[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
727
1 388
93
Pedig nagyon úgy tűnik hogy egybe van nyitva...

opengid1.jpg
Szia
- Igen egybe van nyitva, illetve kettőben. :) Ez nekem sem tetszik! Rendben prototípus, ezért szólok. Nem is feszegetem.
- Azt szeretném megkérdezni tőled hogy raktad fel ezt a képet, mivel látom hogy megjelölted karikával a nyitott tetőrészt? Sokszor jó volna egy-két gondolatot így megjelölve, vagy megrajzolva a gondolatot visszapakolni. Sajna eddig nem jöttem rá hogyan lehet.:( Segíts!

- Piszokul tetszik ez a Gidrános aknavető! - Ám nem így! - Maradna minden úgy ahogy van zártan. Katonáknak jólesik egy kis meleg télen, (eső beázás), kocsi, kaszni szétrohad, kaszni tele sárral. Nem akarom túldramatizálni. Káromkodás lesz belőle csak.
- Műszaki: Én "Negannal" értek egyet, a 120-as lehet hogy szétveri az alvázat, rugózatot. Van azoknak a rugóknak elég bajuk így is, nem kell még összébb verni. Nem jelen pillanatról beszélek, hanem két-három év távlatáról. Most minden fasza, bírják a rugók.
- Én úgy oldanám meg az aknavetőt a Gidránon ahogyan ez a platós Kommodor van. Azaz lenne egy 6x6-os gép!
prodpicture_125.jpg

Még egyszer hangsúlyozom, nem a kommodort akarom reklámozni csak így tudom megmutatni a gondolatom. A nyitott rész hossza a 120-as hossza+a lőszertároló hossza! Tetszett a lőszertároló kialakítása! Akármilyen lőszerrobbanás kint történik, nem a beltérben robban, szuper gondolat! Hátul középen ajtó, s elhúzható, nincs láb alatt! Kétoldalt a lőszertartó, úgy hogy ott még elférjen egy függőleges hidraulikus konzol. Úgy mint a darukon szokott lenni, beépítve. 4 letalpaló egység tengelyeket megemel, - vízszintesre, automatikusan kiszintez - , s mehet a lövöldözés!
- Ha menni kell odébb talp fel s lehet menni. Így működik a Weisel is nem akarom ismét berakni visszább volt a videója.
- Tetszenek ezek a gépek ne verjük szét ha nem muszáj! Még most tudnánk alakítani rajta!
Katonáknak lesem kell lépni a sárba! Hidraulika automatikus, hátsó ajtón lehet közlekedni, kommunikáció az aknavető kezelővel lehetséges közvetlen is.
- A nyitott részt pedig egy összetolható ponyvatartó, s ponyvával lehetne védeni. Álcának, esővédelemnek!
- Így Ellehet helyezni egy önvédelmi löveget is a tetőn!

Ez a török Sárp torony - nekem - nem tetszik. Magas, a menetszél csak fogja a gépet, mint egy nagy tetőcsomag. Vannak sokkal jobb megoldások, típusok, rengeteg van! Pont te gyűjtötted őket ki!

mpcv_headband-1680x640.jpg

- Ezt is tetaláltad! Nekem ez jobban tetszik, s többet is tud. Szerintem s nem akkora behemót magas, én csak a Gidránhoz mértem a torony magasságát.:( S végül azt próbálom itt megértetni mindenkivel hogy a mai hadviselésben - megint csak szerintem - minden harcijárműnek saját magát kell tudni megvédeni! Így kell legyen rajta légvédelem, s földi védelem egyaránt. Teljesen mindegy hogy az milyen harci jármű. Mivel minden jármű mellé nem rakhatsz légvédelmet, sem egyéb földi védelmet. Sokkal olcsóbb egy azonos egységes légi-földi védelemmel ellátni. Természetesen itt rakétákra gondolok, ám ezekre a 6-7km-es rakétákra csak. Ezeket utána lehetne felhasználni mint közös üteg légvédelmet is! Akár a gépágyút, akár a rakétákat. Vagy a közös földi célpontok ellen is!
Pl: Ezen a tornyon lehetne a rakétáknál alól is még 2-2 rakéta, azaz 4-4 rakéta lenne. Felső 2-2 légvédelmi, alsó 2-2 földi célpontok elleni rakéta.

- Fő hadviselési ereje az aknavető!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: krisss and Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 874
113
Szia
- Igen egybe van nyitva, illetve kettőben. :) Ez nekem sem tetszik! Rendben prototípus, ezért szólok. Nem is feszegetem.
- Azt szeretném megkérdezni tőled hogy raktad fel ezt a képet, mivel látom hogy megjelölted karikával a nyitott tetőrészt? Sokszor jó volna egy-két gondolatot így megjelölve, vagy megrajzolva a gondolatot visszapakolni. Sajna eddig nem jöttem rá hogyan lehet.:( Segíts!

- Piszokul tetszik ez a Gidrános aknavető! - Ám nem így! - Maradna minden úgy ahogy van zártan. Katonáknak jólesik egy kis meleg télen, (eső beázás), kocsi, kaszni szétrohad, kaszni tele sárral. Nem akarom túldramatizálni. Káromkodás lesz belőle csak.
- Műszaki: Én "Negannal" értek egyet, a 120-as lehet hogy szétveri az alvázat, rugózatot. Van azoknak a rugóknak elég bajuk így is, nem kell még összébb verni. Nem jelen pillanatról beszélek, hanem két-három év távlatáról. Most minden fasza, bírják a rugók.
- Én úgy oldanám meg az aknavetőt a Gidránon ahogyan ez a platós Kommodor van. Azaz lenne egy 6x6-os gép!
prodpicture_125.jpg

Még egyszer hangsúlyozom, nem a kommodort akarom reklámozni csak így tudom megmutatni a gondolatom. A nyitott rész hossza a 120-as hossza+a lőszertároló hossza! Tetszett a lőszertároló kialakítása! Akármilyen lőszerrobbanás kint történik, nem a beltérben robban, szuper gondolat! Hátul középen ajtó, s elhúzható, nincs láb alatt! Kétoldalt a lőszertartó, úgy hogy ott még elférjen egy függőleges hidraulikus konzol. Úgy mint a darukon szokott lenni, beépítve. 4 letalpaló egység tengelyeket megemel, - vízszintesre, automatikusan kiszintez - , s mehet a lövöldözés!
- Ha menni kell odébb talp fel s lehet menni. Így működik a Weisel is nem akarom ismét berakni visszább volt a videója.
- Tetszenek ezek a gépek ne verjük szét ha nem muszáj! Még most tudnánk alakítani rajta!
Katonáknak lesem kell lépni a sárba! Hidraulika automatikus, hátsó ajtón lehet közlekedni, kommunikáció az aknavető kezelővel lehetséges közvetlen is.
- A nyitott részt pedig egy összetolható ponyvatartó, s ponyvával lehetne védeni. Álcának, esővédelemnek!
- Így Ellehet helyezni egy önvédelmi löveget is a tetőn!

Ez a török Sárp torony - nekem - nem tetszik. Magas, a menetszél csak fogja a gépet, mint egy nagy tetőcsomag. Vannak sokkal jobb megoldások, típusok, rengeteg van! Pont te gyűjtötted őket ki!

mpcv_headband-1680x640.jpg

- Ezt is tetaláltad! Nekem ez jobban tetszik, s többet is tud. Szerintem s nem akkora behemót magas, én csak a Gidránhoz mértem a torony magasságát.:( S végül azt próbálom itt megértetni mindenkivel hogy a mai hadviselésben - megint csak szerintem - minden harcijárműnek saját magát kell tudni megvédeni! Így kell legyen rajta légvédelem, s földi védelem egyaránt. Teljesen mindegy hogy az milyen harci jármű. Mivel minden jármű mellé nem rakhatsz légvédelmet, sem egyéb földi védelmet. Sokkal olcsóbb egy azonos egységes légi-földi védelemmel ellátni. Természetesen itt rakétákra gondolok, ám ezekre a 6-7km-es rakétákra csak. Ezeket utána lehetne felhasználni mint közös üteg légvédelmet is! Akár a gépágyút, akár a rakétákat. Vagy a közös földi célpontok ellen is!
Pl: Ezen a tornyon lehetne a rakétáknál alól is még 2-2 rakéta, azaz 4-4 rakéta lenne. Felső 2-2 légvédelmi, alsó 2-2 földi célpontok elleni rakéta.

- Fő hadviselési ereje az aknavető!
Pont az az extra ebben az alvàzban, hogy a tesztek alapján kegyetlen stabil és (sokkal stabilabb mint az átlag ilyen gépek) nagyon jól bírja visszarúgást letalpalás nélkül! (ez benne a különleges) Ezért nagyon gyorsan tudsz tüzelőállást vàltani.

A fegyveràllvànyokra kitérve: egy 14 tonnás majdnem 3 méter magas tégla alakú járműről.beszélünk, mit akarsz te a meg légellenállásról agyalogni?

A minde is lövő elképzeléseddel meg az a jármű darabárát kb duplàzod a beltérből meg a kezelő szervekkel.(amit nem biztos, hogy egy konzolra összehozható ) egy elég nagy darabot elveszel.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
727
1 388
93
Pont az az extra ebben az alvàzban, hogy a tesztek alapján kegyetlen stabil és (sokkal stabilabb mint az átlag ilyen gépek) nagyon jól bírja visszarúgást letalpalás nélkül! (ez benne a különleges) Ezért nagyon gyorsan tudsz tüzelőállást vàltani.

A fegyveràllvànyokra kitérve: egy 14 tonnás majdnem 3 méter magas tégla alakú járműről.beszélünk, mit akarsz te a meg légellenállásról agyalogni?

A minde is lövő elképzeléseddel meg az a jármű darabárát kb duplàzod a beltérből meg a kezelő szervekkel.(amit nem biztos, hogy egy konzolra összehozható ) egy elég nagy darabot elveszel.
Köszönöm válaszod!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
"A tatai dandár információs és toborzó pontja harmadik alkalommal települt ki a tatabányai Vértes Center földszintjére, ahol a bevásárlóközpontba érkezett látogatók betekintést nyerhettek az alakulat életébe, katonáink feladataiba, eszközeibe. Ez alkalommal a 36. Páncéltörő Rakétaosztály katonái tartottak statikus bemutatót a pláza főbejáratánál, ahol a Gidrán többcélú moduláris harcjárművet lehetett megtekinteni, bent pedig kézifegyveres bemutatót láthattak a rendezvényen résztvevők.
A jövőben is minden hónapban egy alkalommal, ugyanezen a helyen találkozhatnak az érdeklődők a dandár állományával, természetesen jelentkezésre minden esetben lehetőséget biztosítunk."

294380578_5410334812343563_4697802717002771564_n.jpg
294809491_5410334822343562_3349646311316539154_n.jpg


 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
"A tatai dandár információs és toborzó pontja harmadik alkalommal települt ki a tatabányai Vértes Center földszintjére, ahol a bevásárlóközpontba érkezett látogatók betekintést nyerhettek az alakulat életébe, katonáink feladataiba, eszközeibe. Ez alkalommal a 36. Páncéltörő Rakétaosztály katonái tartottak statikus bemutatót a pláza főbejáratánál, ahol a Gidrán többcélú moduláris harcjárművet lehetett megtekinteni, bent pedig kézifegyveres bemutatót láthattak a rendezvényen résztvevők.
A jövőben is minden hónapban egy alkalommal, ugyanezen a helyen találkozhatnak az érdeklődők a dandár állományával, természetesen jelentkezésre minden esetben lehetőséget biztosítunk."

294380578_5410334812343563_4697802717002771564_n.jpg
294809491_5410334822343562_3349646311316539154_n.jpg


Na végre.....
Így kell toborozni.
Kiscsóka a képen ha minden hónapban találkozik velük, az első szerelmi csalódás után bevonul, és nem biózni kezd.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 751
35 932
113
Kiscsóka a képen ha minden hónapban találkozik velük, az első szerelmi csalódás után bevonul, és nem biózni kezd.
Remélem mire bevonul már nem Fagot és D20-as lesz rendszerben és legalább 2-vel több Gidránunk lesz mint most... :p
Mi a fen van azzal a +40 járgánnyal, amit lassan 2 éve ígérgetnek?!?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
Na végre.....
Így kell toborozni.
Kiscsóka a képen ha minden hónapban találkozik velük, az első szerelmi csalódás után bevonul, és nem biózni kezd.
Gyerekkatonákat akarsz? Mert akárhogyis nézem a célközönsége a toborzásnak a huszon éves korosztály eleje kell hogy legyen nem a tizenéves eleje...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Gyerekkatonákat akarsz? Mert akárhogyis nézem a célközönsége a toborzásnak a huszon éves korosztály eleje kell hogy legyen nem a tizenéves eleje...
o_O
Pályaválasztás? 14-18 között kezdenek orientálódni a fiatalok...
20-on évesen elkezdeni gondolkodnia :- Mi leszek ha nagy leszek?- dolgon kissé kései.
Lásson, tudja meg, ismerje meg azt hogy van ilyen lehetőség is.
Ha meg eljön az ideje akkor aláír.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 331
76 966
113
o_O
Pályaválasztás? 14-18 között kezdenek orientálódni a fiatalok...
20-on évesen elkezdeni gondolkodnia :- Mi leszek ha nagy leszek?- dolgon kissé kései.
Lásson, tudja meg, ismerje meg azt hogy van ilyen lehetőség is.
Ha meg eljön az ideje akkor aláír.
De ma nem 6-8 évre előre kell toborozni, hanem mára. Ha kényelmes helyzetben lenne a cég humánerőforrás tekintetében, akkor igen.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
De ma nem 6-8 évre előre kell toborozni, hanem mára. Ha kényelmes helyzetben lenne a cég humánerőforrás tekintetében, akkor igen.
1992-ben is ezt mondták...
Aztán el kelett mennem Franciaországba hogy katona lehessek...
Nem a folyosó mosás, meg a szolgálatiszabályzat magolása a hadsereg...
És szomorú az, hogy ma 22-ben, is problémát okoz egy zsák összerakása, úgy hogy CG-ről, meg Skyranger-ről ábrándozunk.