[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
AMD nél a zár maga végzi a tárbol való adogatást lőszerkivétet pkm nél ez nem a zár feladata. amd nél a zár ahogy mozog előrre tolja ki a lőszert a tárból a pkm nél a lőszervonó a zárkereten van rajta onnét kravitáviós hatásra esik a helyére ahonnan a betöltés végbemegy
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Tehát, ami a záron van és kihúzz a hüvelyt a töltényűrből, annak a becsületes neve a hüvelyvonó csak így egyszerűen. Ami a zárkeretre van építve és kihúzz a lőszert a hevederből annak töltényvonó a becsületes neve.
igen és amd nél a 4 alapfeladatot a zár végzi pkm nél csak 3 at mert a 4.et a töltény tárból kivételét a zárkeret végzi a rajta lévő lőszervonóval .
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 977
30 227
113


1704654108275-png.6506584
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
524
2 777
93


1704654108275-png.6506584
Kanyarban megelőztél. Nem vagyok a közmédia nézője, de láttam ezt a bizonyos Haderő-s reklámot. Kép alant ugyanonnan.

20240107-184443.jpg
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Hosszu vita volt errol nalunk is.A vege az AK103 licenc gyartas lett es a dronok teljes spektrumanak hazai fejlesztese es gyartasa.Nem is ertem Magyarorszagon miert nincs sajat dronfejlesztes,gyartas.Nalunk mar szakasz szinten van megfigyelo es szazad szinten konnyu tamado dron.Pedig mi hozzatok kepest egy szegeny es toredek anyagi lehetoseggel gazdalkodo allam vagyunk.

Bocs, én lemaradtam. Ki az a mi?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 720
5 219
113


1704654108275-png.6506584
Nem akarok mindig negatív lenni, de elég furcsák az arányai.
Kívánom, hogy feleljen meg a katonák igényeinek, és legyen olyan jó, mintha mi is Minimi-t vettünk volna, mint egy felelős haderő. Éljen!
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 720
5 219
113
A gestamen gyártói 6000 ft-ért szállítottak be olyan alkatrészt, amit most 500 ft-ért az új partner.
Nem mondom, hogy a 224-es (???) golyószóróval is ez lesz a helyzet, de ugyanaz a bagázs.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 461
8 110
113
A gestamen gyártói 6000 ft-ért szállítottak be olyan alkatrészt, amit most 500 ft-ért az új partner.
Nem mondom, hogy a 224-es (???) golyószóróval is ez lesz a helyzet, de ugyanaz a bagázs.
Azért meg néznem azt egy tételes lebontásban mit raktak rá hogy ilyen drága o_O
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 720
5 219
113
Ja, nem úgy értem. Az én családtagom szállít be a gestamenesek másik fémipari cége helyett. A megrendelő nem akarta elhinni, hogy ilyen olcsón is ki lehet hozni az alkatrészt (bő haszonnal), amit eddig 6000-ért gyártottak neki.
Nyílván ez a saját hitványságuk is, de a mondandóm lényege az, hogy ilyen fajin csapat készíti a nagy reménységű fegyver családot.
Szerintem egy feneketlen pénznyelő lesz, középszar minőséggel, és versenyképtelen a piacon.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 461
8 110
113
Ja, nem úgy értem. Az én családtagom szállít be a gestamenesek másik fémipari cége helyett. A megrendelő nem akarta elhinni, hogy ilyen olcsón is ki lehet hozni az alkatrészt (bő haszonnal), amit eddig 6000-ért gyártottak neki.
Nyílván ez a saját hitványságuk is, de a mondandóm lényege az, hogy ilyen fajin csapat készíti a nagy reménységű fegyver családot.
Szerintem egy feneketlen pénznyelő lesz, középszar minőséggel, és versenyképtelen a piacon.
Megfelelő embereket kell felvenni megfelelő pozícióba ennyi a titka :rolleyes:
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ja, nem úgy értem. Az én családtagom szállít be a gestamenesek másik fémipari cége helyett. A megrendelő nem akarta elhinni, hogy ilyen olcsón is ki lehet hozni az alkatrészt (bő haszonnal), amit eddig 6000-ért gyártottak neki.
Nyílván ez a saját hitványságuk is, de a mondandóm lényege az, hogy ilyen fajin csapat készíti a nagy reménységű fegyver családot.
Szerintem egy feneketlen pénznyelő lesz, középszar minőséggel, és versenyképtelen a piacon.
Akkor csak a szokásos...
:mad:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 062
16 241
113
Nem akarok mindig negatív lenni, de elég furcsák az arányai.
Kívánom, hogy feleljen meg a katonák igényeinek, és legyen olyan jó, mintha mi is Minimi-t vettünk volna, mint egy felelős haderő. Éljen!

Hja, mint a litvánok akik tavaly vettek 3000 darabot abból az elavult de legalább dögnehéz és drága szarból, csekély 12 000 dollár / db áron. :D

A Gestamenről nincs nagy véleményem, de ahhoz rontómérnökök tucatjait kellene felvenni hogy drágább, elavultabb és nehezebb legyen mint a Minimi.
 
  • Hűha
Reactions: endre