1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Ejder Yalcin

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - borisz által indítva @ 2019. május 18..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Pedig ez a helyzet.

2. Tegin

Tegin Well-Known Member

Nem tudom mit lehet komolyan venni a totalcaros cikkből.
    A komondoros rész nyilvánvalóan szándékos félretájékoztatás. (nem biztos hogy az újságírótól, lehet hogy a forrásától, de ezért kéne ugye a fact-checking)
    Hajlok rá, hogy a szíriában kilőtt példányok története is ugyanilyen a baromság, mert semmi erre utalót nem láttam máshol.
    Nem tudom mit lehet belőle komolyan venni, talán a darabszámokat, mert az olyan konkrétnak tűnt.
    A kalkulált ár viszont egyértelműen kevés, főleg, ha az Aselsan fegyvereket, szenzorokat is belekalkuláljuk.

James Moriarty likes this.
  3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Én nem venném annyira komolyan ezt a cikket, az újságíró sem vette.

Szittya likes this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Azóta meg már bele is lett javítva talán...

5. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Delete-tel.

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ugyanebben a topikban a második lapon voltak képek. De a [BIZTPOL] Szíriai helyzet topikban is voltak képek, ha jól emlékszem. Vagy a [BIZTPOL] Közel-kelet topikban.

7. Tegin

Tegin Well-Known Member

Ránéztem, korábban is láttam olyan képeket ahol megrobbantották a Yalcint, de ez "üzemszerű" egyáltalán nem következik belőle, hogy kudarcosan szerepelt volna.
    Le is nyomtam egy gyors image search-et a képekre, ott azt írták nem volt áldozat (a képeken is intaktnak tűnt az utastér) meg hogy "ahol a konvojban a yalcinon kívül más jármű is van, inkább azt robbantják".

Szóval nem mondom, hogy biztosan tudom, tökéletesen ellátták a feladatukat, de ennek ellenkezőjéről hitelesnek tűnő forrást továbbra sem láttam.

alfa74, arcas and Terminator like this.
  8. OhioNurse

OhioNurse Well-Known Member

Anno
    Állítólag rakéta volt
    0 halott, 6 sérült.
    Állítólag

9. kamm

kamm Well-Known Member

En semmit nem tudok ezekrol a kebaboskocsikrol, de gondolom, a politikai "baratsag" ellenere a katonak attol meg leokeztak, mielott a politikusok megrendeltek... no meg gondolom, joval olcsobb, mint mondjuk egy nemet vagy hasonlo szintu nyugati jargany lett volna - el tudom kepzelni, hogy akar meg a Komondornal is....?

10. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Nem venném nagyon komolyan, a közepes dandárral keveri a dolgot.

krisss likes this.
  11. Szittya

Szittya Well-Known Member

Inkabb amennyit a palyazaton nyertek meg kotelezoen hozza kellett tenniuk.

krisss likes this.
  12. James Moriarty

James Moriarty New Member

A török hadseregben nincsen Ejder Yalcin rendszeresítve. Annál inkább a török belügyi szervek speciális alakulatainál. Nem állítom, hogy bizonyos körülmények között nem jelenhettek meg Szíriában, de szerintem az ezt a típust érintő szíriai támadások híre egy nagy kacsa...

13. krisss

krisss Well-Known Member

Nem kell rendszeresíteni egy éles körülmények közt végrehajtott teszteléshez.

Hegylakó and OhioNurse like this.
  14. szzsolt81

szzsolt81 Active Member

15. jogalappal

jogalappal Well-Known Member

16. krisss

krisss Well-Known Member

alfa74, blogen, Tegin and 4 others like this.
  17. OhioNurse

Persze.
    Nem is Szíria miatt került kirakásra (ha figyeltél volna ;-) ) hanem a sérülés állóság miatt.
    Mert régebben már szóba került, hogy nem tudjuk mit is bír, tud ilyen szempontból (is vagy se) mert nem vagy alig volt élesben tesztelve.

18. OhioNurse

De az milyen agy nyakatekert fura szituáció, hogy a turkinfo.hu pedig a totalcar cikkre hivatkozik.
    he?o_O:eek:
    Nem fordítva kellene?!
    Kezdek rájönni, hogy az újságírók java nagyobb outsider mint jómagam.

krisss likes this.
  19. krisss

krisss Well-Known Member

Az újságírók 90%-a full dilettáns (mindenhez is)
    Tisztelet a kivételnek Béla bá!

borisz, vata, notaricon and 6 others like this.
  20. OhioNurse

Ezen oldal megosztása