[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 394
113
Huvely vaslemezbol van,de a heveder mar acél.Nem ugyan az a minoseg.Lovedek koppeny meg lagyacel,ami megint masik minoseg
Szoval azert annyira megse egyszeru a dolog
Lágy vas a hüvely és a köpeny is, de csak a 43M és 39M lőszereknél, a NATO 7,62 és 5,56 lőszereknél réz a hüvely és a köpeny is. Az orosz 12,7-es és 14,5-ös vs NATO 12,7-es lőszereknél is ugyanígy van.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Par eve mar konzenzus van arrol, hogy arra van penz, amire akarjak.

Igen ezt értem is, ám Kisdubaj Pestre jobban kel. Remélem érted! Meg szállodaláncot venni!
30 éve itt kínlódnak s nincs egy épkézláb felszerelése a seregnek!
- Szuper, gratulálok, duma viszont van, hogy elrettentő hadsereg leszünk - lóháton -! Azt nem tudom kit rettentünk el, -fácánt a fáról-? Ezzel a hatalmas sereggel s felszereléssel, nyugágyas, napfénytetős harckocsikkal! Stb.....!
Építjük a fekete sereget! Az a baj csak hogy nem holló, hanem varjú a jelképe! Kár, kár, kár!
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
699
3 253
93
Igen. Az egy anakronisztikus kivétel.
Dudi ebben a témában nem kever semmit, én értem mit mond.
De mindenben a redundancia pártján vagyok, az ideális az lenne, ha mindkettő megoldás rendelkezésre állna hosszú távon is.
Egyébként amúgy mondj egy nem anakronisztikus kivételt úgy a Napoleoni háborúk óta, amikor nem tevelovasokkal, vagy bantukkal harcolt eurázsiai kultúrkörbe tartozó hadsereg. Mert még Vietnám és Korea se az.
de a világ legjobban motivált és kiképzett hadsereg sem tud mit tenni elavult a felszerelése egy olyan haderővel szemben ami átlagos képzettségű és felszerelésű, de No1. a felszerelése a zoknitól a multirole repülőig bezárólag.
Ezek szerint Izrael nem létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 394
113
Egyébként amúgy mondj egy nem anakronisztikus kivételt úgy a Napoleoni háborúk óta, amikor nem tevelovasokkal, vagy bantukkal harcolt eurázsiai kultúrkörbe tartozó hadsereg. Mert még Vietnám és Korea se az.

Ezek szerint Izrael nem létezik.
Ez hogy jött ki?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
.

Nézzünk egy rövidesen érkező hírt :oops: --ami a magyar haderőfejlesztésnek "Tudományos-fantasztikus", ezért valószínűleg rutinosan megy is oda rövidesen :cool: , hogy "ne zavarjon" :oops: -- :
  • az eredeti motorral fejlesztés alatt van egy hibrid-meghajtásra átépített BRT-80(A)
  • összesen 470LE-körüli teljesítménnyel, eredeti motor/elektromos: 350LE/2X60LE ,
  • +30-75% terhelhetőséggel!
Állítólag költség-hatékony: Akkor nekünk nem lesz érdekes, "csak" mindenki másnak! :hadonaszos:


.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 802
6 858
113
Btr-be meg be lehet dobni ilyet az ajtón aztán kész. Btr van 5-600db, Wiesel meg halisten nincs. Ráadásul Wiesellel 0 tenyleges háborús tapasztalat van. Miattam adják neki akkor a szerbeknek, ők legalább muszakilag felujitjak és modernizaljak is. Mi meg 30 év alatt csak tonkrebaxtuk őket úgyis, nemhogy felújítás vagy modernizálas.
Aztán majd ha elfogynak megy a baka a csataba harci Ikarusszal, nekem úgyis jó, nem én ülök benn.
ne írd le ilyen hamar a btr-t