[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Kisebb esélye van a túlélésre a harckocsizóknak ezzel a festéssel vagy jobban fog rozsdálni?

Az igazság azoknál van akik majd használják. A tataiak sírtak a festés miatt?

Szerintem örülnek, mint majom a farkának, hogy egy jóval modernebb eszközzel szolgálhatnak és nem egy elavult kotvány szarral kell még 2020ban is.

Szerintem a föld felett járnak örömükben és nem a minta miatt fikázódnak.

Kevesebb rinya kéne, itt..

Ha tudnád, ......
mennyi butaságot irkálsz, tudatlanul.

A katonák fegyelmezettek. De nem ostobák.
Egy civil fotelharcász persze bármit ide irhat.
Akár azt a sületlenseget is, amit írtál. ;)
 
K

kamm

Guest
Ott a SEDA a tetején,pont tegnap tippeltem azt is! ;):cool:

Igen, mar a wikibe is beleirtam, sot, be is linkeltem a leirasat: https://en.wikipedia.org/wiki/Gidran_(4x4_armored_vehicle)

Aki regisztrálva van írja meg azért, hogy el van írva a teljesítménynél a pontosság:
"2,5%-os, a távolságnál pedig 10%-os pontossággal", ez ha így igaz lenne akkor elég gyenge lenne, azonban úgyhiszem itt hibahatárt akart írni, nem pontosságot.

Huh? Mitol lenne mar gyenge? 10% differenciaval megmondani hang alapjan, milyen messzirol jott a loves? Szenzacios.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
450
1 482
93
K

kamm

Guest
Igen, ez a hibahatár, nem a pontosság ...

Huh??? Mit akarsz mondani? Ez a pontossag hibahatara,

Szo szerint pontossagrol van szo:

Performance

Standalone (ASELSAN SEDA-S) / Moving Vehicle (ASELSAN SEDA-V)

• Shot Detection : >%95 of supersonic projectiles
Range Accuracy Error : +/- %10
• Bearing Accuracy Error : <%2.5°
• Elevation Accuracy Error : <%2.5°
• Response Time : <1.5 seconds

Ez a rendszer 1.5 masodpercen belul akarmilyen idojaras mellett megmondja, honnan lottek, amiben iranyban es magassagban 2.5% alatti, mig tavolsagban 10% alatti lesz az esetleges elteres a valosagtol.
Ez az en konyvemben szenzacios cimszo alatt szerepel.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Sztem ez a lényeg. Ez volt a csavar a bizniszben.

A török Nurol Makina céggel történt megállapodás alapján nem csupán vásárlásról van szó, a projekt része a hazai hadiipar újraélesztésének. És itt jön be egy még fontosabb tényező. Nem készterméket vettünk, hanem egy kiindulási alapot, amelyet a Rheinmetall szakemberei is kiválónak minősíttek. Az ár/érték arányát úgy ítélték meg, hogy azt nem tudják überelni.

Ezért olyan döntés született, hogy az Eyder Yalcint a hazai és egyéb igényeknek megfelelően később továbbfejlesztik, és az a változat készül majd idehaza, mégpedig a németekkel együttműködve. A kooperációba persze nem véletlenül száll be a Rheinmetall. Egyértelmű, hogy exportsikert várnak, a jó minőségű, de viszonylag olcsó harcjármű külföldi eladásaiból ők is profitálni szeretnének.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 989
23 092
113
Kicsit másabb mint egy uaz...!Van ott minden mint a búcsúban...!
Wow
201130_bp-arb_1gidran_044_zgl.jpg
thumbnail_201130_bp-arb_1gidran_010_zgl1.jpg
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
450
1 482
93
Huh??? Mit akarsz mondani? Ez a pontossag hibahatara,

Szo szerint pontossagrol van szo:

Performance

Standalone (ASELSAN SEDA-S) / Moving Vehicle (ASELSAN SEDA-V)

• Shot Detection : >%95 of supersonic projectiles
Range Accuracy Error : +/- %10
• Bearing Accuracy Error : <%2.5°
• Elevation Accuracy Error : <%2.5°
• Response Time : <1.5 seconds

Tehát a pontosság az 0-1 közötti érték ( vagy 0-100 százalékban ), ahol a nagyobb érték a nagyobb pontosságot jelenti.
A pontosság hibahatára 0-1 közötti érték ahol a kisebb érték jelenti a nagyobb pontosságot.
Az egyik ugyebár kifejezhető a másik függvényében, azonban összecserélni őket nem szerencsés. Tehát nem mindegy, hogy 10%-os pontossággal vagy 10%-os hibahatárral dolgozik a rendszer.

Csak azért említettem meg, hogy hátha van aki már ott is regisztrálva van, így könnyen szólhat, hogy a pontosság ( ;) ) kedvéért egy "hibahatár" szót biggyesszen oda a szerző.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Jártam már abban a hangárban, régi állapotában is meg felújítás után is volt alkalmam megnézni. És én nem sajtóhírek alapján ítélem meg a programot mert ha hiszed ha nem ha elbaszódik valami, vagy csúszik x hónapot azt ti itt baromira nem fogjátok megtudni mert nem kötik a civiliek orrára.

Azt egy percig nem vonom kétségbe, hogy jobban képbe vagy mint én..

Kívülről mégis úgytűnt, hogy végre van valami, sok év után, kaptak valami jót a katonák, a hozzátartozó kiszolgáló objektumok is a helyükön, de mégsem lehet örülni, mert ez meg az, fika ide, fika oda.

Akárhogyis, azért mindenképp elnézésedet kérem, amiért lepunciztalak, illetve mindenkitől.
Ez védhetetlen, nagyon primitív és balkáni volt így...pláne Szenteste előtt.

Ha tudnád, ......
mennyi butaságot irkálsz, tudatlanul.

A katonák fegyelmezettek. De nem ostobák.
Egy civil fotelharcász persze bármit ide irhat.
Akár azt a sületlenseget is, amit írtál. ;)

Laikusként én annak örülök, hogy végre van valami fejlesztés és nem csak az eszközök terén, hanem az infrastruktúrában is.
Én látok szándékot arra, hogy a szovjetunióból megöröklött szemléletet maga mögött hagyja a HM.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Azt egy percig nem vonom kétségbe, hogy jobban képbe vagy mint én..

Kívülről mégis úgytűnt, hogy végre van valami, sok év után, kaptak valami jót a katonák, a hozzátartozó kiszolgáló objektumok is a helyükön, de mégsem lehet örülni, mert ez meg az, fika ide, fika oda.

Akárhogyis, azért mindenképp elnézésedet kérem, amiért lepunciztalak, illetve mindenkitől.
Ez védhetetlen, nagyon primitív és balkáni volt így...pláne Szenteste előtt.



Laikusként én annak örülök, hogy végre van valami fejlesztés és nem csak az eszközök terén, hanem az infrastruktúrában is.
Én látok szándékot arra, hogy a szovjetunióból megöröklött szemléletet maga mögött hagyja a HM.
Az jó. Hagyd Te is magad mögött. :)
Békés Karácsonyt!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 989
23 092
113