[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
Nem olyan nagy 'was ist das' felérni ésszel, hogy furaton átmegy a gáz, ha meg nincs furat, akkor nem megy át. Én arról beszélek, hogy nem sok értelmét látom annak, hogy van zárt állás, és úgy néz ki a harcoló katonák meg mérnökök sem látták sok értelmét, ha a Bren-3 ból kivették, és helyére másik furatot raktak kifejezetten hangtompító használatához.
Elkezdtem áskálódni, és egyetlen egy helyen láttam ennek az állásnak említését - ebben a Haditechnika cikkben:
https://real.mtak.hu/175557/1/HT_2022-2_cikk_02.pdf

,,A gázszabályzó 0 állásban elzárja a gázátömlőfuratot, így megszünteti a
gázelvételt. Ennek eredményeképpen nincs gázáram, amely működtetné a zárszerkezetet, tehát a karabély ismétlőfegyverként működtethető, azaz a töltést, az elsütést és az ürítést a lövésznek kézzel kell végrehajtania. Ez az
üzemmód az úgynevezett néma lövés lehetőségét is biztosítja (szubszónikus töltény és hangtompító használata
mellett), mert az automatikus töltés-ürítés zárhangjait is kiküszöböli."


Szal nem tudom én, hogy itt a cseh mérnökök találták ki, hogy a 0 állás legyen a "csendes lövéshez" vagy a magyar honvédségben valaki látta, hogy van egy zárt állás, és kitalálta, hogy ez elméletileg akár néma lövésre is jó lehet."
Szerinted így működik egy fegyver szakutasításának megírása? Kitalalnak dolgokat?
Egyáltalán mutasd már meg nekem azt a puskagránátot amit ki lehet vele lőni. Meg azt a csőtoldatot ami kell a puskagránátok kilövéséhez.
 
T

Törölt tag 22302

Guest
Mert mi nem a CZ-től vettünk műanyag tárat hanem az izraeli FAB defenstől mert mi majd jobban tudjuk és occcsóóbbbb...
Én magpul tárakat vettem és azóta nem adagolási hibám...
Erre szokták mondani, hogy nem a jó a drága, hanem az óccó - mert az óccó szétmegy és úgyis a drágát veszed meg...
Szerinted így működik egy fegyver szakutasításának megírása? Kitalalnak dolgokat?
Egyáltalán mutasd már meg nekem azt a puskagránátot amit ki lehet vele lőni. Meg azt a csőtoldatot ami kell a puskagránátok kilövéséhez.
Nem tudok olyan puskagránátot mutatni. Te tudsz arra magyarázatot adni, hogy ha annyira sok értelme volt a 0 állásnak, akkor a harctéri alkalmazás után miért vetették el a fegyver javított változatán?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
Erre szokták mondani, hogy nem a jó a drága, hanem az óccó - mert az óccó szétmegy és úgyis a drágát veszed meg...

Nem tudok olyan puskagránátot mutatni. Te tudsz arra magyarázatot adni, hogy ha annyira sok értelme volt a 0 állásnak, akkor a harctéri alkalmazás után miért vetették el a fegyver javított változatán?
Akkor mégis milyen puskagránáthoz alkották meg? Mert a franciákat leszámítva sehol nincs puskagránát rendszerben bár lehet, hogy már ott sem).
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 344
11 104
113
Erre szokták mondani, hogy nem a jó a drága, hanem az óccó - mert az óccó szétmegy és úgyis a drágát veszed meg...

Nem tudok olyan puskagránátot mutatni. Te tudsz arra magyarázatot adni, hogy ha annyira sok értelme volt a 0 állásnak, akkor a harctéri alkalmazás után miért vetették el a fegyver javított változatán?
Erre van egy angol mondas nem biztos hogy jol idezem de meg probalom: “tul szegeny vagyok hogy az olcsot vegyem”
Aki nem ertene: az olcso hamarabb szetmegy azt vehetek meg kesobb a dragat ami valoszinuleg kibirja sokkal tovabb
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
Erre van egy angol mondas nem biztos hogy jol idezem de meg probalom: “tul szegeny vagyok hogy az olcsot vegyem”
Aki nem ertene: az olcso hamarabb szetmegy azt vehetek meg kesobb a dragat ami valoszinuleg kibirja sokkal tovabb
alapból műanyagal sem kelett volna vergödni hanem sima lemez... de az nem volt elég modern vagy túl nehéz volt vagy nemtudom. de az a arzenál is le tudta volna gyártani és nem kelett volna külföldhöz futni... nem is értettem egyébként hogy a fegyver licensehez hogy hogy nem jár a tár license is. (tudom nem a fegyver része de na...) röhely mintha biciklitgyártanánk pedál nélkül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
alapból műanyagal sem kelett volna vergödni hanem sima lemez... de az nem volt elég modern vagy túl nehéz volt vagy nemtudom. de az a arzenál is le tudta volna gyártani és nem kelett volna külföldhöz futni... nem is értettem egyébként hogy a fegyver licensehez hogy hogy nem jár a tár license is. (tudom nem a fegyver része de na...) röhely
21. század, minek vettünk volna fémet? Már azt leszámítva, hogy immunis vagy a modernitás csírájára is. Amúgy meg alu STANAG tárak vannak csak, azok meg rosszabbak mint egy normális műanyag...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
21. század, minek vettünk volna fémet? Már azt leszámítva, hogy immunis vagy a modernitás csírájára is. Amúgy meg alu STANAG tárak vannak csak, azok meg rosszabbak mint egy normális műanyag...
nesze neked modernitás álá izraeli műanyagtár... egyébként ha jól rémlik a bakelittár ami műanyag kurvára nem moder dolog. ha már műanyag.
csak bevagy szédítve hogy jujj de modern
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 624
127 204
113
alapból műanyagal sem kelett volna vergödni hanem sima lemez... de az nem volt elég modern vagy túl nehéz volt vagy nemtudom. de az a arzenál is le tudta volna gyártani és nem kelett volna külföldhöz futni... nem is értettem egyébként hogy a fegyver licensehez hogy hogy nem jár a tár license is. (tudom nem a fegyver része de na...) röhely mintha biciklitgyártanánk pedál nélkül.
mert akin keresztül a FAB defense cuccok jöttek az arzenálnak jól járt...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 624
127 204
113
nesze neked modernitás álá izraeli műanyagtár... egyébként ha jól rémlik a bakelittár ami műanyag kurvára nem moder dolog. ha már műanyag.
csak bevagy szédítve hogy jujj de modern
Amit a kutya nem gyárt 40 éve, hanem más műanyagokból készül.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
Amit a kutya nem gyárt 40 éve, hanem más műanyagokból készül.
a műanyag típusa mind1 a színe is tök mind1 a műanyag tár nem újkeletű a bakelitekkel kezdődött sok sok évtizede. nem kell úgy beállítani mintha jujj de modern lenne. (nem azért vagyok ellene mert nem olyan mint a régi hanem mert a fém tár bevállt birja olcsó könnyen gyártható potolható száz évig eláll) a műanyagoknak mennyi 20 év? (még annyi se bontatlan csomagolásba)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
nesze neked modernitás álá izraeli műanyagtár... egyébként ha jól rémlik a bakelittár ami műanyag kurvára nem moder dolog. ha már műanyag.
csak bevagy szédítve hogy jujj de modern
A fém tárak az 1800-as évek legvégén kezdtek megjelenni az első szekrénytáras pisztolyokkal csak szólok. Jelenleg a műanyagnál nincs modernebb, de ez nem azt jelenti, hogy tegnap találták ki.

Értem én, hogy valami fáj neked ebben, de eddig csak sületlenségeket hordtál ide az elmúlt pár kommenttel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
A fém tárak az 1800-as évek legvégén kezdtek megjelenni az első szekrénytáras pisztolyokkal csak szólok. Jelenleg a műanyagnál nincs modernebb, de ez nem azt jelenti, hogy tegnap találták ki.

Értem én, hogy valami fáj neked ebben, de eddig csak sületlenségeket hordtál ide az elmúlt pár kommenttel.
és mitől olyan modern a műanyagtár a lemezhez képest? (attol hogy nincs a modern=nincs elég ) vagy mi??? ha valami drága és nincs elég belőlle az a modern.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
és mitől olyan modern a műanyagtár a lemezhez képest? (attol hogy nincs a modern=nincs elég ) vagy mi??? ha valami drága és nincs elég belőlle az a modern.
Hülyeségeket beszélsz. El sem tudom képzelni mi kavarog a fejedben, amitől valahogy sikerült a modernség és a mennyiség közt párhuzamot találni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
tudom már a lemez tár túl nehéz potosan 12 zsepkendő és egy doboz gyufa súlyával többet kell cipelnie a katonának táranként.... meg a fegyver csöve is olyan hideeg néha meg forró és fémes a féém tapíntása és nehéz is és nagyot is pukkan és néha tiszta piszoklessz olyankor szaga is van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 624
127 204
113
tudom már a lemez tár túl nehéz potosan 12 zsepkendő és egy doboz gyufa súlyával többet kell cipelnie a katonának táranként.... meg a fegyver csöve is olyan hideeg néha meg forró és fémes a féém tapíntása és nehéz is és nagyot is pukkan és néha tiszta piszoklessz olyankor szaga is van.
Azt nem értem, hogy ha 40 éve műanyagtár a norma és már oroszország anyácskában is kb 30 éve... (mióta a 74M van azóta az a fő tártípus csak szólok)
Akkor a fasznak ezen polemizálni?
Mitől nincs elé műanyag tár? Az összes kurva hazai fegyver ugyan 3 db műanyaggal és 2 fémmel került ki, plusz tartalékok. Mindig is több műanyag tár volt mint alu és én nem láttam olyat, hogy valakinek ne lett volna tára az elmúlt 5 évben mióta használjuk őket.

De a FAB Defense bukta óta egyébként csak cz alu tárakat szerzünk be.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
tudom már a lemez tár túl nehéz potosan 12 zsepkendő és egy doboz gyufa súlyával többet kell cipelnie a katonának táranként.... meg a fegyver csöve is olyan hideeg néha meg forró és fémes a féém tapíntása és nehéz is és nagyot is pukkan és néha tiszta piszoklessz olyankor szaga is van.
Az 5db AK tár üresen kicsit több mint 1,5kg. 5db műanyag STANAG tár üresen kicsit több mint 0,5kg...
De a műanyag nem rozsdásodik, egyszerű tisztítani, olcsóbb és egyszerűbb gyártani.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
Az 5db AK tár üresen kicsit több mint 1,5kg. 5db műanyag STANAG tár üresen kicsit több mint 0,5kg...
De a műanyag nem rozsdásodik, egyszerű tisztítani, olcsóbb és egyszerűbb gyártani.
az ára szerint mégsem egyszerübb a gyártás vagy nagy a behúzás. (még jó hogy nem az ak tárának kell lennie az összehasonlítási alapnak)
Azt nem értem, hogy ha 40 éve műanyagtár a norma és már oroszország anyácskában is kb 30 éve... (mióta a 74M van azóta az a fő tártípus csak szólok)
Akkor a fasznak ezen polemizálni?
Mitől nincs elé műanyag tár? Az összes kurva hazai fegyver ugyan 3 db műanyaggal és 2 fémmel került ki, plusz tartalékok. Mindig is több műanyag tár volt mint alu és én nem láttam olyat, hogy valakinek ne lett volna tára az elmúlt 5 évben mióta használjuk őket.

De a FAB Defense bukta óta egyébként csak cz alu tárakat szerzünk be.
ha megoldódott a probléma az jó. csak amikor kell akkor tényleg legyen is megfelelő mennyiségben tár és kelljen még annak beszerzésével is baszakodni nehogy akkor jöjjenek rá hogy fogyóeszköz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
az ára szerint mégsem egyszerübb a gyártás vagy nagy a behúzás. (még jó hogy nem az ak tárának kell lennie az összehasonlítási alapnak)

ha megoldódott a probléma az jó. csak amikor kell akkor tényleg legyen is megfelelő mennyiségben tár és kelljen még annak beszerzésével is baszakodni.
Mi köze az árnak az előallítás bármilyéhez? Tudod te, hogy mennyibe kerül legyartani egy 10illiós autót?
 
T

Törölt tag 22302

Guest
Akkor mégis milyen puskagránáthoz alkották meg? Mert a franciákat leszámítva sehol nincs puskagránát rendszerben bár lehet, hogy már ott sem).
Utánaturkáltam, most már gondolom a STANAG 22mm-es puskagránáthoz. Elvileg mindennel amin NATO standard lángrejtő van lehet puskagránátot is lőni. Ezeket a mai napig gyártják, mondjuk ott van az izraeli SIMON ami ajtók berobbantására találtak ki, de van spanyol FTV is, meg kismillió másik.
Itt G36-on.
APG_3577-FTV.jpg


Itt másik típus M16-on
karenni-rebels-kndf-fire-rifle-grenade-using-a-m16a1-during-v0-73gncgujdcb81.jpg

karenni-rebels-kndf-fire-rifle-grenade-using-a-m16a1-during-v0-e6oesfujdcb81.jpg

SIMON gránát:
PICT0114_2.JPG

Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_Paratroopers_Brigade_Reconnaissance_Batallion_in_Live-Fire_Drill_%283%29.jpg


Szal gondolom a mérnökök rárakták, mert amúgy is exportra hivatott a fegyver. Honnan tudnák hogy éppen milyen banánköztársaság akarja megvenni, és éppen ott divat-e még a puskagránát?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 750
82 719
113
Utánaturkáltam, most már gondolom a STANAG 22mm-es puskagránáthoz. Elvileg mindennel amin NATO standard lángrejtő van lehet puskagránátot is lőni. Ezeket a mai napig gyártják, mondjuk ott van az izraeli SIMON ami ajtók berobbantására találtak ki, de van spanyol FTV is, meg kismillió másik.
Itt G36-on.
APG_3577-FTV.jpg


Itt másik típus M16-on
karenni-rebels-kndf-fire-rifle-grenade-using-a-m16a1-during-v0-73gncgujdcb81.jpg

karenni-rebels-kndf-fire-rifle-grenade-using-a-m16a1-during-v0-e6oesfujdcb81.jpg

SIMON gránát:
PICT0114_2.JPG

Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_Paratroopers_Brigade_Reconnaissance_Batallion_in_Live-Fire_Drill_%283%29.jpg


Szal gondolom a mérnökök rárakták, mert amúgy is exportra hivatott a fegyver. Honnan tudnák hogy éppen milyen banánköztársaság akarja megvenni, és éppen ott divat-e még a puskagránát?
Tudom, hogy léteznek puskagránátok, de ezek olyan unikiális dolgok, hogy az elképzelhetetlen.
Keresel egy STANAG 22mm-es lángrejtőt?