[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 261
113
Idemásolom Wagner Péter fb oldaláról a Gidrán-bejelentés kapcsán a bejegyzését. Tudnám minősíteni, de inkább nem teszem. @Green Leader

"Régen lőttem ekkora bakot. Én nem elég hogy tévedtem, de milyen időzítéssel tévedtem :) Az öröm az ürömben, hogy legalább ilyen jó hír kapcsán tévedtem.
Szinte másnap, vagy két napra (de mindenesetre tegnap) kijött a hír a Portfolion, hogy akkor mégis jönnek a török harcjárművek, minegy 300 darab. Azt kell mondjam, Huszák Dániel (a cikkek szerzője a Portfolion) ma talán a legbejáratosabb újságíró a Védelmi Beszerzési Ügynökséghez, és leginkább rajta keresztül szivárogtatnak. Ez persze nem baj (nekem), legalább tudjuk, hogy kire kell figyelni."
https://www.portfolio.hu/global/202...katonai-jarmuvet-szerez-be-a-honvedseg-462752
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Idemásolom Wagner Péter fb oldaláról a Gidrán-bejelentés kapcsán a bejegyzését. Tudnám minősíteni, de inkább nem teszem. @Green Leader

"Régen lőttem ekkora bakot. Én nem elég hogy tévedtem, de milyen időzítéssel tévedtem :) Az öröm az ürömben, hogy legalább ilyen jó hír kapcsán tévedtem.
Szinte másnap, vagy két napra (de mindenesetre tegnap) kijött a hír a Portfolion, hogy akkor mégis jönnek a török harcjárművek, minegy 300 darab. Azt kell mondjam, Huszák Dániel (a cikkek szerzője a Portfolion) ma talán a legbejáratosabb újságíró a Védelmi Beszerzési Ügynökséghez, és leginkább rajta keresztül szivárogtatnak. Ez persze nem baj (nekem), legalább tudjuk, hogy kire kell figyelni."
https://www.portfolio.hu/global/202...katonai-jarmuvet-szerez-be-a-honvedseg-462752
Volt korábban is ordító bak, ami le lett puffantva, de meg kell adni neki, hogy kiált és elmondta, hogy f@sz volt - megint. :)
Ez legalább is mindenképpen megsüvegelendő. Érdekes lesz, hogy ezek után mennyire lesz "szakértő" haditechnikai témákban. :cool:
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 261
113
Volt korábban is ordító bak, ami le lett puffantva, de meg kell adni neki, hogy kiált és elmondta, hogy f@sz volt - megint. :)
Ez legalább is mindenképpen megsüvegelendő. Érdekes lesz, hogy ezek után mennyire lesz "szakértő" haditechnikai témákban. :cool:
Maradjon inkább a Közel-Keletnél, ha egyáltalán ért ahhoz... olyan lépcsőházi filozófus ő.
 
W

Wilson

Guest
Volt korábban is ordító bak, ami le lett puffantva, de meg kell adni neki, hogy kiált és elmondta, hogy f@sz volt - megint. :)
Ez legalább is mindenképpen megsüvegelendő. Érdekes lesz, hogy ezek után mennyire lesz "szakértő" haditechnikai témákban. :cool:

Igen becsülendő benne,hogy elismerte,hogy hibázott,ja és még azt is megtudtuk,hogy a fórum egyik tagjának szivárogtattnak:).
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Én nem hiszek a külsőségekben. Az álcázófestés kérdése igen is szakmai kérdés, és nem divat, vagy "brand" építés kérdése. A brand majd kialakul, ha egy haderő profin végzi a dolgát. Az más kérdés, hogy ehhez valóban jól rejtő álcázófestés kell. De szerintem elsődleges az álcázóképesség, és másodlagos a megjelenés, vagy külcsín. Azt pont leszarom. Nagy tisztelettel.... :)

Nincs mit leszarnod, mert nem ugyanarról beszélünk. A jó megjelenés, nem mond ellent a jó álcázóképességnek. Én is azt gondolom, hogy van olyan jó álcaminta, ami egyben jó megjelenést is biztosít. Hogy ez hogy néz ki, az a szakemberek feladata: Legyen benn harcász és designer, de kell, hogy legyen ilyen szakember az MH főtisztjei között. Ha ott nincs, akkor sehol sincs. Ezért vannak kilencezren.... :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Teljesen igazad van. Most épül egy brend színekkel és azokat a hibákat követjük el, amit egy multi az autópark váltásakor is megtörténik. Nálunk viszont a technika fontosabb mint a színkód és Maróti is elmondta hogy most kezdik komolyan venni. Ha jól emlékszem ez volt az első beszerzésünk egyike. Abban is biztos vagyok hogy majd egyszer saját készletből festik a terep mintákat. Most még nem ezen kellene pörögni, az még odébb van.;)

Az "odébb van"-nal annyiban nem értek egyet, hogy ezekért a festésekért FIZETÜNK, pénzért festik le ilyenre. Akkor miért ne lehetne jól lefesteni? Ne legyünk már igénytelenek. ;)
Most van Z26, legyen már benn szakmai tartalom is, a pénz mellett (ami tök jó :)). Akkor tényleg lesz mire büszkének lenni, ha a kettő együtt jár.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Alapvetően egyetértek,ha ki lett találva,hogy legyen egy egységes uj magyar álcafestés,akkor lehetőleg az tényleg legyen egységes. De 12 használt Leó esetében gyorsan rá kellett festeni valami hasonlót,azt en meg mindig nem érzem egy komoly problémának. Amúgy meg nézd meg az igazan komoly,nagy hadseregeket. Az oroszoknál több tucatnyi különböző camot használnak. Briteknél,franciáknál megint csak többféle van. A személyes "kedvenceim" meg az amcsik,ahol a "woodland" mintás Abrams-re(meg minden masra is) gondolkodas nélkül ráb@sszák a homokszínű pótpáncélt vagy barmilyen más kiegészítőt és vica-versa... Ha megnezel egy amerikai harcjarműkonvojt,hát kb. mint egy cirkuszi karaván. :D Na most ehhez képest,hogy az egy tucatnyi,kikepzésre szánt Leónk színei valamennyire más árnyalatúak lettek,az meg mindig nem egy egetrengető problema a szememben... Az viszont jogos,es én is szeretném,hogy így legyen,hogy ami ezutan érkezik uj technika,akkor az már egysegesen a Gidránon latható színekkel és mintazattal jöjjön,vagy legalabb olyan radikalis eltérés ne legyen,ha mar egysegesítes a cél.

Az etiópot kihagytad. Ök is igénytelenek.
:eek:
Az USA, ha akar, mindent egységesen fest. Most háború közti időszak van, vegyes a felvágott, csak Európán belül vonulgat, demonstrál, a tényleg különféle színű harcjárműveivel. De ez példa nekünk?
Nem hiszem. Mi most mindenből újat veszünk, ott meg 20-30-40 éves technikák különböző gyarmati hadjáratokból vannak felvonultatva. Nem követendő példa.
Az orosz nem érti a minőséget, ő megatonnában mér...., szintén nem példa nekünk. Mi európaiak vagyunk.
A Leopardok érkezése 2018 decembere óta tudott volt, ha valaki meglepődött, hogy gyorsan mire fessük 2020 tavaszán (akkor festették őket), az baj. :eek:
Nagy baj. De jól láthatóan meglepődött.
Mindenki. :confused:
Ha annyira kiképzésre vannak, akkor meg minek festették terepszínre őket? Főleg, hogy ezek szerint nem volt semmilyen ötlet, vagy koncepció az MH új festésmintájára. :oops:Akkor a sima zöld is jobb lett volna, nem kellene most itt írogatni hülyeségeket egymásnak...., már elnézést, magamra gondolok, természetesen.
Ez egy nagyon csehszlovák történet, de ezt a katonák, szerintem tudják... :rolleyes:
Mi csak érezzük.:cool:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Mit görcsöltök a festéssel? Hihetetlen, hogy mindenben tálaltok valami kifogást. Mintha bármi múlna rajta. A teknika, a kezelőszemelyzet a lényeg a többi sallang.
Ők sem szeretik a félmegoldásokat meg én sem.. Az hogy ezt nem sikerült összehozni a tervezés hiányosságainak és kapkodásnak a jele ami sosem jó.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Mit görcsöltök a festéssel? Hihetetlen, hogy mindenben tálaltok valami kifogást. Mintha bármi múlna rajta. A teknika, a kezelőszemelyzet a lényeg a többi sallang.

Én lehet, hogy megnősülök. Milyen szempontok szerint érdemes választani, szerinted?....:rolleyes:
Elég, ha jól főz? Az baj, ha mind meg is eszi amit főz? :eek:
Mert akkor elmondhatom, hogy jól főz, igaz? :confused:
Na, .....

Ne legyünk már igénytelen suttyó újgazdagok.....
Ha valaki új autót vesz, akkor igenis adjon a megjelenésre....,
Ha meg igénytelen szarok vagyunk, akkor meg jó lenne a BTR- is, ha mindegy, hogy milyen a színe, meg a kinézete.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses