[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 523
113
Azokon bobon kívül mindenkinek kiég az agya...

Helyes.

Viszont még mindig sok fájó pont van a lelkemben a haderő fejlesztés ügyén.
A legutóbbi a 300 millió a Pánterre. Miközben nincs pénz a Patria 6X6-ra. Pedig megoldotta volna a BTR kérdést ennyi pénz.
A T-72-őkkel nyűglődés szintén zenész... Az is csak azért nincs rendbe rakva , mert nem akarják rendbe rakni. Pedig lengyelek, szerbek szinte mindent gyártanak hozzá. Indián keresztül is lehet alkatrészhez jutni pl.
Elektronikát, lőszert gyártanak hozzá a zsidók meg a franciák is.
De hagyjuk inkább, nem akarok offolni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 071
10 225
113
Van valami 30-as török RCWS? Lejjebb nem kellene adni, mint a mostani torony.
... Ha '24 kb közepén azt mondják, hogy lesz majd, akkor értelmes mennyiség ebből nem lesz 2027 előtt, így meddig maradhat velünk a BTR, és mikor jöhet az új gép helyette? 2033-35?
Mármint annál lejjebb hogy álló helyzetből az egész Bakonyt megszórja?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 104
12 118
113
Mármint annál lejjebb hogy álló helyzetből az egész Bakonyt megszórja?
Érdekes, a BTR alig talált, ha talált egyáltalán, a Lynxnél pedig nem mutatták a céltárgyakat a lövéskor, viszont a lövésnek nem volt hatása a Lynx páncéltestére (42 t).
Annyit tudok, hogy a BTR-re nagy hatással van a 30 mm gá lövése, ezért nem pontos a sorozatlövés.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 411
14 483
113
Érdekes, a BTR alig talált, ha talált egyáltalán, a Lynxnél pedig nem mutatták a céltárgyakat a lövéskor, viszont a lövésnek nem volt hatása a Lynx páncéltestére (42 t).
Annyit tudok, hogy a BTR-re nagy hatással van a 30 mm gá lövése, ezért nem pontos a sorozatlövés.
Akkor még minek lő ilyen hosszú sorozatot a tisztelt honvèd.
Ha egy fórumon tudja ezt a nagytöbbsèg.


@Terminator nem akarlak csesztetni de ez a videó több topicban is be van rakva. A reagálásokat nem tudnak valahová összefèsülni. Persze csak ha vállalod a küldetèst.:cool:
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 161
2 391
113
Az alapvető józan ész hiányzik annál, aki BTR-re pénzt locsolna 2024-ben.
Igen és nem.

Én sem vagyok nagy barátja az egésznek, csere és kész, de az láthatóan nem lesz.
Finnektől láthatóan akkor se, ha már BP alatt jár az ellen, a törököknek úgy néz ki, tele van velünk a puttonyuk... boxer, fuchs pandur meg kb aranyár.

Szóval marad velünk és jelen állapotában erősen használhatatlan.
És lehet "okosan" csinálni, lásd amit Kriss írt, de én erősen aggódom, hogy ha belekezdünk, akkor nem a terveknek megfelelően fog alakulni kb semmi és a világ összes pénze el lesz költve egy rakás fekáliára.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 596
8 217
113
Igen és nem.

Én sem vagyok nagy barátja az egésznek, csere és kész, de az láthatóan nem lesz.
Finnektől láthatóan akkor se, ha már BP alatt jár az ellen, a törököknek úgy néz ki, tele van velünk a puttonyuk... boxer, fuchs pandur meg kb aranyár.

Szóval marad velünk és jelen állapotában erősen használhatatlan.
És lehet "okosan" csinálni, lásd amit Kriss írt, de én erősen aggódom, hogy ha belekezdünk, akkor nem a terveknek megfelelően fog alakulni kb semmi és a világ összes pénze el lesz költve egy rakás fekáliára.
Hát valahogy így gondolom és is.
Súlyos hiba, hogy elcseszték a törökök bizalmát. Ennyi idő alatt simán lecserélhettük volna a teljes Btr-flottát.
Vicces, hogy hazai gyártást akarunk, csak nem vagyunk rá képesek, lásd Kaposvár.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 569
46 623
113
Mikorra?
Nem csak elmèletben hanem tesztpèldányokkal tesztelèssel ?
Ahogy írtad ki csinálja?
Ha a törökökkel előfordulhat hogy a rába?

Ha nem akkor tènyleg ki?
Ide áthozom...
Szóval ha engem kérdezel, akkor elsőre a Currus-ra tippelnék.
Pláne, hogy állítólag a KMW certificate-hez rendet tettek a vezetésnél, minőségbiztosításnál.
Náluk van tapasztalat már BTR átalakításokkal is.
Ugyanakkor a Rába is kézenfekvő lehet, tekintve, hogy valószínűleg hozzá kell nyúlni a futóműhöz is. Ráadásul a törökök velük bútoroznak össze éppen, így az alkatrészlogisztika egyszerűsödik.
Ráadásul a törököknek - tudtommal - már van is tapasztalata a BTR modernizációban. Ha onnan egy az egyben átemelik a terveket, akkor mégy egyszerűbb lesz a tesztpéldány létrehozása.
Amennyi felesleges BTR van, még ezt is meg merném húzni, hogy mindkét céget megdobják 1-1 géppel, meg a törököktől beszerzik a szóba jöhető tornyot, kezelőszerveket, mechanikai elemeket. A Cumminstól rendelnek 2 motort, az Allisontól 2 váltót, és kiadják, hogy tessék barkácsolni. Van rá 4-6 hónap.
A kiegészítő alkatrészeket meg kikötni, hogy kizárólag civil piacról lehet beszerezni.
Aki jobb végterméket hoz ki, azé az üzlet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 569
46 623
113
@krisss
A múltkori összefoglalódban nagy lamentálásban voltál a fegyverzetről.
Igazság szerint én azt nem értem, hogy miért akarnánk megint 2 féle fegyverzetet?
Tudtommal a sima és a /A között nincs más különbség (nekem csak simához volt szerencsém), csak a torony.
Tehát, ha modernizációra adjuk a fejünket, akkor az lenne a kézenfekvő, ha NATO kompatibilisre váltanánk.
APC-ként érdekes lehet a .50-estől 30-asig minden, de nem gondolom, hogy lenne értelme felszerelni a modernizált flottát megint 2 féle kaliberrel.
IFV-nek ott a Lynx. Azon persze egyértelmű a 30x170. De APC-re?
Háát nem tudom.
Igazság szerint, ha nagyon olyanunk van, akkor akár a 20, 25mm irányába is elmehetünk, mert a RM várpalotai gyárába akar az is jöhetne gyártás

A török tornyok esetén elég kevés lőszert tudnak csak ekkora méretben, és ha nem benyúló tornyot választunk (mi mást, hiszen nem nagyon van odabent hely) akkor a nagy kalibernél hatalmas bumzli kerül a test felé.
Erre talán csak a Nefer-L lehet kivétel, ami ráadásul kettős töltésű.
Arra mindenesetre

Nem igazán értem, hogy miért merült fel a KPVT, vagy a 2A72 megtartása.
Hiszen, ha van is jelentős mennyiség lőszerből hozzájuk, azokat a fegyverekkel együtt is elpasszolhatjuk, jelentős összegekért. (Mondjuk engem a csövek állapota is aggasztana kicsit...)
Akkor van értelme ilyenben gondolkodni, ha annyi rengeteg lőszer van hozzájuk, hogy akár 20 évig elegendő lenne békeidős használat mellett a teljes felhúzott flottára.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 026
36 426
113
@krisss
A múltkori összefoglalódban nagy lamentálásban voltál a fegyverzetről.
Igazság szerint én azt nem értem, hogy miért akarnánk megint 2 féle fegyverzetet?
Tudtommal a sima és a /A között nincs más különbség (nekem csak simához volt szerencsém), csak a torony.
Tehát, ha modernizációra adjuk a fejünket, akkor az lenne a kézenfekvő, ha NATO kompatibilisre váltanánk.
APC-ként érdekes lehet a .50-estől 30-asig minden, de nem gondolom, hogy lenne értelme felszerelni a modernizált flottát megint 2 féle kaliberrel.
IFV-nek ott a Lynx. Azon persze egyértelmű a 30x170.
30x173mm-es a Lynx gépágyúja
30x170-es is van, de a Warrior RARDEN lövege - nem is nagyon használja más ezt a kalibert.
De APC-re?
Háát nem tudom.
Igazság szerint, ha nagyon olyanunk van, akkor akár a 20, 25mm irányába is elmehetünk, mert a RM várpalotai gyárába akar az is jöhetne gyártás
Akkor már inkább 30x113 kellene szerintem - VENOM LR gépágyúval.
Ez lehetne a beugró ebbe a kaliberbe, ami majd a 4x4-eseken is hasznáható lenne.

Ez a keliber élőerő és drónok ellen is hatásos lenne...

Ruszki fegyvereket befogadó RCWS-eknek annyi előnye van hogy elvileg sok lőszer van hozzájuk...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 355
31 613
113
30x173mm-es a Lynx gépágyúja
30x170-es is van, de a Warrior RARDEN lövege - nem is nagyon használja más ezt a kalibert.

Akkor már inkább 30x113 kellene szerintem - VENOM LR gépágyúval.
Ez lehetne a beugró ebbe a kaliberbe, ami majd a 4x4-eseken is hasznáható lenne.

Ez a keliber élőerő és drónok ellen is hatásos lenne...

Ruszki fegyvereket befogadó RCWS-eknek annyi előnye van hogy elvileg sok lőszer van hozzájuk...
Van egy új lőszer is,a 40x180 SS.30Oerlikon váltópárja,mint az 50milis a 35milisnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 569
46 623
113
30x173mm-es a Lynx gépágyúja
30x170-es is van, de a Warrior RARDEN lövege - nem is nagyon használja más ezt a kalibert.
Nyilván elírás.
Helyesen 30x173.
Akkor már inkább 30x113 kellene szerintem - VENOM LR gépágyúval.
A gyengébb 30-as kaliberrel meg az a baj, hogy bár hasznos lenne, de ha az egyik fő feladat a drónok elleni harc, akkor ott az új lőszerek miatt piszok drága lenne a lőszer. Sajnos sem az M230LF, sem a Venom LR nem dual feedes. Azaz ott csak valamilyen 2 feladatú lőszer jöhet számításba. Abból meg nagyon csücskös a közelségi gyújtós. A vacsiúj, még el sem készült, XM1223 MMPA-ról már nem is beszélve.
A 25mm-esből viszont van a 25x173KBA, ami dual feedes, és egy AB időzítővel felszerelve simán lehetne 2,5km-ről leszedegetni a drónokat úgy, hogy nem megy rá a gatyánk. Mert a 2 külön hevederbe lehet eltérő lőszert betenni, és ha éppen nem drónra, vagy élőerőre pazaroljuk a lőszert, akkor mehet a sima AP lőszer is.
Egy APC-nek meg még sok is egy 25x173.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 775
6 644
113
Nyilván elírás.
Helyesen 30x173.

A gyengébb 30-as kaliberrel meg az a baj, hogy bár hasznos lenne, de ha az egyik fő feladat a drónok elleni harc, akkor ott az új lőszerek miatt piszok drága lenne a lőszer. Sajnos sem az M230LF, sem a Venom LR nem dual feedes. Azaz ott csak valamilyen 2 feladatú lőszer jöhet számításba. Abból meg nagyon csücskös a közelségi gyújtós. A vacsiúj, még el sem készült, XM1223 MMPA-ról már nem is beszélve.
Nem ilyesmire lett a HEPD kitalalva?