[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Nem spórolnak, simán csak nincs gazdája.
Úgy látszik kicsit hasraütéses, amatőr módon intézték ezt a részét.
Fotós kell, aki a négy évszak színeit lekapja, és egy grafikus aki az egészet témákra és eszközökre bontva összeállít pár variációt, egy katonai szín katalógust.
Igazad van, de szerintem erre van megfelelő szakembergárda, ha nálunk nem is, de RM-nél vagy a KMW-nél biztosan, vagy valamelyik kutatóintézetnél. Csak ki kell csengetni a pénzt. De még azt is meg lehetett volna próbálni, hogy fognak egy BTR-t és rádrótoznak megfelelőre festett paneleket és azzal furikáznak a különböző terepeken. Pár százezerből megvan a tesztelés. Kikevertetni egy RAL festéket nem egy nagy költség, bármelyik festékboltban megoldják. Remélem nem ezen múlott. Ha meg mégis más színe lesz az A7+ Leóknak akkor meg tényleg nem értem, bár ahogy említettem már a Lynxek makettjén is ugyan ez a színösszeállítás van mint az A4-eseken. Nagyon lelkesek vagyunk és a legjobbat akarjuk a honvédségnek és az országnak, csak mindenkinek más az elképzelése erről ezért megy a vita.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
ugyanis az RM RC tornyai ugye a céges katalógus alapján a 20 mm-es Fieldranger 20, a 609M, a Nanuk, =dupla) és a Qimek -szimpla fegyverállvány. Próbáltam rákeresni eladásokra, de nem sok eredménnyel.... vajon miért?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 651
8 327
113
Az itthoni gyártású változaton a torony akkor már RM lesz? Az is jó, de ez a SARP sem tűnik rossznak.
Ha hasonló esetleg a feladatkör, akkor van értelme kétfajta toronynak, mégha itthon is gyártjuk? Csak kérdezem...?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Igazad van, de szerintem erre van megfelelő szakembergárda, ha nálunk nem is, de RM-nél vagy a KMW-nél biztosan, vagy valamelyik kutatóintézetnél. Csak ki kell csengetni a pénzt. De még azt is meg lehetett volna próbálni, hogy fognak egy BTR-t és rádrótoznak megfelelőre festett paneleket és azzal furikáznak a különböző terepeken. Pár százezerből megvan a tesztelés. Kikevertetni egy RAL festéket nem egy nagy költség, bármelyik festékboltban megoldják. Remélem nem ezen múlott. Ha meg mégis más színe lesz az A7+ Leóknak akkor meg tényleg nem értem, bár ahogy említettem már a Lynxek makettjén is ugyan ez a színösszeállítás van mint az A4-eseken. Nagyon lelkesek vagyunk és a legjobbat akarjuk a honvédségnek és az országnak, csak mindenkinek más az elképzelése erről ezért megy a vita.
Furcsa lenne ha az A7+ -ok más szinnel jönnének mint az A4-ek most!Gondolom a Németek saját szakállra nem változtatnak,ha csak a Honvédség nem kéri!
 
  • Tetszik
Reactions: Inno
K

kamm

Guest
Na, ennyire nem jószívűek.

Marmint arra gondolsz, hogy te vagy valamiert vegtelenul negativ szinte minden ilyesmiben, amolyan tipikus kelet-europai gondolkodasmoddal megaldva, hogy mindenki sunyi, szemet es at akar b@szarintani mindenkit?

Variációm: RM,A saját 4x4 projektjük bukta. Legalább hat éve reszelgetik, elhúztak mellettük a vetélytársak. Most nagylelkűen eladják, ami menthető a fejlesztésből, és itt nem a járműre gondolok, hanem távirányítású toronyra, az esetleges tüzérségi felderítő változat rendszereire,ilyesmi,a magyar fél kifejlesztheti hozzá a rádiótartó állványt., de kb 200 darabért felhúzza a gyárat, ami nem két fillér, és utána térden állva fog könyörögni a német cégnek, hogy gyártsunk ott akármit, csapatszállító tandembiciklit akár.

Avagy ugye arrol is lehet szo, hogy a sajat RMMV Survivor R projektje valojaban egy rendorsegi projekt volt az osztrakoknak, soha nem is szantak igazan armored combat 4x4-nek, viszont vilagossa valt, hogy van ra piac, kozben ugye itt ez a magyar vegyesvallalatunk a magyar kormannyal, a Rheinmetall HUngary, a magyarok meg vettek a Nuroltol egy csomo ilyesmit, de nem teljesen boldogok vele, ra akarjak integralni a radarjaikat, mas fegyverzetet akarnak es szeretnek, ha mindezt a hataraikon belul gyartanak - nosza, akkor nezzuk meg, mit tud ez a Nurol... nezd mar, ez valoban sokkal maszzivabb, mint a mi rendorsegi bombaallo 4x4-unk, itt mar eleve kulonbozo felepitmenykeben es fegyverrendszerekben gondolkoztak a tervezesnel, komoly motort tettek ala, a stabilitasa mar bizonyitott combat zoneban is stb.
Hat akkor ugyis itt van mar a kozos ceg es gyarak, miert ne tennenk ra a magyarokkal valamelyik sajat fegyvertornyunk, amit utana tudunk akar ott is gyartani, de minimum osszeszerelni - es ha mar megcsinaltuk, miert ne kezdenenk arulni szerte a vilagban?

A Nurol több helyre már eladta a gyártási liszenszet, oda önálló magyar export nem, lesz. Környéken vagy lekötve már a megrendelés, ld JLTV üzletek, vagy saját fejleszések, de megmutattuk az imperialistáknak, lett magyar narancs.

Ez mar nem szimplan rosszindulatu, de buta es teves is: a Nurol semmi nem adott el Europaba szinte sehova. tradicionalis piacai mind iszlam orsszagok, Central Asia meg a MIddle East, gyakorlatilag boritekolhato, hogy a RM Europaban fogja arulni majd a Gidrant es, ahogy mar korabban irtam, nem lennek meglepodve, ha 5-10 even belul utan szazasaval futkosnanak belole nemet foldon is.

Arról van valami forrásod hogy a NATTER azonos lenne a Dual-al?

Dehogy van neki. Valamiert vegtelenul negativ az egesz RM-kapcsolatrol, de nem vilagos, mi a baja vele...
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
ugyanis az RM RC tornyai ugye a céges katalógus alapján a 20 mm-es Fieldranger 20, a 609M, a Nanuk, =dupla) és a Qimek -szimpla fegyverállvány. Próbáltam rákeresni eladásokra, de nem sok eredménnyel.... vajon miért?

Nem értem a mondataid mögötti motivációd.

Vannak alapvetések az üzleti életben, a kapitalizmusban ha úgy tetszik. Valaki valamit kitalál és azt megpróbálja eladni .. a vevő pedig a saját igényei szerint megvásárolja vagy nem.. Ilyen értelemben te is dolgozol valahol, eladod a munkaerőd és azt vagy megveszi valaki vagy nem.. Amit mi kifejlesztünk a németekkel karöltve abban is benne van az a lehetőség, hogy nem veszi meg a vevő..

Nem értelek.. ennek alapján a te gondolkodásod azon alapszik, hogy "el se megyek megpróbálni eladni a munkaerőm, mert azt úgy sem veszik meg" !? ..

Ennek analógiájára.. akkor ne kezdjünk bele semminek a gyártásába mert az csak elénk rakott csont meg kidobott pénz meg lopás (meg mittudomén miket gondolsz) ..

Mi van akkor ha az egy meglévő fegyverrendszeren alapszik amiket itt említesz a Kanadaiak kapcsán.. Haver.. menjenek ki a szakemberek az erdőbe és gyűjtsenek össze faágakat aztán kezdjenek újra mindent az őskortól?

Én nem tudom te mit dolgozol mit csinálsz mennyi idős vagy stb.. ne értsd félre nem személyeskedni akarok.. de ilyeneket nem kéne magaddal tenned szerintem.. mármint így gondolkodni nem biztos hogy jó. Teljesen normális hangnemben írom le ezt neked. Nem küldelek el a francba ne értsd félre. Szerintem örülhetsz nyugodtan dolgoknak az életedben. Ahogy ennek is örülhetünk.. meglátjuk mi sül ki belőle.. mindenki a legjobbat akarja! :)

Ahogy a német is enni akar adni a gyerekének és szeretné élvezni a munkája gyümölcsét és a magyar is.. meg amúgy a legtöbb ember az életben így van ezzel.. Na jó ez már önsegítő fórumnak fog tűnni ezzel a hozzászólással :D
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Arról van valami forrásod hogy a NATTER azonos lenne a Dual-al?
A RM honlapján dual fegyverzetű -saját cégen belüli toronynak csak ezek vannak feltüntetve:

https://www.rheinmetall-defence.com.../turret_systems_and_weapon_stations/index.php

Se a német Natter, se a Viperre nem dob fel a net ilyen eszközt. Illetve találtam egy Viper RC fegyverállványt, amit az Apache gépágyújához terveztek

Ami 2018ban a német járműre integrálva volt: The optional remote weapon station can be fitted with a machine gun (up to 12.7 mm) or a 40 mm automatic grenade launcher. A protected ringmount with similar armament options can also be fitted. If necessary, the protection level can be enhanced still further by integrating additional assemblies. These include Rheinmetall’s Acoustic Sniper Localisation System (ASLS) and Situational Awareness System (SAS), assuring 360° monitoring of the vehicle’s surroundings. Rheinmetall’s Rapid Obscurant System (ROSY) system for generating a smoke screen is an option. Unlike conventional smoke/obscurant systems, ROSY creates an instantaneous, extensive, multispectral interruption of the line of sight, including a dynamic wall of smoke/obscurant that provides moving objects with sustained protection and concealment. The under-development Active Protective System (APS) will be a further option.The optional remote weapon station can be fitted with a machine gun (up to 12.7 mm) or a 40 mm automatic grenade launcher. A protected ringmount with similar armament options can also be fitted. If necessary, the protection level can be enhanced still further by integrating additional assemblies. These include Rheinmetall’s Acoustic Sniper Localisation System (ASLS) and Situational Awareness System (SAS), assuring 360° monitoring of the vehicle’s surroundings. Rheinmetall’s Rapid Obscurant System (ROSY) system for generating a smoke screen is an option. Unlike conventional smoke/obscurant systems, ROSY creates an instantaneous, extensive, multispectral interruption of the line of sight, including a dynamic wall of smoke/obscurant that provides moving objects with sustained protection and concealment. The under-development Active Protective System (APS) will be a further option.

Mo