[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 399
14 451
113
Na de ezt hol olvastad? :) :( Ki tömte a fejed ezzel tele? Nem bántásból!
- Mikor segítettek nekünk a történelem folyamán?
Melyik háborúban? Ki is? :( Ki nem akarta a mi kis országunkat elfoglalni, helyettünk?
Èn ezt feltèteles módban akartam írni, de akkor nem sikerült teljes egèszèben.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 996
14 071
113
Máshogy nemigen fogsz vele eltalálni sokmindent.

... 10-percnyi Ali-zás után 10+ --ilyen célra-- átépíthető stabilizátort találtam, 50$-os felső határral. :oops:
...kettőset(függ+vízszintes)! :p (...nem neked címezve!)
A jelenlegi SEMMI-nél bármilyen eredményességgel jobb lenne!

Jut eszembe: ...kivéve ha már van valami német, tervezőasztalról rendelve, ahogy szoktuk! :hadonaszos:

.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 425
120 708
113
... 10-percnyi Ali-zás után 10+ --ilyen célra-- átépíthető stabilizátort találtam, 50$-os felső határral. :oops:
...kettőset(függ+vízszintes)! :p (...nem neked címezve!)
A jelenlegi SEMMI-nél bármilyen eredményességgel jobb lenne!

Jut eszembe: ...kivéve ha már van valami német, tervezőasztalról rendelve, ahogy szoktuk! :hadonaszos:

.
Milyen erőhatást bír a stabi 50 dodóert?

Értem én a zsigeri ingert de a böszmeséget felejtsük már el...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 423
10 278
113
... 10-percnyi Ali-zás után 10+ --ilyen célra-- átépíthető stabilizátort találtam, 50$-os felső határral. :oops:
...kettőset(függ+vízszintes)! :p (...nem neked címezve!)
A jelenlegi SEMMI-nél bármilyen eredményességgel jobb lenne!

Jut eszembe: ...kivéve ha már van valami német, tervezőasztalról rendelve, ahogy szoktuk! :hadonaszos:

.
Max szenzort találtál ennyiért.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
kb 20--25.000 es fordulatszámon pörög mint a vadálat percenként ott nincs mese hogy behatásoknak kitenni meg hasonlók (az elektromos jel meg megy kábelen annak mindegy mekkora utat tesz meg fénysebességel)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 996
14 071
113
Max szenzort találtál ennyiért.


Mindent IS van ennyiért! ... +: A BME dísznek van? :mad:

Már régen az a helyzet van, ahol nem a --csak-- kommunikáció-média szakos "szakemberek" hozzák az eredményt! Lásd törökök, kipások, a szomszédokat nem is mondom!

...de nem baj, majd a "Papi" segít, ahogy szokott! :hadonaszos:
Én (már) el tudom engedni a témát! :oops:

.

Nem én leszek pánikba 9.-én éjjel!
Én türelmes voltam 14 évig!
Nem tagadom: Elfogyott!

.

.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 411
31 801
113
Milyen erőhatást bír a stabi 50 dodóert?

Értem én a zsigeri ingert de a böszmeséget felejtsük már el...
Wahashnak utánanéztem amit találtam a neten-papiron nem is rossz.105 milis löveggel még a Patria XP se úszik,ez meg igen LvL4 KE védettséggel (ami meglepó,búrok nem szoktak törődni az úszóképességgel).Persze puding próbája az evés.
Árat viszont sehol nem irtak.És ez inkább a Boxer,Patria kerekes IFV kategóriája.Biztos,hogy nem kétfillér.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
lézeres giroszkópok egyébként ma már abszolút nem drága dolgok. (igazából az összes drónba van) jó nem annak a minőségét kellene belerakni. de kiindulásnak hogy mennyire elterjedt a teknológia minden hajón van minden komolyabb munkagépen stb

kitenni meg tényleg nem kell erőhatásnak mert semmi szükség be kell csomagolni valami jólvédett páncéldobozba rezgést meg bírja elvileg azt is hivatott koorigálni nem csak a durva mozgásokat. a mechanikusak sem drágák ma már csak azok ugye karbantartás igényesebbek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 996
14 071
113
lézeres giroszkópok egyébként ma már abszolút nem drága dolgok. (igazából az összes drónba van) jó nem annak a minőségét kellene belerakni. de kiindulásnak hogy mennyire elterjedt a teknológia minden hajón van minden komolyabb munkagépen stb

kitenni meg tényleg nem kell erőhatásnak mert semmi szükség be kell csomagolni valami jólvédett páncéldobozba rezgést meg bírja elvileg azt is hivatott koorigálni nem csak a durva mozgásokat

"Zsigerből" a Magyar-Valóság: ahány német minősítés lesz rajta --TÜV, + a többi...--, annyiszor x10-es árszorzó! :hadonaszos:

...mentem a hűtőhöz! :hadonaszos:



.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
"Zsigerből" a Magyar-Valóság: ahány német minősítés lesz rajta --TÜV, + a többi...--, annyiszor x10-es árszorzó! :hadonaszos:

...mentem a hűtőhöz! :hadonaszos:



.
tüvözzék le a páncéldobozt amibe kerül azt csokolom. ha nem biznak meg egy adataiba rakjanak be 5 öt aztán számoljanak átlagot. ma már tényleg nem drágák a giroszkópok és a lézeresek üvegszálasok biztos hogy kevésbé érzékenyek mind a rezgőtestes vagy a pörgettyűsök voltak) azokkal sem a behatással volt a gond bevoltak páncéldobozba rakva aztán késsz hanem azzal hogy egyszerűen elkopnak és akkor javítani kell és precíziós javítást igényelnek) a lézerest meg szerintem egy elektroműszerész pik pak megjavítana de szerintem nem érdemes ezeket már javítgatni az áruk miatt (egyszerűbb újat venni)