[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Amúgy ott az volt ígéret, hogy 2010-2014-közt befagyasztják a honvédelmi költségvetést amíg tart a gazdasági válság utáni romeltakarítás. Aztán elkezdenek költeni a honvédelemre és ezt az ígéretet megtartották. A 2015-ös bérrendezésekkel majd a Zrínyi program elindításával. Szóval bármennyire is fájdalmas volt ez az időszak nem róvom fel nekik érte.
Valójában 2009ben volt a mélypontja a válságnak.2010ben már nyugaton elindult felfelé.11-12ben nálunk is.
Különben most is azt mondom,hogy OV a legnagyobb kárt 98ban csinálta a honvédelemnek.És az akkor még úgy ahogy meglévő hadiiparnak is az akkori lehúzása adta meg a kegyelemdöfést.(mondjuk Maróthira Keletinek is qrva nagy szüksége lett volna-akkor talán nem 6féle alváltozatban sikerűl kiválogatni 100db hk-t...Szóval lett volna mit akkor is javitani a dolgon,nem is keveset)
Szerintem ha nincs a krimi és a migráncs válság,még most is az igéreteket hallgatnád.Mint ahogy részben még mindig csak hallgatod.Továbbra is azt mondom,hogy a fejéről a talpára kéne állitani a dolgokat,és tisztázni,hogy mi a cél.Mert ha a cél a NATO minimálkövetelményeknek való technikai megfelelés,akkor ez egy kiválló program (ha meg a hatalompolitikai vonzatait is számitásba veszem,egyenesen briliáns).Viszont ha az önálló országvédelem és a térség domináns haderejének megteremtése a cél,akkor meg már nem annyira....
Továbbra is úgy gondolom,hogy a sereg modernizációja nem egy halom új cucc vételétől lesz sikeres.Föleg,ha a beszerzések mögött nincs is valódi koncepció,csak a megfeleléskényszer a NATOnak.Egy hadsereg több,mint egymás mellé sorakoztatott akármilyenszuper technika és mundérba öltöztetett emberkék gyülekezete.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Valójában 2009ben volt a mélypontja a válságnak.2010ben már nyugaton elindult felfelé.11-12ben nálunk is.
Különben most is azt mondom,hogy OV a legnagyobb kárt 98ban csinálta a honvédelemnek.És az akkor még úgy ahogy meglévő hadiiparnak is az akkori lehúzása adta meg a kegyelemdöfést.(mondjuk Maróthira Keletinek is qrva nagy szüksége lett volna-akkor talán nem 6féle alváltozatban sikerűl kiválogatni 100db hk-t...Szóval lett volna mit akkor is javitani a dolgon,nem is keveset)
Szerintem ha nincs a krimi és a migráncs válság,még most is az igéreteket hallgatnád.Mint ahogy részben még mindig csak hallgatod.Továbbra is azt mondom,hogy a fejéről a talpára kéne állitani a dolgokat,és tisztázni,hogy mi a cél.Mert ha a cél a NATO minimálkövetelményeknek való technikai megfelelés,akkor ez egy kiválló program (ha meg a hatalompolitikai vonzatait is számitásba veszem,egyenesen briliáns).Viszont ha az önálló országvédelem és a térség domináns haderejének megteremtése a cél,akkor meg már nem annyira....
Továbbra is úgy gondolom,hogy a sereg modernizációja nem egy halom új cucc vételétől lesz sikeres.Föleg,ha a beszerzések mögött nincs is valódi koncepció,csak a megfeleléskényszer a NATOnak.Egy hadsereg több,mint egymás mellé sorakoztatott akármilyenszuper technika és mundérba öltöztetett emberkék gyülekezete.
Olyan hogy mi lett volna ha te is tudod, hogy tök felesleges. Azon kívül simogatja a leked az emlegetése. Az hogy mikor volt a mélypontja miért releváns annak szempontjából, hogy a katonai vezetésnek tett ígéretet betartották.

A Zrínyi program alapjában véve a NATO-nak való megfelést helyezi előtérbe rövid távon. Illetve kiindulási alapot jelent a továbbiakra hosszabb távon. Egyetlen probléma eddig amit kiemelnék, hogy a program maslow piramisa van fejére állítva sajnos.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Olyan hogy mi lett volna ha te is tudod, hogy tök felesleges. Azon kívül simogatja a leked az emlegetése. Az hogy mikor volt a mélypontja miért releváns annak szempontjából, hogy a katonai vezetésnek tett ígéretet betartották.

A Zrínyi program alapjában véve a NATO-nak való megfelést helyezi előtérbe rövid távon. Illetve kiindulási alapot jelent a továbbiakra hosszabb távon. Egyetlen probléma eddig amit kiemelnék, hogy a program maslow piramisa van fejére állítva sajnos.
Keleti programja még olyan balfékül is,ahogy ment,(mert volt ott még más is a 72 válogatáson kivűl is dögivel) végigmegy nincs ekkora mélypont utána.
Különben Keleti programja 2010 utánra teljes haditechnikai cserét irt elő.Vagyis mára már az akkor leállitott dolgok meg se lennének.És szerintem az akkori program koncepciója a mai körülményeknek már meg se felelne.Egyszerűen túlhaladta az idő.
Különben nem sokat számit ma már a milett volna ha.De azt nem szeretem,ha mindnt lehazudnak.Csak itt ez megy mindkétoldalon.Pl a paksi erőműbóvitéshez az orosz teknyikát Bajnai alatt vállasztották ki.Akkor OV ugyanazokat mondta ellene,amit most azok mondanak,kik akkor Bajnai kormánytöbbségét alkották.Ez ugyanolyan gerinctelen politikusi hazudozás,mint a kormányagitprop.
Szerintem is az egyik probléma,hogy az egész fejlesztést a fejéről a talpára kéne állitani.
De szerintem az is probléma,hogy egy elavult hh-s NATO minimálrendszernek akar megfelelni-csak a legmodernebb technikát beszerezve hozzá.Azonkivűl időnként (tül sűrűn) van az az érzésem,hogy a beszerzéskor a politikai érdek megelózte a katonai érdeket.
Gidránnal is igy vagyok.Úgy nézz ki,azt megússzuk,hogy lövészszállitó ez legyen.(én tartottam tőle).de szerintem hosszútávon egy rossz beszerzésnek fog bizonyulni.Nem fog megfelelni az általános támogató-eszközhordozó feladatnak.Rövidtávon ezt azonban elfedi a modernsége,és hogy olyan elavult technikát vált le,ami után nagyon szuper járgánynak tűnik.Ráadásul valóban egész pöpec járgány,és nagyon is jó szerkentyű.De nem általános támogató-eszközhordozó járműnek egy gépesitett manőverdandárba.BTRnél ez még nem tünik fel.De mihelyst az új lövészjárgányokkal kell majd lépést tartania,elmarad.Sok feladatra egyszerűen kicsi lesz.Miközben meg egy batár nagy nehéz dög.
Szerintem.
 
K

kamm

Guest
A Zrínyi program alapjában véve a NATO-nak való megfelést helyezi előtérbe rövid távon. Illetve kiindulási alapot jelent a továbbiakra hosszabb távon. Egyetlen probléma eddig amit kiemelnék, hogy a program maslow piramisa van fejére állítva sajnos.

Szivarvanyos ertelemben? :D

iu
 
K

kamm

Guest
Amúgy ott az volt ígéret, hogy 2010-2014-közt befagyasztják a honvédelmi költségvetést amíg tart a gazdasági válság utáni romeltakarítás. Aztán elkezdenek költeni a honvédelemre és ezt az ígéretet megtartották. A 2015-ös bérrendezésekkel majd a Zrínyi program elindításával. Szóval bármennyire is fájdalmas volt ez az időszak nem róvom fel nekik érte.

Abban viszont igaza van, hogyha azt a Keleti-fele, mar emlegetett 9-10 dandaros tervet vegigviszik, akkor ma nem allnank ott, ahol.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and borisz
K

kamm

Guest
Lehetne helyette egy hozzáértő szakpolitikust (na mondjuk itt megfogtál hogy kit) alkalmazni a posztján aki miatt nem röhögik ki a honvédelmi minisztériumot esetleg?

De tudom csak nekem nagyok az igényeim azért, hogy a döntéshozó illetve döntést befolyásoló politikai pozícióban lévő személynek legyen valami hozzáértése is a szakterületéhez vagy ha az nincs legalább ne legyen hátráltató tényező a szervezet számára?
Kedvencem az volt, amikor valami videoban ajtatosan dicserte bojtolest stb husvet elott, majd egy elegans mozdulattal megsutott egy fel negyzetmeternyi csirketcombot vagy mit, eloadva a receptjet, mondvan ha mar bojtoset illik foznunk... :D
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 173
4 978
113
Hát hogy klasszikusokat se felejtsük el idézek egy kérdést ami Korom kinevezésekor tett fel a honvédelmi bizottság ülésén egy ellenzéki képviselőnő.

"Szeretnék arra is választ kapni, hogy mégis mi indokolja a nehézharckocsik
beszerzését. Tehát pontosan hány darabról beszélünk? Hogyan választották ki ezeket?
Miért pont ezeket választották? Azt pedig a miniszter úrtól kérdezném, hogy változott-
e az ország biztonsági stratégiája és változott-e a nemzeti katonai stratégia. Nem
tudom, önök milyen támadásra számítanak, hogy nehézharckocsikról beszélünk, és
44 darabot vásárolnak. Ez micsoda? Mi szüksége van erre a Magyar Honvédségnek?"
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Keleti programja még olyan balfékül is,ahogy ment,(mert volt ott még más is a 72 válogatáson kivűl is dögivel) végigmegy nincs ekkora mélypont utána.
Különben Keleti programja 2010 utánra teljes haditechnikai cserét irt elő.Vagyis mára már az akkor leállitott dolgok meg se lennének.És szerintem az akkori program koncepciója a mai körülményeknek már meg se felelne.Egyszerűen túlhaladta az idő.
Különben nem sokat számit ma már a milett volna ha.De azt nem szeretem,ha mindnt lehazudnak.Csak itt ez megy mindkétoldalon.Pl a paksi erőműbóvitéshez az orosz teknyikát Bajnai alatt vállasztották ki.Akkor OV ugyanazokat mondta ellene,amit most azok mondanak,kik akkor Bajnai kormánytöbbségét alkották.Ez ugyanolyan gerinctelen politikusi hazudozás,mint a kormányagitprop.
Szerintem is az egyik probléma,hogy az egész fejlesztést a fejéről a talpára kéne állitani.
De szerintem az is probléma,hogy egy elavult hh-s NATO minimálrendszernek akar megfelelni-csak a legmodernebb technikát beszerezve hozzá.Azonkivűl időnként (tül sűrűn) van az az érzésem,hogy a beszerzéskor a politikai érdek megelózte a katonai érdeket.
Gidránnal is igy vagyok.Úgy nézz ki,azt megússzuk,hogy lövészszállitó ez legyen.(én tartottam tőle).de szerintem hosszútávon egy rossz beszerzésnek fog bizonyulni.Nem fog megfelelni az általános támogató-eszközhordozó feladatnak.Rövidtávon ezt azonban elfedi a modernsége,és hogy olyan elavult technikát vált le,ami után nagyon szuper járgánynak tűnik.Ráadásul valóban egész pöpec járgány,és nagyon is jó szerkentyű.De nem általános támogató-eszközhordozó járműnek egy gépesitett manőverdandárba.BTRnél ez még nem tünik fel.De mihelyst az új lövészjárgányokkal kell majd lépést tartania,elmarad.Sok feladatra egyszerűen kicsi lesz.Miközben meg egy batár nagy nehéz dög.
Szerintem.
Szerintem kevés olyan technikai eszköz lesz a Zrínyi programban, amit alaposabban teszteltek, és jobban a mi szájunk íze szerint készül, mint a török 4x4-ek.
Arról nem is beszélve, hogy gyártási opció meg egyetlen másiknál sem lenne meg.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Tudom de majdnem a kutya sem szarik ahogy szokás mondani. A teljes politikai elit felelőssége vitathatatlan a rendszerváltás óta.

Igazából a véleményed érdekelne, de nekem úgy tűnik, '99 ig, a délszláv háború alatt többé-kevésbé komolyan vették a honvédelmet (max elborult tervekkel), a az igazi mélyrepûlés azután érkezett.
 
K

kamm

Guest
Igazából a véleményed érdekelne, de nekem úgy tűnik, '99 ig, a délszláv háború alatt többé-kevésbé komolyan vették a honvédelmet (max elborult tervekkel), a az igazi mélyrepûlés azután érkezett.
Konkretan semmit sem vettek azalatt, ha jol remlik, de meg a szinte ujonnan kapott MiG-29-eket is hagyak lerohadni a szabad eg alatt. Meg a BTR-ek is a szovjet allamadossag fejeben jottek.
 
K

kamm

Guest
Az csak egy blöff volt, sosem volt mögötte forrás sajnos. :(

Dehogy bloff. Keleti teljesen komolyan gondolta. Az, hogy sem Antallek, sem Hornek alatt nem voltak kepesek semmire, az nem a Keleti sara, hanem annak a folyomanya, hogy folyamatosan ment a feszenges a HM es a verzerkar kozott. A katonak utaltak, ha beleszolnak barmibe, a HM meg utalta, hogy "mindent ugy kell kiverni beloluk", ugymond. Viszont Keleti tenyleg letett egy ertekelheto tervet, csak hat addigra mar total elkopott a komcsik kormanya.

Utana nem hajtottak vegre semmit megint, az meg mar Orban bune, hogy az elmeroggyant kisgazdakanak adta a HMet, a Szabo emlekezetesen meg 98-ban (!) is azt magyarazta, hogy "mi nem vagyunk a NATO-tagsag hivei" meg hasonlok... a Waschlert odatette, de az nem ugyanaz. Aztan persze ok is elovakartak a sajat tervuket, azt mar a Fodor vkf gyarotta le es igy tovabb.
A Gripent kiveve mindenki tovabbrugdosta budosodo problemat a kovetkezonek.
Szegyen az egesz.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Kicsit? Ez az antikatona? Mint ahogy már felvetetted te is, legalább étene hozzá, vagy érdekelné! Viszont. Ha már nem találnak ilyen kvalitásokkalrendelkező politikust, akkor legalább legyen valami katonás kiállása és/vagy sportos! Ez potrohos úgy néz ki, mint egy jóllakott napközis.
Erre azért oda kellene figyelni szerintem, mert hiteltelenné teszi az egész propagandáját a seregnek!
És ez nem politikai vélemény a részemről, csak szimpla esztétikai kérdés.
Nagyon sokat dob a csomagolás az árun...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
...egy gyomorszűkítő műtétre! Komolyan jót tenne neki.
...is.