1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Régen volt,hogy most van-e azt nem tudom,de,hogy sugárkapu nincs rendszeresítve a Mi-24-z abban biztos vagyok:):):)

2. arcas

arcas Well-Known Member

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

fedett_mókus likes this.
  4. arcas

arcas Well-Known Member

SilvioD likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

6. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

7. migfun

migfun Well-Known Member

Terminator likes this.
  8. emel

emel Well-Known Member

Ne keverjük, ahová befér a 10 ember, oda jó ha befér 8 ejés + a nyolc ernyő a hátukon. Hiába kisebb súly, térfogatra a 8 ernyő (az ugye 8 hátizsák) kitesz +2 embert.

9. arcas

arcas Well-Known Member

Ahogyan korábban linkeltem mások is 8-at ugratnak a gépből,...szerintem ennek is meg van az oka hogy miért. A közeli képek alapján ilyen földön ülős módban, hogy nincsenek bent ülések meg végkép "elhentereg" 10 fő hátul...

10. Terminator

Édekes, hogy egészen északra felmentek gyakorolni.

arcas and Centurio like this.
  11. migfun

migfun Well-Known Member

@Terminator azt kérdezte, hány ejtőernyős fér be. Erre ott a válasz a cikkben; 8 .Én csak erre reflektáltam.

emel likes this.
  12. arcas

arcas Well-Known Member

A kérdés, ez a szenzortornyos változat a "harci" szett már vagy a korábbi SAR?!

Terminator likes this.
  13. Terminator

"A 3000. ugrására készülő őrnagy ugyanis a világon elsőként „indult lefelé” ebből a típusból – és természetesen rendben földet is ért, az őt követő katonatársaihoz hasonlóan."

Ezt a videót meg 2019. febr. 6-án töltötték fel...

Lehetett volna azt írni hogy Magyarországon először ugrottak a típusból, az is történelmi. Vagy hogy az őrnagy először ugrott a típusból.... de nem, már ezt sem lehet egetverő túlzások nélkül megírni, mert az már nem elég az Airbus tökéletességének hangsúlyozására... már megint ez az agyatlan sikerpropaganda. Vagy "fizetett hirdetés"? Nem a géppel van a probléma, hanem a kommunikációval. Persze ezt is ki lehet magyarázni, mert biztos van valamilyen körülmény, amitől ez "világelső".

vilmoci and KoviUbi like this.
  14. arcas

arcas Well-Known Member

Fel sem figyeltem erre 'a világon elsőként' szófordulatra :) ...szerintem 'a világon első magyarként' megállta volna a helyét...de a cikkiró jobban izgult gépeléskor mint maga az ugró honvéd. :D

Terminator likes this.
  15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mobilhangár őrület Szolnokon :) - Úgy tűnik a kutató-mentő helikopter is átmeneti otthont kap! Csak nem arra készülnek, hogy hamarosan átveszi a H145M a kutató-mentő készültségi szolgálatot az országban?

Denomation and Centurio like this.
  16. ms07

ms07 Well-Known Member

Két éve rendeltük a heliket, ennyi idő alatt egy stadiont is felhúznak, a sátortábor helyett már rég lehetne fix hangár is....

alfa74, Ocses, KoviUbi and 4 others like this.
  17. ms07

ms07 Well-Known Member

Jön haza az újabb adag, a D-HCBP most van Budaörsnél kb :)

Centurio, tindalos, KoviUbi and 4 others like this.
  18. Terminator

Bicskenel del-kelet fele fordult, megy Szolnokra.

19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Nem akasztottak rá egy Pumát a németek? :D

20. Terminator

En csak egy gepet latok. Raadasul a D-HCBP az a decemberben atadott 4. gep ideiglenes lajstroma volt. A gyarban tavasszal feltunt ujra ez a lajstrom, de nem tudtam eldonteni hogy megkapta egy masik helikopter ujra a lajstromot, vagy a 04 tert vissza a gyarba. (mint a szerbek egyik helikoptere). A visszateresnek nem nagyon latom ertelmet, mert tobb repulokes magyar gep van kesz a gyarban, mint amennyi itthon van. Valami tortenik, de nem tudjuk hogy mi.

Ezen oldal megosztása