[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Igaz, hogy lehetne ezernyi érvet felhozni azon béli meggyőződésem mellet, hogy miért nem hiszek sem a magyar hadiiparban sem a magyar honvédségben, pedig szeretnék hisz csak magyar volnék.

úgy általában én nem hiszek sem a magyar honvédségben sem a haderőfejlesztésben, pedig szeretnék.
Igaz nem teljesen helytálló analógia, de ugye nem kérnél szakmai érveket egy paptól sem hite mellett vagy ellene?
De.
 
  • Vicces
Reactions: Ocses and Kulso_54

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem lehet, hogy az erős, kontrasztos színek a járműveken azért vannak, mert ha porosak, sarasak lesznek - mert azok lesznek 1 km terep után - akkor sem válik "egyszínűvé" a jármű, és valójában akkor működik igazán?
A kontrasztos színek az emberi szem/agy becsapására szolgálnak. Az ember arra van kondicionálva, hogy a jellegzetes kontúrvonalakat keresse, ennek viszont van sokkal jobb megoldása mint a festés, meg kell változtatni a jármű kontúrját. Ennek egyik megoldása az álcaháló a másik pedig a természetes növényzet felhasználása. Természetesen ha a kettőt kombinálod, nagyon jó eredményeket fogsz elérni. Ehhez tényleg nincs szükség semmi komoly dologra, kés-fűrész-paracord meg némi munka.
Ennyit számít egy hanyagul feldobott öreg álcaháló.
17835027_1426889050694495_6750503031965652554_o.jpg

Ennyit meg egy kis munka.
ea1fb5500dd5707437226f1627a22a10.jpg

Valami hasonlót megcsinál az ember egy modern Barracuda álcarendszeren, aztán akár Hello Kittys rikító rózsaszín is lehet az alapfestés.
tumblr_pn2fp1sgE01uh80vpo1_1280.jpg


Tegyük fel, hogy nem Gidránokra lesz magyar nebulók álltal fejlesztett manuális torony GÉPPUSKÁHOZ
Teherautón, mindenféle support járművön, konvojkísérésre használt járművön, tartalékos nyuszibuszon stb.. Mindenféle olyan gépen, ahol nagyon kicsi a valószínűsége, hogy valaha is használni kell, de bizonyos esetben pedig nagyon jól is jöhet egy tetőre biggyesztett önvédelmi géppuska.
Lássuk be ilyesmire egy RCWS baromi nagy pénzkidobás lenne, ugyanakkor picit komolyabb tűzerő, mint a búvónyíláson gépkarabéllyal kihajoló baka.
a-british-army-foden-6x6-heavy-recovery-vehicle-C1RWRM.jpg

800px-Stryker_MCV-B.jpg

PzH2000-artillery.jpg

O4d2zyTsvPtN1oykXJFHjvMNUxkha2XaZcoyjfD3-oL2Trasq4CRPOkU7t57JZTG317vAlNrPVHc4kANEOtWNuf-OXaMq3JyDQ
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 099
113
Igaz, hogy lehetne ezernyi érvet felhozni azon béli meggyőződésem mellet, hogy miért nem hiszek sem a magyar hadiiparban sem a magyar honvédségben, pedig szeretnék hisz csak magyar volnék.

úgy általában én nem hiszek sem a magyar honvédségben sem a haderőfejlesztésben, pedig szeretnék.
Igaz nem teljesen helytálló analógia, de ugye nem kérnél szakmai érveket egy paptól sem hite mellett vagy ellene?
Hát Ateista vagyok szóval egyből le szoktam állni kötekedni a pappal is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 099
113
Komolyan mondom csináljunk egy HtKa-s paintball találkozót, alkossunk csapatokat mint pl. a T-72 modernizátorok meg készítsünk gyilkos drónt repülőből kedvelők vagy cinikusok és tudományosok néven, lőjük egymást szét majd igyunk egy jó hideg sört és egy fasza házi pálinkát, csináljunk egy fasza marhalábszár pörit és spongyát rá....mert ez az agymenés lassan kezd rátelepedni a fórumra! Csak egy bejelentést csak egyet!:cool::p
Ámen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 099
113
de kapsz szakmai érvet tőle?
Én szoktam általában különböző kultúrákhoz és vallásokhoz kapcsolódó érveket mondani neki, hogy ha az a kultúra ezt állítja akkor miért annak higgyek amit ő mond.

És ő hasonlóan reagál, hogy a hit nem így működik.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Igaz, hogy lehetne ezernyi érvet felhozni azon béli meggyőződésem mellet, hogy miért nem hiszek sem a magyar hadiiparban sem a magyar honvédségben, pedig szeretnék hisz csak magyar volnék.

úgy általában én nem hiszek sem a magyar honvédségben sem a haderőfejlesztésben, pedig szeretnék.
Igaz nem teljesen helytálló analógia, de ugye nem kérnél szakmai érveket egy paptól sem hite mellett vagy ellene?
És mindennek mi köze van bármelyik szakmai topichoz. Minden nap elmondhatnád ezt mondjuk a magyar biztpol-ban, vagy a beszélgetőben, és nem zavarna senkit.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Na jó vallással kapcsolatban itt már nagyon mélyre megyünk.

És mindennek mi köze van bármelyik szakmai topichoz. Minden nap elmondhatnád ezt mondjuk a magyar biztpol-ban, vagy a beszélgetőben, és nem zavarna senkit.

Olvass vissza
 
T

Törölt tag 467

Guest
Na jó vallással kapcsolatban itt már nagyon mélyre megyünk.

És mindennek mi köze van bármelyik szakmai topichoz. Minden nap elmondhatnád ezt mondjuk a magyar biztpol-ban, vagy a beszélgetőben, és nem zavarna senkit.

Olvass vissza
Olvastam az egészet. Teljesen értelmetlen beszólásod miatt most több oldal a topic témájához gyakorlatilag érintőlegesen sem tartozó tartalom jött létre. Gratulálok, remélem élvezed. Mert rajtad kívül senki.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 099
113
Igaz, hogy lehetne ezernyi érvet felhozni azon béli meggyőződésem mellet, hogy miért nem hiszek sem a magyar hadiiparban sem a magyar honvédségben, pedig szeretnék hisz csak magyar volnék.

úgy általában én nem hiszek sem a magyar honvédségben sem a haderőfejlesztésben, pedig szeretnék.
Igaz nem teljesen helytálló analógia, de ugye nem kérnél szakmai érveket egy paptól sem hite mellett vagy ellene?
Ha meg leírod, hogy miért gondolod így normálisan alátámasztva a gondolataid akkor megbeszéljük pro és kontra ez a fórum lényege és még érdekel is. De mondjuk tényleg Biztpol topkiban vagy beszélgetőben, hogy ne ezzel szemeteljük tele a topicot.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Fejtsem ki sok év meggyőződésem tapasztalát, elfogult nézeteim tükrében?
Hát nekem annyi időm nincs, hogy itt gépeljek, forrásokat keressek. Inkább beszéljenek helyettem azon tetteim amikor épp nem fikázok valamit azzal egyetértek, talán még hiszek is benne
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Olvastam az egészet. Teljesen értelmetlen beszólásod miatt most több oldal a topic témájához gyakorlatilag érintőlegesen sem tartozó tartalom jött létre. Gratulálok, remélem élvezed. Mert rajtad kívül senki.

Volt van idő pillanat, hogy élveztem trollkodást, de ennyi időt nem terveztem rászánni.
De gondolom te sem gonoszkodtál még soha életedben.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Komolyan mondom csináljunk egy HtKa-s paintball találkozót, alkossunk csapatokat mint pl. a T-72 modernizátorok meg készítsünk gyilkos drónt repülőből kedvelők vagy cinikusok és tudományosok néven, lőjük egymást szét majd igyunk egy jó hideg sört és egy fasza házi pálinkát, csináljunk egy fasza marhalábszár pörit és spongyát rá....mert ez az agymenés lassan kezd rátelepedni a fórumra! Csak egy bejelentést csak egyet!:cool::p
Szerintem először igyunk, lőjük szét egymást, majd igyunk. A marhapörkölt lenullázza a harci kedvet. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 099
113
Fejtsem ki sok év meggyőződésem tapasztalát, elfogult nézeteim tükrében?
Hát nekem annyi időm nincs, hogy itt gépeljek, forrásokat keressek. Inkább beszéljenek helyettem azon tetteim amikor épp nem fikázok valamit azzal egyetértek, talán még hiszek is benne
Én is láttam már ezer plusz 1 negatív dolgot, csalódtam annyi ígéretben ebben a témában hogy számon tartani sem tudom és láttam nagyon nagy mocsokságokat is az elmúlt évtizedben. Nyilván te többet, mert szerintem nálam idősebb korosztályba tartozol ami alapján azok a nézeteid alakultak ki amik.

Eddig haderőfejlesztés megítélése és az ebből adódó tapasztalataim többségében pozitívak, de ami negatívum azt nem is rejtem véka alá olvashatod is tőlem őket van az is bőven.


Szerintem viszont az indokolatlan negatív megjegyzéseknek sok értelme nincs mivel csak vitát és személyeskedést generálnak amik a fórum színvonalát rombolják és ezért lenne jobb tartózkodni tőle. Ha alátámasztod a kritikát érdemi diskurzus alakul ki a dologról mivel pont ezért jár ide a tagság egy része (legalábbis én) nem pedig azért, hogy esetleges mondjuk belpolitikai és egyéb helyzetből való frusztrációinkat itt vezessük le mint amiről a biztpol topkikok java része szól.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 360
113
Fejtsem ki sok év meggyőződésem tapasztalát, elfogult nézeteim tükrében?
Hát nekem annyi időm nincs, hogy itt gépeljek, forrásokat keressek. Inkább beszéljenek helyettem azon tetteim amikor épp nem fikázok valamit azzal egyetértek, talán még hiszek is benne
Hát drága barátom ezt pontosan úgy hívják, hogy trollkodás, és fórumrombolás.
Erre van egy jó linkem! (Kizárólag neked)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
Volt van idő pillanat, hogy élveztem trollkodást, de ennyi időt nem terveztem rászánni.
De gondolom te sem gonoszkodtál még soha életedben.

Tudod drága 54,én talán a 2 emberből az egyik voltam aki amikor leírtad géppuska/lustaság/angol billentyű stb akkor teljesen egyetértettem veled.
A nehézgéppuska is géppuska.
Pont.

De most hogy így végigolvastam a sok faszságot amit összehadováltál(nem vagyok magyar mérnök fan de nézz körül az országban miket terveznek, csinálnak.
Egy példa, aminek a karosszériája itthon terveződik, készül:

https://www.bing.com/images/search?...975A667A734DB8572B4386C52&FORM=IQFRBA&PC=HWMB)

elcseszve azt a kevés időt amit a fórumra tudok szánni, csak annyit fűznék hozzá , hogy

BAZD MEG!
 
H

Hummen23

Guest
Igaz, hogy lehetne ezernyi érvet felhozni azon béli meggyőződésem mellet, hogy miért nem hiszek sem a magyar hadiiparban sem a magyar honvédségben, pedig szeretnék hisz csak magyar volnék.

úgy általában én nem hiszek sem a magyar honvédségben sem a haderőfejlesztésben, pedig szeretnék.
Igaz nem teljesen helytálló analógia, de ugye nem kérnél szakmai érveket egy paptól sem hite mellett vagy ellene?
Téged is megcsapott az idők szele!
Nem hiszek a gömbölyű földben, nem hiszek a matematikában, nem hiszek az evolúcióban, nem hiszek a genetikában. Nem hiszek a tudományokban, sem a logikában.
Ámen!
Jogomban áll hülyének lenni, de senki sem mondhatja rám, hogy az vagyok.
;)