[HUN] Dassault Falcon 7X

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
FALCON6
606-os a levegőben:
cd6e9c5b6c17a2c0c60c72a43dfb7ec4.jpg
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
  • Szomorú
Reactions: formosa1

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 449
113
Mi ennek a posztnak az apropója?
Már én is megkérdem, mi a gond @formosa1 ? Megdöglött a macskád? Vagy mi oly szomorú a poszton?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
"amipéndzünkbő"
"nemkormánygép"
gondolom :D

241843158_406641324161757_5492506246319309062_n.jpg
241807256_406968350795721_5268929046189475577_n.jpg

Azt gondoltam, hogy valaki összeszámolta végre a facebook oldalán a képek alapján, de kikérték a hivatalos adatokat...
Szijjártó Péter 2018 május 13-a és 2021. július vége között 342 napon repült valahová.
Azaz 1170 napból 342 napon repült valahová, így átlagosan 3,4 naponként repült. Hétvégén jellemzően nem repültek, így ha csak a munkanapokat nézzük, akkor 2,45 naponként repült valahová. Azaz átlagosan minden második munkanap használta a honvédségi gépeket vagy ha az nem állt rendelkezésre, akkor béreltek neki egy gépet. Nincs ezzel semmi probléma, ez a dolga.
A honvédségi szállítógépek összhadrafoghatósága kb. 50 és 75% között lehetett ez alatt az időszak alatt, azaz egy időben a 4-ből 2-3 gép lehetett bevethető. (Emlékszünk, hogy kétszer fél évig álltak az A319esek hajtóműjavítás miatt, a Falconok pedig többször voltak kb. 6 hetes karbantartáson külföldön.) A 2-3 gépből egyet ezek szerint mindig Szíjjártó használt. Egy másik gép volt valószínűleg a tartalék, mert olyan nincs hogy ő valahová nem jut el időben. Ezen kívül valószínűleg a külügy más emberei (nagykövetek, tárgyalásokat/bejelentéseket előkészítő emberek) is használták a gépeket és a miniszter-/ köztársasági elnököt is szállítani kellett. A legfelsőbb vezetők nem utazhatnak egy gépen, így pl. Celjébe is több géppel mentek. A koronavírusos időszakban is gyakran két gép ment ugyanarra a helyre. Még jó hogy a kabuli mentőakció alatt épp szabadságon volt Szíjjártó, különben nem lett volna elég gép.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Mi ennek a posztnak az apropója?
Már én is megkérdem, mi a gond @formosa1 ? Megdöglött a macskád? Vagy mi oly szomorú a poszton?
A poszt apropója a tény, hogy a Falcon Pogányban landolt, amire nem tudom, volt-e már példa. A cikkből maga a tény és a fotók érdemelnek figyelmet, a szöveg csak egy vidéki ballib/komcsi médiaproletár öklendezése.
Nem állt szándékomban senkit se elszomorítani, se felzaklatni, elnézést.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
A Falconok nem voltak érintettek a kabuli mentőakcióban.
A külügy nem csak a Falconokat használja, hanem az összes gépet. Az egyik Falcon épp karbantartáson volt külföldön a kabuli akció alatt. A másikkal pl. Áder volt Kijevben, részt vett az augusztus 20-i bemutatókon és előtte a gyakorláson, a kecskeméti bemutatóra készült stb.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 449
113
A külügy nem csak a Falconokat használja, hanem az összes gépet. Az egyik Falcon épp karbantartáson volt külföldön a kabuli akció alatt. A másikkal pl. Áder volt Kijevben, részt vett az augusztus 20-i bemutatókon és előtte a gyakorláson, a kecskeméti bemutatóra készült stb.
Ha szükség lett volna a Falconra, akkor ugye tudod, hogy egyszerűen lemondják a PR marhaságokat.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Inkább bérelnek egy gépet, hogy a Falcon felszabaduljon...

OFF

Nekem ezekkel a cikkekkel és ezekkel a fórum beszélgetésekkel az a bajom, hogy ki és mit szeretne belőle kihozni...?
Ez a téma addig ült, amíg lehetett mutogatni a gépeket, hogy a kormány elveszi a katonák felszerelésére szánt pénzt. Elég jó meglátásaid szoktak lenni Terminátor, de ez esetben konkrétan nem látom nálad sem, hogy hová akarunk kilyukadni? Nem akarom az elmúlt idők összes variációját felsorolni, hogy akkor most a Falconjaink úgy viselkednek-e, mint az USA légierejében az Air Force One.
De meddő vitának érzem azt, hogy egy speciális helyzetben ha egyébként nem lett volna mégsem elég kérdésben két tökéletesen jó válasz közül melyiket választanák. Bocsi a kiakadásomért, de lehetne annyival több értelmes dologról beszélni még ezzel a típussal kapcsolatban is. Akár csak ezzel a cikkel kapcsolatban, hogy ha ezerszer aggódtunk a Gripenek autópályára telepíthetősége miatt, akkor le tud-e szállni egy olyan vidéki reptérre, ahová egy Falcon le tudott.
Valószínűleg bennem van a hiba.

ON
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nekem ezekkel a cikkekkel és ezekkel a fórum beszélgetésekkel az a bajom, hogy ki és mit szeretne belőle kihozni...?
Szerintem leginkább az fáj mindenkinek hogy a vezetés még mindig éretlen gyerekként kezeli az istenadta népet.
A Falcon ügy elöször is úgy indult hogy nem volt bejelentés hanem csak kiderült (vedd észre paraszt...)
Azóta sem lehet tudni pl. hogy mennyiért vettük a gépeket és miért pont egy máltai közvetítő cégen keresztül.
Aztán jött a teljesen ostoba kampány hogy ez "nemkormánygép" hanem egy "különleges felderítőgép"...:D
Olvass vissza..néhány szerencsétlen még itt a fórumon is azóta keresi a rejtett felderítô műszereket.:rolleyes:

Tehát nem az a baj hogy van 2 db. állami vezetők (és egyéb VIP ek) szállítására használt gép (bár erre a feladatra létezne a Falconoknál olcsóbb megoldás is)...hanem az ahogyan ezt az egészet kommunikálják.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szerintem leginkább az fáj mindenkinek hogy a vezetés még mindig éretlen gyerekként kezeli az istenadta népet.
A Falcon ügy elöször is úgy indult hogy nem volt bejelentés hanem csak kiderült (vedd észre paraszt...)
Azóta sem lehet tudni pl. hogy mennyiért vettük a gépeket és miért pont egy máltai közvetítő cégen keresztül.
Aztán jött a teljesen ostoba kampány hogy ez "nemkormánygép" hanem egy "különleges felderítőgép"...:D
Olvass vissza..néhány szerencsétlen még itt a fórumon is azóta keresi a rejtett felderítô műszereket.:rolleyes:

Tehát nem az a baj hogy van 2 db. állami vezetők (és egyéb VIP ek) szállítására használt gép (bár erre a feladatra létezne a Falconoknál olcsóbb megoldás is)...hanem az ahogyan ezt az egészet kommunikálják.

Szerintem meg amikor Terminátor linkelt cikket arról, hogy a Falcont a gyártó EW képességgel is ajánlja azon vásárlóknak, akik szükségét látják ennek, akkor régen ki lett beszélve az, hogy ez a felderítő gép státusz mit is jelenthet. De hát vannak ilyenek, ahogy te fogalmaztad, szerencsétlenek, mint Terminátor, akik szakmai érveket keresnek egy kérdésben. (És óriási mennyiségű anyagot túrnak át, mert ahogy mondod, a magyar közlésből nem egyértelmű, hogy milyen képességekkel vettük a gépeket.)
És én is jobban élvezném, ha nem belpoloznánk szét a nem-biz-pol topicok legalább 70%-át, amiket olvasni szoktam. A többiről nem tudom, mennyire szokott ott pártpolitikai csatározás menni.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem meg amikor Terminátor linkelt cikket arról, hogy a Falcont a gyártó EW képességgel is ajánlja azon vásárlóknak, akik szükségét látják ennek, akkor régen ki lett beszélve az, hogy ez a felderítő gép státusz mit is jelenthet.
Amiről koràbban szó volt mint lehetséges SIGINT képesség az Epicure program lett volna...
Azóta kiderült hogy a Franciàk sem a Falcon 7X hanem a Falcon 8X bázisán építik meg az új SIGINT gépeiket...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Szerintem meg amikor Terminátor linkelt cikket arról, hogy a Falcont a gyártó EW képességgel is ajánlja azon vásárlóknak, akik szükségét látják ennek, akkor régen ki lett beszélve az, hogy ez a felderítő gép státusz mit is jelenthet. De hát vannak ilyenek, ahogy te fogalmaztad, szerencsétlenek, mint Terminátor, akik szakmai érveket keresnek egy kérdésben. (És óriási mennyiségű anyagot túrnak át, mert ahogy mondod, a magyar közlésből nem egyértelmű, hogy milyen képességekkel vettük a gépeket.)
És én is jobban élvezném, ha nem belpoloznánk szét a nem-biz-pol topicok legalább 70%-át, amiket olvasni szoktam. A többiről nem tudom, mennyire szokott ott pártpolitikai csatározás menni.
Ez így nem igaz. Azért mert ott voltam amikor a honvédelmi bizottság és a média részére bemutatták más repeszközök mellett a Falconokat is. Nos mi az egyikbe bemehettünk, a másikba csak a bizottság tagjai képviselők. (az ellenzéki is). Az ott látottakról pedig nme beszélhetnek mert minősített adat. ) Én sem hiszem, hogy nagy truváj lenne, mert sehol egy ablak, egy antenna, egy eltolható kameranyilás stb.. Valami minimális, talán éppen beépíthető eszköz lehetséges..

https://military-technology.blog.hu/2021/09/18/allami_legiszallitas_megis_minek_nevezzek_kecskemet
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez így nem igaz. Azért mert ott voltam amikor a honvédelmi bizottság és a média részére bemutatták más repeszközök mellett a Falconokat is. Nos mi az egyikbe bemehettünk, a másikba csak a bizottság tagjai képviselők. (az ellenzéki is). Az ott látottakról pedig nme beszélhetnek mert minősített adat. ) Én sem hiszem, hogy nagy truváj lenne, mert sehol egy ablak, egy antenna, egy eltolható kameranyilás stb..
Kedves @kelepisti
Te még egy szegecset sem tudtál megkülönböztetni egy csavarós gyorszártól, úgyhogy a ha nem haragszol az újabb nagyon titkos történeteidet is csak az írói munkássàgod egy újabb fejezetének tekintem.