[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 784
113
Egyetértek, ugyanakkor egyszerűen már nincs idő rá.
Benkő utolsó 1-2 éve és SzBK teljes regnálása alibizés volt, ha akkor elkezdtünk volna egy ilyen fejlesztést, akkor mára már egy gyártásérett fejlesztésünk lenne - de nincs.
Amondó vagyok, hogy vegyünk norvégot, a fennálló adósságuk kifizetésének feltételével.
Ha ez nem megy
, akkor szlovén vagy török.

Korábban egyébként a SERO említette, hogy tervez ilyet, de nem tudom, hogy meddig jutottak.
( ha lejutottak volna akár csak egy prototípusig, akkor tudnánk róla.)

Mindent is lehetne, csak akarni kell(ene már végre), hiszen: lett reptér, lett Vodafon, lett irodaház-negyed, lett ...

A törökök meg azonnal adnának mindent is --közös fejlesztési lehetőséget is, szerintem--, ha látnák --hogy ha velük nem--, akkor van lehetőség-akarat saját megoldásra --ha nem szállnak be--... :oops:
Vagy közös üzlet, vagy semmi pénz(nekik)!

Akinek viszont semmi --azaz NULLA(közeli), saját hadi-ipari képessége van--, az úgy táncol, ahogy fütyülnek, BÁRKIVEL is szeretne egyenlő partnerként --ha-ha-ha...-- tárgyalni, a végén mindig-megint balek marad(üres zsebbel)! :mad:

...vagyis: itt lenne az idő d-o-l-g-o-z-n-i-!!! :hadonaszos:


...a 24. 25. órában is!
...vagy jön a "bicigli-eltolás"! :p

U.I.: Az amcsik a 2-3 tucat II. V-h-s repcsijük egyikét --az egyik vadászt, asszem'-- 1 hét alatt tervezték, +LEGO-zták. :eek:
Egy Qrva CWS nem tudunk össze-LEGO-zni bő tíz évvel a kb. 500 milliárd HUF-os nemzeti (műszaki-)értelmiségi képzés kezdete után??? ...a'la Matolcsy! ... ???:mad:

... vagy ennyire csúnya lenne a Valóság? :(

.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 972
78 808
113
Ki emlékszik már a Rheinmetall Natter RCWS-re... és hogy 2020-ban még arról volt szó hogy azt is Zalaegerszegen fogják gyártani... és az kerül majd a német-török közös fejlesztésű 4x4-re is amit Kaposváron fognak gyártani.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 784
113
Nem. Az üres gidrán kerül kb annyiba.

Akkor nem "kompletten elqúrtuk", hanem "külön, és mindkettőt elq..."
Még pár milliárdot neki! :hadonaszos:

Egy Műegyetemi pályázaton pár-millióért, pár hónap alatt meg lenne! :oops:
...ha mégsem, akkor behinteni sóval, alatta 6-láb mélyen Matolcsy-val!:hadonaszos:


U.I.: Egyébként szerintem ez is azonnal/hetek alatt meg lenne oldva, ha ezen múlna a Gyűrű Hatalom! . :oops:
Az Élet --és a megoldás-- valójában egyszerű! ...politikusok nélkül.


.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 616
127 141
113
Akkor nem "kompletten elqúrtuk", hanem "külön, és mindkettőt elq..."
Még pár milliárdot neki! :hadonaszos:

Egy Műegyetemi pályázaton pár-millióért, pár hónap alatt meg lenne! :oops:
...ha mégsem, akkor behinteni sóval, alatta 6-láb mélyen Matolcsy-val!:hadonaszos:


U.I.: Egyébként szerintem ez is azonnal/hetek alatt meg lenne oldva, ha ezen múlna a Gyűrű Hatalom! . :oops:
Az Élet --és a megoldás-- valójában egyszerű! ...politikusok nélkül.


.
Mátmint miért? Azt mindenki annyiért veszi aki ejder yalcint vett.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
834
2 562
93
Nem tud, de a hercegnő (a lánya) most vonult be néhány hónapja és CV90-et már vezetett.
Akkor ő jöhet a magyar trónra...


Mi rosszat tettek? Kinek nem adták el a céget?
Sztem kishazánkban már azért is pária lehetsz ilyen szinten,ha jól akarod csinálni amit csinálsz,és ez szembe megy a döntéshozók akaratával.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
834
2 562
93
Ne már, megint valami idegennek akarnád csicskítani a nemzetet?

Nem feltétlen.Ha tudsz jobbat,én meggyőzhető vagyok.
De már lemondtam arról hogy a magyar politikában bárkinek is fontos legyen,hogy végre a Honvédségnek ne csak gombok jussanak.Láttam többször hogy milyen állapotban vannak a btr-ek,és ha ezek tényleg maradnak még sokáig,akkor bizony ugy fogunk hullani mint a legyek ha bármi történik...és sztem ez bizony ocsmány hozzáállás.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 081
6 506
113
Pl ha van egy jó ötleted amiről tudod hogy ténylegesen hasznos/előremutató megoldás,és kardoskodsz mellette,miközben a döntéshozók inkább a rosszabb/számukra előnyös megoldást váasztják.Ha sokáig kötöd az ebet a karóhoz,hamar kikerülsz a kosárból...
Hát őket ez nem fogja a földhöz verni. A francnak sem hiányzik egy olyan balf*sz partner, mint a magyar állam.
Megélnek a külföldi vásárlókból.