[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Az Elder Yalcin négykerék-meghajtású "páncélozott többcélú moduláris jármű", aminek beszerzése illeszkedik a nemzetközi trendekhez, és szükséges.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
2014 környéken tesztelték a komondort akkor teljes mértékben elégtelennek bizonyult és az alapvető tervezési hibái azóta sem változtak, a kebabos autók is voltak tesztelve csak nem a komondorral való összehasonlítással mivel egy elvetélt prototípussal minek összehasonlítani?
pld hogy legyen ok bedarálni a Currust::)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
Senki sem mondta hogy a nagyobbik lesz többségben amúgy, a kisebbikre sokkal nagyobb szükség van és sokkal sokoldalúbb. Ezt is te szereted belelátni hogy veszünk több száz mrap kategóriás járművet amikor a valóság inkább a jltv kategóra felé kacsingat.
Ezt már többször irtam.Szerintem az NSM hasznos,de erre a nagyobbikra semmi szükségünk.Ennél jobb kell.
Megjegyzés, ha már török MRAP: úgy rémlik a hadseregük a "Kirpi" MRAP-ot használja, ez a Komondor kategória.
Mi nékünk nincs akkora hadszervezetünk,mint a törököknek.Nem engedhetjük meg magunknak külön COIN egységek felállitását,többcélú,de konvencionális harcban is helytállni tudó felszerelés kellene.
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Mi lenne a lengyelektöl jó nekünk?
Grom?
Elvileg a Wilk rombolópuskától a Gromon keresztül a Rozsomákig vagy Kryl önjáró lövegig sok minden, de a kormányzat a saját gyártást erőlteti, abban meg a lengyelek nem érdekeltek.
Ez a kebaboskocsi nemsokat ér.
Nem, ha IFV-ként akarod használni. Valójában a Jelcin egy MRAP, hátországi és megszálló feladatokkal, a Yorük/NMS meg egy moduláris többcélú kis járgány, ezerféle kisegítő feladattal. Valószínűleg előbbiből pár tucat lesz beszerezve, utóbbi alkotja majd a többséget, légvédelmi, páncélvadász, felderítő meg még millió más célra.
Ezen kívül felhívom a figyelmed hogy manapság már a laktanyán kívül végzett tevékenységekhez páncélozott 4x4 a minimum, tehát amit eddig G-Mercivel vagy Humvival csináltak(pl. egyszerű járőrözés, utánpótlás szállító konvoj kísérése vagy futárkodás), azt ezekkel csinálják majd.
A JLTV jobb vagy a kebabos kocsik?
Én a JLTV-t tartom fejlettebbnek, de a török járművek is megfelelnek a célnak. A török 4x4 fejlesztések egész jók, ennél komolyabb járművet nem éri meg tőlük venni de ezekkel nincs gond.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Csak a Balkánra el fog menni fele. És akkor kat rendészeknek kell járőr autó, jó lenne ha mistral lekerülne az unimog platóról. Mentő autók, cserélése, felderítő platform esetleg egy nlos atgm. Nagyon sok mindenre lehet azt használni. Vegyi felderítő is pl most brdm meg btr alapon van. Simán el tudok szórni ennnyit support szerepkörben. És erre is van szánva ;)

Atgm/vegyi felderítő/mistral minimum el kellene mennie ugyanazon a terepen mint majdan a lynx/Leó vagy 8*8
o_O
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
Elvileg a Wilk rombolópuskától a Gromon keresztül a Rozsomákig vagy Kryl önjáró lövegig sok minden, de a kormányzat a saját gyártást erőlteti, abban meg a lengyelek nem érdekeltek.

Nem, ha IFV-ként akarod használni. Valójában a Jelcin egy MRAP, hátországi és megszálló feladatokkal, a Yorük/NMS meg egy moduláris többcélú kis járgány, ezerféle kisegítő feladattal. Valószínűleg előbbiből pár tucat lesz beszerezve, utóbbi alkotja majd a többséget, légvédelmi, páncélvadász, felderítő meg még millió más célra.
Ezen kívül felhívom a figyelmed hogy manapság már a laktanyán kívül végzett tevékenységekhez páncélozott 4x4 a minimum, tehát amit eddig G-Mercivel vagy Humvival csináltak(pl. egyszerű járőrözés, utánpótlás szállító konvoj kísérése vagy futárkodás), azt ezekkel csinálják majd.

Én a JLTV-t tartom fejlettebbnek, de a török járművek is megfelelnek a célnak. A török 4x4 fejlesztések egész jók, ennél komolyabb járművet nem éri meg tőlük venni de ezekkel nincs gond.
Dedikált MRAPra nekünk nagyon korlátozottan van szerintem szükségünk.Amennyi kell belőle,annyit összebarkácsolhatott volna a Gamma a Kommondorbol.
NSM is korlátozottan szükséges.Tényleg csak a páncélozott G-Mercik kiváltására.Support feladatokra nem alkalmas.Kicsi,és nem tudja bárhol kisérni a nagyokat.Kb @Ocses kollégával értek egyet
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
A mistral most elmegy ahol egy 8x8?
Yalcin/NSM elmegy ott ahol az Unimog?Szerintem nem.Azonkivűl ha fejlesztünk drága pénzen,előre lépjünk minden téren,ne egyet előre-egyet hátra.Igy elórelépünk védettségben,de hátra mozgékonyságban.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A Totalcar alapitojat meg regrol pont ismerem. A Winkler Robert neven irogato (amugy Szabi) otlete ill UP noszogatasa alapjan indult mint onallo rovat anno es a mai napig o vitte, az Indextol fuggetlenul - pont a heten mondott fel 20 ev utan.
Olvasom, egy több a név nélküli cikk, és a hurráoptimista oópropagandaanyag, ld az utolsó két A4 érkezése,
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
dehogy sok, kb picsányi mennyiségnek nevezhető, 2 misszióra eltudnánk lőni, balkánon pl rohadtul érett nagyon sok vas cseréje, amúgy is supportra van , nem arra amire vszeg Te gondolod, nem lesz annyira könnyű az a közepes dandár nem kell aggódni ;)
Lehet,hogy rémeket látok,de sokallom a 250db-ot.Ezt a Yalcint konkrétan meg se vettem volna.Missziózáson kivűl sehova nem látom jónak.Supportra se.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
R

Ruby de Puteaux

Guest
Atgm/vegyi felderítő/mistral minimum el kellene mennie ugyanazon a terepen mint majdan a lynx/Leó vagy 8*8

Dedikált MRAPra nekünk nagyon korlátozottan van szerintem szükségünk.
Igen, de van, egyrészt misszióra, másrészt a front mögött ugyanúgy lehet számítani az ellenséges beszivárgó erők és különlegesek által telepített aknákra meg IED-ekre, nem véletlen kap minden jármű valamennyi aknavédelmet, IFV-ig bezárólag.
Amennyi kell belőle,annyit összebarkácsolhatott volna a Gamma a Kommondorbol.
Isten őrizz, a Komondor egy manufakturális körülmények között kendácsolt valami, eredetileg azzal a céllal hozták létre hogy a vegyi felderítő pakkot ne csak úgy önmagában mutogassák, ebből nőtte ki magát egy afféle járműcsaláddá. A gond az hogy semmilyen honvédség által támasztott követelménynek nem felelt meg és azóta sem fejlődött annyit hogy megérjen vele szenvedni, biztosan olcsóbb és jobb választás helyette Jalcint venni.

Megjegyzem, a szlovák teszteken a terepjáró képessége jobbnak bizonyult a többi résztvevőnél, szóval jobb választás mint bármelyik V4 cucc.
NSM is korlátozottan szükséges.Tényleg csak a páncélozott G-Mercik kiváltására.Support feladatokra nem alkalmas.Kicsi,és nem tudja bárhol kisérni a nagyokat.Kb @Ocses kollégával értek egyet
Mindent Leora meg Lynxre rakni borzasztóan drága, emellett pl ATGM hordozó elfér kerekesen is, legalábbis ha az általam favorizált koncepciót követjük. Én ugyanis a páncélvadász osztálynak NMS-t adnék, nagy hatótávú rakétákkal. Spike Er2 minimum, de inkább NLOS verzió, esetleg a Nimrod 3 vagy nagyobb hatótávú öngyilkos drónok.
Vegyi felderítőt sem raknám lánctalpasra, a törökök is 8x8 Pars meg 4x4 Kirpivel oldják meg ezeket a feladatokat.
Mistralt vagy más csapatlégvédelmet viszont én is láncosra raknék.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
Lehet,hogy rémeket látok,de sokallom a 250db-ot.Ezt a Yalcint konkrétan meg se vettem volna.Missziózáson kivűl sehova nem látom jónak.Supportra se.
nézd, szerintem ekkora mennyiségtől, ilyen feladatra nem kell félni, hidd el hogy sokkal sokkal sokkal sokkal szarabbul is kijöhettünk volna a szultános üzletelésből, személy szerint amúgy én sem vettem volna nemcsak yalcint de rohadtul semmit a szultánéktól de én úgy látom hogy hamár mindenképp el kellett hozni valamit akkor nagyon nagyon lazán és főleg olcsón megúsztuk, amire meg fogjuk őket használni még el is megy, szóval igen, nekem sem tetszett az üzlet de összességében szerintem nem jártunk annyira szarul mint ahogy járhattunk volna
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
Igen, de van, egyrészt misszióra, másrészt a front mögött ugyanúgy lehet számítani az ellenséges beszivárgó erők és különlegesek által telepített aknákra meg IED-ekre, nem véletlen kap minden jármű valamennyi aknavédelmet, IFV-ig bezárólag.

Isten őrizz, a Komondor egy manufakturális körülmények között kendácsolt valami, eredetileg azzal a céllal hozták létre hogy a vegyi felderítő pakkot ne csak úgy önmagában mutogassák, ebből nőtte ki magát egy afféle járműcsaláddá. A gond az hogy semmilyen honvédség által támasztott követelménynek nem felelt meg és azóta sem fejlődött annyit hogy megérjen vele szenvedni, biztosan olcsóbb és jobb választás helyette Jalcint venni.

Megjegyzem, a szlovák teszteken a terepjáró képessége jobbnak bizonyult a többi résztvevőnél, szóval jobb választás mint bármelyik V4 cucc.

Mindent Leora meg Lynxre rakni borzasztóan drága, emellett pl ATGM hordozó elfér kerekesen is, legalábbis ha az általam favorizált koncepciót követjük. Én ugyanis a páncélvadász osztálynak NMS-t adnék, nagy hatótávú rakétákkal. Spike Er2 minimum, de inkább NLOS verzió, esetleg a Nimrod 3 vagy nagyobb hatótávú öngyilkos drónok.
Vegyi felderítőt sem raknám lánctalpasra, a törökök is 8x8 Pars meg 4x4 Kirpivel oldják meg ezeket a feladatokat.
Mistralt vagy más csapatlégvédelmet viszont én is láncosra raknék.
Egy rendes,de aknavédett PSZHval gondolnám megoldani a dolgot.6x6,esetleg 8x8 tipussal.Patria 6x6,Mbombe6,Fuchs,Tátra 6x6,VAB Mk3,stb