[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Vagy azt jelenti, hogy a gépeknél a 90%-os hadrafoghatóságot garantálják, de darabszámtól függetlenül. Lesz húsz gépünk, amiből garantált, hogy egynél elérik a 90%-os hadrafoghatósági szintet :)
Ha nem lízing lesz Griff-módra, akkor ilyen szempontból nekik semmi közük hozzá. Szerintem garanciális dolgokon túl annyit fognak garantálni, amennyit mi rájuk költünk. Ha nem költünk eleget pótalkatrészre, akkor pont úgy fognak járni mint a MiG-29-ek. Persze ez attól is függ mennyire lesznek a gépek üzembiztosak, mennyi lesz a két meghibásodás közti átlagos üzemidő. Ha csak félévente lesz valami meghibásodás akkor oké :D, de ha félnaponta ... :mad:
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 026
113
Ha nem lízing lesz Griff-módra, akkor ilyen szempontból nekik semmi közük hozzá. Szerintem garanciális dolgokon túl annyit fognak garantálni, amennyit mi rájuk költünk
Ha fullos support csomagot veszünk, akkor elvileg ugyanúgy az Airbus garantálja a hadrafoghatóságot, mint a Saab a Gipeneknél, nem?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ha fullos support csomagot veszünk, akkor elvileg ugyanúgy az Airbus garantálja a hadrafoghatóságot, mint a Saab a Gipeneknél, nem?
Te tudod mit tartalmaz a fullos support csomag, mert én nem? Szóval majd akkor fogunk erről mindent tudni mikor elolvastuk a konkrét szerződést, vagyis én soha, te meg talán majd nyugdíjas korodban. :(
 
  • Tetszik
Reactions: endre

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 026
113
Te tudod mit tartalmaz a fullos support csomag, mert én nem? Szóval majd akkor fogunk erről mindent tudni mikor elolvastuk a konkrét szerződést, vagyis én soha, te meg talán majd nyugdíjas korodban. :(
Fogalmam sincs, kérdeztem :D Mást nem tudok elképzelni "garantált hadrafoghatóság" alatt, mint hogy support csomag vásárlásával biztosított a megfelelő alkatrész ellátottság. Azzal sajnos semmire sem megyünk, hogy megfelelő ellátottság mellett mennyit garantál a gyártó, ha mi újra eljátsszuk a 29-esek mentalitását. :(
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az a kérdés kiket fog szállítani fegyver nélkül. Mert anélkül (de még azzal sem) nem tanácsos olyan helyre leszállni ahol lőnek...
Egy szállítóhelikopter nem közvetlen, szemtől-szembe harctevékenységre való, hogy a frontvonalon, tűzvonalban rakja ki a deszantot. Ha meg fegyverzettel repül, akkor a kézifegyvereknél jóval nagyobb távolságból fog tüzet nyitni a célpontjára, szóval elég nehéz lenne kézifegyverrel hatékonyan eltalálni. Az igazi veszélyt a radarvezérlésű gépágyúk (ezért kell rájuk besugárzásjelző) és főleg a MANPADS jelenti rájuk, de a Stinger vagy a Mistral bármelyik szuper harci helikopternek is ugyanúgy összekuszálja a forgószárnyait.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 251
113
Lehet, hogy gondolt, de én a fegyvertartón nem láttam olyan applikációt, amelybe egy géppuskát be lehetne fogni oldalirányba.
Az azért röhej, hogy sok tekintetben a vietnami éra funcionalitását sem tudja hozni ez a HForce-os csoda.
https://en.wikipedia.org/wiki/U.S._helicopter_armament_subsystems#UH-1_Iroquois

Az hogy Te nem láttál, az sosem jelenti, hogy nincs:
http://hiralbumm.hu/tarhely/hiralbumm/blog/219849.jpg
kqAFhW
 
Last edited by a moderator:

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 251
113
Meggyőztél, ezt még tényleg nem láttam.

Minigun-os is van, csak telefonról nem tudtam linkelni...
Szerintem sokmindent kitaláltak hozzá, kérdés mi mindent tudtak letesztelni és ténylegesen rendszerelemként kínálni a vevők felé. Remélem ezek is részesei a magyar op3 csomagnak...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 826
76 932
113
Fogalmam sincs, kérdeztem :D Mást nem tudok elképzelni "garantált hadrafoghatóság" alatt, mint hogy support csomag vásárlásával biztosított a megfelelő alkatrész ellátottság. Azzal sajnos semmire sem megyünk, hogy megfelelő ellátottság mellett mennyit garantál a gyártó, ha mi újra eljátsszuk a 29-esek mentalitását. :(


http://www.airbushelicopters.asia/website/en/ref/Military-Support-Centers_76.html

https://www.aerosieger.de/news/5210...ort-vertrag-fuer-ksk-hubschrauber-h145m.html/

"Airbus Helicopters übernimmt unter anderem das Reparatur- und Wartungsmanagement, die Ersatzteilversorgung und die Gewährleistung der Lufttüchtigkeit. Das Unternehmen wird am Heeresflugplatz Laupheim in Baden-Württemberg ein eigenes Team stationieren, um eng mit den Bundeswehrtechnikern zusammenzuarbeiten, die die Hubschrauber bei ihren weltweiten Einsätzen betreuen werden."

Tulajdonképpen mindent az Airbus csinál: javítás, karbantartás, alkatrészellátás, bevethetőség biztosítása stb
Úgy képzeld el az egészet, mint ahogy most a Légimentőknél van.

A kérdés az, hogy a support szerződést hány évre kötötték. Mert utána kezdődnek a magyar viszonyokból eredő problémák.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 026
113
http://www.airbushelicopters.asia/website/en/ref/Military-Support-Centers_76.html

https://www.aerosieger.de/news/5210...ort-vertrag-fuer-ksk-hubschrauber-h145m.html/

"Airbus Helicopters übernimmt unter anderem das Reparatur- und Wartungsmanagement, die Ersatzteilversorgung und die Gewährleistung der Lufttüchtigkeit. Das Unternehmen wird am Heeresflugplatz Laupheim in Baden-Württemberg ein eigenes Team stationieren, um eng mit den Bundeswehrtechnikern zusammenzuarbeiten, die die Hubschrauber bei ihren weltweiten Einsätzen betreuen werden."

Tulajdonképpen mindent az Airbus csinál: javítás, karbantartás, alkatrészellátás, bevethetőség biztosítása stb
Úgy képzeld el az egészet, mint ahogy most a Légimentőknél van.

A kérdés az, hogy a support szerződést hány évre kötötték. Mert utána kezdődnek a magyar viszonyokból eredő problémák.
Köszi! Remélem, nem rohasztják majd szét őket.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 435
11 497
113
Nem mindegy, hogy székezik be, mert azoktól a meggymagozóktól nem nagyon lehet majd kiszállni oldalt.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken