[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
En azert bizom benne, higy a mienkre a Hirtenberger SRAMS kerul, ahogy @pöcshuszár is irta - sot, vele szurkolok, hogy vágyainak titokzatos tárgya is jöjjön vele... ha tenyleg lesz Bronco, kapsz tolem egy peldany a Bunuel filmjebol! :D



Bronco_mortar_carrier_all_terrain_armoured_vehicle_Singapore_defence_industry_military_technology_001.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
En azert bizom benne, higy a mienkre a Hirtenberger SRAMS kerul, ahogy @pöcshuszár is irta - sot, vele szurkolok, hogy vágyainak titokzatos tárgya is jöjjön vele... ha tenyleg lesz Bronco, kapsz tolem egy peldany a Bunuel filmjebol! :D



Bronco_mortar_carrier_all_terrain_armoured_vehicle_Singapore_defence_industry_military_technology_001.jpg
Elég sanszos a SRAMS. A Hirtenberger a miénk, a szingapúri céggel egyeztetett Szíjjártó. Úriember ilyen biztosra nem fogad. o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 639
46 741
113
Esetleg várható spike integráció a közeljövőben? Vagy .50-esel törik a páncélt?
Ha ezek tényleg a páncéltörőkhöz kerülnek (a jelek szerint nagyon valószínű) akkor szerintem erre nem lesz toronyra, esetleg külső indítóra utólag feltéve az ATGM. Ezért írtam, hogy esetleg nem ez lesz a végső megoldás.
Ezek így első nekifutásra sima patrol verzióknak tűnnek. Max. utólag kapnak - szerintem - kézi indítókat.
Ha később valami komolyabb integráció is kinéz, akkor ezeket simán megkaphatják más alegységek...
 
H

Hummen23

Guest
Ha ezek tényleg a páncéltörőkhöz kerülnek (a jelek szerint nagyon valószínű) akkor szerintem erre nem lesz toronyra, esetleg külső indítóra utólag feltéve az ATGM. Ezért írtam, hogy esetleg nem ez lesz a végső megoldás.
Ezek így első nekifutásra sima patrol verzióknak tűnnek. Max. utólag kapnak - szerintem - kézi indítókat.
Ha később valami komolyabb integráció is kinéz, akkor ezeket simán megkaphatják más alegységek...
Szerintem is. Ironizáltam korábban.
Érdekes volna a nehéz dandárban, ha 4x4 mrap "törné a páncélt" miközben a lynxek 4 spike indítóval is rendelkezni fognak.
Más alakulatoknál el tudom őket képzelni, akár a Gidránt akár az nms-t. 2-4 indítóval atgm vagy csapatlégvédelmi szerepben.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 460
121 041
113
Szerintem is. Ironizáltam korábban.
Érdekes volna a nehéz dandárban, ha 4x4 mrap "törné a páncélt" miközben a lynxek 4 spike indítóval is rendelkezni fognak.
Más alakulatoknál el tudom őket képzelni, akár a Gidránt akár az nms-t. 2-4 indítóval atgm vagy csapatlégvédelmi szerepben.
Rátesznek egy Spikne NLOS-t aztán nyugodtan töri a páncélt 15 km-ről is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 639
46 741
113
Rátesznek egy Spikne NLOS-t aztán nyugodtan töri a páncélt 15 km-ről is.
Háát talán pont az NLOS jellegű rakéta esetén necces a dolog.
Én még csak olyat láttam, hogy szögben felfelé áltak az NLOS indítói, mivel a nagyobb rakéta nagyobb szárnyakat nyit indítás után.
Ha a Gidrán tetejére tesznek egy 30-40 gokban emelt indítót, akkor az már talán túl nagy lesz.
Nekem a platóba integrált izraeli, koreai verziók életképesebbnek tűnnek.
Tudtommal a SARP álványnak nincs ATGMes verziója, és 2 nagyméretű fegyverzeti állvány nekem soknak tűnik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Komolyan gondolta valaki hogy a panceltorok egybol nlos integralt gidrant kapnak?
Ki kell kepezni egy csomo embert a jarmure nem csak a pct nel de a dd nel is. Vezetoket pk kat szereloket stb. A panceltoroknek nem csak pct jarmuves resze van. Kelleni fog nekik olyan verzioi is ami nem hordoz pct fegyvert. Ilyenek pl a rombolo puskasok. A tamogatok aknavetovel. Kellenek nekik jror jarmuvek amik a telepitett tuzegysegeket szallitjak vagy latjak el a sgukseges dolgokkal...

De nem kell elorre rohanni ennyire. A kozeljovobe tanuljak meg kezelni es uzemeltetni a jarmuvet... Aztan ha vegeztek lehet nem is marad nalluk hanem kapnak ujjakat es ezek mennek valahova mashova kikepzesre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 460
121 041
113
Háát talán pont az NLOS jellegű rakéta esetén necces a dolog.
Én még csak olyat láttam, hogy szögben felfelé áltak az NLOS indítói, mivel a nagyobb rakéta nagyobb szárnyakat nyit indítás után.
Ha a Gidrán tetejére tesznek egy 30-40 gokban emelt indítót, akkor az már talán túl nagy lesz.
Nekem a platóba integrált izraeli, koreai verziók életképesebbnek tűnnek.
Tudtommal a SARP álványnak nincs ATGMes verziója, és 2 nagyméretű fegyverzeti állvány nekem soknak tűnik.
Nem APC verziók ezek sem maradjunk ebben. De nem is ATGM.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 639
46 741
113
De nem kell elorre rohanni ennyire. A kozeljovobe tanuljak meg kezelni es uzemeltetni a jarmuvet... Aztan ha vegeztek lehet nem is marad nalluk hanem kapnak ujjakat es ezek mennek valahova mashova kikepzesre.
Na erre gondoltam, hogy nem ezek lesznek talán a végleges gépek náluk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 246
67 214
113
Sracok, mindez rendkivul erdekfeszito. Ezzel egyutt atfaradnatok a geopolitikai melyelemzeseitekkel valamelyik biztpol topicba? Nyilvan csak kerni tudom, de azt mely erzelmekkel, mondhatni esengve.
Ha már ilyen költői magasságokba emelkedtél, tessék egy kurucinfós komment a Gidránokhoz:

f@szomöccse nevű felhasználó találó sora. :D

"Abroncsaik alatt serceghetne a talpszőr..."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Na erre gondoltam, hogy nem ezek lesznek talán a végleges gépek náluk.
H nem is pont ezek de lesznek a kesobb is hasonlo konfiguracioba egy pct zaszloaljnak a jarmu igenye nem korlatozodik a panceltoro raketa hordozoba meg par teherautora.
Vannak ott is aknavetosok meg magyszamu rombolopuskas es egyeb... A torzsnek is jo ha mar 4x4 es van a harcoloknal hogy nekik is legyen ugyan az a jarmu ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Szerintem meg granatvetovel felszerelt valtozat is fog menni.
Egyebkent durva de a panceltoroknek vannak az ugymond legvagyottabb fegyverek /atlag ember/ szempontjabol aki a lovesz iranyt kedveli :D az iranyitott panceltoro raketak mellett nagyszamu kezi panceltoro raketa aknaveto granatbeto nagyszamu rombolo puska... Nem veletlen... Egy pctz hazalmas tuzero egyebkent./pedig nem loveszek/ ezt sokan nem is gondolnak pedig ha trudnak nagyobb lenne oda a jelentkezesi hajlam.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 926
7 648
113
Pácéltörő szerepet ramolással oldják meg , jön a Román T55 , a Gidrán meg felborítja , vissza hozzák a régi vajazo kés technikát , ahol a nehéz lovasság ledöngöli az ellenfelet ... vagy esetleg az ős magyar módit , a Gidránokkal eljátszuk hogy vissza vonulunk , aztán az üldöző tankokra, kicsapják a csomagtartót és onnan lő az ATGM-el hátra fele a Gidránból
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 639
46 741
113
H nem is pont ezek de lesznek a kesobb is hasonlo konfiguracioba egy pct zaszloaljnak a jarmu igenye nem korlatozodik a panceltoro raketa hordozoba meg par teherautora.
Vannak ott is aknavetosok meg magyszamu rombolopuskas es egyeb... A torzsnek is jo ha mar 4x4 es van a harcoloknal hogy nekik is legyen ugyan az a jarmu ...
Én azzal számolok, hogy a tábori tüzérek is kapni fognak ilyet, és NMS-t is.
Lehet, hogy túllövés, de én ahogy csináltam egy hevenyészett kalkulációt az jött ki, hogy valahol 30+-os páncélozott 4x4 igénye lenne az én fejemben egy tüzér osztálynak. Miközben nálam - természetesen ;) - befigyelne minimum 32db Bronco is a járműparkba.
Persze nem tudom, hogy végül is milyen elemek lesznek a tüzérosztályban, de az én fejemben minimum 3 üteg/század (törzs, logisztikai, tüzérségi felderítő) kapcsolódna a 3db PZH tüzér üteghez.
Törzs üteg: Törzs, jelző szakasz, EÜ szakasz
Logisztikai üteg: műszaki mentő szakasz, láncos logisztikai szakasz, kerekes logisztikai szakasz
Felderítő üzeg: törzs szakasz, FO szakasz, UAV szakasz
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 639
46 741
113
Én azzal számolok, hogy a tábori tüzérek is kapni fognak ilyet, és NMS-t is.
Lehet, hogy túllövés, de én ahogy csináltam egy hevenyészett kalkulációt az jött ki, hogy valahol 30+-os páncélozott 4x4 igénye lenne az én fejemben egy tüzér osztálynak. Miközben nálam - természetesen ;) - befigyelne minimum 32db Bronco is a járműparkba.
Persze nem tudom, hogy végül is milyen elemek lesznek a tüzérosztályban, de az én fejemben minimum 3 üteg/század (törzs, logisztikai, tüzérségi felderítő) kapcsolódna a 3db PZH tüzér üteghez.
Törzs üteg: Törzs, jelző szakasz, EÜ szakasz
Logisztikai üteg: műszaki mentő szakasz, láncos logisztikai szakasz, kerekes logisztikai szakasz
Felderítő üzeg: törzs szakasz, FO szakasz, UAV szakasz
Bocs, helyesen:
Törzs üteg: Törzs, jelző szakasz, CSS szakasz, EÜ szakasz
Logisztikai üteg: műszaki mentő szakasz, láncos logisztikai szakasz, kerekes logisztikai szakasz
Felderítő üzeg: törzs szakasz, FO szakasz, UAV szakasz
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
K

kamm

Guest
Én azzal számolok, hogy a tábori tüzérek is kapni fognak ilyet, és NMS-t is.
Lehet, hogy túllövés, de én ahogy csináltam egy hevenyészett kalkulációt az jött ki, hogy valahol 30+-os páncélozott 4x4 igénye lenne az én fejemben egy tüzér osztálynak. Miközben nálam - természetesen ;) - befigyelne minimum 32db Bronco is a járműparkba.
Persze nem tudom, hogy végül is milyen elemek lesznek a tüzérosztályban, de az én fejemben minimum 3 üteg/század (törzs, logisztikai, tüzérségi felderítő) kapcsolódna a 3db PZH tüzér üteghez.

Hat, egyelore szerintem max ket tuzerosztallyal szamolnak, egy-egy a kozepes es nehezdandar melle, erzesem szerint a szokasos nemet receptet alapul veve (PzH/SPH, cobra egysegek, 120mm mortar, MARS, utobbi lehet Broncon is)... szerintem minimum meg egy kellene, ami a rapid-reaction konnyudandarra van optimalizalva, oda peldaul el tudok kepzelni ilyen Gidranra hekkelt SRAMSokat, sot, akar kisebb rocket launchereket is rajtuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 416
74 319
113
60225f00b9b2c582873769.jpg


Az orron középen az a kamrának tűnő valami mire jó? Csak a vezetést segíti vagy mást tudhat?