ott a legolcsóbb heli 400€/óra és az csak egy egymotoros, dugattyús gép. Ebben az esetben pedig kéthajtóműves, gázturbinás gépről van szó, ami 1500+ €/óra. (Bár azt tudjuk, hogy egy középosztálybeli család költsegvetésébe simán belefér némi helikopterezés.)
Ismerek néhány leszerelt merevszárnyú pilótát. Ők saját zsebből konvertálták a papírjaikat civilre, a hatóság beszámított v.mennyi tapasztalatot, de egy az egyben nem fogadták el a szakszókat, még a ppl-t sem.
A konvertálásról: idén csináltam szakszót egy új kategóriában. Beszámítottak néhány tárgyat, de pl. aerodinamikából és navigációból is kellett vizsgáznom, hiába van élő ATPL-em.
Ismerős a probléma...:(:confused:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
Elég jó cikk van a típusról és a gyárlátogatásról a novemberi Aranysasban, érdemes elolvasni.

- Ott is azt írják, hogy a Hforce-nak négy opciója van/lett. A magyar csomag még nem nyilvános. Valószínűleg 5 gép lesz felfegyverzve. Először a Hforce2 szintre, amit később majd továbbfejlesztenek majd.

- A berepüléshez nem szükséges eszközök és rendszerek később kerülnek felszerelésre a gépekre.

- A rotorlapátokat nem lehet egyszerűen összehajtani, így problémásabb a tárolás mert több hely kell vagy több munka. Kell mobilhangár Szolnokra is, mert nincs elég hangár.

- Metrikus és collos szerszámok is kellenek a géphez... o_O

- 2 gép a kiképzések végéig Németországban marad.


Kezd szétfoszlani a "csúcsfegyver" mítosz, amit Benkő beígért...


(A múltkor az mondták a tataiak hogy a Leopárdok "A7+ HU" változatúak lesznek. A Gripen után kicsit tartok az ilyen HU változatoktól. Lehet hogy a helikopterek is azok lesznek? Ezért lett Hforce is 4 opciós? o_O)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
Igrn, erről volt szó...
Csak a negyedik opció - fegyvertorony - a H145 re nehezen elképzelhető.
Legfeljebb a H225 ön...

:mad::confused:o_O Ffffffuck...


Az egy 2016-os cikkben volt említve hogy fegyvertorony lesz a 4. opció.
2019-ben meg ez a tábla volt kihelyezve a bemutatókon.

DjV97QhU4AA9Qoq.jpg


Option 0: Fixed parts and capabilities; structural parts and harnesses
Option 1: Ballistic armed scout (Pilot firing with HMSD)
Option 2: Ballistic light attack (Gunner firing with EOS or pilot firing with HMSD)
Option 3: Ballistic and guided light attack (Gunner firing with EOS or pilot firing ballistic with HMSD)

Szerintem úgy lett négyfokozatú a csomag, hogy van 0. opció is.

A szerbek is az Option 2-t választották, csak saját fegyverek integrálásával.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Elég jó cikk van a típusról és a gyárlátogatásról a novemberi Aranysasban, érdemes elolvasni.

- Ott is azt írják, hogy a Hforce-nak négy opciója van/lett. A magyar csomag még nem nyilvános. Valószínűleg 5 gép lesz felfegyverzve. Először a Hforce2 szintre, amit később majd továbbfejlesztenek majd.

- A berepüléshez nem szükséges eszközök és rendszerek később kerülnek felszerelésre a gépekre.

- A rotorlapátokat nem lehet egyszerűen összehajtani, így problémásabb a tárolás mert több hely kell vagy több munka. Kell mobilhangár Szolnokra is, mert nincs elég hangár.

- Metrikus és collos szerszámok is kellenek a géphez... o_O

- 2 gép a kiképzések végéig Németországban marad.


Kezd szétfoszlani a "csúcsfegyver" mítosz, amit Benkő beígért...


(A múltkor az mondták a tataiak hogy a Leopárdok "A7+ HU" változatúak lesznek. A Gripen után kicsit tartok az ilyen HU változatoktól. Lehet hogy a helikopterek is azok lesznek? Ezért lett Hforce is 4 opciós? o_O)
NO para gyerekek.
2 szó :p:D:
- L55/A1
- nem tudjuk pontosan milyen, és mennyi konfig. érkezik H145M-ből. Elvileg jön LHU, SAR, Light Attack
Valószínűleg a legtöbb LHU lesz, ugye. Én 10-5-5 leosztásokat hallottam korábban. Akkor stimmel a 5 felfegyverzett verzió. DE maga a kábelezés - már az elejétől ez volt kommunikálva - benne lesz az összes gépben. Bármikor, bármilyen szintre fejleszthetőek lesznek.
Arról nem vagyok meggyőződve, hogy a 8 db Mi-24 lenne a végleges megoldás a MH-nak, 5 vagy akár 10 db Light Attack konfigra fejlesztett H-145M flotta sem tudná helyettesíteni a Hind-eket, ígyhát szerintem biztos, hogy lesz még támadóhelikopterünk a most lerendelt H145M helikoptereken kívül. Ha nem dedikált ilyen gépünk lesz, akkor még szükség lesz vagy 10db H-145-re még.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
NO para gyerekek.
2 szó :p:D:
- L55/A1
- nem tudjuk pontosan milyen, és mennyi konfig. érkezik H145M-ből. Elvileg jön LHU, SAR, Light Attack
Valószínűleg a legtöbb LHU lesz, ugye. Én 10-5-5 leosztásokat hallottam korábban. Akkor stimmel a 5 felfegyverzett verzió. DE maga a kábelezés - már az elejétől ez volt kommunikálva - benne lesz az összes gépben. Bármikor, bármilyen szintre fejleszthetőek lesznek.
Arról nem vagyok meggyőződve, hogy a 8 db Mi-24 lenne a végleges megoldás a MH-nak, 5 vagy akár 10 db Light Attack konfigra fejlesztett H-145M flotta sem tudná helyettesíteni a Hind-eket, ígyhát szerintem biztos, hogy lesz még támadóhelikopterünk a most lerendelt H145M helikoptereken kívül. Ha nem dedikált ilyen gépünk lesz, akkor még szükség lesz vagy 10db H-145-re még.


10 LHU, 5 SAR, 5 Light Attack van a cikkben.

"maga a kábelezés benne lesz az összes gépben" = HForce Options 0 ?


(- L55/A1: nem arra jutottatok, hogy új építésű A7-nél mindig ez van?)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Arról nem vagyok meggyőződve, hogy a 8 db Mi-24 lenne a végleges megoldás a MH-nak, 5 vagy akár 10 db Light Attack konfigra fejlesztett H-145M flotta sem tudná helyettesíteni a Hind-eket, ígyhát szerintem biztos, hogy lesz még támadóhelikopterünk a most lerendelt H145M helikoptereken kívül.
???
- Nálad nem tudom mit jelent hogy "végleges megoldàs" merthogy a Mihuk kurvára ideiglenesek.
Összsesen 7 évet és / vagy 1000 órát kaptak!!!
- harcértékben már egy option 2 H145 is sok tekintetben veri a Mihut. (hol van a Mihun EO / IR torony meg HMCS?) Option 3 mal repülő H145 esetén - értsd: irányított fegyverek - szegény Mihu meg màr a fasorban sincs...
- fogalmam sincs honnan veszed, vagy miből vezetted le hogy támadó helikoptert akarunk venni. Soha senki mégcsak hasonló célzást sem tett ilyesmire.
Ha tisztessègesen felszerelnék ès felfegyvereznék a H145 öt akkor meg szügség sem lenne rá...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
10 LHU, 5 SAR, 5 Light Attack van a cikkben.

"maga a kábelezés benne lesz az összes gépben" = HForce Options 0 ?


(- L55/A1: nem arra jutottatok, hogy új építésű A7-nél mindig ez van?)
Akkor stimmelhet a 10-5-5-ös leosztás.
Az alap A7+ nem tartalmazhatja az L55/A1-et, mivel a sima A7+ típus már vagy 5-7 éves. Az L55/A1 meg friss. Ezért lehet pl. hogy mi egy legújabb ágyúval szerelt verziót rendeltünk. Ezért kellhet pl. a HU kieg. a nevébe.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
???
- Nálad nem tudom mit jelent hogy "végleges megoldàs" merthogy a Mihuk kurvára ideiglenesek.
Összsesen 7 évet és / vagy 1000 órát kaptak!!!
- harcértékben már egy option 2 H145 is sok tekintetben veri a Mihut. (hol van a Mihun EO / IR torony meg HMCS?) Option 3 mal repülő H145 esetén - értsd: irányított fegyverek - szegény Mihu meg màr a fasorban sincs...
- fogalmam sincs honnan veszed, vagy miből vezetted le hogy támadó helikoptert akarunk venni. Soha senki mégcsak hasonló célzást sem tett ilyesmire.
Ha tisztessègesen felszerelnék ès felfegyvereznék a H145 öt akkor meg szügség sem lenne rá...
Akkor te is látod, hogy felesleges lett volna per pillanat 5 Light Attackon felül további felfegyverzett mennyiséget megvenni, nem?
Ha - a nyilatkozatok szerint - tényleg tartalmazza minden gép (de legalábbis a sima LUH gépek fele) a Hforce 0-t, akkor rendelkezésre áll számunkra a döntés lehetősége, hogy később döntsük el, hogy milyen összetételre lesz szükségünk. Ha tovább hosszabbítjuk a Mi-24-ek üzemidejét, akkor felesleges további LA konfig. addig. Ha amellett döntünk, hogy mondjuk a Mi-24-ek kifutása után kevésnek bizonyul a H-145M, akkor még mindig vehetünk mondjuk Tigert/Apche-t/vagy ezek utódját/vagy bármit. Ha elégnek bizonyul, akkor dönthetünk a LUH gépek felfegyverzése mellett, de új gépek beszerzése melett is.
Szóval ez a 10+5+5-ös összetételű géppark jelenleg egy kiválló vanilla megoldás, ami később bármivé fejleszthető. Ne felejtsük, hogy a Zrinyi2026-ba másnak is bele kell férnie! Ezzel nem kell elkötelezzük magunkat semmilyen irányban. De mondjuk az is igaz, hogy ha a legelején megveszed minden gépre a HForce 2-es, 3-as szintet, és közben meg a gépek közül 5-10-re sosem kerül fegyver, akkor az nettó pénzkidobás ezekre a gépekre.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 1586

Guest
Akkor te is látod, hogy felesleges lett volna per pillanat 5 Light Attackon felül további felfegyverzett mennyiséget megvenni, nem?
NEM
Én azt látom hogy van néhány fegyverként már csak jelképes Mihu és lesz 5 db fegyverként figyelembe venető H145
Az összes többi meg csak álmodozás....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
NEM
Én azt látom hogy van néhány fegyverként már csak jelképes Mihu és lesz 5 db fegyverként figyelembe venető H145
Az összes többi meg csak álmodozás....
Akkor indulj ki a Gripenekből. Per pillanat légtérrendészetre használt gépek sokkal többre lennének képesek, és ha igény lenne 1-2 éven belül teljes harcértékű gépeket lehetne belőle csinálni.
De per pillanat, még az sem biztos, hogy valaha részt fognak venni bármilyen olyan küldetésben ahol az AG képességeinket csillogtathatnánk. Különösen, ha - az ésszerűség ellenére - lecseréljük őket.
A csehek évekig meg sem vették az AG rendszereket hozzá. És kivállóan elvoltak úgy.
De ide vehetjük pl. az RPGinket is. Ahhoz is léteznek különböző fejek, mi meg nem igazán használtunk mást a hagyományos páncéltőrő fejen kívül.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Elég jó cikk van a típusról és a gyárlátogatásról a novemberi Aranysasban, érdemes elolvasni.

- Ott is azt írják, hogy a Hforce-nak négy opciója van/lett. A magyar csomag még nem nyilvános. Valószínűleg 5 gép lesz felfegyverzve. Először a Hforce2 szintre, amit később majd továbbfejlesztenek majd.

- A berepüléshez nem szükséges eszközök és rendszerek később kerülnek felszerelésre a gépekre.

- A rotorlapátokat nem lehet egyszerűen összehajtani, így problémásabb a tárolás mert több hely kell vagy több munka. Kell mobilhangár Szolnokra is, mert nincs elég hangár.

- Metrikus és collos szerszámok is kellenek a géphez... o_O

- 2 gép a kiképzések végéig Németországban marad.


Kezd szétfoszlani a "csúcsfegyver" mítosz, amit Benkő beígért...


(A múltkor az mondták a tataiak hogy a Leopárdok "A7+ HU" változatúak lesznek. A Gripen után kicsit tartok az ilyen HU változatoktól. Lehet hogy a helikopterek is azok lesznek? Ezért lett Hforce is 4 opciós? o_O)
Akkor az előbbiekben miért hisztiztél, mikor azt írtam, hogy a Hforce-nak négy szintje van?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Akkor az előbbiekben miért hisztiztél, mikor azt írtam, hogy a Hforce-nak négy szintje van?
Bocsi, de Te alapvetően rosszul mutattad be a egyes HForce opciók tartalmát
Szerinted a HForce option 4 lett volna az irányított fegyverek
Hellfire nincs integrálva, a H4 csomagban van ATGM, a Spike-MR.
Ez tévedés.
A céges terminológiánál maradva 3 HForce opció van (meg a nulla ami legfeljebb egy lehetőséget jelent, de nem kiépített rendszert)
Egyetlen cikk szól egy 4. opcióról ami a fegyvertorony lehetne - de erre a H145-nél nincs esély

 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Bocsi, de Te alapvetően rosszul mutattad be a egyes HForce opciók tartalmát
Szerinted a HForce option 4 lett volna az irányított fegyverek

Ez tévedés.
A céges terminológiánál maradva 3 HForce opció van (meg a nulla ami legfeljebb egy lehetőséget jelent, de nem kiépített rendszert)
Egyetlen cikk szól egy 4. opcióról ami a fegyvertorony lehetne - de erre a H145-nél nincs esély

Négy opció van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
Akkor az előbbiekben miért hisztiztél, mikor azt írtam, hogy a Hforce-nak négy szintje van?

A gyárlátogatáson mondtak valamit angolul, amit az egyik újságíró így - a másik úgy értett/értelmezett.
Nem tudni, mi hangzott el pontosan. Az Aranysas írása alapján én erre juttottam. A Haditechnika alapján meg másra.
Még abban sem egyezik meg a két cikk ha jól emlékszem, hogy csak Hforce2 szint lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 149
113
Négy:
Incremental and modular
HForce is offered with different options and armaments.
Option 0: Fixed parts and capabilities; structural parts and harnesses
Option 1: Ballistic armed scout (Pilot firing with HMSD)
Option 2: Ballistic light attack (Gunner firing with EOS or pilot firing with HMSD)
Option 3: Ballistic and guided light attack (Gunner firing with EOS or pilot firing ballistic with HMSD)
HForce’s flexible architecture permits aircraft to be retrofit with any available armament.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika