1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. tindalos

tindalos Well-Known Member

Tehát holnap... :rolleyes::D

2. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Hétfőn meg ma lesz :)

3. megazez

megazez Well-Known Member

Kedden meg pislogunk, hogy miért nem jött tegnap? :D

4. formosa1

formosa1 Active Member

Van 1 régi Bergendy szám, apám szokta hallgatni /de nekem is tetszik/: "Ma lesz a holnap tegnapja" :)

fedett_mókus likes this.
  5. Denomation

Denomation Active Member

Mi van a nozi alatt? :):):)
    Forrás: LHSN facebook

Centurio, arcas, fishbed and 9 others like this.
  6. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Mindkettő SAR?

7. Denomation

Denomation Active Member

Centurio, zeal, svajcibeka and 6 others like this.
  8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Azt nem tudjuk, mert nincs semmi hivatalos kommunikacio... pedig a cikkbol latszik hogy meg a helyi sajto is ott volt.

Az latszik, hogy csak az egyik gepen volt szenzortorony. Azon a gepen viszont nem volt csorlo... :D

A multkori gepeken meg csorlo volt, torony nem :D:D

Es a SAR-nak nevezett gepek belsejevel sem buszkelkedtek el...

Junius eleje ota irjak hogy jonnek a SAR gepek, de nem lattunk még egy teljesen felszerelt gepet, pedig az 5bol mar 3 Szolnokon van... de kivarjuk. Elobb-utobb majd biztos lesz rola egy jo cikk valahol.

9. Terminator

De ne legyunk mindig rosszindulatuak, inkabb oruljuk! Legalabb egy szenzortorony mar van Szolnokon! :)

SilvioD likes this.
  10. arcas

arcas Well-Known Member

Bizony ne legyünk:
    Az eddigi gépekhez mennyi műszaki és át/ki-képzett pilóta lehet Szolnokon?
    Ha minden gép meg is érkezik még mennyi idő mire ténylegesen hadrendbe - harci helyzetben is bevethetővé vállnak a gépek?
    Gyanítom, hogy a fegyverzetet és minden kiegészítő felszerelést addig nem erőltetnek, amíg nincs elég a típussal kellően jártas műszaki és pilóta állomány.

11. SilvioD

Viszont ez a cikk ellentmond a múltkori nyilatkozatoknak. 18 gépet mondtak 1 hónapja 2020 végéig, Meg is lepodtem, mert az eredeti terv év végéig 16 volt.

Most:
    "Idén még öt forgószárnyas jön a szolnoki katonai repülőtérre, várhatóan jövő év közepéig viszont mind a húsz a magyar honvédség kötelékében fog már szolgálni."

Tehát iden 14 lesz és 2021 közepéig 20.
    Igazából majdnem mind1, csak nem értem ezt a káoszt a számok körül.

Továbbiak a gépről
    A H145M sokoldalú és nem túl drága helikopter. Képes harctéri irányító központként és mentőhelikopterként is funkcionálni és akár hat gyalogos vagy két sérült szállítására is átalakítható. Éjjellátó képessége miatt a felderítésben kiváló technika – mondta el a parancsnok-helyettes.

Burkolt farokrotorja látványossá teszi a helikoptert. Ez az úgynevezett Fenestron kialakítású rotor jelentősen halkabb, mint a hagyományos típusú. Ráadásul biztonságosabb is. A H145M rendszere lézervezérlésű lövedékeket anélkül képes sötétben is indítani és célra vezetni, hogy irányba kellene fordítani a gépet. Elég, ha a pilóta a sisakjába épített célzóval ránéz a célra, a rakéta kilövése után arra fog „fordulni”…

tindalos likes this.
  12. Terminator

Itt is ugyanezt írják:

https://honvedelem.hu/cikk/ujabb-ke...KrmSAFrNpJK4XAQKZc7hsWYAjKAU_4ta_hzgqk3aL4wno

Azt írták hogy a gyárban folyamatosan ment a munka, csak az elkészült gépeket nem tudták átrepülni a vírus miatt.
    Ezek szerint megint változott a terv...

13. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Az volt a terv eredetileg, hogy 16-ot atadnak, ami - tekintve, hogy ketto marad kinn kikepzesre - meg is valosul. En igy tudom.

fedett_mókus likes this.
  14. Terminator

15. SilvioD

A speciális szállító mit jelent? Bőrüléses VIP? :)

borisz likes this.
  16. Terminator

Igen, sokáig a 4-12-4-et mondták. Aztán júniusi gépek érkezésekor az mondták hogy 18 gép lesz itthon 2020 végére. Akkor próbáltuk kitalálni, hogy ez mit jelent, hazajön a két kiképzésre kinn hagyott gép is vagy mi lesz...

Gaudi likes this.
  17. rudi

rudi Well-Known Member

A cikk írójának rendesen meglódult a fantáziája a H145 képességeit illetően...
    Azt írja:
    "...A H145M rendszere lézervezérlésű lövedékeket anélkül képes sötétben is indítani és célra vezetni, hogy irányba kellene fordítani a gépet. Elég, ha a pilóta a sisakjába épített célzóval ránéz a célra, a rakéta kilövése után arra fog fordulni..."
    Értem én hogy a Thales Visionix Scorpionra gondol ami a H145 rendszeresített HMD rendszere, de
    - egyrészt én speciel.még nem láttam ezt a sisakot a pilótáinkon (talán majd egyszer..)
    - másrészt ez a HMD rendsxer nics párhuzamosítva az EO/IR toronnyal, úgyhogy a lézer nem fog a pilóta fejével együtt forogni így ezen a módon nem is tud semmilyen lèzervezérlésű rakétát célra vezetni.
    Az EO/IR tornyot (ès vele a lézert) a bal oldalt ülő másodpilóta kezeli a jobb kezénél.levő kis botkormánnyal és külön képernyője van.

18. Terminator

Tudjuk hogy lesz majd minden mert ezt irtak, azt is hogy minden felszerelheto majd mindenre es hogy fokozatosan haladnak a kepzessel azert nincs meg itt minden stb., de hogy eddig egy teljesen felszerelt SAR valtozatu gepet nem sikerult bemutatni... a szerb es a nemet gepeken meg ott volt minden atadaskor.
    Nemetorszagban azert nehany embert kikepeznek nehany dologra. Ha jol emlekszem korabban 50 fot irtak. Valaki biztos tudja mar kezelni a csorlot, a szenzortornyot stb. Ha jol emlekszem, elozo ev vegen volt ket oktato pilota es hat kepzes alatt allo pilota. Aprilis elejen is vegzett 6 pilota, akik akkor mar onalloan repulhettek. Azert meglepett, hogy a most erkezett 11es gepben egyik pilota sem volt magyar. Majd alakul, jo lesz ez...

19. SilvioD

Én úgy ertettem, ennek a 2 gépnek a műszaki átvétele Szolnokon lesz, ezért repülték a németek át.

pöcshuszár likes this.
  20. borisz

borisz Well-Known Member

Úgy kéne.
    Leszállítják házhoz.

Ezen oldal megosztása