1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. emel

emel Well-Known Member

Ha a szerződésben kb. úgy szerepel, hogy a teljesítés helyszíne : Szolnok Helikopterbázis LHSN, Hungary, akkor minden gépet gyári pilótákkal vagy gyári pilóta parancsnoksága alatt magyar másodpilótával és ideiglenes német lajstrom alatt alatt repülnek át Szolnokra, mert az átadásig mindenért a gyár felel., a MH meg minden tekintetben csak ott veszi át a gépeket.

SilvioD, borisz, arcas and 1 other person like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ha jól emlékszem eddig minden gép vegyes (egy magyar,egy gyári) pilótapárossal érkezett, kivéve a 11-est.
    Állítólag előtte szombaton a 604-es A319-es vitt ki a magyar pilótákat. De akkor lehet hogy képzésre mentek...

3. Centurio

Centurio Well-Known Member

4. Terminator

Teljesen felszerelt magyar H145M SAR helikoptert szeretnék már látni nagyon a képeken, kivűlről és belülről... de későbbre is kell valami hír, most a tankok csinálják a "műsort" :)

arcas and Centurio like this.
  5. Luthero

Luthero Well-Known Member

Kívülről már láthatod de a belsejét még csak most rendezik be. Szerintem 2 fő pilóta és remélem 3 fő mentő személyzet lesz, és csak egy fektetőhely.

SilvioD likes this.
  6. pela3

pela3 Well-Known Member

Van 1 bajtársam, aki nem is olyan rég repkedett még a SAR-on.

Én úgy tudom , hogy 1-1 db lesz a két típusból SAR feladatokra az, hogy a tartalék hogy lesz nem tudom. H-145M: Szolnok H-225M: Pápa legalábbis tavaly állítólag ezt rebesgették. 3 fő eü. személyzet, szerintem sok, főleg a H145M-re. (De ez a srácok / lányok jobban fogják tudni.)

7. Terminator

Igen, ezt a verziót is olvastam már valahol, hogy a pilótaképzésre használt 5. és 6. gép marad kinn még 2021 első felében is a németeknél, az összes többit pedig megkapja Szolnok 2020 végéig. Ha ezt fogadjuk el legutolsó érvényes verziónak, akkor úgy tűnik hogy a katonáknak és a minisztériumnak már megint elfelejtették megmondani hogyan érkeznek a gépek és mit kell mondani, így 5 nappal ezelőtt még össze-vissza beszéltek. Most végre Benkőt felvilágosították. Azért az durva lenne, ha ennyi idő alatt ennyit változott volna a helyzet. Nagyon nem mindegy hogy idén még 5 vagy 9 gép érkezik. Már megint visszaütött a titkolózás és a rossz kommunikáció. Lehet hogy mégis csak sok civil H145-öst visszamondtak a koronavírus miatt, ezért tudnak Magyarországnak korábban szállítani? Az 5 rotorlapátos prototípus hétfő óta Bécs körül repked. Úgy látszik nyomul az Airbus az osztrákoknál is, próbál megrendelést szerezni az új változatra.

fishbed, Ocses and Gaudi like this.
  8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem is a járványveszély következtében visszamondott gépek miatt jöhetnek előbb a vasak, ha ez a verzió a jó. Egyébként emlekeim szerint legutóbb is Benkő kommunikálta ezt a verziót.

arcas likes this.
  9. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ennek fényében adódik a kérdés.hogy mi újság a H225-l kapcsolatban az ő beérkezésüket is befolyásolja a koronavírus mondjuk fogalmam sincs azzal kapcsolatban hogyha lehetőség lenne korábbi szállításra akkor megtudnánk-e oldani a megfelelő számú pilóta és műszaki személyzet ki illetve átképzését az infrastruktúrát nem is említve hiszen nem lehet őket a +csillaggarázsban" parkoltatni.

10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Lhsn. Hu

Érdekesség, hogy úgy tűnik, már éjjellátó (NVG) használatával is repülnek a H145M pilóták, mely újabb mérföldkövet jelent a hajózó állomány képzésében, a helikopter még szélesebb körű alkalmazhatóságában.

Denomation likes this.
  11. Terminator

arbalest, SilvioD, Gaudi and 2 others like this.
  12. Terminator

Ugyanez a gép vett részt a Hensoldt tesztjén is június közepén...

Kíváncsi vagyok, lesz-e 13-as számú gép... mert ha jól számoltam akkor ez volt a 13. elkészült magyar gép.

13. Terminator

Még néhány kép...

Blitz97, arbalest, arcas and 2 others like this.
  14. arcas

arcas Well-Known Member

Engem az ilyen dobozba rejtett cuccok érdekelnének, persze magyar viszonylatban:

15. borisz

borisz Well-Known Member

Ez Bécsújhely?

16. Terminator

Igen.

Ezen oldal megosztása