Mondjuk a magyar honvéd kb a szakmai lapok 888-a színvonalilag szóval csak óvatosan az ott leírtakkal.A Magyar Honvédben azt írták, hogy a mi gépeink lesznek a legokosabb H145M-ek, amiket eddig építettek.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mondjuk a magyar honvéd kb a szakmai lapok 888-a színvonalilag szóval csak óvatosan az ott leírtakkal.A Magyar Honvédben azt írták, hogy a mi gépeink lesznek a legokosabb H145M-ek, amiket eddig építettek.
Tudom, vannak benne olyanok minthogy az a7-ekben töltőgép van. De jelen esetben ezek a németek szavai magyarra fordítva.Mondjuk a magyar honvéd kb a szakmai lapok 888-a színvonalilag szóval csak óvatosan az ott leírtakkal.
Indíthatjuk matekversenyen őket?A Magyar Honvédben azt írták, hogy a mi gépeink lesznek a legokosabb H145M-ek, amiket eddig építettek.
Ha lehet használni számológépet akkor igen. Mert azt is tudják használni.Indíthatjuk matekversenyen őket?
Indíthatjuk matekversenyen őket?
Rotorlapátvéggel nyomkodják szegények....Ha lehet használni számológépet akkor igen. Mert azt is tudják használni.
Amilyen okosak megoldják.Rotorlapátvéggel nyomkodják szegények....
A CASIO számológépes órát!
Látni kéne az LWR és az RWR érzékelőit a gép törzsén valahol
Az LWR-t (ALTAS-2QB) a Német CH53-on ünnepelték:Az Airbus infografikái az orron mutatják az LWR-t és RWR-t is.
Melyik más típuson van még ugyanilyen? HH-101, H160M?
Látni kéne az LWR és az RWR érzékelőit a gép törzsén valahol
A miénken (2-es gép) még csak a csatlakozók...A H145M fenestronjának a hátsó részén mik vannak?
A 2. képről.pár napja írta valaki hogy photoshop...Azért ezt a 2 képes érdemes alaposabban megnézni!
Messze nincsenek ezek a gépek készre szerelve. Jól lehet pl. látni, hogy a 01-es orrán fent vannak az érzékelők, viszont a farkon nem. Elvileg ugyan azt az érzékelő csoportot kellene rajta látnunk, ami az elején van, ott, ahol a Fenestron felett megtörik a sík. Az előbb betett kiállítási videón jól látszik.
De a mi gépeink alja inkább hasonlít egy sündisznóra a rengetek még ki nem használt aljzat miatt. A szerbek gépeinek alja csupasz, mint a baba popsija...
Az érzékelők szektorosak, úgyhogy ha át is helyezhetőek a sárkány egyik pontjáról a.másikra akkor is oda kell figyelni hogy a teljes 360 fokos szektort megfelelően legedjék.Nekem úgy tűnik, hogy az érzékelőkviszonylag szabadon áthelyezhetőek, és különböző konfigurációk jöhetnek létre.
Az vicc volt! De Arcastól kérdezd meg.A 2. képről.pár napja írta valaki hogy photoshop...
Ha valódi kép az jó mert ez azt jelenti hogy az egyik gépre már felrakták (elkezdték felrakni) a MAWS szenzorokat. Csak így tovább...Az vicc volt! De Arcastól kérdezd meg.
Idézet a cikkből (59. oldal):
A megrendelő igényei alapján egy központi számítógép-egységet tartalmaz a tüzelési, oldási számításokhoz, sisakcélzót és kijelzőket a pilótának, valamint a fegyverkezelőnek elektrooptikai rendszert a célazonosításhoz és a tűzmegnyitáshoz.
Az integrált fegyverzet összetétele a nyilvánosságra hozott tájékoztató anyagok alapján konténerbe épített 20 mm-es gépágyú, illetve 12,7 mm-es nehéz és 7,62 mm-es könnyű géppuska egyaránt lehet, valamint nem irányított 70 mm-es rakéta, lézerirányítású 70 mm-es rakéta, illetve irányított páncéltörő rakéta. A HForce-t három fő konfigurációban kérheti a potenciális megrendelő:
A legegyszerűbb változat esetén nincs szükség elektrooptikai szenzortoronyra, elég a pilóták sisakcélzója. Ekkor a helikopter két oldalára felszerelhető fegyvertartókra belga gyártású FN Herstal 12,7 mm-es nehézgéppuska, vagy Nexter NC621 típusú 20 mm-es gépágyúkonténer, illetve a Thales 70 mm-es nem irányítható rakétakonténere telepíthető.
A második változatban már a helikopter orr-része alá szerelhető az infravörös kamerával, lézeres távmérővel és célmegvilágítóval ellátott, mintegy 22 kg-os Wescam MX-15 szenzortorony valamelyik változata. A szenzortorony vibrációmentesen kerül beépítésre, 6-8 km távolság ban található járművekről nappal és éjszaka, valamint bonyolult látási viszonyok között is megfelelő felbontású képet ad. A Wescam MX-15 rendszerrel automatikusan megjelölhető és követhető a kívánt mozgó célpont, amelynek digitális kamerájával felvétel is rögzíthető. A szenzortoronnyal nagyobb távolságból és pontosabban lehet a csöves tűzfegyverekkel a célzott lövéseket leadni, valamint a felderítési távolság is nagyobb. A robotpilóta a tűzfegyverek visszalökését automatikusan kompenzálja. Igény szerint lehetőséget biztosítanak más gyártó szenzortornyának beépítésére is.
A HForce legmagasabb szintű harmadik fegyverrendszer változata egyéb távirányítású integrált fegyverzetet képvisel. (Megjegyzendő, hogy ha a potenciális vevő rendel ATGM-et - Anti-tank Guided Missile - irányított páncéltörő rakéta, akkor az már a negyedik szintet jelenti.) A Thales kifejlesztette az FZ275 irányított rakétát, amely lézeres megjelölésű célokra indítható, akár a saját helikopter, akár JTAC (Joint Terminal Attack Controller - előretolt repülésirányító) katonák, vagy más célmegjelölő repülő vagy szárazföldi eszköz használatával. Ilyen 70 mm-es átmérőjű fegyverrendszert egyébként az Egyesült Államok is kifejlesztett az AH-64-es, az AH-1-es harci helikopterekre integrált Hydra rakétákhoz. Az FZ275 fél-aktív lézeres önirányítású, 1,8 méter hosszú és a 12,5 kg tömegű rakétát hajtóanyaga hangsebesség fölé gyorsítja és maximálisan 6 km-es távolságnál méteres találati pontossággal képes céljai megsemmisítésére. A harci rész felépítése alapján alapján harckocsik ellen nem kellőképpen hatékony, de páncélozottalan, vagy könnyen páncélozott célok ellen megfelelően alkalmazható.
Harckocsik elleni páncéltörő platformként a HForce az izraeli Rafael cég Spike rakétáját használja. A Spike-MR harci fejrésze dupla töltetű, tehát reaktív vagy kompozit páncélzattal rendelkező harckocsik ellen is használható. Homogén páncélátütő képessége meghaladja a 1000 mm-t. A pilóta és az operátor számára, a helikopter passzív védelemi rendszerének része a kabinba szerelhető lövedék- és repeszálló padló és ülés-hátpáncélzat. Szintén a passzív védelem része a hajtóműből kiáramló gázok felfelé történő terelése, ahol a fő rotor levegőárama szétoszlatja azokat, ezzel csökkentve a helikopter infravörös kisugárzását.
A helikopter kialakítása még nem fejeződött be, például a porszűrők, lézer- és radar-besugárzásjelző rendszerek. valamint egyéb felszerelések integrálása folyamatosan történik.