[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 076
124 343
113
Marder-1A3-Rheinmetall-Landsysteme.jpg


Vagy a különlegesek háborúba' se ülhetnek ilyenbe?
Egyéb hülye kérdésed van vagy kifogytál belőlük?
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Nem titok milyen változat jön:

Még ugyan ebben az évben további 40 Gidrán beérkezése várható Tatára.[3][5]

Ezek nagy része a 101. tüzérosztály állományába kerül és tüzérbemérő, kidolgozó és felderítő felépítményű járművek lesznek. A felderítők a hőkamerákkal és mozgócél-felderítő radarokkal lesznek felszerelve.[3]
Vagyis mennek a határra akkor...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 583
68 192
113
Egyéb hülye kérdésed van vagy kifogytál belőlük?
Mármint ahogy látom, topikokon átívelően megy a mi lenne jó oda téma. Miért nem hajtátok meg ezt? Venni x darab ilyen szart missziózni. Elmegy mindenhol. Véd, tud lőni, lehet bele katonát tenni. Mi a baj vele?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Veled ellentétben ültem a gépben amikor kerékagyig volt a takonyban a Kárpát medencében...

A terepjáró képességeit eddig még nem érte kritika az állomány részéről.
Arra volt kritika hogy a annyi ember felszereléssel amennyit a személyszállító verzióban írnak nem fér bele. És nem is veszünk nagyon ilyen kiépítésben.
Most kivételesen nem értetted meg az iróniát....Szerintem. :D
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Mit tesztelsz misszióba egy olyan járművön ami egyenlőre mutatóba van? Meg hazai háttér sincs nem hogy Afrikába vinni..
A teszt az 1-2 járművet jelent.
Szerintem gyakorlatilag 0 szervizes igénye lenne akár egy fél év alatt is. Ha 2 itthon nyúzósabb darabot itthon leszervizelik, és berakják a C-17-be vagy egy német A400M-be, akkor szerintem max. Betáraznak mellé 2 tartalék gumit, 2 adagnyi olajat, meg úgy általában egy kisebb szerelőcsomagot (hidraulika, és levegő csöveket, egy tartalék akkut, meg szerszámokat) akkor szerintem az elég is lesz egy 2-3 hónapos kinntartózkodásra. Nem fognak ezekkel 20-30.000km/hónapot tekerni odakint.
Ha valami nagyobb baj van, akkor meg jönnek haza.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 583
68 192
113
Továbbra sincs értelme még egy ifv-nek pluszban.

De ha a közepes pénzes verzió lépett volna életbe és azt vettük volna (az volt kinézve) akkor sem lettem volna elégedetlen. Főleg ha kapott volna egy jobb gépágyút.
Na ja, de itt most nem a megszokott B haderős szinten vetettem fel(persze továbbra is látnám értelmét).

Most inkább azért jutott az eszembe és ilyen szinten szerintem az A3 is oksa, mert ha misszió és kell valami jó jármű, akkor miért golfautókkal meg dzsihádmobillal kellene valahogy megoldani a kérdést? Ezek a szarok ugyanúgy ott vannak a németeknél. Esélyesen gombokért nagyságrendi minőségi különbség lenne akármilyen kényszer apc helyett. Főleg ha azok közül is valami Gidrán pótlékot nézünk, szóval nem mindegy hogy kerekes vagy láncos ami amúgy itthon nem rendszeresített?

Ellenben láncon nem kellene a terepen aggódni. Egyértelműen klasszisokkal jobb vedelmet adna bármelyik opciónál. Ugyanúgy ki tudna vinni rajokat, alapból van rajta komolyabb fegyver. Gondolom a 20 mm fáj Maliban is. Ha meg nem, akkor némi pénzért nem gondolom, hogy nem kerülhet rá más.

A logisztika lenne nehézkesebb amíg odakerül, esetleg vissza, de amúgy nem hiszem, hogy lefittyedő ajkakkal néznék őket a fiaink ha kapnának belőle egy századnyit(amennyi kell).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 076
124 343
113
Hát mali meg nem aktív konfliktus zóna oda meg pont felesleges (az aknavédelme meg pont gyenge) , az üzemeltetési költség meg többszöröse a kerekesnek és ezzel nem fogsz rajtaütni senkin a bozótban, sem pedig követni az esteleg menekülő dzsihadistákat a sivatagba. Nem erre való az eszköz, ez az egész mit viszünk maliba kérdés faszság amúgy. Ki fog menni kb 80 ember, annak egy része törzs aki annyira nem fog sehova se menni. Nem kell sok eszköz, ha kell annak se kell túl páncélozottnak lennie. Ha viszont kergetni kell a dzsihadistákat akkor gyors jármű kell (francia SF motorral tolja pl, meg homukfutókkal)

Na ja, de itt most nem a megszokott B haderős szinten vetettem fel(persze továbbra is látnám értelmét).

Most inkább azért jutott az eszembe és ilyen szinten szerintem az A3 is oksa, mert ha misszió és kell valami jó jármű, akkor miért golfautókkal meg dzsihádmobillal kellene valahogy megoldani a kérdést? Ezek a szarok ugyanúgy ott vannak a németeknél. Esélyesen gombokért nagyságrendi minőségi különbség lenne akármilyen kényszer apc helyett. Főleg ha azok közül is valami Gidrán pótlékot nézünk, szóval nem mindegy hogy kerekes vagy láncos ami amúgy itthon nem rendszeresített?

Ellenben láncon nem kellene a terepen aggódni. Egyértelműen klasszisokkal jobb vedelmet adna bármelyik opciónál. Ugyanúgy ki tudna vinni rajokat, alapból van rajta komolyabb fegyver. Gondolom a 20 mm fáj Maliban is. Ha meg nem, akkor némi pénzért nem gondolom, hogy nem kerülhet rá más.

A logisztika lenne nehézkesebb amíg odakerül, esetleg vissza, de amúgy nem hiszem, hogy lefittyedő ajkakkal néznék őket a fiaink ha kapnának belőle egy századnyit(amennyi kell).
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
Hát ezeket kurva drága lenne átalakítani a megrendelt verziókról és marha pazarlás is.
Ezért írtam, gondolom nem pár hete egyeztetnek erről a kiküldetésről.
Egy a tüzéreknek kialakított verziót baromság lenne szétbarmolni.
Főleg ha kint van gép amit tudnak használni.

Sok gép amúgy sem kell.
De azt remélem figyelembe veszik majd az állomány igényét/véleményét is, és próbálnak azalapján bérelni.

Nem tudom a magyar állomány mennyire van otthon crossmotorozásban.
Azért ahoz kell nem kevés gyakorlat.
Itthon nem tudok róla, hogy rendszerbe lenne nekik.
Személyszerint nekem sem az, sem a quad nem annyira szimpi, de tudom sok helyen használják,szeretik(bár én találkoztam olyan norvéggal aki a háta közepére sem kívánta, de azzal kellett mennie :D).
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
Lényeg a lényeg, a különlegeseknek van jobb eszköz mint a Gidrán.

De attól még nem gondolja senki, hogy ifv-t fogunk maliba vinni


Ui. : viccelek. Mielött vérremenő vita kerekedne belőle bárkik között. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 583
68 192
113
Lényeg a lényeg, a különlegeseknek van jobb eszköz mint a Gidrán.

De attól még nem gondolja senki, hogy ifv-t fogunk maliba vinni
Hát én megtenném. C17-tel szépen kettesével ki lehetne vinni őket. A nemzetközi megjelenésünk egyből zoralabbnak hatna, ahogy dübörögnek Mali üzemanyag kontójára. A tetejére meg rá lehet csapni két crossmotort is, ha annyira a helyi eszközök alfája ez. Vagy az oldalára. Egy lemezt meg elviselne a hasa azthiszem és ezzel az upgrade is szívet dobogtató lenne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 076
124 343
113
Hát én megtenném. C17-tel szépen kettesével ki lehetne vinni őket. A nemzetközi megjelenésünk egyből zoralabbnak hatna, ahogy dübörögnek Mali üzemanyag kontójára. A tetejére meg rá lehet csapni két crossmotort is, ha annyira a helyi eszközök alfája ez. Vagy az oldalára. Egy lemezt meg elviselne a hasa azthiszem és ezzel az upgrade is szívet dobogtató lenne.
Nem erre való eszköz, erőforrás és pénzpazarlás lenne kivinni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely