[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
Legyen meg itt is, mert az általad bemásolt írás a H145M-ről szól.
A H145M-nél nincs semmiféle Option 4.
Csak hogy még egyszer meglegyen:
Option 0: semmi;
Option 1: nem irányított ballisztikus fegyverek + HMCS De nincs EO/IR torony
Option 2 : Option1 + EO/IR torony és külön lövész
Option 3: Option 2 + irányított fegyverek (beleértve az ATGMN-ket sőt még az Airbus prezije szerint esetleg AA fegyvereket is)
aa.jpg


Option 4-ről egyedül a H225M-nél tesz említést mégpedig itt
Idézet a cikkből:
"..Option 1 adds ballistic firing with a helmet-mounted sight and display (HMSD)—Thales’s Scorpion monocular lens—for the pilot. In option 2, the gunner gets a HMSD too, and an electro-optical system (EOS) based on a Wescam forward-looking infrared turret. The gunner can fire with the EOS, or the pilot can fire with his HSMD. In option 3, guided weapons are available. The system is designed to work with a gun turret, which could become option 4,..."

Mivel a H145M-hez azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük hogy nem lesz mozgatható fegyver torony, ezért Option 4 sem lesz hozzá...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
T

Törölt tag 1586

Guest
A német gépeken az eltolható oldalajtók felett mindkét oldalon van valami antennaszerű, amit a magyar gépeken még nem látok. Az mi lehet? Arra van valami ötleted?
Én szerintem azok nem antennák. Én csak a hajtómű borító lemez zárjait, a fegyverfelfüggesztők felső rögzítési pontjait, és - talán - egy elektromos csatlakozót látok az ajtók felett
aa.png

kép innen:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
Én szerintem azok nem antennák. Én csak a hajtómű borító lemez zárjait, a fegyverfelfüggesztők felső rögzítési pontjait, és - talán - egy elektromos csatlakozót látok az ajtók felett
aa.png

kép innen:

Kb. egy tucatszor látszik ebben a videóban a két antenna, amit kérdeztem.... :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
???
Csinálj pls. egy print screen-t és jelöld be mire gondolsz

Videóban 0:12-né, ha az ülés háttámlájának a vonalánál megnézed a gép tetejét... a másik oldalon ugyanott van egy kisebb antenna. Ha szemből nézed a gépet, mindkettő látszik.

2:06-nál jobban látszik.

De kerestem egy fotót is:

-e8vL_PXxhgc-5fKa9abwF5Ladmg6JLYVTt0dyjW01M.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
Videóban 0:12-né, ha az ülés háttámlájának a vonalánál megnézed a gép tetejét... a másik oldalon ugyanott van egy kisebb antenna. Ha szemből nézed a gépet, mindkettő látszik.

2:06-nál jobban látszik.

De kerestem egy fotót is:

-e8vL_PXxhgc-5fKa9abwF5Ladmg6JLYVTt0dyjW01M.jpg

Az egyik valószínűleg a kommunikációs rendszer antennája lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93
Én biztos "lábon" hoznám őket. Egyszerűbbnek és olcsóbbnak tűnik esetleg kivárni a jó időt, addig szállodáztatni a személyzeteket, mint szállítógépet bérelni (vagy várni a C-17re), szétszedni a heliket, berakni szállítókalodákba a lapátokat, becuccolni, hazahozni, itthon összerakni őket (gyári szakemberekkel, ha kell), berepülni őket (szintén gyári emberekkel, ha kell) és aztán átrepülni Szolnokra, mert azt nem tudom, hogy ott mekkora gép szállhat le.
 
M

molnibalage

Guest
Én biztos "lábon" hoznám őket. Egyszerűbbnek és olcsóbbnak tűnik esetleg kivárni a jó időt, addig szállodáztatni a személyzeteket, mint szállítógépet bérelni (vagy várni a C-17re), szétszedni a heliket, berakni szállítókalodákba a lapátokat, becuccolni, hazahozni, itthon összerakni őket (gyári szakemberekkel, ha kell), berepülni őket (szintén gyári emberekkel, ha kell) és aztán átrepülni Szolnokra, mert azt nem tudom, hogy ott mekkora gép szállhat le.
Ha nincs rá kiképzett magyar pilóta, akkor nincs kivel hozatni. Az, hogy a nyugati bérek és ottani pilótahiány mellett is ki tudná átrepülni őket. Lehet, hogy olcsóbb tehergéppel hozni őket. A munkaóra * ember és a repült óra költség * repült óra összege lehet, hogy így kisebb.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hogy jön a képbe a szerb gép? Kifejtenéd bővebben?

Szerintem arra gondolt, hogy a felségjelek, azonosítók nem olyanok, mint a szerb gépen.
Csakhogy alapvetően a német azonosítók a szerb gépen is csak ragasztva voltak. Gondolom ezeknek nem kell folyamatosan a gépen lennie.
A képen lévő gép meg nem a levegőben volt, mint ahogy a szerb gép a VIP szerb palival. Asszem a szerb védelmi minisztert reptették, ha jól emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas