[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
269731138_379396283943124_2425735691812793801_n.png


A Gidrán terepjáró képességének margójára...
Nem tudom amúgy miről beszélt Maróth mert pl ebben a videóban ugyanolyan terepen simán közlekedik a Gidrán mint amilyen Maliban van...

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
tisztában vagy vele, hogy itt a megrakás nem annyira kérdés mivel itt a gép önsúlya az elég konstans.
Igen.Csak azért irtam,hogy az ilyen képek elég megtévesztőek tudnak lenni.Sikerült már olyan helyzetben lenni,hogy lehetett volna a kamionrol ilyen látványos képeket csinálni(görögben,macedónban,románben,de németben is)-de ettől még a polgári kamion kifejezetten szar terepjáró.Stadion gyepéről meg nem tudtam lejönni,miután leürült,úgy kellet levontatni.Ilyen ez a pop szakma.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Igen.Csak azért irtam,hogy az ilyen képek elég megtévesztőek tudnak lenni.Sikerült már olyan helyzetben lenni,hogy lehetett volna a kamionrol ilyen látványos képeket csinálni(görögben,macedónban,románben,de németben is)-de ettől még a polgári kamion kifejezetten szar terepjáró.Stadion gyepéről meg nem tudtam lejönni,miután leürült,úgy kellet levontatni.Ilyen ez a pop szakma.
Én már láttam ezt a gépet válogatott latyakokban közlekedni, nincs gond a terepjáró képességével.
 
W

Wilson

Guest
A különlegesek vélt vagy valós igényei és a gidrán közt nem biztos, hogy érdemes kapcsolódási pontot keresni..
Ez biztos így van te ezt jobban tudod, én csak Maróth arra a kijelentésére reagáltam, hogy szerinte erre a terepre nem annyira alkalmas a Gidrán....
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 845
113
Ez biztos így van te ezt jobban tudod, én csak Maróth arra a kijelentésére reagáltam, hogy szerinte erre a terepre nem annyira alkalmas a Gidrán....
Szó szerint terepet mondott, vagy csak annyit, hogy Mali?
Valószínűleg ha terepet mondott akkor sem terepre gondolt, hanem inkább a feladatkörre. Logikus lenne a helikopteres szállíthatóság, mint követelmény. Annak a haladási iránya könnyen változhat, nem tudni mit visz (nem tudnak kikövetkeztetni kb. semmit a földről, így nem annyira valószínű, hogy leadják a drótot a célszemélynek), nem raksz alá IED-t.
Na ezt a Gidrán nem tudja.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Azt érdemes hozzátenni az egészhez, hogy ami kimegy misszióba, az valszeg olyan szinten amortizálódik le, hogy abban nem igazán van köszönet. Mégiscsak háborús zóna, akárhogy nézzük.
Mind mennyiségben, mind "óvatosságban" egész mást kap egy gép missszióban. Érdemes erről megkérdezni a határmenti hiluxokat.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Arra én is, hogy ez mit is takar valójában...
Gondolom egy teleszkópos póznán lesz egy magasra kitolható érzékelő csomag, ami jelzi ha mozog valami a látóterében és ha "becélzod" az optikával akkor már tolja is a koordinátákat a tüzérségnek, hogy hova kell lőni. A németeknél a Fenneket használják erre...

Bár szerintem a Gidrán túl magas felderítő verziónak! Az valahogy nekem a Fennek kategória! Méretében!

Céladatokat eddig tudtak szolgáltatni a tűzérfelderítők! Ehhez nem kell Gidrán!

"Előretolt" drónokkal kiegészülve!

...vagy ha ez nem lesz, akkor csak üres duma a "hazai drón-fejlesztés..." bla-bla-bla!
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Akkor hogy döntött a publikum? Le lehet menni vele az aszfaltról, vagy jobb lesz ha lecseréljük a terepgumikat?

---"pereset" rá! ;) :D

Komolyra fordítva, tényleg keskenynek tűnik nekem a bő 10+ --de emberekkel, felszereléssel inkább 20 körüli !!! -- Tonnájához! Lehet rá tenni valamivel szélesebb gumit? Nálunk nem a török/Közel-Kelet félsivatagos, köves, száraz terep-viszonyok vannak.
Pontosítva: Piszokul nem!!!


U.I.: Tudom, tudom, főleg utakat használ majd! Aha. A lóf@szt! Kárpát-medencére kellene vásárolni!!! Az egészre, B+ !!!
Majd megkérjuk az "ellent", hogy csak utak mellett manőverezzen??? Ébresztő???

Ébresztő!!!




.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
---"pereset" rá! ;) :D

Komolyra fordítva, tényleg keskenynek tűnik nekem a bő 10+ --de emberekkel, felszereléssel inkább 20 körüli !!! -- Tonnájához! Lehet rá tenni valamivel szélesebb gumit? Nálunk nem a török/Közel-Kelet félsivatagos, köves, száraz terep-viszonyok vannak.
Pontosítva: Piszokul nem!!!


U.I.: Tudom, tudom, főleg utakat használ majd! Aha. A lóf@szt! Kárpát-medencére kellene vásárolni!!! Az egészre, B+ !!!
Majd megkérjuk az "ellent", hogy csak utak mellett manőverezzen??? Ébresztő???

Ébresztő!!!




.
16 a teljes max terhelhetősége szóval nem nyert.
Megint.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
---"pereset" rá! ;) :D

Komolyra fordítva, tényleg keskenynek tűnik nekem a bő 10+ --de emberekkel, felszereléssel inkább 20 körüli !!! -- Tonnájához! Lehet rá tenni valamivel szélesebb gumit? Nálunk nem a török/Közel-Kelet félsivatagos, köves, száraz terep-viszonyok vannak.
Pontosítva: Piszokul nem!!!


U.I.: Tudom, tudom, főleg utakat használ majd! Aha. A lóf@szt! Kárpát-medencére kellene vásárolni!!! Az egészre, B+ !!!
Majd megkérjuk az "ellent", hogy csak utak mellett manőverezzen??? Ébresztő???

Ébresztő!!!




.

16 a teljes max terhelhetősége szóval nem nyert.
Megint.

A meglevő, valós problémához* nem sikerült javaslatot tenned, szóval nem nyert.
Megint.


*: a hazai/Kárpát-medence valós terepviszonyaihoz nem optimális, nagy fajlagos talajnyomás, ha lehet, jelentősen javítandó (terepjáró)mutató, növelendő felfekvő gumi-abroncs felület!

Sok más jó/nagyon jó jellemző mellet ez --az elég fontos-- mutató nem túl kedvező.
Valaki megtiltja nekunk, hogy a többi ilyen kategóriás eszköz --szintén hasonlóan rossz-- mutójánál "saját ötlet" alapján jobbat hozzunk össze, javítsunk?
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
237
843
93
16 a teljes max terhelhetősége szóval nem nyert.
Megint.
Igaza van!!!! Pereset rá!!!! Sőt!!!!! Sz összes mérnököt, fejlesztőt vezényeljék ki a nagy magyar pusztába, tapasztalják meg a Kárpát medence viszontagságait!!! És agymosóba küldeni mindet, hogy felejtsék el az egyetemi tudást….
Imádom, mikor valaki fél(f@szt….ezred) igazságok alapján mondja meg a tutit…
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár