[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Várjál!
Az nem a sima mentő volt? Akkor keverem.
A Mercinek van saját Unimog alapú páncélozott mentője is, nem?
Tényleg szar?
Akkor mi lesz helyette?
A merci páncélozott mentőjének megerősített futóműve van ezt meg egy sima unimogra gányolta rá a currus, csoda hogy nem szakad össze a plusz tömegtől...
Azért nincs rajta a merci jel mert a mercedes megtiltotta, hogy mercedesnek hívjuk mivel engedély nélküli módosítás, illetve nem éri el a márka standardjait....
Mutatóban van belőle kb 3-4 darab szóval esélyes, hogy gidrán alapú lesz belőle vagy NMS.
Jelenleg vannak az ezer éves transporter mentők, páncélozatlan unimog alapú mentők, dobozos G-merci alapú mentők, Sprinterek, Páncélozott unimog alapú mentők és a sebesülthordó BTR-ek.

Van belőle kb 3 darab aztán ennyi.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Ez furcsa. Azt gondoltam, hogy sebesültkihordó is lesz nálunk (a törökök már csináltak belőle). Ezek szerint maradunk az Unimog mentőnél a páncélozott vonalon.
27855349_fce8482f6d574414ed23f1a26d07b82e_wm.jpg

Azaz a zászlóaljak alapjárműve marad a sebesültkihordó jármű.
A harctéri mentő az Unimog, míg a békeidejű mentő meg a Sprinter alapú lesz.
Nem baj ez, csak korszerű és megbízható legyen. Mind a Sprinter, mind az Unimog alapjármű már bevált.
Ha már SKJ, erről se feledkezzünk meg:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 396
113
A merci páncélozott mentőjének megerősített futóműve van ezt meg egy sima unimogra gányolta rá a currus, csoda hogy nem szakad össze a plusz tömegtől...
Azért nincs rajta a merci jel mert a mercedes megtiltotta, hogy mercedesnek hívjuk mivel engedély nélküli módosítás, illetve nem éri el a márka standardjait....
Mutatóban van belőle kb 3-4 darab szóval esélyes, hogy gidrán alapú lesz belőle vagy NMS.
Jelenleg vannak az ezer éves transporter mentők, páncélozatlan unimog alapú mentők, dobozos G-merci alapú mentők, Sprinterek, Páncélozott unimog alapú mentők és a sebesülthordó BTR-ek.

Van belőle kb 3 darab aztán ennyi.
Erre a sztorira a sima G Merci felpáncélozási próbálkozása kapcsán emlékeztem. De most, hogy így leírtad, már nekem is beugrott.
Azért nem értem ezt, mert van az Unimogból is páncélozott verzió.

Az az igazság, hogy az NMS szerintem túl alacsony belmagasságú mentőnek. Még a Gidrán/Jelcinnek is magasítani kell a deszantteret, hogy alkalmas legyen EÜ járműnek. Az NMS-t túlzottan meg kellene emelni.
A már kész Jelcin/Gidrán alapú sebesülszállító:
can-kurtaran-turk-zirhlisi-veryansintv-1.jpg

can-kurtaran-turk-zirhlisi-veryansintv.jpg


Forrás.
Érdemes megnézni a linket is, mert van rajta egy körbejárós videó is, de az a felület nem támogatott a fórum motor által.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Erre a sztorira a sima G Merci felpáncélozási próbálkozása kapcsán emlékeztem. De most, hogy így leírtad, már nekem is beugrott.
Azért nem értem ezt, mert van az Unimogból is páncélozott verzió.

Az az igazság, hogy az NMS szerintem túl alacsony belmagasságú mentőnek. Még a Gidrán/Jelcinnek is magasítani kell a deszantteret, hogy alkalmas legyen EÜ járműnek. Az NMS-t túlzottan meg kellene emelni.
A már kész Jelcin/Gidrán alapú sebesülszállító:
can-kurtaran-turk-zirhlisi-veryansintv-1.jpg

can-kurtaran-turk-zirhlisi-veryansintv.jpg


Forrás.
Érdemes megnézni a linket is, mert van rajta egy körbejárós videó is, de az a felület nem támogatott a fórum motor által.
Ez is használható de a Lynx-ből meg az új 8x8-ból (reméljük igazi 8x8 lesz nem távirányítós kisautó...) kell medevac-ot csinálni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 396
113
Ez is használható de a Lynx-ből meg az új 8x8-ból (reméljük igazi 8x8 lesz nem távirányítós kisautó...) kell medevac-ot csinálni!
Szerintem ez elhatározas kérdése.
Van erre is, arra is példa.
Pl. a németek nem érezték fontosnak sem a Marder sem a PUMA esetén a EÜ jármű meglétét. Mindkettő esetén M113 és BV206-okat alkalmaztak ilyen célokra. Mindkettő esetén jóval olcsóbban jöttek ki.
Most meg úgy néz ki általánossá válik a Boxer alapú medevac jármű. Mindenhol.

Valószínű, hogy nálunk a kis mennyiség miatt nálunk nem jelent majd nagy terhet a bázisjármű alapú eü járművek bevezetése. Logisztikailag nagyjából mindegy, hogy Gidránból vagy mondjuk Lynxből lesz több.
Ez szerintem kb. ugyan az, mint hogy műszaki mentőből mit válasszunk.
Van a Lynxnek is olyanja, aztán mi mégis Büffelt rendeltünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Szerintem ez elhatározas kérdése.
Van erre is, arra is példa.
Pl. a németek nem érezték fontosnak sem a Marder sem a PUMA esetén a EÜ jármű meglétét. Mindkettő esetén M113 és BV206-okat alkalmaztak ilyen célokra. Mindkettő esetén jóval olcsóbban jöttek ki.
Most meg úgy néz ki általánossá válik a Boxer alapú medevac jármű. Mindenhol.

Valószínű, hogy nálunk a kis mennyiség miatt nálunk nem jelent majd nagy terhet a bázisjármű alapú eü járművek bevezetése. Logisztikailag nagyjából mindegy, hogy Gidránból vagy mondjuk Lynxből lesz több.
Ez szerintem kb. ugyan az, mint hogy műszaki mentőből mit válasszunk.
Van a Lynxnek is olyanja, aztán mi mégis Büffelt rendeltünk.
Épp ha csak nem Lynx alapon lesz minden vagy döntően minden akkor miért volt érv a Lynx melett,hogy bármi fejleszthető belőle?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Szerintem ez elhatározas kérdése.
Van erre is, arra is példa.
Pl. a németek nem érezték fontosnak sem a Marder sem a PUMA esetén a EÜ jármű meglétét. Mindkettő esetén M113 és BV206-okat alkalmaztak ilyen célokra. Mindkettő esetén jóval olcsóbban jöttek ki.
Most meg úgy néz ki általánossá válik a Boxer alapú medevac jármű. Mindenhol.

Valószínű, hogy nálunk a kis mennyiség miatt nálunk nem jelent majd nagy terhet a bázisjármű alapú eü járművek bevezetése. Logisztikailag nagyjából mindegy, hogy Gidránból vagy mondjuk Lynxből lesz több.
Ez szerintem kb. ugyan az, mint hogy műszaki mentőből mit válasszunk.
Van a Lynxnek is olyanja, aztán mi mégis Büffelt rendeltünk.

Miért is rendszeresítenénk Lynx alapon X millió euróért darabonként lánctalpas sebesültkihordót? Mióta vagyunk ilyen gazdagok?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 396
113
Miért is rendszeresítenénk Lynx alapon X millió euróért darabonként lánctalpas sebesültkihordót? Mióta vagyunk ilyen gazdagok?
Ez szerinted a gazdagságról szól?
Nem olyan nagy baj ám, ha a sebesültkihordó el tud mindenhova jutni, ahova az alapjármű is! o_O
A példaképeid az angolok esetén is a lánctalpas technika mellé minden alkalommal lánctalpas medevac jármű van rendszeresítve.
Ha nem lesz Bronco vagy vele egyenértékű szekcionált support jármű mindenféle kiegészítő feladatra, akkor muszáj lesz Lynxből megoldani. (Merem remélni, hogy M113-as alapra már nem megyünk vissza, pláne, ha ott a Lynx alapnak)
Alapvetően azért az sem ördögtől való, ha Lynxből lesznek a nehézdandár sebesültkihordói. Számold ki zászlóaljanként kb. 4-6 járműről van szó. Cserében nem jelent semmilyen problémát a logisztikai ellátásuk, mivel a többi járművel azonos alapúak.

Hidd el én is jobban örülnék, ha lenne Bronco, mert utánaszámolva elég komoly mennyiséget lehetne elsütni az alakulatok logisztikai, törzs, EÜ, CSS századaiba, szakaszaiba. Mi több a légvédelmi radaros alegységek is tudnák hasznosítani. De nem véletlenül került fel az Arthur is ilyenre az angoloknál.
De ennek csak akkor van értelme, ha nem csak 30-40 db járművet szeretnénk megvenni, hanem 150-200-250 darabot.

....de ez most a Gidrán topic...;)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ez szerinted a gazdagságról szól?
Nem olyan nagy baj ám, ha a sebesültkihordó el tud mindenhova jutni, ahova az alapjármű is! o_O
A példaképeid az angolok esetén is a lánctalpas technika mellé minden alkalommal lánctalpas medevac jármű van rendszeresítve.
Ha nem lesz Bronco vagy vele egyenértékű szekcionált support jármű mindenféle kiegészítő feladatra, akkor muszáj lesz Lynxből megoldani. (Merem remélni, hogy M113-as alapra már nem megyünk vissza, pláne, ha ott a Lynx alapnak)
Alapvetően azért az sem ördögtől való, ha Lynxből lesznek a nehézdandár sebesültkihordói. Számold ki zászlóaljanként kb. 4-6 járműről van szó. Cserében nem jelent semmilyen problémát a logisztikai ellátásuk, mivel a többi járművel azonos alapúak.

Hidd el én is jobban örülnék, ha lenne Bronco, mert utánaszámolva elég komoly mennyiséget lehetne elsütni az alakulatok logisztikai, törzs, EÜ, CSS századaiba, szakaszaiba. Mi több a légvédelmi radaros alegységek is tudnák hasznosítani. De nem véletlenül került fel az Arthur is ilyenre az angoloknál.
De ennek csak akkor van értelme, ha nem csak 30-40 db járművet szeretnénk megvenni, hanem 150-200-250 darabot.

....de ez most a Gidrán topic...;)
Akkor legyen a gulyáságyú is Lynx alvázon.....
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Lánctalpas sebesültkihordó járműből ha töröm a fejem, beugrik M-113.MBT, alapra ill. a Type 89 alvázra épített. Ezek amiknek az alapja valami láncos harcjármű volt. Sehol se látok nehéz lánctalpas IFV alváz átalakítást, és ennek oka van.

Bár nem olvasom most vissza a kommenteket, de gondolom amíg Lynx köd le nem szállt, ez is totálisan megfelelt itt:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Ez szerinted a gazdagságról szól?
Nem olyan nagy baj ám, ha a sebesültkihordó el tud mindenhova jutni, ahova az alapjármű is! o_O
A példaképeid az angolok esetén is a lánctalpas technika mellé minden alkalommal lánctalpas medevac jármű van rendszeresítve.
Ha nem lesz Bronco vagy vele egyenértékű szekcionált support jármű mindenféle kiegészítő feladatra, akkor muszáj lesz Lynxből megoldani. (Merem remélni, hogy M113-as alapra már nem megyünk vissza, pláne, ha ott a Lynx alapnak)
Alapvetően azért az sem ördögtől való, ha Lynxből lesznek a nehézdandár sebesültkihordói. Számold ki zászlóaljanként kb. 4-6 járműről van szó. Cserében nem jelent semmilyen problémát a logisztikai ellátásuk, mivel a többi járművel azonos alapúak.

Hidd el én is jobban örülnék, ha lenne Bronco, mert utánaszámolva elég komoly mennyiséget lehetne elsütni az alakulatok logisztikai, törzs, EÜ, CSS századaiba, szakaszaiba. Mi több a légvédelmi radaros alegységek is tudnák hasznosítani. De nem véletlenül került fel az Arthur is ilyenre az angoloknál.
De ennek csak akkor van értelme, ha nem csak 30-40 db járművet szeretnénk megvenni, hanem 150-200-250 darabot.

....de ez most a Gidrán topic...;)
Hát szerintem a lynx alváz kurva drága játék ilyenekre, inkább pakolok még skyrangert.