[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Aki a festés miatt picsog.. nagyon remélem, hogy nem katona egyik sem. Nagy szarban vagyunk, ha ilyen hisztérikák, károgók védenek minket.

"Kicsit több benne a bézs, én nem ilyet kértem.... brühühühü :(:(:(.... miért vették át??? Inkompetensek!!! brühühü :(:(:(
"
Kérdezem azoktól, akik a festés miatt picsognak:

Nektek p1nátok van?
Férfiak vagytok ti?

Nem úgytűnik!

Tehát a fekete Krisztus is oksa?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Aki a festés miatt picsog.. nagyon remélem, hogy nem katona egyik sem. Nagy szarban vagyunk, ha ilyen hisztérikák, károgók védenek minket.

"Kicsit több benne a bézs, én nem ilyet kértem.... brühühühü :(:(:(.... miért vették át??? Inkompetensek!!! brühühü :(:(:(
"
Kérdezem azoktól, akik a festés miatt picsognak:

Nektek p1nátok van?
Férfiak vagytok ti?

Nem úgytűnik!
Én továbbra is azon picsogok, hogy kurvára nem lett megkövetelve az a gyártótól amit kértünk és átvették mert jóvanazúgy és a hozzáállás a baj (ugyan ez volt a mérethibás egyenruhákkal, a vízállló bakancsokkal amik átengedték a vizet, az olajat folyamatosan eresztő rába felfüggesztésekkel).
A lényeg az hogy a pénzünkért azt kapjuk a gyártótól amit rendeltünk illetve aki a minőségi átvéltelt intézi az pedig ne elégedjen meg kevesebbel.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Én továbbra is azon picsogok, hogy kurvára nem lett megkövetelve az a gyártótól amit kértünk és átvették mert jóvanazúgy és a hozzáállás a baj (ugyan ez volt a mérethibás egyenruhákkal, a vízállló bakancsokkal amik átengedték a vizet, az olajat folyamatosan eresztő rába felfüggesztésekkel).
A lényeg az hogy a pénzünkért azt kapjuk a gyártótól amit rendeltünk illetve aki a minőségi átvéltelt intézi az pedig ne elégedjen meg kevesebbel.

A másik topikban belinkelték a Kmw terveit... a tataidandar oldaláról. Azon terv festését kapták a tankok.. némely minta nagyobb, némely kisebb, de stimmel.

Ugyanakkor oda írták, hogy minden tank festése kicsit egyedi lesz...

Nekem ez elégséges magyarázat!
Én ezt eltudom fogadni.

Szóval nem értem, hogy mi ez a hőbörgés - mármegint-.

Maradjunk annyiban, ha én ott a tataiaknál szolgálnék, és tudomásomra jutna, hogy valaki elégedetlenkedik, és egy ilyen piszlicsáré, férfiatlan picsa dolog miatt, mint a festésminta milyensége, hát Istenemre mondom, hogy a t72ben rohadna meg, onnan szerelne le, menne nyugdíjba.. amíg rendszerbe van.
 
H

Hummen23

Guest
Aki a festés miatt picsog.. nagyon remélem, hogy nem katona egyik sem. Nagy szarban vagyunk, ha ilyen hisztérikák, károgók védenek minket.

"Kicsit több benne a bézs, én nem ilyet kértem.... brühühühü :(:(:(.... miért vették át??? Inkompetensek!!! brühühü :(:(:(
"
Kérdezem azoktól, akik a festés miatt picsognak:

Nektek p1nátok van?
Férfiak vagytok ti?

Nem úgytűnik!

Reménykedj abban, hogy olyanok szolgálnak a honvédségnél, akik végsőkig kiállnak az igazságért. Te aztán nagy férfi vagy, ha beleszarsz a dolgokba és elfogadod a rosszabbat.
Valamint ez egy szakmai fórum. Ha téged zavar a szakmai kérdések feszegetése, akkor rossz helyen jársz.
Semmi szükség nem lett volna a személyeskedésre, de ha te így, akkor hát a hozzászólásod alapján nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.
 
H

Hummen23

Guest
A másik topikban belinkelték a Kmw terveit... a tataidandar oldaláról. Azon terv festését kapták a tankok.. némely minta nagyobb, némely kisebb, de stimmel.

Ugyanakkor oda írták, hogy minden tank festése kicsit egyedi lesz...

Nekem ez elégséges magyarázat!
Én ezt eltudom fogadni.

Szóval nem értem, hogy mi ez a hőbörgés - mármegint-.

Maradjunk annyiban, ha én ott a tataiaknál szolgálnék, és tudomásomra jutna, hogy valaki elégedetlenkedik, és egy ilyen piszlicsáré, férfiatlan picsa dolog miatt, mint a festésminta milyensége, hát Istenemre mondom, hogy a t72ben rohadna meg, onnan szerelne le, menne nyugdíjba.. amíg rendszerbe van.

Te kisfiú vagy?
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
A másik topikban belinkelték a Kmw terveit... a tataidandar oldaláról. Azon terv festését kapták a tankok.. némely minta nagyobb, némely kisebb, de stimmel.

Ugyanakkor oda írták, hogy minden tank festése kicsit egyedi lesz...

Nekem ez elégséges magyarázat!
Én ezt eltudom fogadni.

Szóval nem értem, hogy mi ez a hőbörgés - mármegint-.

Maradjunk annyiban, ha én ott a tataiaknál szolgálnék, és tudomásomra jutna, hogy valaki elégedetlenkedik, és egy ilyen piszlicsáré, férfiatlan picsa dolog miatt, mint a festésminta milyensége, hát Istenemre mondom, hogy a t72ben rohadna meg, onnan szerelne le, menne nyugdíjba.. amíg rendszerbe van.
Konkrétan a színkódok sem stimmelnek azon ami a képen van.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
A másik topikban belinkelték a Kmw terveit... a tataidandar oldaláról. Azon terv festését kapták a tankok.. némely minta nagyobb, némely kisebb, de stimmel.

Ugyanakkor oda írták, hogy minden tank festése kicsit egyedi lesz...

Nekem ez elégséges magyarázat!
Én ezt eltudom fogadni.

Szóval nem értem, hogy mi ez a hőbörgés - mármegint-.

Maradjunk annyiban, ha én ott a tataiaknál szolgálnék, és tudomásomra jutna, hogy valaki elégedetlenkedik, és egy ilyen piszlicsáré, férfiatlan picsa dolog miatt, mint a festésminta milyensége, hát Istenemre mondom, hogy a t72ben rohadna meg, onnan szerelne le, menne nyugdíjba.. amíg rendszerbe van.
Így az ünnepek tájékán elég jó kedvezmények vannak az optikusoknál!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Reménykedj abban, hogy olyanok szolgálnak a honvédségnél, akik végsőkig kiállnak az igazságért. Te aztán nagy férfi vagy, ha beleszarsz a dolgokba és elfogadod a rosszabbat.
Valamint ez egy szakmai fórum. Ha téged zavar a szakmai kérdések feszegetése, akkor rossz helyen jársz.
Semmi szükség nem lett volna a személyeskedésre, de ha te így, akkor hát a hozzászólásod alapján nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.


Kisebb esélye van a túlélésre a harckocsizóknak ezzel a festéssel vagy jobban fog rozsdálni?

Az igazság azoknál van akik majd használják. A tataiak sírtak a festés miatt?

Szerintem örülnek, mint majom a farkának, hogy egy jóval modernebb eszközzel szolgálhatnak és nem egy elavult kotvány szarral kell még 2020ban is.

Szerintem a föld felett járnak örömükben és nem a minta miatt fikázódnak.

Kevesebb rinya kéne, itt..
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Kisebb esélye van a túlélésre a harckocsizóknak ezzel a festéssel vagy jobban fog rozsdálni?

Az igazság azoknál van akik majd használják. A tataiak sírtak a festés miatt?

Szerintem örülnek, mint majom a farkának, hogy egy jóval modernebb eszközzel szolgálhatnak és nem egy elavult kotvány szarral kell még 2020ban is.

Szerintem a föld felett járnak örömükben és nem a minta miatt fikázódnak.

Kevesebb rinya kéne, itt..
Maradj a vallási kérdéseknél inkább.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika
W

Wilson

Guest
Aki a festés miatt picsog.. nagyon remélem, hogy nem katona egyik sem. Nagy szarban vagyunk, ha ilyen hisztérikák, károgók védenek minket.

"Kicsit több benne a bézs, én nem ilyet kértem.... brühühühü :(:(:(.... miért vették át??? Inkompetensek!!! brühühü :(:(:(
"
Kérdezem azoktól, akik a festés miatt picsognak:

Nektek p1nátok van?
Férfiak vagytok ti?

Nem úgytűnik!

Én azt tanácsolom neked,hogy engedd el a dolgot Kriss a körön belülről látja a dolgokat és ez a "színkavalkád"csak a cégen belüli hozzáállás egyik manifesztálódása amit szerintem jogosan kritizál Kriss mivel ennek a szemléletnek a megváltoztatása alapvető fontosságú a profi hadsereghez vezető úton.Mivel profi szemlélet (értsd:jól van az úgy,belesz.....k hozzállás elhagyása)nélkül a beszerzett haditechnikai eszközök kis túlzással
méregdrága "papírnehezékek"csak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 997
113
Válaszgepeknél elhiszem, de tanknál? Fontos a festés, de annyira nincs ez elrontva hogy akkor már lehetne piros is.


Húha. :confused:

Azt írtad semmi nem múlik rajta!;)

Vadászgépnél elhiszed de tanknál lényegtelen?:rolleyes:
Pont fordítva. Mamár egy vadászgépnél kevésbé fontos.
Manőverező légiharc kis túlzással elképzelhetetlen amikor 50k-ról puffogtatják le egymást.
Légirendészben meg még előny is lenne valami jól látható szín.
Mindenesetre pl a gripenek jók így.

A helik beérkezésénél nem volt ilyen de még hasonló vita sem! o_O
Mert ott ránézel a gépekre és azt mondod ok.;)

Itt viszont az első leóknál mégha rohadtul örült is az ember, felszaladt a szemöldöke a festés láttán.(bár akkor nem szóltam hozzá mert majd meglátjuk, sajnos a mostani lőtéres fotókon a 72es sokkal jobban beleolvadt a tájba, a Leó sárgás foltjai meg világítottak, tudom ez csak a mostani tájképre igaz, meglátjuk máskor milyen lesz)
És most is a gidránnál.

Egyetértünk(!) nem ez a legfontosabb, de ez is része a sok apróságnak ami miatt egy technika jó lesz.

Akkor is ha Európa ezen részén a 4 évszak és a folyton változó táj miatt nincs ideális. És szerintem is az álcaháló/jobb esetben barracuda(nam hinném hogy veszünk ennyit de a végén még azt is gyártani fogjuk:D) / meg a természetes álca fogja teljesen megoldani ezt a kérdést.

Másik aspektus, hogy akkor nem így kértük de így jött?o_O
Melyik?:eek:
Leó vagy Gidrán(na ez legalább ötletes, eredeti mégha harcászattechnikailag teljesen lényegtelen).

Vagy mindkettő? Nemár.
Átvették mert senki nem mert szólni? NEMÁR!!!:confused:

A kmw szart bele?o_O A nurul szart bele? o_OSzámomra ez majdhogynem elképzelhetetlen.

@blogen ahogy @krisss meg talán mások is írták. Nem rakunk békefentartó misszióba kívülre málhát(max vészhelyzetben) mert ha az aktuálisan megvédendő emberek le akarják lopkodni, nem nagyon tudsz mit csinálni, mert még jobban provokálod őket.
Nem kell, hogy ezeknek az amúgy is ingerült embereknek elpattanjon valami(éhségtől/szomlyúságtól/a kilátástalanságtól)és neki ugorjanak a gépeknek letépkedni az értéket róluk.
Ha meg 1 is beesik a gép alá, jön a népharag. :cool:


Hogy ezek a gépek mire lesznek a tüzéreknél használva?
Ha mind @dudi mind @krisss azt írja nem rajgép, akkor 97.5%ot adok neki, hogy nem az.(szóval tudják mi)
Mindenesetre akkor mi.
Erre rajtad kívűl írt már valaki valami értelmeset?
 

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
Ugy tunik, nem veszik mar le - ha valakinek van linkje, hol olvastuk/lattuk a RM kijelentest a sajat 4x4 kukazasarol, akkor az megadhatna, maskulonben delutan kiszedem azt a reszt:

Gidran (4x4 armored vehicle)

tegnap már felvittem a felszerelésekbe a járgányt de még csak az eredeti törökrol szóló szócikkel, estére jutok oda hogy átírjam a tiedre, ha addig gondolod arasd le a babérokat
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
@kamm
Sajnos nem emlékszem, hol írták, de azt meg szeretném köszönni, hogy viszed a Wikipédia oldalakat! Sajnos hatalmas a kavar a Magyar Honvédség, és a Magyar Honvédség fegyverzete szócikkekben is. Jó, hogy valaki foglalkozik vele egyáltalán!

A magyar nyelvű wiki szócikk nem azon múlik hogy nem szerkesztjuk, hanem azon hogy nagy fontosságú a cikk és ellenőrzéses alapon változik, augusztus 31 óta 5 darab módosítás várakozik.....
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Én azt tanácsolom neked,hogy engedd el a dolgot Kriss a körön belülről látja a dolgokat és ez a "színkavalkád"csak a cégen belüli hozzáállás egyik manifesztálódása amit szerintem jogosan kritizál Kriss mivel ennek a szemléletnek a megváltoztatása alapvető fontosságú a profi hadsereghez vezető úton.Mivel profi szemlélet (értsd:jól van az úgy,belesz.....k hozzállás elhagyása)nélkül a beszerzett haditechnikai eszközök kis túlzással
méregdrága "papírnehezékek"csak.


Ez nagyon dicséretes, hogy Kriss így áll hozzá, és majd igazat is adok neki, ha kiderül, hogy mondjuk a kmw selejteket adott el és többet vannak szervizben, mint üzem/harcrakész állapotban.... de az, hogy a festés eltér egy kicsit és emiatt fujfujj meg inkompetencia ez nagyon nem méltó egy katonához..miközben tudjuk, hogy milyen folyamatok, eszközrendszerbeli átállás zajlik a honvédségben.

Szerintem jobb egy ilyen "több bézst tartalmazó" Leopard tank, mint egy 60 éves t72... vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Maradj a vallási kérdéseknél inkább.

Nyugodtan győzzél meg róla, hogy most miért szar nekünk.

A kritikus szemléleted feljebb helyénvaló, ha majd kiderülnek műszaki, minőségbeli problémák.. az, hogy a minták aránya nem egyforma, az nem minőségbeli probléma, sem műszaki.
 
W

Wilson

Guest
Ez nagyon dicséretes, hogy Kriss így áll hozzá, és majd igazat is adok neki, ha kiderül, hogy mondjuk a kmw selejteket adott el és többet vannak szervizben, mint üzem/harcrakész állapotban.... de az, hogy a festés eltér egy kicsit és emiatt fujfujj meg inkompetencia ez nagyon nem méltó egy katonához..miközben tudjuk, hogy milyen folyamatok, eszközrendszerbeli átállás zajlik a honvédségben.

Szerintem jobb egy ilyen "több bézst tartalmazó" Leopard tank, mint egy 60 éves t72... vagy nem?

Az a gond,hogy te leragadtál a színnél holott Kriss egy korábbi hozzászólásában leírta az emögött meghúzódó szemléletet ami teljesen jogosan zavarja,ha csak a színkavalkád lenne a probléma szerintem nem nagyon foglalkozna vele.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Nyugodtan győzzél meg róla, hogy most miért szar nekünk.

A kritikus szemléleted feljebb helyénvaló, ha majd kiderülnek műszaki, minőségbeli problémák.. az, hogy a minták aránya nem egyforma, az nem minőségbeli probléma, sem műszaki.
Amikor megérkeztek az első fotók a kék-sárga leókról akkor nem tudtam egy napig, hogy sírjak-e vagy nevessek. Még a haditechnikával alapvetően nem foglalkozó facebook közönség is furcsállotta sok esetben, hogy olyan kínai játék tank kinézete van. Ez baj, mert a toborzásnál a honvédség arculatát képzik az álcázó minták. Pár nap után le is csengett ez a camo vita itt a fórumon, beletörődtünk, úgyis megy rá a sár, por, álca stb...
Ahogy számolgatok összesen be lesz szerezve úgy 1000 db páncélos eszköz (MBT, IFV, 4x4, 8x8), és igencsak nem mindegy, hogy mi lesz az arculattal. Nem véletlenül léteznek a marketing, a kommunikáció és médiatudomány, és designer szakmák. Emberek vagyunk és elsősorban külsőségek, első benyomások, külcsíny alapján alkotunk véleményt, még ha ezt a későbbiekben felül is tudjuk írni magunkban.
Az új Gidránokon látható más színösszeállítás több utat is jelezhet:
1. opció: Észlelte a haderő is, hogy a Leók nem éppen úgy néznek ki, mint amiben megegyeztünk, így a Gidránok már korrigált camoval érkeznek, és remélhetőleg az összes többi RM és KMW jármű is.
2. opció: Ahány festőüzem, annyi féle kinézet lesz, tehát az lesz mint a régóta sérelmezett személyi felszerelések esetében, hogy egy sorakozón nincs két ugyan olyan katona.

A hadseregek alapja évezredek óta a lehető legnagyobb uniformizáltság...