ütközésig a puskacsőre húzol. Ha felhúzás után a föld felé tartod le fog csúszni. Ezt kiküszöbölendő a régebbi típusú Energa gránátok csövön tartására kitaláltak egy csillag alakú rugót az M16-ra, amit a lángrejtő mögé lehet tenni. Ez belülről ráfeszít a gránát szára és helyben tartja amíg a lőporgáznyomás le nem löki a gránátot. Olvasható az 1969-es FM 23-30 Grenades and Pyrotechnic Signals-ban
Itt az FN FAL (bal) és az FNC (jobb) lángrejtője. Mind a kettővel alapból lehet gránátot lőni, a fentihez hasonló csillagrugó nélkül. Megjelöltem a biztosítógyűrűiket - ezek átmérőre nagyon minimálisan túlméretesek. Gyanítom, hogy pontosan annyira, hogy ha rájuk húzol egy gránátot, akkor fel lehet tőlük húzni egy minimális ellenállással, de le magától már nem esne.
Más puskákon (FAMAS, VHS2, G36) a szurony akasztójánál van még egy 22mm-es rész, oda lehet rakni egy biztosító/seeger gyűrűt, hogy megfogja az oda felhúzott puskagránát szárának a végét.
Mint már itt mutattam az újabb M16/M4-ekre is lehet puskagránátot rakni, ott is csillagrugó nélkül. Azokon nincs a fentihez hasonló szuronyakasztó, ott csak a lángrejtőre fekhet fel a gránát. Két lehetőség van: vagy nem lehet fixálni rajtuk a gránátot és az lecsúszna - vagy a lángrejtőre lehet egy ilyen enyhén túlméretes biztosítógyűrűt akasztani. Az általad berakott képen lévő lángrejtőkön mind van gyűrűnek hely, a Bren 2 lángrejtőn is. A biztosítógyűrűkből is kismillió fajta van, ha nagyon oda akar rakni egyet az ember, akkor fillérekért talál megfelelőt.