[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
962
2 393
93
Ezeket kell szervizelni, kell orosz support?

Valamennyi rakétát képes rendben tartani az ATGM-ektől a Kubig a nyírteleki cég. De nyilván a lejárati idővel nem sokat lehet kezdeni, bár az oldaluk szerint nem csak a komolyabb légvédelmi rakétákon végeztek üzemidő hosszabbítást hanem az atgm-eken is. Elsősorban roncsolásos vizsgálattal ellenőrzik hogy egy egy évjárat jó-e még, ami persze nem 100%-os garancia és így muszáj egy-egyet beáldozni.
Itt van részletesebben: https://www.hmarzenal.hu/vedelmi-ipar/raketa-uzemido-meghosszabbitas.html
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 822
80 404
113
Na ez itt kérem a gátlástalan valósághajlítás. :D Tökre finoman fogalmazva. :D Nézd meg mi történik egy hk-val kb. 10-15 kg TNT mellette történő robbanása után.

5a82fd81d030721a008b46f6

main-qimg-357ec1750614505d45bc6fe343cbb574.webp

main-qimg-aa39dcae0884bf3877694bb1abf914e0.webp


Az M795 155 mm lőszer 23,8 font, azaz kb. 10,7 kg TNT egyenértékű robbanótöltettel bír. Ez az 50 kg TNT nagyon messze kell, hogy mellette robbanjon, különben gereblyével szedik össze a két marék vegyes ember-gidrán maradékot.
Mi történt? A páncéllemezeknek semmi baja.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 563
68 153
113
Mi történt? A páncéllemezeknek semmi baja.
Akkor most vetítsd ki ugyanezt Gidránra.

Kezd kibaszottul idegesítő lenni, hogy nincs képzelőereje és elvonatkoztató képessége(még úgy sem, hogy egy folyamatban példaként a Gidránra hoztam a képeket) egy csomó embernek. Hogy maradtok életben?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 822
80 404
113
Akkor most vetítsd ki ugyanezt Gidránra.

Kezd kibaszottul idegesítő lenni, hogy nincs képzelőereje és elvonatkoztató képessége(még úgy sem, hogy egy folyamatban példaként a Gidránra hoztam a képeket) egy csomó embernek. Hogy maradtok életben?
Mit? Nem fogja átszakítani a lemezeket a robbanás= bent senkinek nem lesz baja. Az a kutyát nem érdekli, hogy kuka lesz a jármű és leszakad róla minden. De ezt is sokszor leírtuk már: a pánvél nem a járművet védi hanem az embereket.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 563
68 153
113
Mit? Nem fogja átszakítani a lemezeket a robbanás= bent senkinek nem lesz baja. Az a kutyát nem érdekli, hogy kuka lesz a jármű és leszakad róla minden. De ezt is sokszor leírtuk már: a pánvél nem a járművet védi hanem az embereket.
Oksa. :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 784
32 533
113
Igen, észrevettem a ppt-n a festék említését.
A magyar harcjárműveket akkor kaposváron fogják festeni? Esetleg minden üzem/gyár rendelkezni fog saját festőműhellyel?
Lehet már tudni, hogy melyik variáció lesz a honvédség szárazföldi járműveinek hivatalos mintázata a jövőben? Esetleg kísérleteznek még vele, vagy ad hoc jelleggel kapjuk majd a pzh-t, lynxet, leopardot, gidránt, nms-t a közeljövőben?
Szerintem a festéket egyszerűbb szállítani, mint a járműveket. Már Mohamed is megmondta a hegyekkel kapcsolatban. ;)
Amúgy fotók alapján magyar terepre nagyon jó lett - némelyik hadgyakorlat fotón elsőre alig találtam meg a Gidránt. Remélem minden további járgányunk is ezt a mintát kapja.
Lehet nem is volt ott? :eek:
Biztos hogy Maliba mentek volna? Azt mondták, hogy egy misszióba mentek volna, de mire megérkeztek a járművek, kiderült hogy mégsem lesz olyan misszió. Malit és környékét még most sem tudta teljesen elengedni a politikai vezetés, pedig már mindenki kifelé jön onnan...
Maliba nem ment volna Gidrán. A franciák adták volna a járműveket.
 
H

Hummen23

Guest
Szerintem a festéket egyszerűbb szállítani, mint a járműveket. Már Mohamed is megmondta a hegyekkel kapcsolatban. ;)

Lehet nem is volt ott? :eek:

Maliba nem ment volna Gidrán. A franciák adták volna a járműveket.
Próbáltam ésszerű magyarázatot találni az eddig beérkezet harcjárművek különbözőségének okaira, de nem sikerült.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 227
31 091
113
Ha tényleg Natter lesz akkor a mostani 10 Gidránon magarad a török torony vagy rajtuk is Natter lesz ?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 220
38 780
113
Ha tényleg Natter lesz akkor a mostani 10 Gidránon magarad a török torony vagy rajtuk is Natter lesz ?
miért gondolod hogy Natter lesz bármelyikenk is?
A török toronnyal nagyon elégedett MH és vélhetően olcsóbb is mint a Natter...

Még mindig nem igazán értem az RM-nek mi dolga a Gidránnal...mi tesznek ők hozzá?
MG-ék eröltetik a RM bevonását a Gidrán projektbe, de szerintem fölöslegesen.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
miért gondolod hogy Natter lesz bármelyikenk is?
A török toronnyal nagyon elégedett MH és vélhetően olcsóbb is mint a Natter...

Még mindig nem igazán értem az RM-nek mi dolga a Gidránnal...mi tesznek ők hozzá?
MG-ék eröltetik a RM bevonását a Gidrán projektbe, de szerintem fölöslegesen.
Rádio technikat raknak bele ... Kommunikacios teren hasznaljuk az rm termekeket ... Varhatoan az okos katonakat is ők fogjak felokosítani
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 601
94 057
113
Rádio technikat raknak bele ... Kommunikacios teren hasznaljuk az rm termekeket ... Varhatoan az okos katonakat is ők fogjak felokosítani
De megkapja a Natter tornyot is. Az RM-nek katonai részről ez lyuk a portfoliójában. Sztem német tuninggal sokkal exportképesebb lehet. Persze nem a low cost afrikai irányba.

Nekünk ez egy fehér folt volt a Honvédségen belül, legalábbis ilyen mennyiségben. Az RM meg egy olcsó platformot lát benne, ami alap lehet a jövőbeni fejlesztéseihez. És versenyképesebb áron tudná ajánlani, mint 1 német alaplatformot.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 227
31 091
113
miért gondolod hogy Natter lesz bármelyikenk is?
A török toronnyal nagyon elégedett MH és vélhetően olcsóbb is mint a Natter...

Még mindig nem igazán értem az RM-nek mi dolga a Gidránnal...mi tesznek ők hozzá?
MG-ék eröltetik a RM bevonását a Gidrán projektbe, de szerintem fölöslegesen.

Az említett üzem valószínűleg a Rheinmetall távirányítós fegyvermodulok gyártását is biztosítja majd. Ezek a Natter és a Viper közös német-magyar modulok lesznek. A modulokról bővebb információ nincs, de elsősorban Gidrán, NMS és esetleg Lynx járművekhez szánják őket.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 383
113
De megkapja a Natter tornyot is. Az RM-nek katonai részről ez lyuk a portfoliójában. Sztem német tuninggal sokkal exportképesebb lehet. Persze nem a low cost afrikai irányba.

Nekünk ez egy fehér folt volt a Honvédségen belül, legalábbis ilyen mennyiségben. Az RM meg egy olcsó platformot lát benne, ami alap lehet a jövőbeni fejlesztéseihez. És versenyképesebb áron tudná ajánlani, mint 1 német alaplatformot.
röviden német mnőségellenőrzésen átesett török fődarabokat szeretnénk a törököktől látni. amiket magyar minőségi összeszerelés és begyártás folyamán német minőségi járműként értékesíthető. (pint a francia peugeott g mergák.) kb ugyan úgy alap gépkocsi. csak g merga korba nem igen vólt rá lehetőség.
ugyan ez az msn is. kb (uaz) :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 383
113
a 2 török vasból ego kb annyi kell mint g mergából minus x hilux békeidős használatra és másod harmad vonalas háttérországiszolgálatra háborúba
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
H

Hummen23

Guest
miért gondolod hogy Natter lesz bármelyikenk is?
A török toronnyal nagyon elégedett MH és vélhetően olcsóbb is mint a Natter...

Még mindig nem igazán értem az RM-nek mi dolga a Gidránnal...mi tesznek ők hozzá?
MG-ék eröltetik a RM bevonását a Gidrán projektbe, de szerintem fölöslegesen.
Felderítő, kommunikációs, egyéb elektronikai eszközök, valamint fegyvertornyok.
Ezt konkrétan tételesen felsorolták.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby