[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A szemléletváltás ott kéne, hogy mit csinálsz azzal a technikával, mert nem elég kitömni vele a sereget, ha az üzemeltetési kultúrát nem veszed át hozzá. Az a lényeg, hogy ha vigyázol a technikára és karban tartod akkor nem fog cserben hagyni. Amúgy már mondtam párszor, hogy a színnel szakmai szemmel nincs komoly gond, főleg a Gidránokon lévővel (a leó inkább) . Csak ne legyen az, hogy a következő leszállított daraboknak megint egy kicsikét más lesz a színe, mások lesznek a foltok satöbbi satöbbi mindegy egyes szállítmánynál én konkrétan ettől tartok kicsit.

A remélhetőleg ezentúl már csak egyfajta szín lesz lesz a többi beérkező technikán, aztán majd max ha a leók mennek időközi nagyjavításra pár év múlva (ami nem marad el nem úgy mint a T-72-nél) a saját itthoni megfelelően felszerelt javító-karbantartó állomásra akkor szépen át lesznek fújva a többivel egyező színre aztán jónapot.

https://honvedelem.hu/hirek/leopardok-korszeru-hangarban.html

Tessék parancsolni.

Ezek alapján, hogy ítéled meg.. fejlődünk?
Van szemléletváltás vagy ugyanazt kívánják folytatni, mint az elmúlt 30 évben? Szabad ég alatt rohadó technika, hanyag, beleszarok hozzáállás, toldozzuk-foltozzuk stb stb ?

Ha ebbe kötsz bele, az infrastruktúrába, pontosabban annak hiányába (szerencsére végre nem így van) akkor maximum respect...de ugye ez most végre a helyén van.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 274
31 323
113
https://honvedelem.hu/hirek/leopardok-korszeru-hangarban.html

Tessék parancsolni.

Ezek alapján, hogy ítéled meg.. fejlődünk?
Van szemléletváltás vagy ugyanazt kívánják folytatni, mint az elmúlt 30 évben? Szabad ég alatt rohadó technika, hanyag, beleszarok hozzáállás, toldozzuk-foltozzuk stb stb ?

Ha ebbe kötsz bele, az infrastruktúrába, pontosabban annak hiányába (szerencsére végre nem így van) akkor maximum respect...de ugye ez most végre a helyén van.
Szerintem kicsit félreérted ahogy én olvastam nem feltétlen a színekkel van a baj, hanem azzal, hogy nem egységes.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Szerintem kicsit félreérted ahogy én olvastam nem feltétlen a színekkel van a baj, hanem azzal, hogy nem egységes.

https://tataidandar.hu/2020/08/06/kozkivanatra/

"Vigyázat! Minden magyar Leopárdnak egyedi mintája van "

Én ebből azt szűröm le, hogy nem is volt cél, hogy egységes legyen...szóval itt hibát nem látok.

Tényleg kurva jó dolgunk van úgytűnik... hamár csak a festésbe tudnak belekötni egyes, örökké elégedetlen emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and sisimoto

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
https://tataidandar.hu/2020/08/06/kozkivanatra/

"Vigyázat! Minden magyar Leopárdnak egyedi mintája van "

Én ebből azt szűröm le, hogy nem is volt cél, hogy egységes legyen...szóval itt hibát nem látok.

Tényleg kurva jó dolgunk van úgytűnik... hamár csak a festésbe tudnak belekötni egyes, örökké elégedetlen emberek.

Mintája a festésnek valóban egyedi de a srácok még mindig a felhasznált színek nem egységességéről beszélnek
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 274
31 323
113

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 541
8 935
113
Csak, hogy én is beleugassak néhai grafikusként a színekkel kapcsolatos dolgokba. @Kriss megállapítása az átvevő hibájáról nem tudom, hogy valós infó vagy csak a megszokott régi rutin bőrébe beleivódott hatása és most is a hanyagságot látja. De azt elképzelhetetlennek tartom, hogy a KMW-nek leadott megrendelésben nem voltak pontosan rögzítve a színösszeállítás paraméterei RAL meghatározással. Azt a maradék festék teóriát pedig hagyjuk a bánatba. Ez nem a KGST... Azt még sokadszori komment után sem értem amikor a Leókkal kapcsolatban kék színről beszélnek (egyszerűen szar a képen a fehéregyensúly) mert páran már elmagyaráztuk. Tehát biztos vagyok benne, hogy ezekkel a színekkel rendeltük. Annál is inkább, mert abban is biztos vagyok, hogy a nekünk szánt Lynxről készült maketten is ugyan az a színösszeállítás van mint amit a Leókhoz szántak: (itt még szarabb a színegyensúly a képen de egyértelműen felismerhető) https://m.blog.hu/le/legiero/image/...erluss_lynx_alairas/200817_lynx_alairas_1.jpg
Ebből jön a kérdés, hogy a most megjelenő Gidránok festése (ami szerintem is sokkal jobban néz ki / taktikailag nem értek hozzá, csak mint kreatív szaki) lesz a végső, mert rájöttek, hogy módosítani kell, vagy a nehéztechnika és az MRAP és egyéb 4x4 más színnel fog szerepelni. Ezt meg majd meglátjuk...
Azt sem értem, hogy hogyan gondolhatja bárki is, hogy a kiválasztott színnek nincs iszonyatosan fontos szerepe a külső kommunikációban, mind a többi konkurens haderő illetve a civil szféra felé. Rendet és rendezettséget, erőt és megbízhatóságot kommunikál kifelé. Tipikus barom magyar mentalitás, hogy a csomagoláson spórolunk, mert az minek is... Elsőre a csomagolással adod el a terméket, a hadsereget is (toborzás civilek általi megbecsülés, mert először ezt veszik észre a többi infó csak ezután jön)

Nem spórolnak, simán csak nincs gazdája.
Úgy látszik kicsit hasraütéses, amatőr módon intézték ezt a részét.
Fotós kell, aki a négy évszak színeit lekapja, és egy grafikus aki az egészet témákra és eszközökre bontva összeállít pár variációt, egy katonai szín katalógust.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 912
32 748
113
Nem erted. Ha "megveszik" a nevet a Gammatol, azzal kb megteritik nekik az erolkodesuket az o Komondorukkal - ez korrekt gesztus, ugyanakkor a kuvasz eleve nagyobb, mint a komondor, szerintem az jobban passzolna a leendo uj 8x8-hoz.
Jó, lehet, hogy az Usa-ban a kuvasz nagyobb, de itthon, ahol tartunk ilyet nem. Nálunk a komondor a nagyobb.:D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 604
113
https://honvedelem.hu/hirek/leopardok-korszeru-hangarban.html

Tessék parancsolni.

Ezek alapján, hogy ítéled meg.. fejlődünk?
Van szemléletváltás vagy ugyanazt kívánják folytatni, mint az elmúlt 30 évben? Szabad ég alatt rohadó technika, hanyag, beleszarok hozzáállás, toldozzuk-foltozzuk stb stb ?

Ha ebbe kötsz bele, az infrastruktúrába, pontosabban annak hiányába (szerencsére végre nem így van) akkor maximum respect...de ugye ez most végre a helyén van.
Jártam már abban a hangárban, régi állapotában is meg felújítás után is volt alkalmam megnézni. És én nem sajtóhírek alapján ítélem meg a programot mert ha hiszed ha nem ha elbaszódik valami, vagy csúszik x hónapot azt ti itt baromira nem fogjátok megtudni mert nem kötik a civiliek orrára.
 
H

Hummen23

Guest
  • Tetszik
Reactions: Inno and Crusader

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Jártam már abban a hangárban, régi állapotában is meg felújítás után is volt alkalmam megnézni. És én nem sajtóhírek alapján ítélem meg a programot mert ha hiszed ha nem ha elbaszódik valami, vagy csúszik x hónapot azt ti itt baromira nem fogjátok megtudni mert nem kötik a civiliek orrára.
Szép is lenne ha kihirdetnék...!
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
451
1 486
93
Jártam már abban a hangárban, régi állapotában is meg felújítás után is volt alkalmam megnézni. És én nem sajtóhírek alapján ítélem meg a programot mert ha hiszed ha nem ha elbaszódik valami, vagy csúszik x hónapot azt ti itt baromira nem fogjátok megtudni mert nem kötik a civiliek orrára.
Kérdés, hogy belülről mennyire látszik a sokat hangoztatott/(el)várt szemléletváltás? Egyedi eset a minták elqrása vagy még mindig nem sikerült kiírtani gyökerestül a rossz beidegződéseket? ( nem megy egyik napról a másikra tudom, leginkább arra lennénk kiváncsi, hogy ebben a folyamatban kb. hol tartunk )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 604
113
Kérdés, hogy belülről mennyire látszik a sokat hangoztatott/(el)várt szemléletváltás? Egyedi eset a minták elqrása vagy még mindig nem sikerült kiírtani gyökerestül a rossz beidegződéseket? ( nem megy egyik napról a másikra tudom, leginkább arra lennénk kiváncsi, hogy ebben a folyamatban kb. hol tartunk )
Azokat kb a mostani időszaktól számított 20 évben fogod kiiírtani...
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
773
2 108
93
https://tataidandar.hu/2020/08/06/kozkivanatra/

"Vigyázat! Minden magyar Leopárdnak egyedi mintája van "

Én ebből azt szűröm le, hogy nem is volt cél, hogy egységes legyen...szóval itt hibát nem látok.

Tényleg kurva jó dolgunk van úgytűnik... hamár csak a festésbe tudnak belekötni egyes, örökké elégedetlen emberek.
Én kifejezetten örülnék ha kisebb motívumokból, egyedi festése lenne minden járműnek, valami sűrűbb, vadászosabb módra.
....Azonban mi az egységes színkészletről beszéltünk elsősorban...
Ha ránézünk lássuk az egységes arculatot, koncepciót..
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 604
113
Kérdés, hogy belülről mennyire látszik a sokat hangoztatott/(el)várt szemléletváltás? Egyedi eset a minták elqrása vagy még mindig nem sikerült kiírtani gyökerestül a rossz beidegződéseket? ( nem megy egyik napról a másikra tudom, leginkább arra lennénk kiváncsi, hogy ebben a folyamatban kb. hol tartunk )
A folyamat 1-2 éve kezdődött és nem mostanában fog véget érni. Először is a "középpontban a katona" nem csak marketingszöveg kéne legyen, mert nagyon fognak majd vakarózni egypár év múlva, hogy ki fogja (és főleg megfelelő módon!!) kezelni a most bejelentett technikai eszközöket.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Egyedi minta nem egyenlő azzal, hogy a festék színe is egyedi
Mintája a festésnek valóban egyedi de a srácok még mindig a felhasznált színek nem egységességéről beszélnek

Ezt benéztem akkor, de még így sem látom ezt nagy bajnak, a lövege ne hiányozzon, működjön, legyen karbantartva rendszeresen, méltóhelyen tárolják, a személyzet kapjon megfelelő kiképzést rá...hogy a festés milyen...azt se bántam volna, ha egyszínű.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 604
113
Ezt benéztem akkor, de még így sem látom ezt nagy bajnak, a lövege ne hiányozzon, működjön, legyen karbantartva rendszeresen, méltóhelyen tárolják, a személyzet kapjon megfelelő kiképzést rá...hogy a festés milyen...azt se bántam volna, ha egyszínű.
Mi se bántuk volna ha egyszínű, de akkor mind legyen egyformán egyszínű. A nyugati szemléletmódot akarjuk meghonosítani, akkor tegyünk is érte, hogy a modern technikához modern szemlélet is társuljon.